Aynada kendine bak; İçinde bulunduğun vücudu iyi seviyor musun? Gördüğünüz kişiye hayran mısınız? Gördüğünüz o yüzdeki gülümsemeyi not alıyor musunuz? Kendi aynadaki görüntünüze gülümseyerek bakan kişiden memnun musunuz? Bunlar sadece sizin cevaplayabileceğiniz birkaç sorudur ve çok beğenilen hiçbir psikolog bunu sizin için yapamaz. Bunun nedeni, kendini sevmenin içten gelmesi gerektiğidir..

Önce Kendinizi Nasıl Seversiniz

Kendinizi nasıl seveceğinizi bulmak, neşe için önemli bir unsurdur. Benlik saygısı, refahın, memnuniyetin, kendini güçlendirmenin ve ihtiyacımız olan yaşam türünü takdir etme kapasitemizin tam merkezindedir. Hayatınızdaki diğer her şey tam da tercih ettiğiniz gibi olsa da, kendinizle barışık olmayı başaramasaydınız, bunu takdir etme kapasiteniz olmazdı. Bunun dışında, başka biriyle kurduğunuz her ilişki, kendinizle olan ilişkinizin bir veya daha fazla bölümünü tam olarak yansıtır..

Önce Kendinizi Sevmenin En İyi İpuçları:

Başkalarına kendinizi sevmenizi tavsiye etmek çok kolaydır ama bunu kendinizi sevme konusunda uygulamak çok zordur. Bu yazıda, ruhunuzla güçlü bir içsel bağ kurmanıza yardımcı olacak, kendinizi sevmenin en kolay yollarından bazılarından bahsettik. Önce kendimizi yeterince sevmememizin nedenlerine ve kendinizi sevmek için basit ipuçlarına bir göz atalım..

1. Vücut Bölümlerinizi Sevin:

Medya sadece sıska erkekleri ve kadınları arzu ve aşk objesi olarak gösteriyor, o halde bu fazla kiloyla nasıl sevilmeye layık olabilirsin? Unutmayın, medya yüzeysel türden hayaller satıyor ve güzel olmak için sıska olmanıza gerek yok. Güzellik derinlerdedir; tüm farkı yaratan sizin sevgi dolu kalbinizdir. Üzerinizdeki cildi, başınızın üzerindeki tüyleri ve vücudunuzun her kıvrımını takdir etmeye başladığınızda, kendinize çok olumlu bir şekilde bakmaya başlarsınız..

Bundan sonra stil anlayışınız, yürümeniz, konuşmanız ve sosyalleşmeniz hakkında kim ne söylese de sizi rahatsız etmez çünkü aşk sizin varlığınızı zihinsel ve fiziksel olarak ele geçirdi ve şimdi onun içinde yaşıyorsunuz. . Söylemesi yapmaktan daha kolay ama imkansız değil. Şu anda yaptığın her şeyi bırak, bu makaleyi okumayı bırak ve aynaya git, kendini izle ve gülümse, sana gülümseyen yansıma aşktır. Amaç çözüldü, şimdi kendini her zamankinden daha çok seviyorsun.

2. Geçmişi Unutun:

Belki geçmişte kötü bir şey oldu, ama bu kim olduğunuzu tanımlar mı? Hayır değil, çünkü sen bireysel ve eşsizsin. Hangi dini veya manevi mezhebe mensup olursanız olun, hepsi nezaket ve sevgi eylemini vaaz eder ve her şey sizden başlar. Aşkın bir ürünü olduğunuzu, aşktan doğduğunuzu ve aynı şekilde büyüdüğünü anlamalısınız. Eğer durum buysa, neden o zaman acı veren korkunç geçmişe dönüp bakıyorsunuz, neden bu dersi alıp çevrenizde onları sevecek, onlarla ilgilenecek ve onlara rehberlik edecek birine ihtiyaç duyan diğerlerine yardım etmeyesiniz? Bu da bir sevgi eylemi olur, başkaları için ve en önemlisi başkasını mutlu etmek için kendini de sevmeye başlarsın..

3. Aşk Mutlu Eder:

Birini ağlatmak kolaydır ama birini güldürmek çok zordur, bu yüzden içinizdeki şeytanlarla savaşırken bunu aşk eylemiyle yapın. Aşk, şeytanları sizin üzerinizde hiçbir haklarının olmadığını öğrenene ve sizi sonsuza dek terk edene kadar onları görmezden gelerek onları yenmenize yardımcı olur. Bu nedenle, herhangi bir çevreden sevginin karşınıza çıkmasını beklemeden önce kendinizi sevin derler. Aşk aslında yaşamanın yeganesidir; sizin ve çevrenizdeki herkes için bir amacı vardır. Daha fazlasını istiyorsanız, onu içinde kültürlemelisiniz ve insanlara sevgi ve tutku gözüyle bakmalısınız..

Son olarak, nimetlerinizi kendi varlığınız için sayın. Çoğu zaman zenginliğe ve en iyiye sahip olmadığımız için ağlarız, ancak her gün bir araya gelmek, yemek yemek veya giydirmek ve ısınmak için bir gömlek almak için mücadele edenler var. Bunu yaşamak zorunda olmadığınız için yıldızlarınıza teşekkür edin; Bunun nedeni, içinizdeki sevginin sizi zamanın başlangıcından beri korumalı, güvende ve hoşnut tutmasıdır. Öyle mi olacak, sen aşksın ve kendi sevgilinsin ve bunu senden kimse alamaz..

4. Acı Hissedin ve Duygularınız İçin Sorumluluk Alın:

Tüm duygular öğreticidir, bize kendimizi sevip sevmediğimizi ya da kendimizi terk edip etmediğimizi ya da başkalarının tapıyor ya da kontrol ediyor olması ihtimalini söyler. Kendinizi sevmenin ilk adımı, bedeninizde var olmak için nefesinizi dikkatlice almak ve tüm duyguları sempatik bir şekilde kavramaktır. Bu, örneğin, zihninizde merkezde kalmak, kendinizi yargılamak, uyuşturmak için bağımlılıklara sallanmak veya başka bir kişiyi duygularınızdan sorumlu kılmak gibi farklı türde teslimiyetlerle onlardan uzaklaşmak yerine duygularınıza doğru hareket etmekle ilgilidir..

5. Öğrenmek İçin Amaca Doğru Hareket Edin:

İçe dönük tutmada, herhangi bir dakikada akla gelebilecek sadece iki hedef vardır: Farklı bağımlılık ve kontrol edici davranış türleri yoluyla ıstıraba karşı güvence altına almak, onunla ilgili yükümlülükten uzak durmak. Ne yaptığınızı veya ıstırabınıza neden olabileceğine inandığınızı – ya da aranızda ve başka biri veya koşulların neler olabileceğini – kendi özel çıkarınız için belirli eylemlerde bulunma hedefiyle öğrenmek için.

6. Yanlış İnançlarınızı Öğrenin:

Kendinizi sevmeyi öğrenmenin üçüncü adımı, inançlarınız ve davranışlarınız hakkında ve size eziyete yol açabilecek bir adam veya durum hakkında neler olup bittiğini öğrenmek için derin ve merhametli bir araştırma prosedürüdür. Eğiliminize içsel kimliğinizi sorun ve yanıtın içten duygularınızdan kaynaklanmasına izin verin. Bu duyguları yaratan şeyi varsaydığınızı veya yaptığınızı anladığınızda, kendini terk eden tefekkür ve faaliyetleri harekete geçiren korkuları ve yanlış inançları anlamak için kendine zarar veren benlik duygunuzla araştırırsınız..

7. Eğlenin:

Kendinizi sevmeyi öğrenme sürecindeyseniz, size mutluluk veren şeyleri bir tyke olarak aklınızda bulundurun. Onları şimdi hayatına dahil et. Yaptığınız her şeyle nasıl oynayacağınızı öğrenin. Kendinize yaşamanın zevkini ifade etme şansı verin. Yüksek sesle gülün, hayatın küçük anlarının keyfini çıkarın ve Evren sizinle birlikte neşelensin.

8. Vücudunuzu Sevin:

Her birey benzersiz bir beden ve kişilik ile kutsandığı için bireyselliğinizi kutlayın. Diyetinize doğru beslenme türünü ekleyerek ve güç yogası, egzersiz vb. sağlıklı yaşam tarzları uygulayarak sağlıklı bir sağlığı koruyun.

9. Kendinizi Severken Hareket Edin:

Eziyetinize açıldınız, öğrenmeye başladınız, duygularınızla bir konuşmaya başladınız ve derin yönünüzden faydalandınız. Kendinizi sevmenin son adımında, bir süre sonra, kendi teslimiyetinizin sonucu olan utancı, sinirliliği ve umutsuzluğu gideren el verme hareketini yaparsınız. Bazen bireyler “kendinize hayran olmayı” uyandırmanız gereken bir eğilim olarak görürler. Kendinize hayran olmak için iyi bir yaklaşım, “Kendimi sevmek için ne yapabilirim?” etkinliğini vurgulamaktır..

Kendinizi nasıl seveceğinizi bildiğiniz zamana kadar, içinizde canlılığınızı bölme deneyimini yaşatan ve yaşamı takdir etme çabalarınızı alt üst eden kalıcı bir iç çatışma olacaktır. Hayatınızın en hayati seçimi, yaptığınız seçimde birbirinizi etkileyecek olan, kendinizi sevmeye ve kabul etmeye adanmışlıktır. Bağlantılarınızın doğasını, işinizi, müsait zamanınızı, güveninizi ve geleceğinizi özellikle etkiler..