Kendi ülkemiz Hindistan’daki en iyi ve mükemmel balayı yerlerinden bazılarına sahipken neden yurt dışına çıkasınız ki? Hindistan, devasa Himalayaların, Kuzey Hindistan’ın sisli nehirlerinin ve ışıltılı göllerinin mükemmel bir Kaleydoskopik görünümüne sahip bir ülkedir. Kuzey Hindistan’da nefesinizi kesecek ve güzelliğiyle sizi büyüleyecek en iyi Balayı yerlerinden bazıları var. Burada yazlar keyifli; muson yeşildir ve kışlar soğuktur – balayı için mükemmeldir. Öyleyse ne bekliyorsunuz, devam edin ve hayalinizdeki balayı için aşağıdaki harika yerlerden birini ayırtın Kuzey Hindistan’daki yerler?

Resimlerle Kuzey Hindistan’da Romantik Balayı Destinasyonları 2020:

1. Manali:

Kuzey Hindistan Manali'deki Balayı Yerleri

Himachal Pradesh’te bulunan, birkaç manastır ve tapınak, karla kaplı dağ zirveleri ve vadiler, pitoresk manzara, mükemmel hava, Deodar ağaçları ile ormanlar ve onu kuzey Hindistan’daki en iyi balayı yerlerinden biri yapan yeşil çayırlara sahip bir tepe istasyonudur..

2. Pahalgam:

Kuzey Hindistan Pahalgam'daki Balayı Yerleri

Pahalgam, romantik bir havaya ve eşsiz bir manzara güzelliğine sahiptir. Kötü şöhretli Amarnath Yatra’nın izi buradan geçer ve burayı yoğun bir turizm merkezi haline getirir. Romantik ortamı ve çeşitli turistik mekanları, onu kuzey Hindistan balayı yerleri listesinin en üstüne koyuyor..

3. Mussoorie:

Mussoorie Balayı Mekanları

Mussoorie, Camel Back Road, Devi Durga’nın Jwalaji tapınağı, eski kiliseler ve manastırlar, gün batımı manzaraları ve büyüleyici manzaralar gibi çeşitli turistik mekanlara sahiptir. Sakin bir balayı için mükemmeldir.

4. Dhanaulti:

Dhanaulti sınırlarındaki Balayı Noktaları

Mussoorie’nin yakınında bulunan Dhanaulti, sessiz ve huzurludur. Enfes manzaralar, sessiz yalnızlık, serin hava – burayı birbirinizle eğlenerek geçirilen bir balayı için mükemmel hale getirin.

5. Auli:

Auli'de Balayı

Auli en çok kayak merkezleriyle ünlüdür. Estetik manzarası ve eğimli yolları ile hoş bir hava, onu Kuzey Hindistan’daki en iyi balayı destinasyonlarından biri yapıyor. Uttarkand’daki bu dağların beyaz yamaçlarında kayak yapmak, yeni evli eşinizle paylaşmak için harika bir deneyim..

6. Şimla:

Shimla'da Balayı Mekanları

Shimla’nın, Mall yolunda alışveriş yapmak, Jakku tepesini, Sankat Mochan’ı, Tara Devi tapınağını ziyaret etmek gibi büyüleyici manzaraları ve cazibe merkezlerini içeren Kuzey Hindistan’daki birinci sınıf balayı yerlerinden biri olmak için birkaç nedeni vardır..

7. Leh Ladakh:

Leh Ladakh'ın En İyi Balayı Yerleri

Ladakh, Kuzey Hindistan’daki en romantik ve heyecan verici balayı destinasyonlarından biridir. Trekking gibi macera sporlarının yanı sıra General Zorawar Kalesi, Leh Sarayı, Shanti Stupa, Tok Sarayı, Karma Dupgyud Choeling Manastırı ve Maitreya Buddha’nın altın heykeli gibi başka turistik yerler de sunuyor..

8. Diş eti:

Nainital Balayı Mekanları

Küçük bir tepe istasyonu olan Nainital, romantik bir ortama ve teleferik gezileri, ‘Thandi Sadak’ adı verilen bir patika boyunca romantik yürüyüşler, Cennet Gölü’nde tekne gezintisi veya deodar, selvi ve canlı orman güllerinden oluşan ormanlarda yürüyüş gibi aktivitelere sahiptir..

9. Ranikhet:

Ranikhet

Nainital’in yakınında bulunan bu küçük kasaba, şehir hayatının koşuşturmacasından uzaktadır ve bu nedenle romantik bir kaçamak için mükemmeldir. Çam ormanları, meyve bahçeleri, tapınaklar, karlı Himalaya zirveleri ve yemyeşil vadiler – hepsi onu Kuzey Hindistan’da mükemmel bir balayı destinasyonu yapıyor..

10. Kausani:

kausani

Himalayaların eteklerinde yer alan Kausani, yeni evli eşinizle birlikte olmanın keyfini çıkarmanız için büyüleyici manzaralar ve mükemmel romantik bir ortam sunuyor. Kuzey Hindistan’da balayı için en iyi yerlerden biridir..

11. Mukteshwar:

Kuzey Hindistan'daki Balayı Yerleri

Nainital ve Delhi arasında yer alan bu yere arabayla kolayca ulaşılabilir. Ranikhet gibi, bu huzur da ziyaretçilerine sakin bir dinginlik, harika manzaralar ve yeni evli eşiyle bir kaçamak için mükemmel bir yer sağlar..

12. Rishikesh:

Rishikesh

Rishikesh, trekking, nehir raftingi ve kampçılık gibi çeşitli macera sporlarının yanı sıra muhteşem dağ manzaraları sunmaktadır. Rishikesh’ten geçen nehirlerin kıyısında kamp yapmak, onu romantik bir balayı için harika bir yer yapan popüler bir aktivitedir..

13. Naukuchiatal:

Kuzey Hindistan'daki Balayı Yerleri

Naukuchiatal, çevresinde ürkütücü, gizemli bir havası olan ünlü bir göldür. Uttarakhand içinde bulunan, ziyaret etmek için güzel bir yerdir. Bu gölü çevreleyen temiz hava, doğal güzellik ve sakinlik, onu kesinlikle bir balayı seyahatine dahil edilebilecek mükemmel bir piknik yeri haline getiriyor..

14. Gülmarg:

Gülmarg

Gulmarg, en iyi teleferik yolculuğuyla tanınır ve aynı zamanda ‘Gondol’ yolculuğu olarak da bilinir. Bu yolculuk bir ömür boyu bir deneyim olması gerekiyordu. Karla kaplı tepeler ve arka planda çam ormanları olan bu yüksekliklerden daha iyi bir yer kocanızı veya karınızı balayına götürmek için.?

15. Corbett Ulusal Parkı:

Kuzey Hindistan'daki Balayı Yerleri

Himalayaların eteklerinde yer alan bir başka balayı destinasyonu da Corbett Ulusal Parkı. Dağlar, Sal ormanları, Çayırlar, Sissoo ormanları ve bunların uzunluğu boyunca akan nehirler, burada romantik bir kamp gezisinde tadını çıkarabileceğiniz farklı habitat türleridir..

Hindistan güzel bir ülkedir ve romantik bir kaçamak için mükemmeldir. Kuzey Hindistan’ın görkemi seni sadece daha iyi yapacak. Kuzey Hindistan, hayattaki yeni yolculuğunuza maceralı bir başlangıç ​​yapmak veya eşinizle doğanın sakin güzelliğinde kişisel ve huzurlu bir zaman geçirmek istiyorsanız, size her şeyi sağlayabilir. Öyleyse ne bekliyorsunuz, yukarıdaki listeden Kuzey Hindistan’daki herhangi bir balayı destinasyonunu seçin ve daha iyi yarınızla romantik bir kaçamak için yola çıkın.?

Kuzey Hindistan'daki Balayı Yerleri

Sıkça Sorulan Sorular & Yanıtlar:

S1. Aralık ayında Kuzey Hindistan’daki En İyi Balayı Yerlerini Listeleyin.

Cevap: Nainital, Corbett Ulusal Parkı, Rishikesh, Auli vb., özellikle kar yağışı yaşamak veya dışarıdaki soğuk havalarda eşinizle biraz ısınmak isteyenler için Aralık ayında mükemmel bir kaçamak için Kuzey Hindistan’daki en iyi balayı yerlerinden bazıları arasındadır. Kış mevsimi sevişmek için en iyi zamandır ve Kuzey Hindistan’ın güzelliği pastanın üzerine krema gibidir..

S2. Kuzey Hindistan’da Balayı İçin Ziyaret Edilecek Yerleri Özelliği ile Listeleyin?

Cevap: Kuzey Hindistan’daki Çeşitli Balayı Yerleri şunlardır:

 • Leh-Ladakh – Tepelerde Cenneti Yaşayın
 • Keşmir – Yeryüzündeki Cennet
 • Shimla – Hipnotik Güzelliğinde Sırılsıklam Olun
 • Manali – Sakin ve Kesinlikle Büyülü
 • Dharamshala – Romantik Bir Yolculuğa Çıkanlar İçin Cennet
 • Nainital – Göller Ülkesi
 • Mussoorie – Queen of Hearts’ınızla Queen of Hills’e Romantik Bir Kaçamak için yola çıkın
 • Rishikesh – Maneviyatın Macera ve Romantizmle Mükemmel Karışımı

S3. Kuzey Hindistan’daki En İyi Balayı Noktaları Nelerdir??

Cevap: Aşağıdakiler Kuzeydeki En Dreami Balayı Konumlarından Bazıları:

 • Jammu ve Keşmir
 • Şimla
 • Leh – Ladakh
 • Ağrı
 • Rishikesh
 • Mussoorie
 • manali
 • nanital
 • Auli
 • Kasauli
 • Dharamşala
 • Hacı
 • Jim Corbett
 • Chamba
 • Ranikhet
 • Lahaul