Ruh eşinizle aşkı ve birliği kutlamak ister misiniz? Herhangi bir yer Pencap tatillerinden daha iyi olabilir mi? Site, güzel manzarası ve vahşi havasıyla ruh halini kesinlikle tamamlayacaktır. Güzel turistik yerleri ziyaret ederek daha iyi olanınızla kaliteli zamanın tadını çıkarabilirsiniz. Pencap, hem yaz hem de kış aylarında aşırı iklimlere sahiptir. Devlet bir miras yeridir ve kültür açısından zengindir. İyi verimli toprak ve su kaynağı nedeniyle, arazi tarıma dayalıdır. Hindistan’da, en büyük hayır. çelik fabrikalarının çoğu Pencap’ta. Harika olan dudak şapırdatan yiyecekleri var. Punjab’a unutulmaz bir gezi yapmak için sizin ve sevdikleriniz için yapılan tüm araştırmaları bulabilirsiniz. Eşinizle bağ kurmak ve yakınlığı onurlandırmak için en iyi zaman balayıdır..

Resimlerle Pencap’taki En İyi Balayı Destinasyonları:

1. Amritsar:

Bu isim Ramdaspura başlangıçta Amritsar’ı biliyordu. Altın Tapınağa ev sahipliği yapan ünlü bir şehirdir. Sadece bu değil, aynı zamanda Jallianwala Bagh’ın bulunduğu yer! Dini mekanlarla bağlantılı sükuneti hissetmek istiyorsanız, ziyaret etmek için en iyi yerlerden biridir..

Amritsar

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Çiftin su sıçratarak keşfetmesi ve eğlenmesi için birçok su parkı var..
 • Ulaşmanın En İyi Yolu: Amritsar’ın birçok şehre doğrudan bağlantısı ve uçuşlar hiç de zaman alıcı değil ve acele etme zahmeti yok.
 • Diğer Aktiviteler: Akal Takht, Tara Taran Sahib, Bathinda Kalesi, Kaiser Bagh Parkı, Maharaja Ranjit Singh Panorama, Wagah Sınırı, Rambagh Bahçesi, Maharaja Ranjit Singh Yaz Sarayı, Maharaja Ranjit Singh Müzesi, Harike Sulak Alanı gibi ziyaret edilecek çeşitli başka türbeler ve yerler vardır. ve Kuş Cenneti, Durgiana Tapınağı ve Khalsa Koleji Bathinda Kalesi, burayı ziyaret etmeye hazır.

2. Çandigarh:

Hem Haryana hem de Pencap’ın birlik bölgesi başkentinden biridir. Tüm yıl boyunca güzel havası olan güzel bir şehirdir. Hatta Bangla bahçesini gördükten sonra mutlaka talep edeceği için eşinize bilezikleri hediye edebilirsiniz. Hiç şüphesiz Pencap’taki en iyi balayı yerleri..

Çandigarh

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Pinjori Bahçesi manzarasının keyfini çıkarmak için eşinizle el ele yürüyün. Ayrıca, Chandigarh’ı sizinle keşfetmeye hevesli eşinizle birlikte kaya bahçesinde dinlenmek, sektör 17’de alışveriş yapmak gibi diğer aktivitelerden de yararlanabilirsiniz..
 • Ulaşmanın En İyi Yolu: Chandigarh, ulusal karayolu 1 aracılığıyla diğer komşu şehirlerle mükemmel bir bağlantıya sahiptir. Tren istasyonundan şehrin herhangi bir noktasına ulaşmak için oto, taksi veya otobüslere binebilirsiniz..
 • Diğer Aktiviteler: Eğlence Vadisi, Kaya Bahçesi, Shanti Kunj, Chhatbir Hayvanat Bahçesi, Gül Bahçesi, Le Corbusier Merkezi, Devlet Müzesi ve Sanat Galerisi, Sarkaria Kaktüs Bahçesi, Morni Hills Kereste Yolu, Kelebek Parkı, Yadvinder Bahçesi, Koku Bahçesi gibi çeşitli turistik yerler, Chandigarh Botanik Bahçesi ve Doğa Parkı, Sukhna Gölü Chhatbir Hayvanat Bahçesi, Teraslı Bahçe ve Uluslararası Bebek Müzesi ziyaret etmek için harika.

3. Jalandhar:

Jalandhar adını bir iblis kralından almıştır; o da Mahabharata’ya dahil edildi. Miras, kültür ve dini tarih açısından zengin.

Jalandhar

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Jalandhar’ın eteklerinde, siz ve eşiniz macera arıyorsanız ziyaret etmek için en iyi olan su ve eğlenceyi bulacaksınız.Ayrıca güzel bir akşamla bitirmek için heyecan verici gezintiler, yemek mekanları ve peyzajlı bahçeye sahiptir..
 • Ulaşmanın En İyi Yolu: Jalandhar’a ulaşmanın en iyi yolu otobüs, araba veya demiryolu, uçuşlarla iyi bir bağlantısı olmadığı için. Uçakla gelmek istiyorsanız, rota Amritsar’dan geçiyor..
 • Diğer Ziyaret Edilecek Yerler: Jalandhar, Pushpa Gujral Bilim Şehri, İmam Nasir Mescidi, Tulsi Mandir, Devi Talab Mandir, Shaheed-E-Azam Sardar Bhagat Singh Müzesi, Harikalar Diyarı Tema Parkı, Shiv Mandir, Aziz Meryem Katedrali Kilisesi, Şirket Bagh gibi birçok turistik cazibe merkezine sahiptir. Prithvi’nin Gezegeni, Rangla Punjab Haveli ve Sheetla Mandir.

4. Ludhiana:

Dev bir şehir olan Ludhiana, doğal noktalara sahiptir ve Pencap’ın büyük bir sanayi şehridir..

Ludhiana

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Siz ve eşiniz ruhunuzu ilahi ve huzurlu yerlere yatırmak istiyorsanız, burası sizin için en iyi yer. Ve pembe karınız için gül arıyorsanız, o zaman Nehru gül bahçesi ziyaret etmek için en iyi yerdir..
 • Ulaşmanın En İyi Yolu: Ludhiana, Delhi’den iyi bir tren bağlantısına sahiptir. Ayrıca birçok yerden direkt uçuşları var. Bağlanmak ve doğrudan iletişim kurmak kolaydır.
 • Diğer Ziyaret Edilecek Yerler: Bunlar arasında Lodhi Kalesi, Kaplan Hayvanat Bahçesi Kırsal Miras Müzesi, Pencap Tarım Üniversitesi Müzesi, Maharaja Ranjit Singh Savaş Müzesi, Gurudwara Charan Kamal, Phillaur Kalesi, Nehru Gül Bahçesi ve Geyik Parkı bulunmaktadır..

5. Patiala:

Patiala, Pencap’ta çok ünlü bir prens eyaleti. Ülkenin 4. büyük şehridir.

Patiala

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Rani aynaya bakmayı sevdiği için Sheesh Mahal çok romantik olabilir. Yani tüm bayanlar.
 • Ulaşmanın En İyi Yolu: Patiala’da bir havaalanı yok, ancak en yakın havaalanı Chandigarh (58 km uzaklıkta) olduğu için endişelenecek bir şey yok. Otobüs ve trenlerle düzenli ulaşım araçları var.
 • Diğer Ziyaret Edilecek Yerler: Qila Mubarak Kompleksi, Moti Bagh Sarayı, Banur, Darbar Salonu Samana, Baradari Bahçesi, Sheesh Mahal, Bir Moti Bagh Tapınağı, Kali tapınağı ve Lachman Jhoola – bunlar, bu şehrin doldurduğu mükemmel mimari örneklerden birkaçı..

6. Bhatinda:

Bhatinda, yapay yapısı nedeniyle ‘göller şehri’ olarak biliniyordu. Pencap’ta küçük bir tarihi kasaba. Eyaletteki en eski şehir.

Bhatinda

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Mahallere gidip Kralların ve Kraliçelerin zenginliğini hissetmekten sonra bağ kurmanın daha iyi yolu nedir? Aşkını bir kez daha yaşayıp canlandırdıkları gibi.
 • Ulaşmanın En İyi Yolu: Chandigarh havaalanına ulaşabilir ve oradan hedefe ulaşmak için yaklaşık 4 saat sürecek bir otobüs veya taksiye binebilirsiniz..
 • Diğer Ziyaret Edilecek Yerler: Bhatinda, Bhatinda Kalesi, Qila Mubarak, Bhatinda Zooloji Parkı, Gül Bahçesi, Bhatinda Gölü, Lakhi Ormanı, Bir Talab Hayvanat Bahçesi ve Dhobhi Çarşısı gibi çeşitli turistik mekanlara sahiptir..

7. Pathankot:

Pencap, Himachal Pradesh ve Jammu ve Keşmir kavşağında bulunan Pathankot, küçük ve sakin bir kasabadır. Aynı zamanda kutsal Amaranth mağarası ve Mata Vaishno devi’nin kutsal mağarası için bir kapıdır..

Pathankot

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Bir şelaleden ve çevresindeki doğadan daha romantik olan şey, çiftin eğlenmesi için en iyi balayı yeridir..
 • Ulaşmanın En İyi Yolu: Pathankot’a ulaşmak için en yakın havaalanı Amritsar’dır (119km uzaklıkta)
 • Diğer Ziyaret Edilecek Yerler: Mukteshwar Tapınağı, Ranjit Sagar Barajı Ashapurni Mandir, Kathgarh Tapınağı, Nurpur Kalesi, Hidrolik Araştırma İstasyonu, Shahpurkandi Kalesi ve Kali Mata Ka Mandir burada gezilecek yerlerden sadece birkaçı..

8. Kapurthala:

Paris’i ziyaret ettiniz mi? Değilse, mimarisi nedeniyle ‘Pencap’ın Paris’i’ olarak bilinen Kapurthala’yı ziyaret edebilirsiniz. Guru Nanak’ın şehri, burası Sihler için önemli bir dini mekandır..

Kapurthala

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Şehrin yoğun hayatından ve karmaşasından pastoral bir kaçamak isteyen Shalimar bahçeleri size basit ve huzurlu bir ziyaret yeri sunuyor..
 • Ulaşmanın En İyi Yolu: Kapurthala için Jalandhar’dan herhangi bir otobüs veya trene binmeniz ve ardından herhangi bir yerel ulaşım aracına binmeniz gerekir..
 • Diğer Ziyaret Edilecek Yerler: Jagatjit Sarayı, Jagatjit Kulübü, Panch Mandir, Kanjli Sulak Alanı, Elysee Sarayı Devleti, Gurudwara, ed Shalimar Bahçesi, Nihal Sarayı, Mağribi Camii turistik yerlerdir..

9. Mohali:

Tri-city grubunun bir parçası olan Mohali, çeşitli turistik mekanlara sahiptir. Mohali, kriket stadyumuyla ünlüdür ve alışveriş yapanlar için bir cennettir..

Mohali

 • Romantik Yapılacak Şeyler: Siz ve sevdikleriniz doğa ve onun sonsuz cazibesi ile ilgileniyorsanız, o zaman Mataur Gölü ziyaret etmek ve yakınlardaki güzelliğin tadını çıkarmak için en iyi yerdir..
 • Ulaşmanın En İyi Yolu: Mohali en iyi şekilde yola bağlanır. En yakın demiryolu ve havaalanı Chandigarh’dır. Mohali, Chandigarh’a 15 Km uzaklıktadır..
 • Diğer Ziyaret Edilecek Yerler: Bunlar arasında Gül Bahçesi, Silvi Parkı, Sukhna Doğal Hayatı Koruma Alanı, Mataur Gölü, Kaya Bahçesi, Sukhna Gölü, Mansa Devi Tapınağı, Gurdwara Amb Sahib, Gurudwara Nada Sahib ve Punjab Kriket Derneği Stadyumu bulunmaktadır..

Pencap’taki insanlar çok misafirperver ve onlarla tanıştıktan sonra çok sıcak hissediyoruz. Devletin kendisi güzel ve heyecan verici. Böylece balayı için çekici bir destinasyon haline gelir. Sevdiğinizi ve çevrenizdeki dünyayı tanımak istiyorsanız, çok yönlü bir yer olduğu için Punjab’ı mutlaka ziyaret edebilirsiniz. Gurmeler için ziyaret edilecek en iyi yer ve manzarası şüphesiz çok güzel. İlginizi çekebildiysek ve sizin için yeterli bilgi topladıysak, bize bir geri bildirim bırakın..

Sıkça Sorulan Soru ve Cevapları:

1. Pencap’ı ziyaret etmek için en iyi zaman nedir?

Cevap: Pencap’ı ziyaret etmek için en iyi zaman, havanın bölgeyi görmek için ideal ve nispeten hoş olduğu Kasım ve Mart ayları arasıdır..

2. Pencap’ta ne satın alabiliriz?

Cevap: Pencap, Kilimler, Şallar, Durries ve Yatak örtüleri ile ünlüdür. Ayrıca, Jutties adlı tipik bir ayakkabı türü satın almayı da unutmayın..

3. Pencap’ı en iyi şekilde nasıl deneyimleyebilirsiniz??

Cevap: ‘Roma’da Romalıların yaptığı gibi yapın’, etraftaki insanlar gibi olmak ve sarso da saag maki di roti ve Patiyala peg of lassi’ye sahip olmak anlamına gelen bir deyim. Ve Punjabi’nin kafasında bir türbanla yaptığı gibi Koti ile Dhoti ve kurta giyin ve en iyi şekilde bir Punjabi olun.