Delhi, Hindistan’ın en büyük metropol şehirlerinden biridir ve ülkenin başkenti olması nedeniyle güç şehridir. Günümüzde insanlar o kadar meşgul ki sevdiklerine vakit ayıramıyorlar. Çiftlerin yoğun şehirden uzak bir yerde vakit geçirmeye karar verdikleri hafta sonları varsa, kısa bir balayı için düşünebilecekleri birkaç yer var. Bu yerin kadın taciziyle ilgili olumsuz taraflarını çokça duymuş olsak da, Delhi hala çiftler ve aileler için seyahat etmek için güvenli bir yer. Aşağıda belirtilen yerler, Delhi’deki balayı çiftleri için güvenli destinasyonların özel örnekleridir. İşte Delhi yakınlarındaki görülmeye değer en iyi dokuz balayı destinasyonu.

Delhi Yakınında Farklı Balayı Mekanları:

1. Diş eti:

delhi yakın balayı yerleri

Nainital, Kumaon eteklerinde yer almaktadır; Delhi’ye 228 km uzaklıktadır ve arabayla veya yaklaşık 8 saat süren otobüslerle ulaşılabilir. Kasabanın Hintçe’deki adı, göllerle dolu olduğu için ‘göz gölü’ anlamına geliyor. Kasaba dağların ortasında yer alır ve serin bir sıcaklığa sahiptir, bazen kış aylarında da kar yağar. Manzaralar ve hava durumu burayı oldukça romantik kılıyor..

Yakındaki Gezi Yerleri: Nainital gölü, kar manzarası, naini zirvesi, tiffin tepesi.

2. Manesar:

delhi yakın balayı yerleri

Manesar daha önce bir köydü ve sakinleri pek fazla değildi, ancak şimdi devam eden hızlı gelişimi nedeniyle hızla büyüyen bir sanayi şehri haline geldi ve aynı zamanda yeni Gurgaon olarak da biliniyor. Bu tepeye uzun bir yolculuktan sonra, çiftler Aravalli Sıradağlarının güzelliğine tanık olacak. Ayrıca, çiftlerin sessiz bir tekne gezisine çıkıp güzel gün batımını görebilecekleri Sultanpur Kuş Cenneti, Damdama Gölü gibi bazı turistik noktalara da sahiptir..

Yakındaki Gezi Yerleri: Lohagarh çiftlikleri, Neverenuf bahçe demiryolu, Central park, Aravali tepeleri

3. Naukuchiatal:

Naukuchiatal

Naukuchiatal, Delhi’den yaklaşık 250 ila 300 km uzaklıkta, doğal olarak güzel manzaralı bir yerdir. Her tarafında dağlar var ve dinlenmek için iyi bir yer. En iyisi olan ve çiftleri koşuşturmacadan uzak tutan bir göl beldesine sahiptir. Sabahın erken saatlerinde göl kenarları kuş cıvıltılarıyla güzelleşiyor. İnsanların yamaç paraşütü yapabileceği bir yer var.

Yakındaki Gezi Yerleri: Gökyüzü kuş macerası, Nainital gölü, Kainchi dham, Bhimtal gölü, Hanuman Garhi tapınağı

4. Lansdowne:

Lansdowne

Lansdowne, balayı için de düşük bir maliyetle harika bir yer olurdu. Delhi’den yaklaşık 228 km uzaklıktadır ve çiftlerin ziyaret edebileceği bazı heyecan verici yerlere sahiptir. Himalaya Sıradağları’na tanık olabilirler, insanların botla gittikleri ve diğer nehir etkinliklerine katıldığı Bhulla Gölü adında bir göl var..

Yakındaki Gezi Yerleri: Bhulla Tal, RGarwali karmaşası, Bheem pakora, Dharwan Singh alay müzesi, orman safarisi, Tarkeshwar Mahadev tapınağı.

5. Mussoorie:

Mussoorie

Mussoorie, Delhi’den yaklaşık 280 km uzaklıkta muhteşem bir tepe istasyonudur. Demiryolu ve otobüslerle ulaşılabilir ve taksiler biraz pahalı olabilir. İklim boyunca orta derecede soğuktur ve erken kış, çiftlerin oraya gitmesi ve birlikte rahat vakit geçirmesi için güzel olurdu. Kempty Fall, gölde tekne gezintisi, silah tepesi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdir..

Yakındaki Gezi Yerleri: Mussoorie Gölü, Gunhill yolu, Camels arka yolu, Jabharkhet vahşi yaşam rezervi, Kempty Şelalesi.

6. Ağrı:

Ağrı

Agra’yı ziyaret etmek için en iyi zaman, günlerin katlanılabilir bir sıcaklığa sahip olacağı ve gecelerin oldukça soğuk olacağı ilk kışlar olacaktır. İki insan arasındaki gücü ve bağı temsil eden aşk hikayeleri her zaman çiftlere ilham verir. Şah Cihan’ın Mümtaz için yarattığı Tac Mahal, insanlara aşkın ne kadar derin olabileceğini hatırlatmak için mutlaka ziyaret edilmeli..

Yakındaki Gezi Yerleri: Tac Mahal Agra Kalesi, Ekber’in Mezarı, I’timād-ud-Daulah’ın Mezarı, Jama Camii, Agra, Taj Doğa Yürüyüşü, Keetham Gölü, Yunus Su Parkı, Anguri Bagh, Büyük Kapı, Jahangir Sarayı ve Delhi kapısı.

7. Morni Tepeleri:

Morni Tepeleri

Morni Hills, deniz seviyesinden 1220 metre yükseklikte bir tepe istasyonudur ve Delhi’den yaklaşık 277 km uzaklıkta, kuzeydeki Haryana eyaletinde yer alır. Shivalik serisinin bir dalıdır. Balayı sessiz yerlerde olmalıdır ve öyledir. İnsanlar çok sayıda renkli kuş bulur ve kaya tırmanışı ve trekking gibi ilgilerini çekebilecek bazı macera sporları vardır..

Yakındaki Gezi Yerleri: Tikkar Taal, Morni kalesi, Morni tepeleri, Bhureshwar Mahadev tapınağı,

8. Şimla:

Şimla

Shimla, Delhi’den yaklaşık 355 km uzaklıkta, yeşil tepeleri ve karla kaplı zirveleri olan doğal bir yerdir. Shimla, Himalaya’nın alt sıralarına ulaşmanın en iyi yoludur. Yıl boyunca soğuk bir iklime sahiptir ve kışın sıfır derecenin altına iner. Balayı çiftleri için en iyi turistik yerlerden biridir..

Yakındaki Gezi Yerleri: Kalka-Shimla demiryolu, Mall yolu, Jakhoo, Ridge Shimla.

Şimdiye kadar, Delhi’de balayı için hangi yeri seçeceğiniz konusunda kafanız karışmış olabilir, Peki, seçim sizin. Bunlar Delhi’deki en işlek ve en popüler balayı noktalarından bazıları. İklim hoş ve gezi için iyi olacağından, bu yerleri Ekim-Şubat aylarında ziyaret etmek en iyisidir. Sevgiliniz veya eşiniz olsun, bu yerler balayı ziyareti için en iyisidir ve balayı sırasında bu mekanlarla paylaşılan anılar asla unutulmaz. Başka önereceğiniz noktalar var mı? O zaman lütfen yorum yapın. Değerli önerileriniz, birçok turist kaşifin balayı yerleri için çözüm bulmasına yardımcı olabilir..