Astrolojiye göre, astrolojik olaylar ile bu dünyada insanoğlunun başına gelen her şey arasında bir bağlantı vardır. Bu nedenle astroloji, bir kişinin doğduğu gezegenlerin ve yıldızların konumunu ifade eder ve bu yıldızların ve gezegenlerin bir insanın dünyadaki kaderini önceden belirlediğine inanırlar..

Marathi'de Astroloji

Batı medeniyetinde astroloji esas olarak bir kişinin özelliklerini ve kişiliğini temsil eden burçlardan oluşurken, doğu medeniyetine göre astroloji, kaderine karar veren bir bireyin elindeki çizgileri okuyan el falı okumasını ifade eder..

Hindistan’da farklı kültürler ve dinler farklı astroloji biçimleri oluşturur. Hindistan, çeşitli kültürlere sahip bir ülkedir ve çeşitli kültürlerle birlikte çeşitli astroloji biçimlerine yol açan çeşitli görüşler ve algılar gelir. Bazıları elleri, bazıları ise alındaki çizgileri ve ayaklardaki çizgileri bile okur..

Astrolojinin kökleri MÖ 3. binyıldadır. Astroloji kavramları tıpta, simyada ve meteorolojide de kullanılmaktadır..

Astroloji, gazetede burç yorumları okumak kadar basit değildir. Sadece birkaç kişi tarafından bilinen, altında yatan karmaşık bir anlama sahiptir. Bu yüzden bugün daha fazla Marathi astrolojisi tartışacağız.

Marathi’de Astrolojinin Aşaması:

Marathi astrolojisinin anlaşılmasında çeşitli aşamalardır..

Aşama 1: Astrolojik Semboller:

Bu bölüm, Marathi astrolojisinin ana dilini anlamayı oluşturur. Yeryüzünde bulunan her burç ve gezegenin farklı ve benzersiz sembolleri vardır. Marathi astrolojisini anlamak için kişinin altında yatan anlamları anlaması gerekir..

Aşama 2: Zodyak İşaretlerinin Anlaşılması:

Zodyak işareti yedi kategoriden oluşur. Bunları iyice anlamak lazım.

Aşama 3: Zodyak İşaretlerinin Yorumlanması:

Koç, Yengeç, Boğa vs. hepsi zodyak işaretleridir. Bir büyük üzerinde onları kapsamlı bir anlayışa sahip olması gerekir. Zodyak işaretleri şu şekildedir: Kova, Boğa, Yengeç, Aslan, İkizler, Yay, Akrep, Terazi, Balık ve Koç.

Aşama 4: Gezegenlerin Nasıl Olduğunu Bilin:

Zodyak’ın 12 burcunun onlarla ilişkili 12 gezegeni vardır. Bu, her burcun bir gezegenle ilişkili olduğu anlamına gelir..

Astroloji, başlangıcından bu yana her zaman tartışmalı bir konu olmuştur. Çoğu insan böyle bir varlığa inanmaz. Şüphecilik, herhangi bir astroloji biçimiyle yüksek oranda ilişkilidir. İnsanların varlığından şüphe duymasının birincil nedeni olan çok az bilimsel uygulamaya ve imalara sahiptir..

Astroloji kanıtlanmış bir çalışma değil.

Marathi Astrolojisinin 12 İşareti:

Marathi Astrolojisinin temel işaretleri üç geniş kategoriye ayrılır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

  1. Ana burçlar: Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak, ana burçlara dahildir. Canlılığı, hareketi ve dinamikleri temsil ederler..
  2. Değişken burçlar: İkizler, Başak, Yay ve Balık değişken burçlara dahildir. Uyum yetenekleriyle tanınırlar. Bu işaretler yaşamda değişiklik ve değişiklik yapabilir. Yaşadıkları yaşam koşullarında değişiklikler meydana getirebilirler..
  3. Sabit burçlar: Boğa, Aslan, Akrep ve Kova sabit burçlara dahildir. Yeryüzüne inmeleri, sabitlikleri ve istikrarlı yapıları ile tanınırlar. Büyük bir iradeye sahiptirler ve katı katı yapıları nedeniyle çoğu zaman önemli değişiklikler getirirler..

Astroloji bir inançtır. Bunun gerçekliğini yargılayabilecek kanıtlanmış hiçbir kayıt yoktur. İnanırsan dünya sana göredir, inanmazsan yoktur. Kundali eşleştirme, aynı zamanda, iki kişinin kutsal evliliğe girmek için uyumlu olup olmayacağına karar vermeden önce çeşitli Hintli aileler tarafından uygulanan astrolojinin bir parçasıdır..