Balayı, kişinin evlilik hayatının en önemli ve değerli zamanıdır. Her yeri tek tek inceleyip nereye gideceğinize karar vermek gerçekten zor bir iştir. Tüm doğaseverler için Ooty’deki ‘Queen of Hills’ Balayı mekanlarını deneyebilirsiniz. En iyi turistik yerlerin eşlik ettiği en büyüleyici manzaralardan birini sunar. Sadece görünümleri güzel değil, aynı zamanda çok romantikler, bu nedenle çağlardan beri popüler balayı noktalarından birine hizmet ediyorlar. Ooty’yi balayı için ziyaret etmek için her zaman en iyi zamandır. Mekan sizi asla yarı yolda bırakmaz. İşte resimlerle Ooty’deki en iyi 15 balayı mekanının bir listesi.

Ooty’de Resimlerle En İyi Balayı Yerleri:

1. Çığ:

çığ

Ooty balayı noktalarından biri, bu kasabadan yaklaşık 30 km uzaklıkta ormanlık bir alandır. Özellikle çığ koruma alanı ve gölü için popülerdir. Turistler arasında oldukça tercih edilen bir turistik noktadır. Göle girdiğinizde çevresinde binlerce çiçek açmış çiçek görürsünüz. Bu çiçekler göz ziyafeti.

Kundah Hidroelektrik santrallerine su temini ile tanınır. Balıkçılık aksesuarlarını kullandıktan sonra bu gölde balık tutmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu aksesuarları yakındaki alabalık kuluçkahanesinden temin edebilirsiniz. Bu bölge, eşinizi yanınızda bulundurarak masalsı bir balayının tadını çıkarabileceğiniz büyüleyici bir manzara güzelliği sunuyor..

2. Gül Bahçesi:

Gül bahçesi

Ooty’de merkezi bir konuma sahiptir ve en canlı turistik yerlerden biridir. 10 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. Çeşitli renklerde büyük bir gül koleksiyonuna sahiptir. Burada sadece kırmızı güller değil, yeşil, siyah ve daha birçok renkte güller de bulacaksınız. Başka hiçbir yerde bulamayacağınız sıra dışı ve eşsiz renklerde güllerle doludur. Yaklaşık 36oo çeşit gül var. Sergilenmek üzere dünyanın farklı yerlerinden getiriliyorlar. Turistler bu bahçedeki muhteşem gül koleksiyonundan büyüleniyor. Burada bulunacak sayısız gül var.

3. Elk Hill Tapınağı Manzarası:

Elk Tepesi Tapınağı Görünümü

Bu kasaba, bahçeleri ve göllerinin yanı sıra ünlü tapınaklarıyla da ünlüdür. Elk tepesi, Lord Murugan’ın ibadet edildiği yerlerden biridir. Thaipusam, her yıl Ocak-Şubat aylarında Tanrı’nın onuruna kutlanır. Tepe, Lord Murugan’ın büyük bir heykelinden oluşuyor. Elk Hill, kalın yeşil ormanlarla çevrilidir. Nefesinizi kesen çekici bir manzara sunar. Bu tepeden tüm Ooty şehrinin tam panoramik manzarasını görüyorsunuz. Lord Murugan’dan kutsama istemek için buraya gelen yeni evliler arasında oldukça popülerdir. Burada tanrıdan kutsama aramayı kaçırmayın. Ooty’deki balayı için en güzel yerlerden biridir..

4. Ooty Kamaraj Sagar Barajı:

Ooty Kamaraj Sagar Barajı

Ooty kasabasında yer alır ve popüler bir balayı yeridir. Burası aynı zamanda piknik için olduğu kadar çekim için de harika bir yer. Bu baraj aynı zamanda Sandynalla rezervuarı adıyla da bilinmektedir. Ooty’den yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Harika bir manzara sunar ve yeşil ormanlarla çevrilidir. Burası aynı zamanda balıkçılık için de oldukça popüler bir mekandır. Göl, yakınlarda oluşturulmuş yapay bir rezervuardır. Huzur balayında partnerinizle birlikteliğin tadını çıkarabileceğiniz çok huzurlu ve dingin bir ortam sağlar..

5. Glenmorgan:

Glenmorgan

Çay bahçeleri için turistler arasında popüler olan bir köydür. En eski çay bahçelerinden biridir ve aynı zamanda balayı için ünlü bir mekandır. Çay bahçesinin dışında, Singara ve Glenmorgan’ın güç merkezini birbirine bağlayan bir halat yolu var. İp yolu üzerinde yapacağınız yolculukta, çay bahçesinin büyüleyici manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Moyar vadisi ve Singara’nın elektrik santrali ile birlikte ünlü Mudumalai Milli Parkı’nı da buradan görebilirsiniz. Ağaçların su kütlesi üzerindeki yeşil renk yansıması izlemek büyüleyici.

6. Botanik Bahçeleri:

Botanik bahçeler

Yeşillik her zaman sizi cezbeder ve bahçede hayatın her rengini bulacaksınız. Çeşitli çiçeklerin tonları hayatınızı keyifli hale getirir. Balayı için bir yere gittiğinizde, her zaman çekici ve benzersiz bir şey bulmaya çalışırsınız. Ooty’deki Botanik Bahçeleri, balayı için en iyi seçenektir. Farklı çiçekler, kocaman bir tarla, güzel bir göl, eşinizle birlikte çekeceğiniz fotoğraf için mükemmel bir fon sağlayacaktır. Cam ev, bu bahçenin bir başka cazibe merkezidir. Çok yaşlı bir fosil ağacı var. Eşinizle doğanın ortasında huzurlu anlar geçirebilirsiniz..

7. Zümrüt Barajı:

Zümrüt Barajı

Muhteşem bir Ooty balayı yeri, burası Ooty’deki en doğal göllerden biridir. Sadece büyüleyici olan güzel bir manzara manzarası sunar. Öylece durup saatlerce sıkılmadan manzaranın keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz. Manzaraya parlak bir görünüm veren çam ağaçlarıyla çevrilidir. Emerald’dan Emerald Barajı’na ulaşmak için 1,5 km yukarı tırmanmanız gerekiyor. Macerayı sevenleriniz için bu nokta ilgi alanlarınızı yatıştırabilir. Eğer bir doğa aşığıysanız, bu noktayı balayı listenize yazmayı unutmayın..

8. İğne Kaya Bakış Noktası:

İğne Kaya Bakış Noktası

Ooty’nin cennetidir. Ooty’deki en iyi Balayı yerlerinden biri. Manzara güzelliği göz alıcı ve fantastik. Gün doğumu veya gün batımı sırasında mekan kendini güzelce dekore eder. Bunu ziyaret ederseniz, sizi büyüleyecek. Görmek için her kelimenizi kaybedeceksiniz. Bunu tarif edecek bir sözünüz yok. Buradan ovaların yanı sıra dağları da görebilirsiniz. Fotoğraflara tıklamak için harika bir yer. Kalabalık bir yer olmadığı için balayınızda eşinizle birlikte sakin dakikalar geçirebilirsiniz. Sessiz esinti sizi mutlu edecek ve zihninizi rahatlatacak.

9. Ooty’nin Kaplan Tepesi:

Ooty Kaplan Tepesi

Bu tepe, büyüleyici güzelliği ve doğal manzarası ile ünlüdür. Kentin doğu kesiminde yer almaktadır. Vadinin doğal güzelliğinin ve gelişen manzaralarının tadını çıkarmak için tepeden yürümeniz gerekiyor. Bu tepe size şehirlerin yoğun hayatından bir kaçış sağlayacaktır. Tiger Hill’in tepesinde, kasaba için bir su kaynağı olan büyük bir su deposu bulacaksınız. Üstünde dev bir su deposu bulunan bir tepenin güzelliğini şimdiden hayal edebilirsiniz. Genç çift için mükemmel Ooty balayı yerlerinden biridir..

10. Doddabetta Zirvesi:

Doddabetta Zirvesi

2,623 metre yükseklikte büyüleyici bir Ooty balayı noktası olan Doddabetta Zirvesi, bölgenin en yüksek noktasıdır. Ooty’ye 10 km uzaklıktadır. Aşağıdaki vadi, eşinizle birlikte tadını çıkarabileceğiniz ve onları enstantane çekerek yakalayabileceğiniz nefes kesici bir manzara sunar. Bu kadar yüksek bir rakımda bulunduğu için genellikle pusludur. Sisli koşullar büyüleyici bir romantik deneyim sağlar. Zirvesinde, çevredeki alanların panoramik manzarasını görmenizi sağlayan bir teleskop ev var. Bu tepe aynı zamanda bir dizi flora ve fauna türüne de barınak sağlar..

11. Ooty Gölü:

Ooty Gölü

Bu göl, bu şehrin en canlı noktalarından biridir ve güzel ağaçlarla çevrili devasa bir su kütlesinden oluşur ve aynı zamanda Ooty’deki en iyi balayı yerlerinden biridir. Giriş çeşitli atıştırmalıklar, çiçekler ve diğer satıcılardan oluşmaktadır. Gölün sonunda, turistlere geceleme sağlayan Kayık Evleri bulacaksınız. Güzel su kütlesinin ortasında geceleyerek gölün doğal güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz. En dingin deneyimi yaşamak istiyorsanız, ömür boyu bir kez yaşanabilecek bir tekne evi deneyimi ile ilerleyin..

12. Ooty İplik Bahçesi:

Ooty İplik Bahçesi

Bu bahçe, çiçekler ve bitkiler gibi çeşitli flora türlerinin büyük bir görüntüsünü sunar. Bitkiler ve çiçekler iplik ve tel kullanılarak imal edilmiştir. Bahçenin tamamlanması 12 yıl sürdü ve bitirme sonuçları akıllara durgunluk veriyor. Aynı zamanda sürüngenler, dağcılar ve diğerleri gibi bir dizi yapay bitkinin beşiğidir. İplik bahçesine ulaştığınızda, çekici bir renk kombinasyonu oluşturmak için kullanılan çeşitli 400 iplik tonunu göreceksiniz. Sevdiklerinizi güzel çiçeklerin ve bitkilerin muhteşem dünyasına götürerek şaşırtın..

13. 6. Mil (Çekim Noktası):

6. Mil (Çekim Noktası)

Bu popüler balayı yeri, yoğun yeşil ormanlarla çevrili olduğu için muhteşem bir manzara sunmaktadır. Burası aynı zamanda çok sayıda film çekildiği için çekim noktası olarak da bilinir. Ooty’den 6 mil uzaklıkta yer almaktadır. Burası tamamen ormanla çevrilidir, bu nedenle çiftler için romantik bir yer görevi görür. Şehrin gürültüsünden uzakta, yoğun yeşil ormanda eşinize tekrar aşık olun. Parlak yeşil ormanda enstantane çekmek ve sayısız hatıralar oluşturmak için harika bir yerdir..

14. Catherine Şelalesi:

Catherine Şelalesi

Bu 250 metre yüksekliğindeki ikinci en büyük şelaledir. Bu düşüş Nilgiris’te yer almaktadır ve Ooty’den 30 km uzaklıktadır. Bu şelale, doğal orman manzarası ve geniş çay tarlaları ile çevrilidir. Trekking yapmayı seven çiftler için Kotagiri ve Aravenu rotasını kullanarak bu şelaleye ulaşabilirler. Kotagiri’den şelaleye sadece 8 km uzaklıkta olduğu için en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Eşinizle kaliteli zaman geçirin ve bu yerin doğal manzarasının tadını çıkarın.

15. Pykara Gölü:

Pykara Gölü

Bu göl, yeni evli çiftlerin en çok tercih ettiği balayı noktalarından biridir. Yoğun yeşil dağlar ve vadiler arasında yer almaktadır. Turistik konaklama için bir orman evi bulunan bu gölün etrafı ormanlarla çevrilidir. Göl, aynı adı taşıyan bir barajdan oluşmaktadır. Kayıkhane, başlıca turistik cazibe merkezini oluşturmaktadır. Gölün temiz ve dingin ambiyansında partnerinizle birlikte olmanın keyfini çıkarın. Bu göl her türlü kirlilikten tamamen arınmış ve bu nedenle kirlilikten uzaktır. Ayrıca kayıkla vakit geçirebilir ve eşinizle kaliteli zaman geçirebilirsiniz..

Artık balayında nereye gideceğinizi merak etmenize gerek yok. Ooty’deki Balayı mekanlarını ziyaret ederek doğanın sunduğu imkanların tadını doyasıya çıkarın. Eşinizle hayatınızda bir kez yaşayabileceğiniz bir deneyim vaat ediyor. Queen of Hills, Ooty’yi ziyaret ederek hayatınızın yeni yolculuğuna başlayın.