Bebeğiniz Rohini yıldız işaretinin altında doğduysa, ona önerilen ideal başlangıç ​​harfiyle isim vermeniz hayırlı olarak kabul edilir. Erkek ve kız çocukları için derlediğimiz Rohini Nakshatra bebek isimleri bu süreçte size yardımcı olacaktır. Anlamlı, yaratıcı, yenilikçi ve büyüleyici isimlerle, Rohini’nin yıldız işareti altında doğanlar için bu erkek ve kız bebek isimlerinin müreffeh ve şans açısından iyi olduğuna inanılıyor..

Ancak bu Rohini Nakshatra isimlerine girmeden önce, bu yıldız işareti tam olarak nedir? Daha fazla ayrıntı öğrenelim!

rohini nakshatra bebek isimleri

Rohini Nakshatra ve Özellikleri:

Rohini nakshatra veya bu yıldız işareti, ‘Kızıl olan’ anlamına gelen Rohini kelimesinden çevrilmiştir. Bu yıldız burcunda doğanların tümü, dört padanın (çeyrek) tamamıyla Boğa burcunun altına girer. RohiniNakshatra’da doğanlar şefkatli ve sevgi dolu doğaları, sıcaklıkları ve sevgileriyle tanınırlar. Sanatsaldırlar ve materyalist bir yaşam süren zenginlikleriyle tanınırlar. Karizmaları ve çekici doğası birçok kişiye çekici gelir ve her zaman başkalarının dikkatini çekebilir..

RohiniNakshatra’nın sembolü bir kağnı ve savaş arabasıdır. Sembol, her zaman sürekli hareket eden biri anlamına gelir ve onu sembolize eder. Bu yıldızda doğanlardan önce gelen tanrı, evrenin yaratıcısı olan Brahma’dır. RohiniNakshatra’nın dört çeyreği veya padası sırasıyla Mars, Venüs, Merkür ve Ay tarafından yönetilir..

Rohini nakshatra Altında Doğan Bebek İsimlerinin Başlangıç ​​Harfleri:

Rohini Nakshatra altında doğan kız ve erkek bebekler için, isimlerin O, Va, Vaa, Vi, Vee, Vu, Voo, Wa, Wu ile başlayan harfleri/heceleri olması hayırlıdır..

Rohini Nakshatra Altında Kız ve Erkek Bebek İsimleri:

İşte başlıyoruz, Rohini Natchathiram yıldızı altında doğanlar için bir bebek isimleri listesi hazırladık. bir bak!

Rohini Nakshatra İçin Erkek Bebek İsimleri:

1. Oha:

Rohini Nakshatra’nın altında doğanlar için kısa ve sevimli, güzel bir erkek bebek ismi. Ohas, Övgü anlamına gelir. İsim, Hintçe dilinden gelmektedir ve yeni bir modern isim seçimidir..

2. Ojalar:

Ojhas olarak da yazılan Ojas, vücut gücü anlamına gelir. Kuzey ve batı Hint kuşaklarındaki birçok kişi için popüler bir isimdir ve Marathi, Orissa ve Hintçe dillerinden gelmektedir. Böyle eşsiz bir isim hakkında ne düşünüyorsun??

3. Omkar:

Omkar adı, yaşlardan itibaren Hintli erkekler için klasik ve geleneksel bir seçimdir. Henüz klasik bir isim seçimidir ve Hindu dininde kutsal bir hecenin sesinden başka bir şey ifade etmez.

4. Omkarnat:

Omkarnath adı Hindu mitolojisinden türetilmiştir. Lord Shiva veya Omkar Lordu anlamına gelir. Güzel ve geleneksel bir Hindu erkek bebek adıdır..

5. Oviyan:

Oviyan sanatçı demektir. Modern ve benzersiz isim Hint dillerinden türetilmiştir ve henüz popüler bir isim değildir. Bu modern ve yaratıcı bir rishabarasiRohininakshatra bebek ismidir..

6. Vagesh:

Vagesh, Hindistan’da gerçekten yaygın ve popüler bir Hindu erkek ismidir. Popüler olmasına rağmen hala klasik ve geleneksel bir şeyler arayanlar için. Vagesh, Konuşmanın Efendisi anlamına gelir ve Sanskritçe dilinden türetilmiştir..

7. Vahın:

Vahin, yine Hindu mitolojisinden türetilen isimdir ve Lord Shiva anlamına gelir. Bu, Tanrı’nın başka bir adıdır ve yine de kulağa hoş ve hoş bir telaffuzla hoş gelir. Rohini Nakshatra’nın bu erkek bebek ismi hakkında ne düşünüyorsunuz??

8. Vaibhav:

Şimdi hepimiz Vaibhav adını duyduk. Vaibhav Zenginlik demektir. Kulağa hoş bir anlamla modern ve sevimli gelen popüler bir Hintli erkek ismi. klasik bir isimdir.

9. Vaikhan:

Vaikhan, Lord Vishnu’nun başka bir adıdır. Yine Hindu mitolojisinden geliyor ve hala benzersiz ve nadir geliyor. Çok sık rastlanan bir isim değildir ve yeni bir isim arayan ebeveynler için ideal bir seçimdir..

10. Vairat:

Vairat Mücevher demektir. Aynı zamanda çok değerli ve özel birini sembolize eder. Sanskritçe ve Hintçe kökenli güzel bir erkek bebek ismidir..

11. Vaishant:

Vaishanth olarak da yazılır, sessiz ve parlayan bir yıldız anlamına gelir. Vaishant adı yine Sanskritçeden türetilmiştir ve erkek bebekler için yeni gün modern benzersiz bir isimdir..

12. Vajendra:

Vajendra adı Hindu mitolojisinden gelir ve Lord Indra’nın başka bir adıdır. Eşsiz ve sıra dışı bir sese sahip olması, onu yeni bir sese sahip uğurlu bir isim isteyenler için ideal kılıyor..

13. Vallabh:

Vallab güzel ve büyüleyici bir erkek bebek ismidir. Sevilen veya sevilen biri anlamına gelir. Sanskritçe ve Hintçe dillerinden türetilmiştir ve bulabileceğiniz ünlü ancak benzersiz ve nadir bir isimdir..

14. Valmiki:

Valmiki adı, destan ve mitolojinin Yazarı Ramayana’dan esinlenmiştir. Erkek bebeklere verilebilecek yaratıcı ve yenilikçi bir isimdir..

15. Vamşidhar:

Vamshidhar ismi yine Sanskritçe kökenli popüler bir isimdir. Vamshidhar, Lord Krishna anlamına gelir. Rohini Nakshatra’nın altında doğan erkekler için ortak ama anlamlı ve yoğun bir isim..

16. Vanraj:

Vanraj, Van ve Raj kelimelerinden türetilmiştir. Van Orman, Raj ise Kral anlamına gelir. Vanraj ormanın efendisi veya kralıdır. Erkek bebekler için sevimli ve kısa sevimli bir isimdir..

17. Varad:

Kısa ve sevimli bir erkek bebek ismi arıyorsanız, Varad ideal bir seçim olabilir. Varad, Ateş Tanrısı anlamına gelir. Hintçe ve Sanskritçe dillerinden türetilmiştir ve günümüzün bir adıdır..

18. Vardhaman:

Vardhaman ismi Lord Mahavir anlamına gelir. Bu bir Hindu mitolojik adıdır ve yine de Rohini yıldızı altında doğan çocuklar için modern ve benzersiz çağrışımlara sahiptir..

19. Varindra:

Varindra, kelimenin tam anlamıyla Okyanusun Efendisi anlamına gelir. Bu çok yaygın olmayan bir isimdir ve nadiren de olsa yenilikçi bir isim arayan ebeveynler için iyi bir seçim olabilir..

20. Vasistha:

Vasistha, Hindistan’da popüler bir bilgenin adıdır. Hindu mitolojisinden türetilmiştir ve anlamlı ve güzel bir uğurlu isimdir..

21. Varun:

Bu ismi çok seviyoruz Varun. Varun, Suyun Efendisi anlamına gelir. Neptün anlamına da gelir. Ton olarak kulağa hoş gelen ve güzel bir anlamı olan kısa ve hoş bir erkek bebek ismidir..

22. Vidarbh:

Vidarbh adı aslında eski devlet adından gelmektedir. Bu Rohini Nakshatra erkek bebek ismi, adını yöreden almıştır ve yine de benzersiz ses tonu nedeniyle birçok kişi bu güzel ismi tercih etmektedir..

23. Vighneshwar:

Ayrıca Vigneswar olarak da yazılan bu isim, Yüce Bilginin Efendisi anlamına gelir. Eeshwar, dünyanın efendisi anlamına gelir ve bu isim birlikte üstün dünyevi bilgiye sahip birini sembolize eder. Sanskrit kökenlidir.

24. Vikram:

Vikram adı, Hintçe ve Sanskritçe dillerinden türetilen popüler bir Hint adıdır. Vikram, kadife güneşi anlamına gelir. Kısa ve güzel bir erkek bebek ismidir..

25. Vivek:

Vivek, Yargı veya bilge biri anlamına gelen ünlü bir Hintli erkek ismidir. Bu Rohini Nakshatra erkek bebek isimleri güzel ve anlamlı bir çağrışıma sahiptir ve Hintçe ve Sanskritçe dillerinden kaynaklanmaktadır..

Rohini Nakshatra Kız Bebek İsimleri:

26. Ojasvi:

Kız bebekler için yeni gün modern ve benzersiz, yenilikçi bir isimdir. Ojasvi, parlak ve yıldız gibi biri anlamına gelir. İsmin kökeni Hintçe’dir ve güzel bir kız ismidir..

27. Vahini:

Vahini, kız bebekleri için popüler olduğu kadar güzel ve büyüleyici bir isimdir. Akışkan demektir. İsim aynı zamanda sürekliliği ve gücü simgeliyor. Yenilikçi ve yaratıcı bir isim tercih edenler için bu iyi bir seçim olabilir..

28. Vaişnavi:

Vaishnavi, nesiller boyu popüler bir Hintli kız ismidir ve yine de klasik bir isim seçimi yapar. Zarif isim, Lord Vishnu’ya tapan anlamına gelir. Hindu mitolojisinden esinlenen güzel bir isim.

29. Valini:

Hint dillerinde Valini yıldız anlamına gelir. Aynı zamanda her zaman parlayan ve gelişen birini sembolize eder. Hem isim anlamlarını seviyoruz hem de yenilikçi ve güzel bir isim seçimi için harikayız.

30. Vanaja:

Vanaja orman kızı demektir. Van, orman anlamına gelir ve Vanaja, ormana ait olan birinin kadınsı bir versiyonudur. Yaygın ama yaratıcı ve güzel bir kız bebek ismidir. Bu Rohini Nakshatra kadın isimlerine oldukça aşığız.

31. Vanamala:

Vanamala adı, Vana ve mala olmak üzere iki kelimeden türetilmiştir. Vana orman, mala ise çelenk demektir. Adı, Sanskrit dilinden gelen güzel ve yaygın bir Hintli kız bebek adıdır..

32. Vani:

Vani konuşma demektir. Aynı zamanda kelimelerin güzel bir karışımını sembolize eder. Yaratıcı ve sanatsal isim anlamı birçok kişi tarafından oldukça sevilir ve nesiller boyunca popüler bir isim seçimidir. Rohini Nakshatra’daki bir kız için çeşitli isimler arasında bu zamansız bir seçimdir..

33. Vandana:

Vandana, kelimenin tam anlamıyla Selam anlamına gelir. Aynı zamanda saygıyı da sembolize eder. Adı Sanskritçe dilinden gelir ve oldukça bilinen bir güneyde Hintli kızın adıdır..

34. Vanitha:

Vanitha popüler bir isim seçimidir; Sanskritçe ve güney Hint dillerinde bir kadın anlamına gelir. Rohini nakshatra zamansız ve geleneksel bir kız bebek ismidir..

35. Vanshika:

Vanshika adı, flüt anlamına gelen modern ve yenilikçi bir seçimdir. Müziği ve sanatı sevenler tarafından sevilir. Bu, Rohini Nakshatra için eşsiz ve nadir bir kız ismidir..

36. Varada:

Varada, Tanrıça Lakshmi’nin diğer adıdır. Hindu mitolojilerinden esinlenmiştir ve kız çocukların arasından seçim yapabileceği ender bir isimdir..

37. Varalika:

Varalika güzel bir kız bebek ismi seçimidir. Adı Tanrıça Durga anlamına gelir. Uğurlu ve güzel anlamı ile modern bir isimle Rohini Nakshatra kız bebekleri için mükemmel bir isim seçimidir..

38. Varnik:

Varnika ismi, kız bebekler için çağdaş ve yeni nesil yeni nesil bir isimdir. Altının saflığı anlamına gelir. Sanskritçe kökenli kısa ve tatlı bir kız bebek ismidir..

39. Vartika:

Vartika ismi yaygın olarak duyulsa da güzel anlamı ile bilinir. Vartika lamba demektir. Aynı zamanda ışığı, ihtişamı ve mutluluğu sembolize eder. Rohini Nakshatra’da doğanlar için eşsiz bir kız bebek isimleri.

40. Varunika:

Varunika adı, yağmur anlamına gelen Varuni kelimesinden türetilmiştir. Yağmur Tanrıçası anlamına gelir. Bu güzel isim yine Hindu yazıtlarından ve mitolojisinden geliyor..

41. Vasanthi:

Vasanti olarak da yazılan Vasanti adı, Bahar mevsimi anlamına gelir. Güney Hint dillerinden ve Sanskritçe’dendir ve yaratıcı ve güzel bir isimdir..

42. Vasumathi:

Vasumathi, tüm dünyada güzel olan biri anlamına gelir. Vasu dünya anlamına gelir ve adı ihtişamın apsarasını sembolize eder. Bu kadar anlamlı yoğun bir çağrışımla muhteşem değil mi??

43. Vatsala:

Vatsala adı Hindistan’da ünlü ama henüz çok yaygın olmayan bir isimdir. Vatsala, sevgi dolu biri anlamına gelir. Bu Rohini Nakshatra kadın bebek isimleri Hintçe ve Sanskritçe dillerindendir ve Tamil ve Telugu eyaletlerinde popülerdir..

44. Vidhi:

Vidhi ismi, kelimenin tam anlamıyla kader tanrıçası anlamına gelir. Yeni nesil için kısa ve güzel şirin bir kız bebek ismidir..

45. Vidişa:

Vidisha nehir demektir. İsim, anlamlı ama muhteşem ve sevimli isim seslendirmesini ve tonunu tercih eden ebeveynler için benzersiz ve yeni nesil bir isim seçimidir. Ne düşünüyorsun?

46. ​​Vihana:

Vihana adı Sanskritçe’den gelmektedir ve sabahın erken saatleri anlamına gelir. İsim aynı zamanda yeni başlangıçları veya umut ışığını da simgeliyor. Ne kadar muhteşem bir ses değil mi! Bu nadir bir Rishaba rasi Rohini nakshatra kız bebek isimleri.

47. Vinaya:

Vinaya adı, kelimenin tam anlamıyla her zaman mütevazı ve alçakgönüllü olan birine dönüşür. Güney Hindistan’da yaygındır ve Sanskrit dilinden kaynaklanmaktadır. Bu, Rohini Nakshatra 3. pada bebek isimleri için idealdir..

48. Vinodhini:

Vinodhini, her zaman mutlu bir varlık olan kişi anlamına gelir. Sanskritçe ve güney Hint dillerinde Vinodam, eğlenmek veya neşelenmek anlamına gelir. Rohini nakshatra altındaki kız bebekleri için ünlü ama yaratıcı ve anlamlı bir isimdir..

49. Vişaka:

Vishakha olarak da yazılabilen Vishaka adı, yıldız anlamına gelir. Hem kuzey hem de batı Hint kuşaklarında ünlüdür ve kökeni Hintçe dillerinden gelmektedir..

50. Viswajanani:

Viswajanani ismi, Visvam ve Janani olmak üzere iki kelimeden esinlenmiştir. Visvam veya Visva tüm dünya anlamına gelir ve Janani anne anlamına gelir. Bu nedenle isim, tüm dünyanın annesini sembolize eder. Adı ne kadar güzel? Sanskritçe dilinden esinlenmiştir.

Rohini Nakshatra İçin Üniseks İsimler:

51. Vişva:

Viswa olarak da yazılan isim unisex ve hem erkek hem de kız çocukları için adlandırılabilir. Viswa, Evren veya tüm Dünya anlamına gelir. Büyüleyici ve anlamlı değil mi? Hintçe ve Sanskritçe dillerinden türetilmiştir..

52. Vasugi:

Vasugi ismi yine hem erkek hem de kız çocukları için ideal olabilir. Yılanların Kralı anlamına gelir. Adı türetilmiştir ve Sanskritçe dilinden gelmiştir. Vasuki olarak da yazılabilir..

53. Vajrakanthi:

Vajrakanthi, erkek ve kız çocuklarına verilen isimdir ve müzik alanlarından ilham almıştır. Bir Raga’nın adı anlamına gelir ve sanat ve müziği seven ebeveynler için mükemmel bir seçimdir.

54. Vasumitra:

Vasumitra, Hindu mitolojisinden esinlenen eski bir geleneksel isimdir. Unisex bir isimdir ve geleneksel ama hayırlı ve güzel bir isim seçimi isteyenler için mükemmel olabilir..

55. Virinchi:

Virinchi ismi modern bir isim seçimidir ve Lord Brahma’yı sembolize eder veya anlamına gelir. Sanskritçe kökenlidir ve erkek bebeklerin yanı sıra Rohini Nakshatra altındaki kızlar için benzersiz ve nadir bir isim seçimidir..

Kız ve Erkek Çocuklar İçin İkiz Bebek İsimleri:

56. Oishin – Oishi:

Kız bebek ve erkek ikiz isimleri son derece modern ve kulağa benzersiz geliyor. Oishi gül demektir. Oishin bir erkek bebek adıdır ve İlahi anlamına gelir. Her ikisi de kafiyeli ve ‘Oishi’ ile başlıyor ve onları uygun bir seçim yapıyor.

57. Ojis – Ojayit:

Ojis ve Ojayit isimleri, ikiz erkek bebek isim seçimleridir. Ojis Teej anlamına gelir ve Ojayit ise cesur biri anlamına gelir. İkisi de kafiyeli ve ‘oj’ ile başlıyor ve ideal ikiz erkek bebek isimleri.

58. Vaibhav – Vaibhavi:

Her iki isim de Vaibhav kelimesi ile başlar ve ikiz kız ve erkek bebek isimleri için idealdir. Vaibhav, zenginlik veya ihtişam veya güce sahip biri anlamına gelir. Vaibhavi, aynı şeyin kadınsı bir versiyonudur ve aynı zamanda ev sahibini veya zenginliği sembolize eder..

59. Vaishakh- Vaishali:

Bunlar yine erkek bebek ve kız ikiz isimleridir. Vaishak, Hindu gelenekleri ve mitolojisi veya astrolojisine göre kameri ayın sıralamasında ikinci sıradadır. Vaishali ise prenses demektir. Aynı zamanda Hindistan’da eski bir ismin adıdır. Her ikisi de ‘vaisha’ ile başlar ve iyi kafiyeli de. harika değil mi!

60. Vaiga – Vaijanti:

İkisi de ikiz kız bebek isimleri. Vaiga, Tanrıça Parvathi anlamına gelir. Vaijanthi ise bir çiçeğin adıdır. Her ikisi de ‘Vai’ ile başlar ve benzersiz ve nadir anlamları olan mükemmel ikiz kız bebek isimleridir..

Bu Rohini Nakshatra isimleriyle, bebek isimleri arayışınızın çözüleceğini umuyoruz. Liste, klasik, geleneksel, uğurlu ve modern yaratıcı isimlerin de mükemmel bir karışımı. Tercihlerinize göre onları kısa listeye alın ve çocuklarınıza güzel ve büyüleyici bir isim verin. Gelecekte seveceklerine bahse gireriz!

Sorumluluk Reddi:

Yukarıda belirtilen tüm isimler ve anlamları farklı dillere, bölgelere ve ülkelere göre değişebilir. Bebeğin adını kesinleştirmeden önce kapsamlı bir araştırma yapılması tavsiye edilir..