Yere kadar uzanan şalvar takımları, çeşitli zarif tasarımlarda gelen en trend etnik giyim kıyafetleridir ve kullanılan malzeme son derece iyi ve cömerttir, bu da en iyi Hint giyim giyim türünü yapar. Yere kadar uzanan şalvar takımları, Babür döneminde bayanlar tarafından giyilen özel olan Anarkali tipi şalvar takımları olarak da adlandırılır. Yere kadar uzanan şalvar takımlarına aşık olan hanımlar, o zaman bu yazı gözünüze çarpacaktır.!

Trenddeki Bayanlar İçin En Son ve Güzel Kat Uzunluğu Salwar Kameez Tasarımları:

İşte yere dokunma tipi olarak tasarlanmış en iyi 9 şalvar kıyafeti türü.

1. Hint-Batı Kat Dokunmatik Şalvar Elbisesi:

kat uzunlukta şalvar takımları

Hint ve batı tasarımını tek parça şalvar elbisesiyle birleştirmek, tasarımcıların aklını çelen fikirdi. Bu şalvarı tasarlamak için kullanılan malzeme Georgette veya şifondur. Boyun, dar tam kollu bir yaka desenine sahiptir ve şalvar, bel bölgesinden kumaşın yere değene kadar ön yarıklıdır. Şalvarın sınırı, Hint giyim tasarımını betimleyen sade altın kenarlığa sahiptir..

2. Dantel Tasarımlı Tam Kol Yere Kadar Uzun Şalvar Takım Elbise:

Dantel tasarımlı tam kol Yere kadar uzanan şalvar takım elbise

Dantel desenli şalvar takımları çok şık ve sade, bu da onu daha çekici kılıyor. Şalvarın bordürü, işlemeli dantel tasarımına sahiptir. Kol, üst kısımda bluz tipi fiting ile el işlemesine sahiptir ve bir desenle aşağı doğru uzanır..

3. Elbise Tarzı Yere Kadar Uzun Şalvar Takım Elbise:

Elbise Stili kat uzunlukta Şalvar Takım Elbise

Glow tarzı tabana kadar uzanan şalvar takımları, damat tarafından resepsiyon gününde kullanılan en favori modeldir. Tek parça bir kumaş olduğundan, ön üst kısmındaki güzel tasarımlı ve göğüs çizgisinden zemine kadar büyümüş gibi genişliyor..

4. Kat Uzunluğu Tasarımcı Düz ​​Kesim Salwar Suit:

Yere kadar uzanan tasarımcı düz kesim şalvar takım elbise

Bu taban boyu şalvar elbisesi genellikle şifon veya pamuklu malzemeden yapılır. Tasarımın deseni diğer şalvara benzer, ancak çarpıcı fark, göğüs çizgisinden şalvarın tüm uzunluğuna kadar verilen kesimdir. Verilen kesim düz kalıp ile düzdür.

5. Katlı Kat Uzunluk Şalvar Takım Elbisesi:

Kat kat uzunlukta şalvar takım elbise

Bu katmanlı taban uzunluğu şalvar elbisesi, iki ila üç tipten ve tasarlanmış malzemeden yapılmıştır. Burada kullanılan kombinasyon, baskılı malzeme, düz şifon ve bordürlü georgette çiçek malzemesi ile ağdır. Kollar 3/4’tür ve ağ malzemeden yapılmıştır.

6. Dhoti Pantolonlu Kat Uzunluğu Tasarımlı Şalvar Ceketi:

Dhoti pantolonlu kat uzunlukta tasarlanmış şalvar

Bu olağanüstü ve zekice tasarlanmış şalvar kıyafeti, moda endüstrisinde popülerliğini kazanmıştır. Birçok aktris bu modaya uygun tasarımı giyiyor. Şalvarın üst kısmında, yere düşen tasarımcı dış kaplamalı ayrı bir tasarım bluz bulunur. Daha fazla güzellik katmak için dhoti tipi şalvar, diğer şalvar takımlarından fark yaratmak için tasarlanmıştır..

7. Balık Kesim Kat Uzunluğu Salwar:

Balık kesim kat uzunlukta şalvar

Bu güzel ve vücut şekillendirici tasarımda motive edilmiş bir tasarımdır. Bu, bir deniz kızı şeklini kopyalar, şalvarın üst kısmı, vücudu saran bir uyumla nakış işlemesine sahiptir ve diz altından yere kadar alevlenir. Parlamayı ayırt etmek için kullanılan malzeme ağlı kumaştan yapılmıştır.

8. Tasarımcı Ceket Kat Uzunluğu Salwar Suit:

Tasarımcı ceket kat uzunlukta şalvar takım elbise

Ceket, yere kadar uzanan şalvar elbisesiyle kontrast renktedir. En çok satılan şalvar malzemesi pamuktur. Pamuk renkleri, tasarımcıların benzersiz bir tasarım yaratmada yararlandığı sentetik malzemeden daha canlı ve gösterişlidir..

9. Pelerin Tasarım Yere Kadar Anarkalı Takım Elbise:

Pelerin tasarım taban uzunluğu Anarkali takım elbise

Cape tasarım taban uzunluğu, piyasada bulunan yeni tasarımdır. Bayanlar, onları giyen birçok aktris gördükten sonra bu tasarımı denemek için ilham alıyor. Tasarımın üst kısmında şalvarın üst kısmında dolaşan ve yanlara kloş kol şeklinde düşen şifon malzeme kullanılmıştır..

Şalvar takımları narin yapılıdır ve küpelerken dikkat edilmesi gereken küçük bir tasarıma sahiptir. Yıkama talimatı şalvar bezinin arka iç kısmına yapıştırılmış etiket olarak belirtilmiştir. Bayanlar, bir parti için veya bir düğün gününde giyildikten sonra karizma ve çekicilikle portrelenirler. Bu kıyafet kesinlikle diğer Hint kıyafetlerini çileden çıkarıyor!