Maharashtra durumu için bir açıklama gereksizdir. Tepe istasyonlarından hareketli şehir yaşamına, tarihi anıtlardan uçsuz bucaksız kumsallara kadar Maharashtra’da her şey var. Şüphesiz, bir balayı için mükemmeldir. Balayınızda mutlaka ziyaret etmeniz gereken bazı yerler:-

Maharashtra’da Mükemmel Balayı Yerleri:

1. Bombay:

Mumbai, Maharashtra’nın en büyük şehri ve başkentidir. Hindistan’ın Manhattan’ı olarak bilinen burası, Maharashtra’daki en iyi balayı yerlerinden biridir. Popüler olarak Bollywood olarak bilinen Hint film endüstrisine ev sahipliği yapmanın yanı sıra, Gateway of India gibi güzel yontulmuş mimari anıtlarla da doludur. Hindistan’daki muhtemelen en iyi şehir yaşamı ile bu, balayında her şeyin en iyisini yaşamak isteyen tüm çiftler için bir zevktir..

maharashtra'da balayı yerleri

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Hindistan Geçidi’ni ziyaret edin, akşamları Juhu ve Girgaum Chowpatty gibi plajlarda geçirin, güzel bir silüet manzarasına sahip herhangi bir 5 yıldızlı restoranda akşam yemeği yiyin.
 • Nasıl ulaşılır: Mumbai’ye karayolları ve Demiryolları üzerinden ulaşabilirsiniz. Şehir bir metrodur ve hem ulusal hem de uluslararası uçuşların yapıldığı bir havaalanına sahiptir..
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Şehir çok hoş bir havaya sahip olduğundan, balayı için Mumbai’yi ziyaret etmek için en iyi zaman kışlardır..
 • Nerede kalınır: Bandra, Juhu veya Colaba’da bütçenize uygun herhangi bir otelde kalabilirsiniz, Taj Lands End, Trident ve benzeri gibi birçok lüks otel var..
 • Diğer Aktiviteler: Mary Dağı Kilisesi, Bandra Bandstand, Marine Drive, Bandra Worli Sealink vb. gibi ünlü cazibe merkezlerinin yanı sıra cadde tarafında birkaç alışveriş bölgesi vardır..

2. Evrengabad:

Babür imparatoru Aurangzeb’in adını taşıyan bu, Maharashtra’da çok güzel bir balayı yeri. Şehir, muhteşem Ajanta ve Ellora mağaraları ve İngiliz döneminde inşa edilmiş diğer çeşitli anıtlarla ünlüdür. Çeşitli göller ve doğal yeşilliklerle dolu, ağız sulandıran mutfağı bu güzel yerin lezzetine lezzet katıyor..

maharashtra'da balayı yerleri

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Gölde kamp yaparak zaman geçirin ya da doğal gür yeşilliklerde rahatlayın ve biraz zaman geçirin ya da tarihi mağaraları gezmeye gidin.
 • Nasıl ulaşılır: Aurangabad’a hem karayolları hem de Demiryolları ile ulaşılabilir, en yakın büyük şehirler Mumbai ve Pune’dir..
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Aurangabad’ı balayı için ziyaret etmek için en iyi zaman Aralık-Şubat arasıdır..
 • Nerede kalınır: Vivanta Aurangabad, Welcome Hotel Rama International – Üye ITC otel grubu, balayınızı Aurangabad’da geçirmek için en iyi otellerden bazılarıdır..
 • Diğer Aktiviteler: Ajanta Mağaraları, Ellora Mağaraları, Bibi-Ka-Maqbara, Ghrishneshwar tapınağı, Aurangabad’ın ilgi çekici yerlerinden bazılarıdır..

3. Mahabaleshwar:

Batı Ghats’ta deniz seviyesinden yaklaşık 1353 metre yükseklikte bulunan bu yer, doğa meraklıları için muhtemelen Maharashtra’daki en iyi yerdir. Krishna Nehri’nin kökeni, su, bir ineğin ağzı şeklinde olan ve Lord Shiva’ya adanmış eski bir tapınakta bulunan bir ağızdan kaynaklanır. Güzel göller, gür yeşillikler ve trekking yapan sıcak noktalar, burayı balayı için mükemmel bir yer haline getiriyor..

maharashtra'da balayı yerleri

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Yoğun orman, şelale ve tepelerde Mahabaleshwar yerinin güzel manzarasının tadını çıkarabilirsiniz..
 • Nasıl ulaşılır: New Pune Uluslararası Havaalanı – Mahabaleshwar’a 102 km. Mahabaleshwar’a en yakın tren istasyonu, Mahabaleshwar’a altmış kilometre uzaklıktaki Wathar’da bulunmaktadır..
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Balayı için bir gezi planlıyorsanız Ekim-Haziran ayları tavsiye edilir..
 • Nerede kalınır: Le Meridien Mahabaleshwar Tatil Köyü & Spa, Brightland Tatil Köyü & Spa, balayı için bazı romantik yerlerdir.
 • Diğer Aktiviteler: Elephant’s Head Point, Chinaman’s Fall, Dhobi Waterfall Venna Lake, Mahabaleshwar’daki güzel yerlerden bazıları..

4. Matheran:

Deniz seviyesinden yaklaşık 800 metre yükseklikte bulunan bu, Mahabaleshwar’dan sonra Batı Ghats’taki bir başka tepe istasyonudur. Sürüş sırasında güzel bir havanın tadını çıkarmak istiyorsanız, buradaki serin ve daha az nemli iklim tam size göre. Nefes kesen doğal manzaralar sunan ve size onları batırmak için zaman veren Matheran’a giden yavaş tren yolculuğunu kaçırmayı göze alamazsınız..

maharashtra'da balayı yerleri

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Diğer tüm tepe istasyonlarında olduğu gibi, Matheran da bakış açılarıyla ünlüdür..
 • Nasıl ulaşılır: Matheran’a en yakın havaalanı Mumbai’deki Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havaalanı’dır. Ayak, Çekçek, At binmek şehir içinde tek ulaşım aracıdır.
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Matheran’ı ziyaret etmek için en iyi zaman Mart-Haziran arası Yaz’dır..
 • Nerede kalınır: Hunjar, Food n Stay, Matheran Bungalow balayınızı geçirmek için en iyi yerlerden bazılarıdır..
 • Diğer Aktiviteler: En popülerleri Echo Point, Alexander Louisa Point, Panorama Point ve Porcupine Point olan Sahyadri sıradağlarının çekici manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz toplam 36 bakış açısına sahiptir..

5. Khandala:

Khandala, Deccan Platosu ile Maharashtra’nın Konkan bölgesi arasında yer alır ve Batı Ghats’taki bir başka güzel balayı destinasyonudur. Çeşitli trekking yerleri ve bakış açıları, tüm vadinin ve Batı Ghats’ın muhteşem manzarasını sunar. Bhushi Gölü’nün kenarında kaya resimleri bulunan antik mağaralar Karla ve Bhaja mutlaka ziyaret edilmeli. Kaya oluşumlarıyla ünlü, eğer Mumbai’deyseniz, o zaman bu sizin için bir zorunluluktur..

Khandala

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Manzaralı vadileri, çimenli tepeleri, sakin gölleri ve sisli şelaleleri çiftler için görülmeye değer..
 • Nasıl ulaşılır: Khandala’ya doğrudan uçuş bağlantısı yoktur. Pune Havaalanı en yakın havaalanıdır. Havaalanının dışından sizi doğrudan Khandala’ya götürecek bir taksi kiralayabilirsiniz. Burası küçük bir kasaba ve buralarda dolaşabilirsiniz..
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Temmuz-Eylül ayları arasındaki Muson mevsimi, şehrin büyüleyici güzelliğine tanık olmak için mükemmel bir zamandır..
 • Nerede kalınır: Data Resort by Della Adventures, Aquilla Villa, Seven Sands Ville balayınızda konaklayabileceğiniz güzel yerlerden bazılarıdır..
 • Diğer Aktiviteler: Rajmachi Kalesi, Visapur Kalesi, Bedsa mağaraları ve Lahagad kalesi ziyaret edilecek güzellik noktalarından bazıları..

6. Lonavala:

Mumbai ve Pune arasında yer alan Lonavala, tepeler, tarih ve maceranın eşsiz bir karışımını sunar. Muson mevsiminde popüler bir destinasyondur, yemyeşil kaleleri, seyir noktaları, gölleri, barajları ve şelaleleri ile ünlüdür. Karla mağaraları da görülmeye değer. Biraz macera arayan bir çiftseniz, Kamshet’te yamaç paraşütü de var, bu da seyahatinizi gerçekten unutulmaz kılıyor..

Lonavla

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Etrafında çok sayıda şelale, göl ve tepe bulunan Lonavala, yeni evli çiftler için en iyi yerlerden biri olarak kabul edilir..
 • Nasıl ulaşılır: Lonavala, iki uluslararası havaalanına yakınlığın tadını çıkarır – Lohegaon Havaalanı, Pune (70 km uzaklıkta) ve Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havaalanı, Mumbai (90 km uzaklıkta).
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Lonavala’nın yıl boyunca sunabileceği bir şey var.
 • Nerede kalınır: Seven Sand Ville, Picaddle Resort by Maritas Lonavala balayınızı geçirmek için harika otellerden bazıları..
 • Diğer Aktiviteler: Tiger’s Leap, Bushi Barajı, Lonavala Gölü ve Imagic Adlabs, Lonavala’nın bazı büyük cazibe merkezleridir..

7. Kolhapur:

Tarihle ilgilenen tüm çiftler için Kolhapur, sizin için mükemmel bir balayı destinasyonu! Mahalaxmi Tapınağı listenin başında gelirken, muhteşem bir şekilde hazırlanmış tapınakları başlıca cazibe merkezleridir. Şimdi Shree Chhatrapati müzesi olan Kolhapur Maharaja’nın yeni sarayı, görkemli Hint-Saracenik mimarisine sahiptir. Seyahatiniz sırasında da dünyaca ünlü Kolhapuri chappals için alışveriş yapabilirsiniz.!

Kolhapur

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Kolhapur, muhtemelen birbirinizin arkadaşlığından zevk almanıza yardımcı olabilecek Panchaganga nehrinin kıyısında yer almaktadır.
 • Nasıl ulaşılır: En yakın havaalanı Pune’dedir. Oradan taksi kiralayabilir veya Kolhapur’a otobüsle gidebilirsiniz. Kalabalık bir şehir olduğu için devlet ulaşım otobüsleri, çekçekler ve taksiler hazır.
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Haziran ve Şubat arasındaki aylar ziyaret etmek için en iyi zamandır.
 • Nerede kalınır: @Green Apartment, Ved Home Stay, Hotel Pearl, balayı için kalmak için harika yerlerden bazılarıdır..
 • Diğer Aktiviteler: Shri Chatrapati Shahu Müzesi, Jyotiba Tapınağı, Mahalaxmi Tapınağı, Rankala Gölü de ziyaret etmek için güzel yerlerdir..

8. Alibag:

Raigad semtinde bulunan otel, özellikle Arap Denizi’ne yakınlığı nedeniyle, balayınızda seyahat ederken meşgulken dinlenmek için harika bir yerdir. Alibag, dinlenip eğlenebileceğiniz geniş kumsallara sahiptir. Bunun dışında, şehir etrafında yürüyüş yaparken üzeri kapatılabilen kaleler ve tapınaklar gibi tarihi eserler bulunmaktadır..

Alibağ

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Alibag ayrıca mini Goa olarak da bilinir ve balayını plajlarda serinleyerek geçirmeyi sevmeyen biri..
 • Nasıl ulaşılır: En yakın büyük havaalanı Mumbai’dedir. Oradan Alibaug’a otobüs, araba, taksi veya tekne ile ulaşabilirsiniz..
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Plajların tadını çıkarmak için Alibaug’u ziyaret etmek için en iyi zaman Kasım’dan Temmuz’a kadar olan aylardır.
 • Nerede kalınır: Radisson Blu Resort and Spa, U Tropicana Alibaug, balayı geçirmek için güzel otellerden bazıları..
 • Diğer Aktiviteler: Su sporları, Kolaba Kalesi, Alibaug plajı ve Vrindavan Çiftliği, alibaug’da gitmek için iyi yerlerdir..

9. Şaul:

Mumbai’nin güneyinde yer alan Chaul, eski bir Portekiz yerleşim yeridir. Turistler burada görkemli kaleler, antik Budist mağaraları, tapınaklar ve eski bir Portekiz sarayının kalıntılarını bulabilirler. Burası, buradaki cazibe merkezlerinden oldukça belirgin olan çeşitli kültürlerin bir karışımıdır..

Chaul

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Chaulo Kadu Deniz Feneri, hiçbir çiftin kaçırmaması gereken güzel bir manzara..
 • Nasıl ulaşılır: Chaul, tüm büyük şehirlere hava, demiryolu ve karayolu ile çok iyi bağlantılara sahiptir. Chaul’a kolayca ulaşmak için Mumbai’den bir taksi kiralayabilirsiniz..
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Aralık ve Ocak hariç tüm aylar Chaul’u keşfetmek için idealdir..
 • Nerede kalınır: Alibaug’daki Fern Silvanus Resort, Ppmotel Farmhouses, balayınız boyunca konaklayabileceğiniz güzel yerlerden bazıları..
 • Diğer Aktiviteler: Chaul Kadu deniz feneri, Data Mandir, Korlai kalesi ve revdanda, Chaul, Maharastra’nın en ilgi çekici yerlerinden bazılarıdır..

10. Film Şehri:

Aarey Kolonisi’nde bulunan otel, Mumbai’nin tüm kentsel koşuşturmacasından oldukça huzurlu bir noktada uzakta. Film City, stüdyolar, kayıt odası, tiyatro ile donatılmıştır ve bir dış mekan çekimi için gerekli tüm olanaklara sahiptir. Tüm film hevesli çiftler, kesinlikle en sevdiğiniz filmlerin hayata geçirilme şeklini izleme deneyimini kaçırmayı göze alamazsınız.!

Film Şehri

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Kişiye Hindistan’da film çekme konusunda net bir bilgi birikimi sunuyor, böylece çift bir miktar giriş ücreti ödeyerek bir ünlü olarak eğlenebilir..
 • Nasıl ulaşılır: Western Line veya Churchgate istasyonundan Goregaon istasyonuna giden yerel bir trene binin. Oradan bir çekçek alın, ayrıca film şehrine bir taksi kiralayabilirsiniz..
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Tüm yıl, film şehri Mumbai’yi ziyaret etmek için idealdir..
 • Nerede kalınır: Tac Mahal Sarayı, Tac Mahal kulesi, Oberoi ve ST, Reis Mumbai balayı için en çok puan alan otellerden bazılarıdır..
 • Diğer Aktiviteler: Marine Drive, Gateway of India, Colaba Causeway, Juhu Beach, Mumbai Film şehrinin dünyaca ünlü cazibe merkezleridir..

11. Tamhini Ghat:

Tamhini Ghat, doğayı en iyi şekilde tanımlayan bir noktadır ve özellikle muson mevsiminde Maharashtra’daki en güzel balayı yerlerinden biridir. Tepeler yemyeşil olur ve dahası, çiftler Mulshi Barajı’nı keşfedebilir ve nehir raftingi yaparak biraz macera katabilir. Tanrıça Vanjai’ye adanmış, çalılık bitki örtüsü arasında gizlenmiş bir tapınağa yapılan gezi, macerayı daha da ileriye taşıyor. Bu şimdiye kadarki en maceralı balayı gezilerinden biri olurdu.!

Tamhini Ghat

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Çift, birbirlerinin şirketlerinin tadını çıkarabilir ve doğa anayı besleyebilir.
 • Nasıl ulaşılır: Kolad’a en yakın havaalanı Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havaalanı’dır. Buradan Tamihi, Kolad’a taksi, otobüs veya trene binebilirsiniz. Şehir içinde gidip gelmek için otomatik çekçekler ve taksiler bulabilirsiniz..
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Haziran-Mart arası Tamihi, Kolad’ı ziyaret etmek için en iyi zaman
 • Nerede kalınır: Kundalika Rafting Kampı, Nisarga Agro Resort Dome odası, balayı için harika ve konforlu yerlerden bazılarıdır..
 • Diğer Aktiviteler: Uddhar’daki Kansai Şelaleleri ve kaplıcalar, büyük bir cazibe merkezi olan bu şelalenin yakınında bulunmaktadır..

12. Amboli Tepesi İstasyonu:

Mahrashtra’nın ‘kraliçesi’ olarak adlandırılan bu tepe istasyonunun doğal ihtişamı eşsizdir. Zengin flora ve fauna ile bahşedilmiş ürkütücü sakin ve dingin. Batı Ghats’taki bir başka güzellik, doğaçlama şelalelerin tepelerde damlamaya başladığı muson sırasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Görülmesi gereken yerlerden birkaçı Nangartas Şelalesi, Hiranyakeshi, Sea View Point ve Mahadevgad’dır. Güzelliğine doğru çok çeşitli türler çeken kuş gözlemcileri için de ünlü bir mekandır. Muson sırasında yoğun sis, burayı cennete çevirir ve ‘dünyanın dışında’ hissi verir.!

Amboli Tepesi İstasyonu

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Goa ovaları başlamadan önce Maharashtra’nın son tepe istasyonudur.
 • Nasıl ulaşılır: Amboli Goa’ya daha yakın. Bu nedenle en yakın havaalanı Dabolim’dedir.
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Sakin tepeler yemyeşil bitki örtüsü ile hayat bulduğu için Haziran-Ağustos arası Amboli’yi ziyaret etmek için en iyi aylardır.
 • Nerede kalınır: Dark Forest Retreat, Athav Resort balayınızı geçirmek için güzel yerlerden bazılarıdır..
 • Diğer Aktiviteler: AMboli Şelaleleri, Madhavgad Kalesi, Shrigaonkar Poin, Amboli’de ziyaret edilecek çekici yerlerden bazılarıdır..

13. Nagpur:

Deccan Platosu’nda bulunan, buradaki geniş portakal üretimi nedeniyle Hindistan’ın portakal başkenti olarak bilinir. Modern zamanların ve tarihin zengin bir karışımı olan Gavilgad Kalesi, Dragon Sarayı Tapınağı, Balapur Kaleleri, Adasa, Maharaj Baug gibi tarih meraklılarını memnun edecek çok sayıda cazibe merkezi vardır. Kalabalık şehir kültürünün yanı sıra harika bir alışveriş merkezi, balayındaki tüm bayanlar için bir ziyafet.!

Nagpur

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Çiftler, Gavilgad Kalesi ve Balapur Kaleleri’nde tarihe hayran kalarak vakit geçirebilir..
 • Nasıl ulaşılır: Mumbai şehrinden ve Pune’den biri Karayolları veya Demiryolları ile Nagpur’a seyahat edebilir. Yolculuk 10-12 saatten fazla sürmez
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Haziran ve Şubat arasındaki aylar ziyaret etmek için en iyi zamandır.
 • Nerede kalınır: @ Greens Apartment, Ved Home Stay, Hotel Peal balayınızı geçirmek için en iyi yerlerden bazılarıdır..
 • Diğer Aktiviteler: Shri Chatrapati Shahu Müzesi, Jyotiba Tapınağı, Mahalaxmi Tapınağı, Rankala Gölü de ziyaret etmek için güzel yerlerdir..

14. Pune:

Esas olarak ekonomik ve endüstriyel önemi ile ünlü olan Pune’nin sanatsal önemi gözden kaçırılamaz. Sanat seven tüm çiftler için bir cennet olan Pune, onlar için Maharshtra’daki en iyi balayı yerlerinden biridir. Mula ve Mutha nehirlerinin birleştiği yerde bulunan Shanivar Wada, Bund Garden, Saras Bagh gibi muhteşem anıtlar ve bahçeler onu tarihi olduğu kadar doğal bir yer haline getiriyor. Burası aynı zamanda yemek tutkunları için de mutlak bir ziyafettir ve bu güzel şehirde daha iyi olan eşinizle romantik bir akşamda ağız sulandıran vada pav ve sabudana vada’nın tadını çıkarabilirsiniz..

punto

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Bund Garden, Saras Bagh, tabiat ananın kucağında kaliteli zaman geçirmek için harika yerlerdir..
 • Nasıl ulaşılır: Pune, Mumbai şehrine 5-6 saat uzaklıktadır ve ulusal karayollarının yanı sıra Demiryolları ve Hava Yolları ile iyi bağlantılara sahiptir..
 • Balayı için ziyaret edilecek en iyi zaman: Pune, kışları çok güzel bir havaya sahiptir, yani Ekim’den Şubat’a kadar.
 • Nerede kalınır: Taj, Hyatt, Oberoi, burada bulunan birçok tanınmış 5 yıldızlı otelden bazılarıdır, makul seçenekler de mevcuttur..
 • Diğer Aktiviteler: Takılmak ve dinlenmek için şehre yayılmış birkaç kafe ve salon var..

Maharashtra eyaletinin size sunacağı çok şey var. Bu nedenle, tekliflerini iki elinizle alın ve tekliflerinin tadını sonuna kadar çıkarın! Maharashtra eyaletindeki pek çok yerin listesini gördükten sonra nereye gideceğiniz ve ne yapacağınız konusunda kafanız karışabilir. Karar eşinize ve size aittir. Kuşkusuz tüm bu yerler güzel ama taleplerinize uyması gerekiyor. Balayı için aklınızda başka bir yer varsa, aşağıya yorum yapın, böylece diğerleri bile biraz bilgi edinebilir..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. Maharashtra’yı balayı için ziyaret etmek için en iyi zaman nedir?

Cevap: Maharashtra’daki çeşitli tepe istasyonlarının mevcudiyeti nedeniyle yaz aylarında güzel havanın tadını çıkarabileceğiniz için burayı ziyaret etmek için en iyi zaman yaz olacaktır..

2. Maharashtra’da balayı için ziyaret edilecek en iyi yer neresi olacak??

Cevap: Ziyaret etmek için en iyi olan Lonavla, Khandala, Mahabaleswar ve Mumbai gibi bazı ünlü yerler var..

3. Maharashtra’da balayı için en ucuz yer neresi olacak??

Cevap: Mahabaleswar, bir günde herhangi bir bilet ücreti ödemeden gezilebilecek, otel fiyatınızı düşürecek birçok güzel nokta olduğu için en ucuz yer olacaktır..