Bangladeş yıllardır balayı mekanının ilgisini çekiyor. Burası eski bir ülke olmanın nostaljisini taşıyor. Yer, daha önce en son olanaklarla çok güncellendi. İnsanlar büyük bir değişimin tadını çıkarıyor. Balayı yerleri kaliteli vakit geçirmek için oldukça caziptir. Balayı çifti için en yeni olanaklarla şehrin göbeğinde binlerce lüks otel inşa edildi.

Bangladeş’teki En İyi Balayı Yerleri:

1. Chittagong:

Bangladeş'te Balayı Yerleri--Chittagong

Şehir yeşil dağların kucağındadır. Farklı şekillerdeki rengarenk çiçekler, doğanın büyüleyici güzelliğini aydınlatıyor. Böylece balayı çifti için çok romantik bir yer. Oteller çok zevkli olan dağların güzel manzarasına sahiptir. Dağlar güneş ışığında çok güzel görünüyor.

2. Cox’s Bazaar :

Bangladeş'teki Balayı Mekanları--Cox's Bazaar

Burası Bangladeş’in merkezi olarak biliniyor. Nüfusunun fazla olması ülkenin en eski yeridir. Bunun dışında vakit geçirmek için güzel bir plaj var. Şehir, kumlu plajı ve geleneksel görünümü için Bangladeş’te balayı yerleri olarak dikkat çekiyor. Sahilin uzunluğu hiç bitmeyecek gibi görünüyor, ufuk çizgisiyle buluşuyor.

3. Nilgiri Tepesi :

bangladeş'te balayı yerleri

Nilgiri tepesi olağanüstü bir doğa güzelliğidir. Tatil köylerinin hepsi dağlarda yüksek. Bulutlar her gün sabahın erken saatlerinde tatil yerlerini kaplıyor gibi görünüyor. Şehrin kalabalığından uzak olduğu için yer mutluluk dolu. Balayının tadını çıkarmak için doğa çok keyifli.

4. Sajek Vadisi :

Bangladeş'te Balayı Yerleri--Sajek Vadisi

Yer dağları hakimdir. Sıradağların rengi birbirinden farklı görünüyor. Çoğunlukla dağlara değen bulutların yavaş hareketi gerçekten çok etkileyici. Bangladeş’te balayı destinasyonları arasındaki yeri mutlaka ziyaret edin, aksi takdirde güzel bir yeri kaçırabilirsiniz. Balayı planlamadan önce ziyaret etmek istediğiniz yerleri listeleyin..

5. Deniz Kızı Plajı :

Bangladeş'te Balayı Yerleri--Denizkızı Plajı

Plaj, balayı için her zaman favori bir seçenektir. Denizkızı plajı için belirli bir mevsim yoktur, istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Ancak eşinizle özel vakit geçirmek için kesinlikle iyi bir yer. Geceleri kumsal daha güzel görünüyor ay ışığı üzerine düşüyor.

6. Rangamati:

Bangladeş Rangamati Balayı Yerleri

Rangamati, küçük bir tepe istasyonu olarak ünlüdür. Orman, mekana özel bir efekt katmış. Çiftlerin maceralı bir gece geçirebilecekleri çok sayıda orman tatil yeri vardır. Mekanın ambiyansı çok sakin ve hayvanların heyecan verici seslerinden oldukça uzak. Kabile insanları doğada çok basittir.

7. Khagrachhari:

Bangladeş'te Balayı Yerleri--Khagrachhari

Yer, renkli doğa manzaraları ile herkes tarafından bilinir. Chittagong’a 112 kilometre uzaklıktadır. Yerin doğası, yeşillikleri ve dağlardan gelen şelaleleriyle belirlenebilir. Belki de bu ikisi doğayı daha çekici kılmıştır. Balayı için bu iyi bir seçenek olabilir.

8. İnani Plajı :

Bangladeş'te Balayı Yerleri--Inani Beach

Bunların arasında, bu plaj dalgaları ve kumlu plajı için en heyecan vericidir. Bir balayı çifti için mum ışığında akşam yemeği için en iyi yer. Balayı yeri olarak mekanın popülaritesi eskisinden çok daha fazla arttı..

9. Patenga Plajı :

Bangladeş'te Balayı Yerleri--Patenga Plajı

Plaj Bangladeş’te çok ünlüdür. Beton duvarlarla, etrafı iri taşlarla örülmüştür. Güzellik kaba olsa da güneş ışığında kızarır. Bangladeş’te balayı için gerçekten çok dikkat çekici bir yer. Çeşitli Sokak yemekleri burada çok uygun fiyatlarla mevcuttur..