Amla arba Indijos agrastas Ajurvedoje vadinamas dievišku vaisiumi. Šis neįtikėtinas vaisius yra pripažintas dėl nuostabios naudos žmonijai. Agrastas vartojamas tokiomis formomis kaip sveiki vaisiai, sultys, milteliai ir net aliejus. „Amla“ sultys, dar vadinamos „Amalaki“ sultimis (sanskrito kalba), „Nellikai“ sultimis („kannada“) ir „UsiriRasam“ (telugu), dažnai rekomenduojamos gydant keletą sveikatos negalavimų, ypač kovojant su dažnomis bakterinių infekcijų atakomis. Agrastų sultys taip pat naudojamos kvėpavimo takams stiprinti ir palaiko virškinimo sistemą. Tačiau per daug visko gali būti blogai. Daugelis žmonių linkę perdozuoti Amla sulčių vartojimą ir sukelti nepageidaujamų sveikatos komplikacijų. Šiame straipsnyje mes išsamiai aptarsime amla sulčių šalutinį poveikį.

Nuostabus Amla sulčių šalutinis poveikis odai ir sveikatai

Amla sulčių šalutinis poveikis:

Nors Amla sultys turi daug naudos sveikatai, jų vartojimas daugiau nei rekomenduojamas 10 ml kiekis gali kelti tam tikrą pavojų sveikatai. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte apie Indijos agrastų sulčių šalutinį poveikį.

1. Skrandžio spazmai:

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių amla sulčių šalutinių poveikių yra skrandžio spazmai. Dažnai pastebima, kad žmonės, kasdien vartojantys amla sulčių pavidalu, norėdami gauti naudos sveikatai, dažnai gali patirti mėšlungį. Jie gali būti pilvo ir gali būti labai pavojingi. Jei žmogus turi tokių problemų, prieš vartodamas jis turėtų kreiptis į gydytoją. Didelis vitamino C kiekis dažnai sukelia skrandžio sutrikimus, jei vartojamas dideliais kiekiais.

2. Įtakos hipertenzijos lygiui:

Sumažėjęs kraujospūdis gali būti vienas iš šalutinių Nellikai sulčių poveikių. Tai gali būti problemiška žmonėms, kenčiantiems nuo hipertenzijos ar streso. Todėl, jei žmogus kenčia nuo šių streso ir kitų kraujospūdžio problemų, jis turėtų pasitarti su gydytojais dėl tinkamų dozių ir tada vartoti. Amla yra žinoma, kad mažina kraujospūdį, todėl jei vartojate kraujospūdį mažinančius vaistus, prieš geriant amla sultis geriau pasitarti su gydytoju, nes ji linkusi mažinti kraujospūdį.

3. Per didelis vartojimas gali sukelti viduriavimą:

Pastebėta, kad kai jis reguliariai vartojamas nedideliu kiekiu, daug vandens, tai gali būti labai naudinga tiems žmonėms, kurie turi žarnyno problemų. Tačiau taip pat buvo pastebėta, kad jei jo suvartojama per daug, tai gali sukelti stiprų viduriavimą. Tam gali prireikti medicininės pagalbos ir tai gali būti pavojinga. Todėl, nors tai yra natūralu, vis tiek tai turėtų būti vartojama pagal tinkamą gydytojo nurodymą ir taip pat per mažas dozes. Vitaminas C amla sultyse yra koncentruotas ir per daug jo sukels skrandžio skausmą ir viduriavimą. Nėščios moterys ir kūdikiai turėtų vengti amla sulčių.

4. Gali būti paveiktas diabetas:

Amla sulčių vartojimas yra naudingas sveikatai. Tačiau kai žmogui tai pradeda pasireikšti, cukraus kiekis kraujyje sumažėja ir tai gali sukelti hipoglikemiją. Todėl žmonėms patartina vartoti amla sultis tikrinant diabeto konsultantą, kuris tikrina kitus vaistus, kuriuos asmuo jau vartoja reguliariai ir tuo pačiu metu. Priešingu atveju poveikis gali būti pavojingas ir pavojingas sveikatai ir sukelti kitų problemų. To reikėtų vengti, jei žmogus jau turi hipoglikemiją. Amla sultys gali trukdyti paskirtiems vaistams ir kadangi jos natūraliai mažina gliukozės kiekį kraujyje, jei jau vartojate insulino ar tablečių, geriau vengti gerti amla sulčių.

5. Pernelyg didelės galvos odos sąlygos:

Tai vaisiai, kuriuose gausu vitaminų. Tačiau reguliarus padidėjęs vartojimas gali sukelti pernelyg sausumą, nes taip pat būtina tinkamai suvartoti 3–4 litrus geriamojo vandens. Jei to nesilaikoma tinkamai, žmogus per ilgą laiką gali pradėti matyti dribsnius ir nuplikti dėl per didelio galvos sausumo. Antioksidantai ir vitaminas C, nors ir naudingi organizmui, gali sukelti sausumą ir pleiskanas, jei suvartojama per daug.

6. Alergija ir spuogai:

Daugeliui žmonių gali niežti veidą ar išberti ausis, alkūnes. Tuo pačiu metu gali būti skrandžio spazmai ar bet koks kitas paraudimas ir dribsniai, tai gali reikšti, kad žmogus dėl to kenčia nuo alergijos ir neturėtų to turėti kiekvieną dieną. Venkite amla sulčių ir kreipkitės į gydytoją, jei patiriate šiuos simptomus, nes tai gali reikšti, kad esate alergiškas vaisiams: pykinimas, patinimas, paraudusi burna, niežtintis veidas, dilgėlinė, pasunkėjęs kvėpavimas, galvos skausmas, galvos svaigimas.

7. Oda gali pradėti rodyti ankstyvus senėjimo požymius:

Dažnai pastebima, kad reguliariai vartojant ekstraktus skystu pavidalu, tekstūra gali nukristi. Dėl to epidermio sluoksniai gali prarasti drėgmę, todėl dėl diuretikų savybių gali atsirasti ankstyvų senėjimo požymių.

Todėl labai svarbu išlaikyti hidrataciją ir įsitikinti, kad kasdien geriate bent 2 litrus vandens, jei reguliariai geriate amla sultis.

8. Gali sukelti peršalimą ir kosulį:

Kitas dažnas „Amalaki Juice“ šalutinis poveikis yra gerklės sudirginimas ir kosulys. Tai naudinga norint išlaikyti kūno temperatūrą vėsią ir labai naudinga sveikatai, kai vartojama mažesniais kiekiais. Dėl to temperatūra gali nukristi, o kūnas gali sezoniškai peršalti ir kosėti. Nors jame esantis vitamino C kiekis yra naudingas peršalimo ligoms, per daug šių sulčių sumažins jūsų kūno temperatūrą ir pablogins peršalimą ar kosulį. Gerkite jį kaip „Triphala“, sumaišydami su medumi ir praskiedžiant.

9. Galvos skausmas ir galvos svaigimas:

Amla sultys gali turėti tam tikrą šalutinį poveikį, dėl kurio žmogus gali jaustis apsvaigęs. Tai gali reikšti, kad žmogus neturėtų to reguliariai naudoti. Maža to dalis gali būti gera. Tačiau žmogus turėtų tai patikrinti pasikonsultavusiam gydytojui, kad tai išgydytų. Galvos skausmas ir galvos svaigimas gali atsirasti dėl to, kad galite būti alergiški amlai. Nustokite vartoti ir kreipkitės į gydytoją.

10. Vidurių užkietėjimas:

Nors amla sultys yra labai naudingos skrandžio problemoms ir vidurių užkietėjimui, per daug geriant, ypač jei jos yra koncentruotos, iš tikrųjų gali atsirasti vidurių užkietėjimas. Išmatos linkusios sukietėti, todėl sunku jas praleisti. Jei geriate sultis, įsitikinkite, kad jos praskiestos vandeniu.

11. Sausa oda ir senėjimas:

„Amla“ yra turtingas vitaminu C ir antioksidantais, o tinkamu kiekiu jis yra labai naudingas jūsų odai, apsaugo nuo laisvųjų radikalų ir apsaugo nuo infekcijų ir bėrimų. Tačiau per daug šių vitaminų gali turėti neigiamą poveikį, nes sausina odą, sukelia odos dehidrataciją ir raukšles.

12. Padidėjęs rūgštingumas:

Vėlgi dėl didelio vitamino C kiekio rūgštingumas yra didelis. Vartojant per daug amla, gali atsirasti rūgšties refliuksas skrandyje, deginimo pojūtis šlapinantis, taip pat vandens ir drėgmės praradimas, sukeliantis dehidrataciją ir kartais šlapimo takų infekcijas.

13. Širdies negalavimai:

Jei sergate bet kokia širdies liga, būtų protinga vengti per daug amla. Vaisiai veikia kaip širdies stimuliatoriai ir nors nėra įrodymų, rodančių neigiamą poveikį, būtų protinga pasikonsultuoti su gydytoju, kuris valgo šį vaisių.

14. Kontraindikacijos vartojant vaistus:

Amla sultys gali būti netinkamai derinamos su nustatytais vaistais dėl daugybės savybių. Venkite vartoti vaistų nuo diabeto dėl amla gliukozės kiekį mažinančio poveikio. Tai taip pat sumažina kraujospūdį, kad būtų išvengta vartojimo, jei vartojate vaistus nuo hipertenzijos. Jei vartojate širdies vaistus, tokius kaip antikoaguliantai, venkite amla, nes tai sukelia kraujavimą ir kraujosruvas.

15. Svorio netekimas:

Daugeliui tai gali būti ne šalutinis poveikis. Tačiau jei amla vartojama dideliais kiekiais, ji dehidratuoja organizmą, prarasdama vandenį ir taip numesdama svorį. Staigus svorio netekimas gali sukelti problemų organizme.

16. Šalutinis Amla sulčių poveikis nėštumo metu:

Nors nėštumo metu rekomenduojama ir naudinga gerti Amla sultis, peržengus dienos normą, gali atsirasti šalutinis poveikis, pvz., Rūgšties refliuksas, skrandžio deginimas, vėmimas, viduriavimas. Tai taip pat gali sumažinti kraujospūdį ir pakenkti motinai. Nėštumo metu visada rekomenduojama vartoti praskiestą Amla sulčių formą.

17. Šalutinis Amla sulčių poveikis kūdikiams:

Amla sultys nerekomenduojamos kūdikiams iki 18 mėnesių. Šios amžiaus grupės vaikams nėra nustatytos rekomenduojamos Amla sulčių dozės, todėl gali būti perdozavimas. Amla sultys gali sukelti skrandžio sutrikimus, vėmimą ir net opas švelniame skrandyje. Jei reikia, įlašinkite vieną ar du lašus į stiklinę vandens.

Kiek amla sulčių yra saugu vartoti per dieną?

Pagal Ajurvedos gydytojų patarimus, saugus Amla sulčių kiekis per dieną suaugusiems yra 10 ml. Taip pat geriausia vartoti atskiestas Amla sultis, sumaišius 1 dalį Amla sulčių su 2 dalimis vandens. Tai darydami galite pasiekti Amla sulčių naudą ir išvengti nepageidaujamo šalutinio poveikio.

Kaip sakoma, bet koks perteklius gali būti mirtinas! Tai taikoma net Amla sulčių atveju. Nors „Amla“ sultys turi nuostabių privalumų, jų vartojimas daugiau nei rekomenduojama paros norma gali atsverti jų naudą. Situacija gali pablogėti, kai viršysite daugiau nei rekomenduojama. Be to, įprasta vartoti Amla sultis tuščiu skrandžiu. Gydytojai pataria to nedaryti, nes tai gali sudirginti skrandį ir sukelti skrandžio nudegimus bei opas. Geriausia Amla sultis vartoti po valgio, sumaišius su dviem dalimis vandens. Taip pat galite pasimėgauti „Amla“ sultimis, įlašinę kelis lašus žolelių arbatos, kad kūnas ir protas atsipalaiduotų!