Balayınız için doğrudan bulutlara dalmaya ne dersiniz? Evet, Sanskritçe’de ‘bulutların evi’ anlamına gelen Meghalaya eyaleti, yıl boyunca mükemmel hava ile çekici bir konuma sahiptir. Romantik manzaralı birkaç turistik yeri, onu çekici bir balayı destinasyonu haline getiriyor. Raj’larından bu yana geride kalan İngiliz etkilerini çekerken, kentsel ama benzersiz bir Shillong şehrinde vızıldadığınızı hayal edin. İngiliz tarzı mimari ve şehirdeki İngiliz sömürgeciliğinin kalıntıları, şehri keşfetmeyi daha da büyüleyici ve anlayışlı kılıyor..

Daha ne? Arka planda sayısız tepecik ve gölün olması burayı ‘Doğu’nun İskoçya’sı’ olarak öne çıkarmıştır. Siz ve eşiniz gerçek macera bağımlıları mısınız? Su sporları için Umiam Gölü’ne ve yürüyüş/trekler için cherrapunji’ye (dünyanın en yağışlı bölgelerinden biri) gidin. Asya’nın en temiz köyüne kültürel bir keşfe ne dersiniz? Evet, eyaletteki Mawlynnong köyü, bir çift olarak birlikte sonsuza kadar seveceğiniz türden bir deneyimdir. Ahşap oymacılığı, müzik sevgisi ve geleneksel işçilik, buradaki yerlilerin tarihi ve kültüründe bol miktarda bulunur..

Eyalet hakkında en çekici şey, eyaletin yıl boyunca sahip olduğu güzel, hoş ve serin havadır. Yağmur ve bulutlarla kaplı atmosfer, çiftlerin her zaman eğlenmesi için romantiktir. Bununla birlikte, siyasi gerilime duyarlı ve yerel gelenekleri ve etnik kökeninde oldukça farklı bir alandır. Bu nedenle, seyahatinizi planlamadan önce devletin konumunu araştırmanız ve yerel alışkanlıklara ve yemeklere hazırlanmanız önerilir..

İşte size Meghalaya’daki en iyi ve romantik dokuz balayı yerinin bir listesi..

Resimlerle Meghalaya’daki En İyi Balayı Destinasyonları:

1.Şillong:

Meghalaya'da Balayı Mekanları

Meghalaya’nın oluşumundan önce burası tüm Assam’ın başkentiydi. Şimdi Meghalaya eyaleti için bu konuma sahiptir. Huzurlu ve güzel bir kasaba, romantik bir inziva için mükemmel bir yer. Beadon ve Bishop şelaleleri, yeni evli çiftlerin huzurlu bir ortamda birlikteliklerinin keyfini çıkarmasına olanak tanıyan sessiz, pitoresk noktalardır. Shillong ayrıca Asya’nın en uzun altın kurslarından birine sahiptir..

2.Shillong Zirvesi:

meghalaya-Shillong Peak'te balayı yerleri

Shillong Peak, Shillong kasabasından birkaç kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yerden yüksek yüksekliği, onu en muhteşem manzaraya sahip bir nokta haline getiriyor. Mükemmel hava ve yalnızlık da onu romantik yapar. Hiç şüphe yok ki Meghalaya’daki en iyi balayı yerlerinden biri..

3.Mawlynnong:

Mawlynnong

Aslında daha çok bir köy olan bu küçük kasaba, Asya’da temizliğiyle ünlüdür! Evet Hindistan’da hijyenik yaşam koşullarıyla tanınan bir yer var. Bu küçük köye yapacağınız bir ziyaret, sizi bu basit ifadeden çok daha fazla şok edecek. Meghalaya’da balayındayken mutlaka görülmeli.

4.Çerrapunji:

Çerrapunci‎

Cherrapunji, panoramik manzaraları ve huzurlu konumu ile tanınan Meghalaya’daki bir başka küçük kasabadır. Meghalaya eyaletinin karakteristik özelliği olan doğal yeşilliklerle dolu bu küçük kasaba, turistik yerlerde sunabileceği pek bir şey olmamasına rağmen mükemmeldir. Ya da belki de bu yüzden Meghalaya’daki en iyi balayı destinasyonlarından biridir..

5. Yaşayan Kök Köprü:

Yaşayan Kök Köprü

Meghalaya, doğanın ve insanın onu kontrol etme yeteneğinin karmaşık bir bileşimi olan bu mekanizmalarla tanınır. Canlı hava kökleri, asılı köprüler oluşturmak için karmaşık bir şekilde bükülür ve dokunur. Sadece sağlam değiller, aynı zamanda güzel görünüyorlar. Meghalaya’dayken en az bir yaşayan temel köprüyü ziyaret etmelisiniz..

6.Fil Şelalesi:

Fil Şelalesi

Fil düşmeleri iki dizi düşmeden oluşur – Wei Laplam ve Wir Phang. Shillong şehrine yakın bir konumda bulunan bu yere, birkaç saatlik bir araba yolculuğu ile ulaşılabilir. Sonunda sizi bekleyen bu güzel şelale ile uzun dolambaçlı dağ yollarında bir araba yolculuğu, tüm hayatınız boyunca hatırlayacağınız bir yolculuktur. Meghalaya’daki en mükemmel balayı noktalarından biri.

7.Umiam Gölü:

Ümiam Gölü

Bir rezervuar olan bu göl, Shillong’a yakındır ve Meghalaya’nın en güzel manzaralarından bazılarına sahiptir. Meghalaya’daki en iyi balayı destinasyonlarından biri olduğu için bu Gölü balayında ziyaret etmelisiniz..

8. Dawki:

Dawki

Bu küçük kasaba, Hindistan ve Bangladeş sınırında yer almaktadır. Gezebileceğiniz pek ilgi çekici yer olmasa da bir gününüzü bu kasabanın sokaklarını gezmek ve Umngot nehri üzerinde asılı olan ünlü köprüsünü gezmek için ayırmanızı öneririm. Bu yeri çevreleyen havadaki huzur, ancak Dawki gibi ev gibi küçük bir kasaba tarafından sağlanabilecek bir şey..

9.Mawsmai Mağara Yolu:

Mawsmai Mağarası Yolu

Mawsmai Mağaraları veya Mawsmai Mağarası yolları mutlaka ziyaret edilmeli. Doğanın sihrini işlediğini görmek için en iyi yer. Bu kireçtaşı birikintileri, yıllar içinde kendilerini en iyi heykeltıraşların bile taklit edemediği dalgalı yapılara sıkıştırdı. Bu büyük yapının önünde durup derinliklerine inerken, doğanın bu kadar harika bir sanatçı olduğunu daha önce nasıl fark etmediğinizi merak edeceksiniz. Harika seyahatiniz için Meghalaya eyaletindeki en iyi balayı noktalarından biridir..

Işıltılı şelaleler, büyüleyici mağaralar, gezegendeki en yağışlı alanlar, Su Sporları, bulutlarla kaplı tepecikler, yemyeşil manzaralar ve kültürel açıdan ilginç yerel gelenekler. Eyalet, romantikler için bir araya getirilecek çok güzelliğe sahip, aynı zamanda şımartılacak aktivitelerden biridir. Öyleyse, bu Hindistan eyaletinde çarpıcı İskoçya’nın tadını burada bulabilecekken neden dünyayı dolaşasınız? Meghalaya’nın başka turistik yerleri de var. Ancak bir balayı yeri olarak en önemli satış noktaları, ıssız ve huzurlu ortamıdır. Meghalaya’dayken yukarıdaki romantik kova listesini takip edin ve hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Düşüncelerinizi bizimle paylaşın, sizden haber almayı çok seviyoruz ve okuyucularımızdan gelen geri bildirimler her şeyi değiştiriyor. İyi yolculuklar ve bu yeni yolculukta birlikte çok güzel anılar biriktirmeniz dileğiyle.