Dünyadaki büyülü topraklardan biri olan Darjeeling, sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirmek için güzel bir yerdir. Dağların kıvrımlarında yer alan bu yere, Hindistan’ın tepe istasyonlarının kraliçesi denir. Darjeeling’de balayınızın tadını çıkarmak harika bir fikir. Darjeeling dağlarının zirvelerindeki göz kamaştırıcı kar maskesi, orkideler ve birbirine dokunan gök çamları, bir Balayı turunda görmek isteyeceğiniz mükemmel şeylerdir. Darjeeling, Hindistan’daki en popüler balayı destinasyonlarından biridir. Her gün yüzlerce yeni evli çift romantizm, aşk ve keşif arayışı içinde Darjeeling’e ulaşır. Partnerinizle veya bir aile olarak Darjeeling, ziyaret etmek için çok güvenli bir yerdir. Darjeeling sakinleri o kadar ilgililer ki sizi aileleri olarak kabul ediyorlar. En iyi Darjeeling balayı yerlerinden 9’u şunları içerir:-

Darjeeling’de Güzel Balayı Mekanları:

1. Lamahatta:

darjeeling'de balayı yerleri

Darjeeling’e 23 kilometre uzaklıkta yer alan bu otel, Darjeeling’deki en iyi balayı yerlerinden biridir. Bu sadece küçük bir köy olmasına rağmen, buranın güzelliğini takdir etmek için sevdiğinizle en az bir kez ziyaret etmeniz gereken güzel bir tepe istasyonu. Zirvelerin ve nehirlerin güzel manzarası, çiftlerin eğlenmesi için huzurlu bir yer ve zaman sağlar. Rahatlayabileceğiniz ve bahçenin büyüsüne kapılabileceğiniz çeşitli güzel bahçeler ve ev konaklamaları mevcuttur..

2. Kaplan Tepeleri:

Kaplan Tepeleri

Darjeeling’in en iyi balayı noktalarından biri Tiger Hills. Bu güzel mekan, gün doğumunun göz kamaştırıcı manzarasını sunar ve karla kaplı Himalaya zirvelerine sakince bakabilir ve sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz. Senchal Yolu üzerinde yer alan bu yer, inanılmaz fotoğrafik sahneler sağlayabilen Lhotse, Mahalu, Kanchenjunga, Kabru ve Janu zirvelerinin doğal güzelliği ve panoramik manzarasını sunar. Daha fazla fotoğrafa tıklayın ve anılarınıza ekleyin. Kanchenjunga üzerinden gün doğumunun nefes kesen manzarası muhteşem ve bu nedenle Darjeeling’deki balayı geziniz haklı..

3. Glenary:

Glenary

Unlu mamülleri, çayları ve kekleri ile popüler olan bu en ikonik fırın ve Darjeeling’deki balayınızda ziyaret edilecek yerler listenizde olabilir. Koltuğunuza yerleşip çay ve keklerinizin tadını çıkarırken karla kaplı dağ zirvelerinin muhteşem manzarasını seyredin. Ayrıca domuz köftesi, dana biftek, tandır aperatifleri, kıta cızırtıları, çikolatalı yumurtalar gibi çok çeşitli lezzetli yemekler sunan bir restraunt’a sahiptir. Partnerinizle vakit geçirmek için rahat bir yer.

4. Rangeet Vadisi Teleferiği:

Rangeet Vadisi Teleferiği

Darjeeling’deki en iyi balayı mekanlarından biri, içinizdeki maceraperest insanın keyfini çıkarabileceğiniz, Darjeeling’in tüm manzarasını teleferikle izlemektir. Bu, panoramik manzaralar sunar, kar yüklü zirveler, bu tepe istasyonunun güzelliğine tamamen dalmanıza izin verecektir. Her iki tarafa da 20 dakika ayırarak hayatınızın en iyi 40 dakikasından birini yaşayacaksınız. Bu teleferik 1968’de başladı ve 2003’te durdurulduktan sonra 2012’de yeniden açıldı. Bu yolculuk çiftler ve aileler arasında eşit derecede popülerdir ve Darjeeling’i ziyaret ederseniz en az bir kez yaşamanız gereken bir deneyimdir..

5. Bülbül Parkı:

Bülbül Parkı

Darjeeling’deki Shrubbery Nightingale Park, dinlenmek ve Kanchenjunga’nın ve Doğu Himalayaların diğer kar zirvelerinin muhteşem manzarasının keyfini çıkarmak için ideal bir yer olan güzel bir halka açık parktır. Yoğun sezonda her gün akşamları Nepali Kültür Programları düzenlenmektedir. Dansın tadını çıkarabilir ve iyi vakit geçirebilirsiniz. Burası inanılmaz bilim güzelliği sunuyor ve en az bir kez ziyaret edilmelidir..

6. Tukvar Vadisi Çay Malikanesi:

Tukvar Vadisi Çay Sitesi

Darjeeling’den 16 kilometre uzaklıkta bulunan ve karayolu ağı ile iyi bir şekilde bağlantılı olan alçak irtifalı bir bahçedir. Darjeeling’de çeşitli balayı yerleri var ama burası o kadar güzel ki, bir kez oraya gitmeye kıyamazsınız. Çay tarlalarının güzel manzarasını sunar. Oraya gidin ve anılarınıza eklemek için bazı çarpıcı fotoğraflara tıklayın. Bu bahçe bir yağmur gölge alanıdır, kendi fidanlığı ve kerestesi vardır. & bambu Ormanı.

7. Shangrila Regency:

Shangrila Regency

Güzel oteller ve tatil köyleri, güzel Darjeeling balayı noktalarını oluşturur ve Shangrila Regency bunlardan biridir. Bu güzel otel, size rahatlatıcı ve dinlendirici bir atmosfer sağlayacak olan çatı salonuna ayrılmış bir kata sahiptir. Gandhi Yolu üzerinde bulunan bu, turistler için çekici bir yer ve dolayısıyla çiftler için de iyi. Çatı katındaki salonda rahatlayın ve dağların ve kar zirvelerinin güzelliğinin tadını çıkarın. Mükemmel ışık ve havalandırma mevcuttur ve eşinizle birlikte Darjeeling’de kalmak için iyi bir oteldir..

8. Kanchenjunga Dağı:

Kanchenjunga Dağı

Hindistan-Nepal sınırında bulunan dünyanın en yüksek 3. dağıdır. Darjeeling’deki balayı için olan çiftler için güzel bir yer. Kanchenjunga “Karın Beş Hazinesi” anlamına gelir ve çok güzel bir yerdir. Eşinizle birlikte yerin doğal güzelliğinin tadını çıkarabileceğiniz çok çeşitli flora ve faunaya ev sahipliği yapmaktadır..

9. Batasia Döngüsü:

Darjeeling Batasia Loop'taki Balayı Mekanları

Bu, Darjeeling Himalaya Demiryolunun yükseliş eğimini azaltmak için oluşturulmuş özel bir demiryoludur. Biletleri alın, trene binin ve gezinin ve yerin doğal güzelliğinin tadını çıkarın ve bu yerin güzelliğini besleyin. Harika bir deneyim olduğu için bir kez ziyaret edilmelidir. Sevdiklerinizle böyle bir patika üzerinde küçük bir yolculuk, rahatsızlık duymadan birlikte biraz zaman geçirmek için harika bir fikirdir. Doğal güzelliğin tadını çıkarabileceğiniz ve bir sürü güzel fotoğrafa tıklayabileceğiniz bir bahçe de var..

Darjeeling güzel bir yer ve harika havanın ve yerin güzelliğinin tadını çıkarmak için Mayıs-Haziran veya Eylül-Aralık aylarında ziyaret etmek harika. Ayrıca, sorunlardan kaçınmak için muson mevsiminden kaçının ve bu güzel ve büyüleyici yeri ziyaret etmeyi planlayın. Şimdi yıl sonu olduğu için, iklim hoş ve gezip görmeye uygun olduğundan Darjeeling’i ziyaret etmek için mükemmel bir zaman. Soğuk havada karlı dağların nefes kesen manzarası ve çam ağaçlarını kaplayan kar taneleri Darjeeling’de mutlaka görülmesi gereken bir balayı yeridir..