Amla taip pat vadinama Indijos agrastais, yra vienas iš labiausiai paplitusių vaisių Indijoje. Skonis rūgštus ir burnoje palieka kartaus skonio. „Amla“ yra kupina mitybos ir turi daug vitamino C. Tai labai rekomenduojama vartoti nėštumo metu. Kai susilpnėja imuninė sistema ir organizmas gali būti linkęs į daugybę infekcijų. Amla ne tik padeda organizmui kovoti su daugeliu mikrobų, bet ir gali padėti geriau virškinti, kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje ir stiprinti kaulus. Na, apie šį kuklų vaisių, užaugintą jūsų kieme, reikia žinoti daug daugiau. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte apie geriausius Amla privalumus nėštumo metu.

Amla vartojimo būdai nėštumo metu

Ar saugu valgyti Amla nėštumo metu??

Prieš kalbėdami apie „Amla“ naudojimą, pirmiausia išvalysime orą daugeliui moterų, kurios domisi Amla saugumu nėštumo metu. Amla yra saugi ir gali padaryti stebuklus tiek motinai, tiek kūdikiui. Tačiau, kad išvengtumėte komplikacijų, turėtumėte stebėti suvartoto kiekio skirtuką.

Įvairūs Amla privalumai nėštumo metu:

Dabar pažiūrėkime, kaip amla valgyti nėštumo metu gali būti naudinga:

 1. „Amla“ neleidžia jaustis neramiai – tai galingas atjaunintuvas ir turi ketinimų padidinti savo energiją ir atkurti energiją jūsų kūno ląstelėse; tai yra geresnis pasirinkimas norint išvengti nuovargio ir nuovargio nėštumo metu, kuris paprastai yra dažnas sindromas nėštumo metu.
 2. „Amla“ taip pat gausu maistinių skaidulų ir yra lengvas vidurius laisvinantis vaistas, palengvinantis žarnyno veiklą nėštumo metu ir taip užkertantis kelią vidurių užkietėjimui besilaukiančioms motinoms; mamos eidamos į prausyklą jaučiasi atsipalaidavusios ir lengvai!
 3. Paprastai aukštas ar žemas kraujospūdis pastebimas nėštumo metu, tačiau kadangi Amla sudėtyje yra daug vitamino C, dėl kurio jis plečia kraujagysles ir palaiko normalų kraujospūdį.
 4. Amla turi galimybę išlaikyti nėščių moterų lipidų profilį, todėl tai labai naudinga.
 5. Agrastų sultys padeda mamoms išvengti rūgštingumo ir rėmens problemų nėštumo metu.
 6. „Amla“ turi antioksidacinių savybių, todėl šis vaisius padeda pašalinti toksinus ir laisvuosius radikalus, esančius jūsų organizme nėštumo metu, nes paprastai nėščios moterys turi nuobodų veidą, tačiau amla daro jūsų odą sveiką..
 7. Jūs galite tapti anemijos pacientu, tačiau turtingas geležies kiekis amloje padeda išnaikinti anemiją nėštumo metu. Be to, vaisiuose esantis vitaminas C padeda įsisavinti geležį ir išlaikyti hemoglobino lygį iki žymos.
 8. Nėštumo metu reikia tinkamai virškinti. Ir Amla gali palaikyti greitą virškinimą, išlaikydama virškinimo sistemos funkciją. Tai padeda nėščioms mamoms apsisaugoti nuo tokių problemų kaip virškinimo sutrikimas, skrandžio susidarymas ir kt.
 9. Amla gali išnaikinti nėščių moterų šlapimo takų infekcijas, kurios sukelia problemų kūdikio pastojimo metu.
 10. Nuotaikos svyravimai taip pat labai dažni nėščiai moteriai, tačiau amla turi visus atsakymus ir gali padėti suvaldyti nuotaikos svyravimus bei nuraminti protą ir kūną nėštumo metu
 11. Tai taip pat padeda jums fiziologiškai ir neleidžia jums jaustis nervingiems, neramiems, apetito stokai ir pan.
 12. Vaisiuose esantis kalcio kiekis stiprina jūsų kaulus ir padeda greičiau ir stipriau formuoti kūdikį.
 13. Reguliari amla dozė ar porcija padeda sumažinti neišnešiotų kūdikių ir gimdos kaklelio ir makšties infekcijų riziką.
 14. Kūdikiams tiesiogiai šviežios amla sultys padeda pagerinti kūdikių atmintį ir skatina laktaciją po gimdymo.
 15. Jei pradėjote tinti, reguliariai vartojant amla galima išvengti pėdų ir rankų patinimo.
 16. Rūgštaus skonio valgymas yra gerai žinomas skonis nėštumo metu, todėl su maistu turite valgyti marinuotą amolą arba valgyti kaip vidurio ryto užkandį, kad išvengtumėte potraukio..

Kaip vartoti Amla nėštumo metu?

Štai keletas populiarių būdų vartoti Amla nėštumo metu:

1. Amla salotos:

Salotos nereiškia, kad nėštumo metu turite laikytis dietos! Tiesiog Saldžiarūgštėms salotoms į kitus vaisius įpilkite 1/3 puodelio supjaustytų amalų. Ir valgykite su maistu.

2. Šviežios Amla sultys:

Turėkite stiklinę šviežių amla sulčių namuose, tiesiog sumalkite 2 puodelius amlos išcentrinėje sulčiaspaudėje, kad gautumėte sulčių. Papuoškite jį mėtų lapeliais ir mėgaukitės šviežiomis amla sultimis nėštumo metu.

3. Desertas:

Pamerkite amla gabaliukus į medų ir mėgaukitės desertu po vakarienės, o tai yra sveikas pasirinkimas. Tai tikrai skanu ir lengva valgyti. Jūs netgi galite jį išsaugoti dar kelias dienas.

4. Sausas Amla arba Amla Supari:

Amla supari nėštumo metu yra vienas iš geriausių Amla vartojimo būdų ir yra prieinamas rinkoje, arba galite lengvai pasigaminti jo namuose. Džiovintą amla nėštumo metu galima valgyti po kiekvieno valgio, kad virškinimas būtų geresnis.

5. Amla marinuoti agurkai:

Marinuota amla yra vienas skaniausių būdų vartoti Indijos agrastą nėštumo metu. Šaukštas marinuotų agurkų su įprastu roti arba ryžiais gali pagerinti jūsų apetitą ir sukelti norą mėgautis maistu. Jūs netgi galite vartoti amla murabba nėštumo metu, marinuodami jį su cukrumi.

Šalutinis Amla poveikis nėštumo metu:

Nors Amla turi daug privalumų, reikėtų susilaikyti nuo persivalgymo. Dažnas Amla šalutinis poveikis nėštumo metu yra:

 • Vidurių užkietėjimas
 • Skrandžio deginimas
 • Nevirškinimas
 • Pykinimas
 • Dehidratacija dėl vėmimo ar laisvos išmatos

Daugelio moterų paplitusi klaidinga nuomonė apie Amla yra ta, kad tai gali sukelti tamsiaodžius kūdikius. Tačiau tai toli gražu nėra tikroji tiesa. Amla skatina sveikus kūdikius ir apsaugo juos nuo bet kokių infekcijų ir sveikatos sutrikimų aukų. Tai netgi gali sustiprinti jūsų kūdikio imuninę sistemą ir atmintį. Atėjo laikas atsisakyti faktų, susijusių su mitais, ir pradėti įtraukti Amla į nėštumo dietą, kad būtų užtikrinta jūsų ir sveiko vaiko sveikata.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kiek Amla man tinka nėštumo metu?

Ans: Gydytojai rekomenduoja šiuos Amla kiekius nėščioms moterims – 1 visą šviežią Amla vaisių per dieną arba ne daugiau kaip 4 g Amla miltelių ir 10 ml Amla sulčių per dieną. Taip pat įsitikinkite, kad vietoj konservuotų ar konservuotų produktų naudojate ekologišką „Amlas“.

Q2. Kada vengti Amla nėštumo metu??

Ans: Amla, kurioje yra daug vitamino C, gali netikti visiems. Jei pasireiškia pykinimas, rėmuo, viduriavimas, rūgšties refliuksas ar kitos sveikatos problemos, nedelsdami nutraukite jo vartojimą. Simptomai po kurio laiko turėtų išnykti, o jei ne, kreipkitės į gydytoją.

Q3. Ar „Cooked Amla“ yra saugi nėštumo metu??

Ans: Virta Amla yra vienas iš geriausių būdų vartoti uogas nėštumo metu. Jį verdant, didelis vitamino C kiekis gali būti sumažintas iki minimumo, todėl skrandis tampa lengvas. Tačiau nepamirškite jo perkepti, nes tai gali prarasti mitybą.