Evlilik mevsimi yaklaşırken, balayı dönemini planlamaya başlamış olabilirsiniz. Eğer yapmadıysanız, hemen şimdi keşfetmeye başlamak isteyebilirsiniz. Herkes balayını yurtdışındaki romantik mekanlarda geçirmeyi hayal eder ama bilmediğiniz şey, ülke içinde denizler kadar tutkulu olabilecek birkaç desi noktasının olduğudur. Hindistan’daki en sevilen yerlerden biri Kullu Manali. Kayak, yamaç paraşütü, rafting ve dağcılık gibi pek çok macera seçeneğine sahip olması, macera tutkunlarının da en çok rağbet ettiği yerlerden biridir. Kullu Manali’deki balayı yerleri için göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz en iyi 9 yerin listesi.

Kullu Manali’nin En Harika Balayı Mekanları:

1. Rohtang Geçişi:

Rohtang Geçidi

Rohtang geçidi, Pir Panjal sıradağlarının rahminde yer alan deniz seviyesinden 3.978 metre yükseklikte yer almaktadır. onu kullu manali’deki en iyi balayı yerlerinden biri yapan şey bölgenin pitoresk manzarası ve gizli şelaleleridir..

2. Hidimba Devi Tapınağı:

Hidimba Devi Tapınağı

Hidimba Devi Tapınağı, 1553 yılında inşa edilmiştir ve kalın deodar ormanları arasında yer almaktadır. Bu tapınak, Pandav kardeşlerden Bheem’in karısına adanmıştır, benzersiz bir mimarisi vardır ve Hindu ve Budist tarzının bir karışımını gösterir. öncelikle ahşaptan yapılmış, Kullu ve Manali’deki en çekici balayı yerlerinden biridir.

3. Vashist Kaplıcaları:

Vashist Kaplıcaları

Manali’den biraz uzakta bulunan bu sıcak su kaynağı, eski Hindistan’ın beş nehrinden biri olan Beas’ın karşısında yer almaktadır. bahar tam bir mahremiyet sağlar ve pastanın üzerine krema, uygun fiyatlarla rezerve edilebilen Türk tarzı hamam evleridir ve bu da onu Kullu Manali’deki en uygun fiyatlı balayı noktalarından biri yapar..

4. Solang Vadisi:

Solang Vadisi

Kar noktası olarak da bilinen Solang vadisi, yamaç paraşütü, kayak vb. gibi birçok kar macera sporuna ev sahipliği yapmaktadır. Yürekli yeni evli çiftlerden biriyseniz, bu, Kullu’daki balayı yerleri listesinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. manali.

5. Baseswar Mahadev Tapınağı:

Baseswar Mahadev Tapınağı

Küçük Bajura kasabasında bulunan Bassheswar Mahadev Tapınağı, ülkedeki Lord Shiva’ya adanan antik tapınaklardan biridir. tanrıların taş oymaları ile ünlüdür ve eşinizle birlikte yeni bir yaşam yolculuğuna çıkarken Kullu Manali’deki balayı destinasyonunuzun bir parçası haline getirmelisiniz..

6. Nehru Kund:

Nehru Kund

Nehru kund, Birghu Nehri’nden kaynaklanan bir soğuk su kaynağıdır. Burası, ziyaret eden herkese özel bir huzur ve mutluluk sunuyor. hayatındaki yeni partnerinle birlikte gitmeli!

7. Sultanpur Sarayı:

Sultanpur Sarayı

Eskiden Rupi sarayı olarak bilinen Sultanpur sarayı, bir depremde hasar gördükten sonra yakın zamanda yenilenmiştir. Bu saray, kolonyal döneme ait geleneksel tablolara ve mimariye sahiptir. Bu saray, Kullu vadisinin hükümdarlarını barındırıyordu..

8. Beas Nehri:

Beas Nehri

Beas nehri, ziyaret eden herkese çeşitli macera sporları sunar ve bu nedenle Kullu Vadisi’nin kalbi olarak bilinir. Nehir aynı zamanda MÖ 326 civarında İskender’in imparatorluğunun doğu sınırı olarak da ünlüdür. Nehrin kıyısı çok romantik bir atmosfere ve pitoresk bir manzaraya sahiptir..

9. Ma Sharvari Tapınağı:

Ma Sharvari Tapınağı

Bu Kullu Manali’deki eski bir tapınaktır ve oraya hayatta yeni bir aşamanın başlangıcını kutlamak için giderseniz, bir ziyarette bulunun ve mutlu ve evli bir yaşam için kutsamalar arayın.!

8 dereceye kadar düşen sıcaklıklara sahip Kullu Manali, Hindistan’daki en popüler balayı destinasyonlarından biridir. Düşük sıcaklıkla birlikte, içinizde saklı olabilecek yüksek yoğunluklu romantizm geliyor. Isı göz önüne alındığında, içeride rahatlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Ancak, Himalaya kasabasında bir gezi yapmaktan ve bazı anılar biriktirmekten çekinmeyin. Ve evet, karı nasıl unutabiliriz. Kar olan yerde, kar savaşı olmalı. Ancak kar savaşında partnerinizi yaralamamaya dikkat edin. Olabildiğince romantik, sizin için her şeyi mahvedecek bir kapsamı var. Balayında böyle şeyler istemiyoruz değil mi? Kullu Manali’de başka balayı destinasyonları biliyorsanız, lütfen görüş ve önerilerinizi paylaşın..