İsim, ömür boyu bizimle kalacak bir şeydir. Çocuğumuza ne isim vermeyi seçersek seçelim, güzel bir ton ve his ile anlamlı ve yoğun bir şey ararız. Sizin için derlediğimiz bu beş harfli bebek isimleri, isim seçme sürecinizde size yardımcı olacak dünyanın en zamansız, klasik ve bir o kadar da çağdaş isimlerini içeriyor..

Düşündüğünüz herhangi bir 5 harfli isim – tonlama ve telaffuz açısından mükemmeldirler. Ne çok kısalar, ne çok küçükler, ne de çok uzunlar. Size yardımcı olmak için derlediğimiz küçük yıldız için bu isimlere göz atın!

beş harfli bebek isimleri

Bu Yıl Göz Atmanız Gereken Eşsiz Ve Son 5 Harfli Bebek İsimleri

Derlediğimiz bu havalı ve süper sevimli beş harfli isimler, tüm endişelerinizi bir anda çözecek! İşte başlıyoruz!

5 Harfli Erkek Bebek İsimleri:

1. Kına:

Craine isminin kökeninden pek emin olmamakla birlikte, birçoğu ya İrlanda ya da Gal kökenli olduklarına inanmaktadır. Ancak Craine ‘dövüşçünün oğlu’ anlamına gelir. Eşsiz ve yenilikçi, anlamlı bir isim arayan ebeveynler için ideal ve mükemmel bir eşleşme..

2. Derek:

Şimdi, Derek zaten çoğumuzun karşılaştığı popüler bir İngilizce isim. Derek ‘yetenekli hükümdar’ anlamına gelir. Bu, başka bir ismin bir çeşididir, Derrick.

3. Felix:

Felix ‘şanslı’ ve ‘başarılı’ anlamına gelir. Kökenleri Roma isim listesinden gelir ve benzersiz, çağdaş ve İncil’e özgü olmasını çok seviyoruz..

4. Nolan:

Nolan İngilizce’de ‘nasihat’ veya ‘nasihat’ anlamına gelir. Ancak Latince’de ‘iyi konuşan bir adam’ anlamına gelen başka bir anlamı vardır. Her iki anlama da hayran kalıyoruz.!

5. Aaryn:

Halk arasında Aaryan veya Aryan olarak da adlandırılan isim, ‘güçlü dağ’ anlamına gelir. Hem İbranice hem de Güney Asya ülkelerinden geldiğine inanılır..

6. Farad:

Farad, bu haliyle oldukça benzersiz bir isim olsa da, pek çoğu kesin kökenini bilmiyor. Adın birden fazla anlamı vardır ve ‘sorumlulukları olan bir kişi’ veya ‘lider’ içerir.

7. Albin:

Albin oldukça eski ama popüler olmayan ve bugüne kadar bilinmeyen bir isim. Parlak demektir. Bununla birlikte, çoğu, kökenlerinin Fransız, Polonyalı veya Romalılardan geldiğine inanıyor, ancak emin değil..

8. Logan:

Logan, bir savaşçının soyundan gelen anlamına gelir. Aynı zamanda İskoçça’da küçük oyuk anlamına gelir. Eskiden bebekler için bir soyadı iken, şimdi birçok çocuğun ilk isim tercihi haline geldi..

9. Tyler:

Sevimli isim Tyler, Tylor olarak da adlandırılabilir. Fayans ustası anlamına gelir. Bununla birlikte, ismin anlamı özellikle Eski Fransız zamanlarında ortaya çıkmıştır ve şimdi gerçek anlamından yoksun olarak dünya çapında zaten popülerdir..

10. Verilen:

Gaven veya Gavin olarak da adlandırılan beyaz şahin anlamına gelir. Hem Avrupa’da, hem İskoç’ta hem de Amerika’da erkek çocuğa verilen popüler bir isimdir. İsim hem benzersiz hem de yaratıcıdır ve bu nedenle popülerlik.

11. Hasan:

Edebiyat için enayi iseniz, anlamını popüler roman Uçurtma Avcısı’ndan zaten biliyor olabilirsiniz. Hasan aslında ‘yakışıklı’ veya ‘hayırsever’ anlamına gelir. Popüler bir Arapça isimdir..

12. Irwin:

Irwin ismine hayran kaldık. Irwin, ‘domuz dostu’ anlamına gelir. Ancak, adının anlamı çok popüler olmasa da, benzersizliği, sevimli sesi ve tonuyla övgüyle karşılanır. İsim için başka bir varyasyon ve ses Irvin.

13. Cahir:

Jahir, şu anda dünya çapında popüler olan bir başka Arapça isimdir. Günümüzde sadece Müslümanlar değil, başkaları da güzel anlamı olan ‘yaratıcılık’ veya ‘yorgan’ olarak adlandırılan ismi benimsemiştir.

14. Myron:

Myron, parfüm veya koku anlamına gelir. İsmin kendisi oldukça yeni ve modern olsa da, aslında Yunanca ve Yahudi kökenlidir. Yine de yenilikçi anlamını oldukça seviyoruz!

15. Orvin:

Orvin, modern ve çağdaş çekiciliği ile birçok ülke ve toplulukta yeni olan bir Anglo-Sakson adıdır. Orvin’in anlamı ‘cesur bir arkadaş’. Şimdi etkilendik diyoruz.!

16. Aksel:

Aksel ismi de Lucian isminin yanına gelir. Bu 5 harfli erkek bebek ismi ışığın babası, barışın kaynağı anlamına gelir. Barış, yaşamda dinginlik fikrine şiddetle inanan herkesin bu isme sahip olduğu bilinmektedir. Adın bir başka çeşidi de ‘Axel’.

17. Quinn:

Bahse girerim bu ismi hiç duymadınız veya hiç rastlamadınız. Quinn ismi oldukça modern bir isimdir, artık bilinen ve popüler olan bir isimdir. Bilge ve öz demektir. Bu ismin kökeninden pek emin olamadığımız bir şey olsa da, anlamının güzelliğinden etkilendik.!

18. Amael:

Amael, Amal olarak da telaffuz edilebilir, kökleri Arapça’dan gelir. Erdemleri yönetmek anlamına gelir. Bu, idealist ve hayatta erdemleri olan ve tüm hayatını sürdürürken onlara bağlı kalmaya inanan biri..

19. Rufus:

Rufus aslında ve gerçek çeviride ‘kızıl saçlı’ anlamına gelir. Latince köklerinden popülerdir. Bununla birlikte, ülkelerde bu isimle popüler olan Hıristiyanları sık sık duyuyoruz..

20.

Vidal, İspanyol kökenlidir ve şu anda oldukça benzersiz bir isimdir. ‘Hayat’ veya ‘hayati’ için başka bir isim anlamına gelir. Hayatın anlamı oldukça yoğundur ve basit bir anlam isteyen ancak yoğun bir his isteyen ebeveynler için uygun bir eşleşmedir..

5 Harfli Kız Bebek İsimleri:

21. Sofya:

Hepimiz bu şık ve sinirli ismi seviyoruz, Sofia. Ama nereden kaynaklandığını biliyor musunuz? Köklerini Yunancadan alan Sofya, ‘bilgelik’ anlamına gelir. Ancak, artık dünya ve kültürler arasında benimsenmiştir ve Sofya olarak da telaffuz edilmektedir..

22. Chloe:

Chloe, Yunan Mitolojisinde bereket tanrıçası anlamına gelir. Bununla birlikte, Chloe’nin “bahar” veya “mutluluk” anlamına da geldiğine inanılıyor. Bu, Amerika’nın yanı sıra Avrupa bölgelerinde de popüler bir isim ve benzersizliğini seviyoruz..

23. Alika:

Adı kayda değer bir kişilikten gelmese de, Hawaii kökenine dayanmaktadır. Anlamı doğrudur. Şimdi, adının anlamı kesinlikle ilham vericidir; hepimiz kızlarımızın dürüst ve bir o kadar da güzel olmasını isteriz, değil mi?!

24. Amaya:

Bu başka bir çağdaş tonlu ismi çok seviyoruz, Amaya. Amaya, Japonya ve İspanya kökenlidir. Bu 5 harfli kadın ismi Amaya köyünden geliyor ve kulağa romantik olduğu kadar şiirsel de geliyor değil mi?!

25. Fiona:

Fiona bugün filmlerde oldukça popüler bir isim. Ama ne anlama geldiğini biliyor musun? Fiona, “beyaz”ın yanı sıra “adil” anlamına da gelir. İskoç kökenlidir ve aynı zamanda Avrupa’da da popülerdir..

26. Karen:

Karen saf demektir. Katherine adı için modaya uygun bir yeni gün modern adı ve kısayol varyasyonu. Bu, İngiliz kökenlidir ve dünya çapında birçok ülke tarafından benimsenmiştir. Ayrıca İncil’deki popüler 5 harfli kız isimleri arasındadır..

27. Megan:

Hey, bahse girerim hepimiz bu ismi bariz sebeplerden dolayı biliyoruz. Ama Megan’ın ne anlama geldiğini biliyor musun? Ayrıca, Margaret için kısa bir form veya varyasyon olan Megan, ‘güçlü’ veya ‘güçlü biri’ anlamına gelir. Şimdi, bu çok hoş, doğru?!

28. Zeytin:

Zeytin, ‘ayık’, ‘nazik’ ve ‘mütevazı’ anlamına gelir. Anlamlar kültürler arasında birbirinin yerine geçebilir ve bu beş harfli kadın isimlerinin kökenleri İngiliz ülkelerinden gelir. Aynı zamanda Olivia adının basitleştirilmiş bir versiyonudur..

29. Sarah:

Sara olarak da adlandırılır, prenses anlamına gelir. Kökeni İbranice’dir, ancak bugün sadece Hıristiyanlar değil, dinler arasında popülerdir. Popülaritesinin ana nedeni, adının kulağa ne kadar sevimli ve sevimli gelmesidir.!

30. Kayla:

Kayla, ‘sırların bekçisi’ anlamına gelir. Bu ismin kökenleri ve kökleri kesin olarak belirlenmemiştir, ancak isim batı ve doğu ülkelerinde de oldukça popülerdir..

31. Erika:

Erika ‘hukukun hükümdarı’ veya ‘evrenin hükümdarı’ anlamına gelir. Erica veya Ericka olarak da telaffuz edilir, kökenleri İtalya ve Alman kraliyet köklerinden gelir..

32. Elena:

Elena, Yunanca kökenli bir isimdir ve ‘parlak bir şey’ veya ‘parlayan ışık’ anlamına gelir. Elli yılı aşkın süredir modaya uygun ve popüler olan ve hala popüler bir seçim olan oldukça zamansız ve zarif bir isimdir..

33. Diana:

Şimdi hepimiz Diana adını biliyoruz. Ama bunun anlamı nedir? Yunan kökenlerinden Diana, ‘Ay Tanrıçası’ anlamına gelir..

34. Naomi:

Naomi, Yahudi ve İbranice kökenlidir. Ancak, güzel anlamı göz önüne alındığında, daha sonra dünyadaki diğer dinler tarafından da benimsenmiştir. Naomi ‘hoşluk’ veya ‘keyif’ anlamına gelir..

35. Renee:

Rene olarak da telaffuz edilir, ‘yeniden doğmak’ anlamına gelir. Aynı zamanda güçlü bir şeyle eş anlamlıdır. Bu beş harfli kız bebek isimleri Roma kökenlidir ve daha sonra Avrupa ve Avustralya’da da popüler olmuştur..

36. Leyla:

Leyla veya Lila olarak da telaffuz edilen Leyla, Farsça bir isimdir. Çok eski çağlardan beri yaygın olarak kullanılan şiirsel bir ifade ve isimdir ve ‘akşam’ veya ‘gecenin kızı’ anlamına gelir. Şimdi, bu bir şey.!

37. Afiyet:

Afida oldukça yeni bir gün ve bugünlerde sıkça duyduğumuz eşsiz bir çağdaş isim. Müslümanlar arasında oldukça popülerdir ve ‘domuzlarla savaşmak’ anlamına gelir. Aynı ismin başka bir varyasyonu ve telaffuzu Afeeda’dır..

38. Ciara:

Ciara adı Karanlık anlamına gelir. Ciara’nın kökeni İrlanda ve diğer Norveç ülkelerinden gelmektedir ve bu on yılda trend olan benzersiz bir modern isimdir..

39. Zarya:

Zaria yaygın olarak kullanılan bir isimdir ve kökleri İbranice, Arapça ve Slavca’da da bulunmaktadır. Bazı kültürlerde Zaria, Gül anlamına gelirken, diğerleri de Zaria’nın anlamını prenses olarak görüyor. Her neyse, her iki anlamı da oldukça seviyoruz!

40. Kiana:

Kiana adı, çocuğun adının Kian’ın bir çeşitlemesidir. Kiana antik demektir. Alternatif olarak – zamansız veya klasik bir şey olarak da anlaşılabilir. Pek çok kişi ismin Farsça kökenli olduğunu düşünüyor.

Hint Beş Harfli Erkek Bebek Ve Kız İsimleri:

41. Bölüm:

Parth, Cetvel veya yıldız anlamına gelir. Sanskrit kökenlidir ve hangi eyaletten olursa olsun Hint kültürleri ve toplulukları arasında popülerdir..

42. Nadin:

Hiç benzersiz bir yeni gün ismine sahip olmayı tercih ettiniz mi? Nadin şu anda bizim en sevdiğimiz. Nadin Nehirlerin Efendisi demektir. Nadi kelimesinden türetilmiştir, benzersiz ve yaratıcı bir kombinasyondur..

43. Via:

Viaan yine Hint Hindu isimlerinden gelir ve enerji veya her zaman hayat dolu biri anlamına gelir. Şimdi bu hepimizin küçük rock yıldızlarımız için dilediği bir şey, değil mi?!

44. Aryan:

Aryan, Hintli erkekler ve çocuklar için zaten oldukça popüler bir isim ve asil anlamına geliyor. Hindu mitolojisindeki isimlerden türetilmiştir ve kulağa sevimli ve hoş gelmektedir; ne düşünüyorsun?

45. İşhan:

İşhan, aynı zamanda İshaan olarak da telaffuz edilir, güneş anlamına gelir. Sanskritçe’den türetilmiştir ve ayrıca zenginliğin habercisi anlamına gelir..

46. ​​Reklam:

Şimdi bu ismin ne kadar yenilikçi ve benzersiz olduğunu seviyoruz, Adwit. Adwit, anladığımız gibi, Dünyanın Efendisi veya Lord Vishnu ve Brahma anlamına gelir. İsmin hem modern hem de bu kadar özel ve yoğun bir anlam taşımasını çok seviyoruz.

47. Nehal:

Nehal, erkekler için yeni bir modern isimdir ve yakışıklı, iyi ve genç görünen biri anlamına gelir. Şu anda Kuzey Hindistan kuşağında oldukça popüler bir isim..

48. Lakş:

Lakshman’dan türetilen Laksh, Varış yeri anlamına gelir. Bu 5 harfli erkek ismi Hindu mitolojisinin yanı sıra Sanskritçe’den türetilmiştir ve aynı zamanda kulağa çağdaş geliyor..

49. Mahir:

Mahir, son günlerde duymaya başladığımız özgün ve tamamen yeni bir isim. Kökeni tam olarak bilinmemekle birlikte Mahir, uzman veya bilge kişi anlamına gelir. Anlamını seviyoruz ama!

50. Aahan:

Aahan’ın sabah ışınları, gün doğumu, şafak ve ilk ışık ışını ile ilgili birçok anlamı vardır. Alternatif olarak umudu ve yeni başlangıçları da sembolize eder. Ne kadar güzel bir isim değil mi!

51. Arna:

Hintçe Aarna, tanrıça Lakshmi anlamına gelir. Zenginlik, servet, şans ve refahı sembolize eder. İsim, doğrudan iyi niyet ve iyi cazibeden esinlenmiştir. Bu oldukça sevimli ve sevimli bir yeni gün modern kız bebek ismi.

52. Kiara:

Kiara, şu anda Hindistan’da trend olan modern ve popüler bir isim. Yeni nesil çocukların adının Kiara olduğunu sık sık duyarız. Esmer olduğu kadar güzellik de demektir..

53. Kajal:

Kajal yine oldukça popüler bir isim ve Hindistan’da oldukça klasik bir isim. Topluluklar ve bölgeler arasında olanlar, bu ünlü isim seçimiyle tanınırlar. Kajal, güzellikle ilişkilendirilen Kohl anlamına gelir..

54. Bulaşık:

Disha yön demektir. Kökeni Sanskritçe olan Disha, ünlü bir kuzey ve güney Hindistan adıdır. Ayrıca alternatif olarak bir yol döşemek anlamına gelir..

55. Anşu:

Anshula’nın bir varyasyonu ve kısayolu olan Anshu, güneş anlamına gelir. Hindu mitolojik adının ilham kaynağından türetilmiştir ve aynı zamanda kulağa sevimli ve çağdaş gelmektedir..

56. Anupa:

Anupa adını hiç duydunuz mu? Anupa, gölet veya nehir gövdesi anlamına gelir. İsim seçiminin bu yeniliği ve yenilikçi anlamı ve nadirliği için bu ismi tercih edebilirsiniz..

57. Bindu:

Bindu ayrıca Bindu bir nokta veya nokta anlamına geldiği için yazılabilir. İsmin anlamı yoğun olmasa da, ismin kendisine bağlı bir çekiciliği ve zarafeti vardır ve çağlardan beri birçok Güney Hintli kız ismi için popüler bir seçimdir..

58. Dyuti:

Dyuthi parlamak, ışık veya lamba anlamına gelir. Parıltı ve ışıkla ilgili bir isim vermek isteyip de eşsiz ve hoş bir ses tercih edenler için yine ender ve modern bir isimdir. Sanskrit kökenlidir.

59. Farha:

Farha mutluluk demektir. Bu ismin kesin kökenleri artık biliniyor olsa da, Farha hem Hindu hem de Müslüman kültürlerde oldukça popülerdir..

60. Hamza:

Hansa olarak da yazılabilir, Kuğu anlamına gelir. Adı da anlamı kadar güzel ve yazıldığında kulağa ne kadar zarif ve klas geldiğini seviyoruz..

Bu beş harfli bebek isimleri ile umarız seçimleri beğenmişsinizdir. Bunlar hem yeni-gün modern benzersiz ve nadir bulunan sevimli isimleri hem de eski ama zamansız ve klasik olanları içerir. Şu anda isim listesindeki tercihiniz ve tercihiniz hangisi? bize bildirin!

Sorumluluk Reddi:

Yukarıda verilen bu isimler de kültürlere, topluluklara ve ülkelere göre farklı anlam ve kökenlere sahip olabilir. Bebeğin adını kesinleştirmeden önce çapraz kontrol yaptığınızdan ve araştırma yaptığınızdan emin olun..