Bu yaz evlenmeyi umuyor ve eşinizle romantik bir balayına çıkmak istiyorsunuz ama yine de nerede olduğunu bilmiyor musunuz? Pekala, tam olarak doğru yerdesiniz. Burada, özellikle Mayıs ayında Hindistan’da ziyaret edebileceğiniz en egzotik yerlerden bazılarını listeledik. Hepsi yaz sezonu için uygundur ve size iyi bir inziva yeri vereceğinden emin olabilirsiniz..

Mayıs ayında Hindistan’da Güzel Balayı Destinasyonları:

1. Abu Dağı:

Abu Dağı Balayı Yerleri Mayıs Ayında

Abu Dağı, Rajasthan’da bulunan tanınmış bir tepe istasyonudur. Burası adeta çölün ortasında yer alan bir vaha gibi. Buradaki tapınaklar dikkat çekicidir ve buranın büyüleyici güzelliği, balayınızı unutulmaz kılacağından emin olabilirsiniz. Burası Hindistan’daki en iyi balayı yerlerinden biridir ve muhtemelen ziyaret edeceğiniz muhteşem yerdir..

 • Çiftler, Abu Dağı’nda trekking, kamp yapmak, Kaya Tırmanışı, helikopter gezintisi yapmak, Dilwara Jain Tapınağı’nı ziyaret etmek, Balayı Noktası gibi birkaç açık hava eğlencesinin yanı sıra iç mekanlarda da eğlenebilirler..
 • Abu Dağı’na hava, demiryolu ve karayolu ile ulaşılabilir. En yakın havaalanı Udaipur’dadır ve ulaştıktan sonra bir taksi seçebilir veya toplu taşıma ile seyahat edebilirsiniz. Demiryolu, en yakın tren istasyonunun Abu Karayolu İstasyonu olacağı başka bir seçenektir. Ülkenin herhangi bir yerinden dilerseniz her zaman karayolu ile seyahat edebilirsiniz..
 • Hotel Hillock, Palace oteli ve Mount Regency oteli buranın en çok tercih edilen otellerinden bazıları. Ayrıca, nispeten daha ucuz olan bütçeye uygun oteller ve aile yanında konaklamalar da bulabilirsiniz..
 • Yöresel mutfak çok hareketlidir ve sadece yemek için bütün bir günü geçirebilirsiniz. Bajre Ki Roti, Gatte Ki Khichdi, Laal Maas, Malpua gibi yiyecekler sizi daha fazlasını istemeye bırakacak..
 • Yeni evliler için bir hafta geçirmek ideal olacaktır..

2. Kodaikanal:

Mayıs ayında hindistan'da Kodaikanal balayı destinasyonları

Kodaikanal, doğayı seven ve romantik bir tatil arayan tüm çiftler için ideal bir destinasyondur. Kodak Gölü son derece güzeldir ve binebileceğiniz en muhteşem tekne turlarına sahiptir. Burayı ziyaret etmek için en iyi zaman, yılın bu zamanında hava oldukça hoş olduğu için Mayıs ayı olacaktır. Bir yere gelmek asla pişmanlığa neden olmaz.

 • Kodaikanal, tepe istasyonlarının çoğu gibi, çiftlere Vattakanal, Pambar Şelaleleri, Yunuslar burnu ve kamp gibi doğa yürüyüşü gibi açık hava etkinlikleri sağlar..
 • İster hava yoluyla, ister demiryolu ile; Belirli toplu taşıma araçlarını veya taksileri tercih edebileceğiniz Chennai ve Bangalore gibi yakındaki büyük şehirlere ulaşabilirsiniz. Karayoluyla seyahat etmeye karar verirseniz, çoğu güney Hindistan eyaletinden 3-4 saatlik bir yolculuk olacaksınız..
 • Kodaikanal, Villa Retreat, Kodai Resort, SterlingKodai Lake gibi otellerde konaklama konusunda birçok seçeneğe sahip. Bulutların temsili, Country Woods gibi makul ve eşit derecede iyi olan aile yanında konaklama ve pansiyon gibi diğer konaklama seçeneklerini seçebilirsiniz..
 • Güney Hindistan yemekleri, kıta, kıtalararası dahil olmak üzere çoğu yiyecek türü Kodaikanal’ın ana bölgelerinde mevcuttur. Ayrıca iyi Tibet mutfağı da alabilirsiniz..
 • Bu cennete dört günlük bir gezi zihninizi ve ruhunuzu yatıştırır.

3. Alappuzha:

Alappuzha mayıs ayı için en iyi balayı destinasyonları

Alappuzha, güzel Kerala eyaletinde bulunur ve “Doğu’nun Venedik’i” olarak bilinir. Pırıl pırıl mavi suları, kumsalları, lagünleri ve uzun kumları buranın en çekici kısmı. Dinlenme ve huzur zamanı arayan tüm genç çiftler için harika bir yerdir. Aynı zamanda keyif alacağınız harika tekne ev deneyimleri de vardır..

 • Doğunun Venedik’i olarak bilin ki Alappuzha’ya vardığınızda önceliğiniz Alappuzha’nın durgun sularında bir yüzen ev kiralamak olmalıdır. Diğer aktiviteler arasında Alappuzha plajını ve deniz fenerini ziyaret etmek yer alabilir. Ambalapuzha Sree Krishna Tapınağı’nı ziyaret ederek turunuzu sonlandırmayı seçebilirsiniz..
 • İster hava yolu, ister demiryolu, ister karayolu olsun, sigorta kapsamındasınız. Alappuzha, Cochin’e yakındır ve bu da ülkenin dört bir yanındaki insanların çok fazla güçlük çekmeden ulaşmasını sağlar. Size en yakın havalimanı sadece 75 km uzaklıktaki Cochin Uluslararası Havalimanı olacaktır. Bir taksi veya araç kiralayabilir ve gideceğiniz yere kendiniz gidebilirsiniz. Eyaletteki çoğu yerden Alappuzha’ya sık trenler ve toplu taşıma otobüsleri var..
 • MeenMolagitta Curry, füme balık ve Fish molly’nin mutlaka sahip olmanız gereken bir şey olduğu birçok deniz ürününü burada bulabilirsiniz. Ayrıca ördek köri ve kızartması da yiyebilirsiniz, bu da harika..
 • Alappuzha’yı ziyaret eden herkes için hiç de kolay olmayan, geceleri yüzen yüzen teknelerden birinde kalmalısınız. Konaklama için diğer seçenekler arasında göl kenarındaki oteller ve tatil köyleri yer alır..
 • Ömür boyu harika anılar bırakacağından emin olduğunuz bu yerde 3-4 gün geçirin..

4. Mysore:

Mayıs ayında balayı için Mysore en iyi yer

Mysore tarih ve kültürle doludur. Büyüleyici ve yaprak dökmeyen Brindavan bahçeleriyle ünlüdür. Burada bulunan Mysore sarayı özellikle geceleri muhteşem görünüyor. Buradaki müzikli fıskiyeler güzeldir ve Mart-Haziran ayları arasında mutlaka ziyaret edilmelidir..

 • Mysore Sarayı, Brindavan bahçeleri, Somnathpur Tapınağı, Srirangapatna, Mysore Demiryolu Müzesi, Karanji Gölü ve daha birçok tarihi ve doğal yeri ziyaret etmek Mysore’daki zamanınızın çoğunu tüketecektir..
 • Mysore ayrıca Hindistan’da büyük bir şehirdir ve hava, demiryolu ve karayolu ile iyi bağlantılara sahiptir. Mysore’un kendi havaalanı vardır ve gideceğiniz yere taksi, uber veya araba kiralayarak ulaşılabilir. Ayrıca, bunun yerine iki tekerlekli bir araç kiralayabilirsiniz. Mysore’a ülkenin birçok yerinden karayoluyla da ulaşabilirsiniz..
 • Mysore masala dosa, koyun eti pulao, churmuri, deneyebileceğiniz yerel mutfaklardan bazıları. Hint mutfağının çoğunu Mysore’da da alabilirsiniz..
 • Windflower Resorts Mysore, Royal Orchid Brindavan Garden, Southern Star Mysore, Mysore’daki en yüksek puan alan otel ve tatil köyleridir ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda aile yanında konaklama, devlet dinlenme evleri ve pansiyonları vardır..
 • Çiftler, yukarıda belirtilen noktaların çoğunu ve daha fazlasını 4-5 gün içinde kapatabilirler..

5. Dalhousie:

mayıs ayında Dalhousie balayı yerleri

Dalhousie, Himachal Pradesh’in muhteşem tepe istasyonlarından biridir. Güzel, sakin ve buradaki ortam ılık ve rahat. Bu yerin yaylarının tıbbi özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Ziyaret etmek için en iyi zaman yaz olsa da, karla kaplı dağlar yılın her zamanında harika görünüyor. Ancak, bakmak için oldukça nefes kesici ve pitoresktirler..

 • Binicilik ve yamaç paraşütü ile kendinizi şımartabileceğiniz bir yer olan Khajjiar, Panchpula’da Tekne Gezisi, ziplining gibi sporlar yapabileceğiniz, ardından Kalatop Doğal Hayatı Koruma Alanı, Dalhousie’nin çiftler için sunduğu turistik yerlerden bazılarıdır..
 • Gaggal’da en yakın havaalanı 107Km, Pathankot Tren İstasyonu yaklaşık 87Km uzaklıktadır, buradan gideceğiniz yere ulaşmak için bir taksi kiralayabilirsiniz. Dharamshala, Delhi, Chandigarh gibi şehirlerden otobüsler bir bütçeyle seyahat etmek için kullanılabilir.
 • Açlığınızı gidermek için Hint, Çin ve kıtalararası mutfak gibi Dalhousie’de mevcuttur.
 • Dalhousie hem lüks oteller hem de uygun fiyatlı oteller sunuyor.
 • Çiftler bu güzel tepe istasyonunda vakit geçirmek için 3-4 gün ayırabilir..

6. Manevi:

mayıs ayı için manali balayı yerleri

Manali, Himalaya sıralarının tanınmış bir tepe istasyonudur. Kar ve dağlar, balayı çiftlerinin dört gözle beklediği o çok romantik ve nazik havayı yaratır. Buradaki Solang Vadisi piknik yapmak için ideal bir yerdir ve meyve bahçeleri, tapınaklar, mağaralar ve tapınaklar, balayınızı çok ilginç ve heyecanlı kılacağından emin olabilirsiniz..

 • Manali, karla kaplı dağları ve havası nedeniyle oldukça benzersizdir. Çiftlerin bu mekanda yapabileceği pek çok aktivite var. Maceraları seviyorsanız, mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer Rohtang Geçidi. Kar scooter sürmek, kayak, yamaç paraşütü vb. gibi çeşitli macera aktiviteleri sunar. Eski Manali ve Hadimba tapınağını da ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca Vashist Kaplıcalarında kendinizi yenilemeyi unutmayın..
 • Bu yere ulaşmak isterseniz, en yakın havaalanı Manali’ye yaklaşık elli km uzaklıktaki Bhuntar’da bulunmaktadır. Ülkenin birçok yerinden, özellikle Delhi’den otobüsler var. Araba yolu iyi ve doğal olduğu için yakınlarda yaşayan çiftler de bu yere gidebilir. Dham, Kadhichawal, kırmızı pirinç ve nehir alabalığı olmazsa olmazlardan..
 • Konaklamak için en iyi otel veya tatil yerlerimiz arasında River country resort, spa resort, white çayırlar tatil köyleri yer alır. Ayrıca, aile yanında konaklamanın yanı sıra çevrede birçok bütçeye uygun oteli de kolayca bulabilirsiniz. Balayındaysanız, burada yaklaşık beş ila altı gün geçirerek en iyi yeri deneyimleyebilirsiniz..

7. Mcleodganj:

mayıs ayında balayı için gidilecek Mcleodganj yerleri

McLeod Ganj, Dharamshala’da bulunur ve yekpare ve çok zarif güzel tapınaklarla zenginleştirilmiştir. Buradaki şelaleler dört gözle bekleyeceğiniz bir şey ve yapabileceğiniz kaya tırmanışı ve trekking gibi harika aktiviteler var. Balayınızı eğlenceli ve maceralı hale getirecekler..

 • McLeod Ganj, ülkedeki tüm büyük şehirlerden hava demiryolu ve karayolu ile iyi bağlantılara sahiptir ve bu nedenle bu yere ulaşmayı oldukça kolaylaştırır. En yakın havaalanı Gaggal Havaalanı, Pathankot Kavşağı’ndaki demiryolu hattıdır..
 • Dal Gölü’nde tekne gezintisi, trekking, kamping, doğa yürüyüşü ve yıldız gözlemi, sizin ve daha iyi olanın keyfini çıkarabileceğiniz aktivitelerden bazılarıdır. Ayrıca yerdeki çeşitli tapınakları, manastırları da ziyaret etmelisiniz..
 • House Om Tara, Pawan Konuk Evi, Hotel Hill Town, Pembe Ev,
 • Fortune Park Moksha, günlük aktivitelerinizden ve dinlenmenizden sonra geri çekilmek için en iyi yerlerden bazılarıdır..
 • Bu yerde çok fazla Tibet yerleşimi var ve bu nedenle otantik Tibet mutfağını denemek hiç akıllıca değil..
 • McLeodganj’da 4-5 gün kalmayı tercih edebilirsiniz..

8. Shillong:

Mayıs ayında Shillong en iyi balayı destinasyonları

Romantik Shillong şehri, sizi ve sevgilinizi büyüleyecek olan tepeler ve vadilerle doludur. Elephant Falls ve Umiam Gölü, burada ziyaret edebileceğiniz harika yerlerden birkaçı. Yer aynı zamanda kiliseleri, tapınakları ve şelaleleriyle de tanınır ve şahit olacağınız ideal piknik noktalarından bazılarına sahiptir..

 • Tekne Gezisi, Trekking, Binicilik, Kynshi Nehri’nde Kano, çiftlerin yapması gereken aktivitelerden bazılarıdır..
 • En yakın şehirlere hava ve trenle ulaşabilirsiniz, daha sonra kalan yolculuğu ya bir Taksi kiralayarak ya da toplu taşıma araçlarını kullanarak karayoluyla tamamlamalı ya da Shillong’a arabayla ulaşmalısınız..
 • Bu, listemizde Tibet yerleşimine sahip başka bir yer ve sahip olmanız gereken yiyeceklerde momo, domuz rostosu ve yedek kaburga gibi bazı Tibet geleneksel yemekleri de var..
 • RiKynjai, Royal Heritage Tripura Castle, Aerodene Cottage, The Habitat Shillong size harika bir deneyim yaşatmayı garanti eden otellerden bazıları. Tercihinize bağlı olarak muhteşem ve doğa açısından zengin otel ve resortlardan birinde konaklamayı tercih edebilirsiniz..
 • Shillong’un sunduğu bu tür etkinliklerin ve yerlerin çok çeşitli olması nedeniyle, partnerinizle zaman geçirmeniz bir hafta kadar sürebilir..

9. Darjeeling:

Darjeeling

Darjeeling, Batı Bengal’deki en güzel tepe istasyonudur. Buradaki yemekler kesinlikle dikkat çekicidir. Buranın muhteşem güzelliğini artıran göller ve ormanlarla çevrilidir..

 • En yakın havaalanı 96 Km uzaklıktaki Bagdogra Havaalanı’dır; En yakın tren istasyonu New Jalpaiguri’dedir, bu da yolculuğunuzun son ayağı için toplu taşıma taksisine binmeniz veya gideceğiniz yere bir araba sürmeniz gerektiği anlamına gelir..
 • İkonik oyuncak trene binin, Tiger Hill’i ziyaret edin, Darjeeling teleferiği, Chowk Bazaar’da alışveriş çılgınlığına gidin.
 • Mayfair Darjeeling, Pine Tree Spa Resort, Cedar Inn, Little Tibet, KhushAlaya, Central Nirvana Resort, tavsiye edeceğimiz tüm bütçe gruplarına uygun tatil yerlerinden bazılarıdır. Bütçe konusunda çok katıysanız, aile yanında konaklama ve pansiyonlar da mevcuttur..
 • Momos, Thukpa, Alu Dum, Dalle, Naga Mutfağı, deneyebileceğiniz yöresel mutfaklardan bazıları. İsterseniz Hint mutfağının ve lezzetlerinin çoğunu sunan birçok otel var. Dünyaca ünlü Darjeeling çayını denemelisiniz.
 • Yine aktivite ve görülecek yerlerin bolluğu nedeniyle bu tepe istasyonunda bir hafta zaman ayırmanız yeterli olacaktır..

En değerli zamanınızı Hindistan’ın mistik diyarında geçirmek en iyi seçenek olacaktır. Daha fazla detay ve bilgi ile size yardımcı olmak isteriz. Bize mail atın veya aşağıya bir yorum bırakın. Bu gerçekler ve ipuçları hazinesini arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmayı unutmayın..

Sıkça Sorulan Soru ve Cevap:

S1: Uluslararası seyahat edenlerin Hindistan’ı ziyaret etmek için vize almaları gerekiyor mu??

Cevap: Ziyaretçiler Hindistan’a sadece seyahat için seyahat etmek istiyorlarsa ve 30 günden fazla kalmayı planlıyorlarsa, çevrimiçi olarak kolayca e-vize başvurusunda bulunabilirler..

S2: Abu Dağı’nda hava tahmin edilebilir ve seyahat için uygun mu??

Cevap: Mayıs ayındaki yaz, konaklamanızı tamamen güvenli kılan Abu Dağı’dır ve hava güzeldir ve hem iç hem de dış mekan eğlence etkinlikleri için tamamen uygundur..

S3: Güvenilir balayı paketlerini nerede bulabilirim??

Cevap: Zevkinize uygun rekabetçi ve güvenilir paketler sunan çok sayıda seyahat acentesi ve çevrimiçi hizmet bulunmaktadır. Ünlü olanlardan bazıları Tripsaver, Akbar Travels, Thomas Cook, vb..