Yeni doğan bebeğinize ne isim koyacağınızı merak ediyor musunuz? Hindu mitolojisine ve inançlarına inananlar için yıldız dizilimi ve ay takımyıldızları çocuğa isim vermede büyük rol oynar. Çocuğunuz Ashlesha Nakshatra altında doğduysa, burada size yardımcı olacak Ashlesha Nakshatra bebek isimlerimiz var. Bu seride, nakshatra altındaki yıldız, özellikler ve ideal isimler hakkında her şeyi konuşuyoruz..

ashlesha nakshatra bebek isimleri

Öyleyse devam edelim ve erkek ve kız bebekler için anlamlı, sevimli ve modern Ashlesha Nakshatra isimleri hakkında daha fazla bilgi bulalım..

Ashlesha Nakshatra ve Özellikleri:

Ashlesha Nakshatra doğumlu insanların cesur bir tavırla her zaman hareket halinde oldukları bilinmektedir. Cesur oldukları, maceraları ciddiye aldıkları ve ayrıca istenmeyen veya zorlayıcı seçimlere eğilimli oldukları bilinmektedir. Ashlesha Nakshatra’nın altında doğanların öfke nöbetleri vardır ve aynı zamanda iyi gezginler oldukları bilinmektedir. Nakshatra, Kanser veya Karkata burcunda 16.40 ila 30 derece arasında değişir..

Ashelesha Nakshatra’nın sembolü bir tekerlek veya sarmal yılandır ve diyet naga’dır. İlişkili zodyak kanser işaretidir ve hayvan sembolü bir erkek kedidir. Şimdi devam edelim ve Ashlesha Nakshatra bebeklerinin isimlerini keşfedelim..

Ashlesha Nakshatra İsimleri Başlangıç ​​Harfi/Heceleri:

Ashlesha Nakshatra isimlerinin başlaması için doğru heceler nelerdir? Ashlesha Nakshatra’nın altında doğan bebeklere Di, Dee, Du, De, Do, Me, Da’nın başlangıç ​​veya başlangıç ​​harflerinin adı verilebilir..

Ashlesha Nakshatra Bebek İsimleri Anlamlarıyla 2020:

Hadi başlayalım ve kız ve erkek çocuklar için güzel, modern, şirin ve anlamlı Ashlesha Nakshatra bebek isimleri hakkında her şeyi keşfedelim..

Ashlesha Nakshatra Erkek Bebek İsimleri:

1. Dayakar:

Dayakar, Hintli hanelerde zaten oldukça yaygın bir isim. Adı, şefkatli ve merhamet dolu biri anlamına gelir. Dayakar’ın ayrıca Lord Siva için alternatif bir isim olduğu söyleniyor..

2. Gün:

Dayal adı Sanskritçe ve güney Hint dillerinde iyi kalpli bir insan ve ruh anlamına gelir. Diğer alternatif yazım Dayaal’dır. Bu güzel bir Ashlesha Nakshatra erkek isimleri.

3. Deekshith:

Deekshit ismi Sanskrit dilinden gelmektedir, yani bir işi yapmaya veya bir işi bitirmeye hazır ve çok kararlı biri anlamına gelir..

4. Deenath:

Deenath şu anda yeni ve benzersiz bir isim. Lord Vishnu anlamına gelir. Geleneksel anlamı olan bir isim istiyorsanız ve yine de nadir bulunan bir ismi seviyorsanız, bu iyi bir seçim olabilir..

5. Derin:

Deepak zaten yaygın bir isim ama yine de modası asla geçmeyecek klasik ve zamansız bir seçim. Bu isim telaffuzda da oldukça genç. Deepak ışık ve aynı zamanda parlaklık anlamına gelir.

6. Derinlik:

Deepansh ismi, ışık anlamına gelen derin kelimesinden gelmektedir. Deepansh ışığın bir parçası anlamına gelir. Bu, bir erkek çocuk için en sevdiğimiz Ashlesha Nakshatra isimleri arasındadır..

7. Derinlik:

İşte Deep kelimesinin başka bir varyasyon adı. Deependra, ışıkların efendisi veya Tanrısı anlamına gelir. Çok hoş ve aynı zamanda yaygın bir erkek bebek ismi zaten.

8. Derin Jay:

Bu benzersiz ve nadir bir erkek bebek ismi seçimidir. Adı Hintçe dilinden gelirken, Deepjay güzel bir isme sahip olan kişi anlamına gelir. aynı zamanda, her şeye galip gelen kişi anlamına gelir..

9. Deeraj:

Ayrıca Dheeraj olarak da yazılabilir; sabrı ve tesellisi olan kimse demektir. Ashlesha Nakshatra’nın bu bebek isimleri yine popüler bir isim ama sevimli bir isim..

10. Deewakar:

Diwakar veya Deewakar, özellikle Güney Hindistan eyaletlerinde yine bir Hint hane adıdır. Deewakar Güneş demektir.

11. Dayada:

Dayada, miras alan kişi anlamına gelir. Eşsiz ve ferahlatıcı bir isim seçimi isteyen ebeveynler için yeni bir isim ve modern bir seçenektir..

12. Dayashankar:

Dayashankar adı Lord Siva’nın başka bir adıdır. Merhametli Lord Siva anlamına gelir. Mitolojik anlamı olan geleneksel bir isimdir..

13. Derinlik:

Deepip, büyük bir kalbi veya koruyucusu olan biri anlamına gelir. Erkek bebekler için anlamlı ve benzersiz bir isim seçimidir..

14. Derinlik:

Deependu adı yeni bir isim. Sanskritçe ve Hintçe dillerinden gelmekle birlikte, parlak ay veya parlaklık anlamına gelir..

15. Derinlik:

Deepit veya Deepith olarak da yazıldığından, tutkulu ve her zaman yanıcı bir kişi anlamına gelir. Bu benzersiz bir anlamı olan sevimli ve şirin bir bebek ismi.

16. Deepthanshu:

Deepthansu güneş demektir. Adı uzun olsa da, güzel bir anlamı olan geleneksel ve geleneksel bir sese sahiptir..

17. Dayani:

Dayanidhi bir hazine veya merhamet evidir. İsim daya ve Nidhi olmak üzere iki kelime ile yapılmıştır. Bu Sanskritçe kökenli.

18. Dayasagar:

Dayasagar yine oldukça yaygın bir isim, ancak anlamı zamansız ve her zaman klasik bir seçim. Daya Sagar, merhamet denizi olan biri anlamına gelir..

19. Doondi:

Doondi isimleri çok benzersiz ve modern bir isim seçimidir. Doondi, Lord Siva’nın diğer adıdır. Şimdi, bu oldukça yeni ve nadir bir Ashlesha Nakshatra 4. pada ismi..

20. Derin adam:

Deeptiman, birçok Kuzey Kızılderili için yeni bir isim seçimidir. Ünlü kişi anlamına gelir. Kökenleri henüz bilinmemekle birlikte, kesinlikle yeni bir isim seçimi yapar..

21. Deekshin:

Deekshin yine yeni bir isim seçimi. Bir görevi başlatan kişi anlamına gelir. Bu, benzersiz bir isim tercih eden modern ebeveynler için ideal olan nadir bir isim seçimidir..

22. Deerkharoma:

Bu, mitolojik metinlerden kaynaklanan çok geleneksel bir isimdir. Deerkharoma, Kauravalardan biridir. Bu benzersiz Ashlesha Nakshatra 3. pada isimleri.

23. Dayaram:

Dayaram, Ram’ın şefkati anlamına gelir. Adını Lord Ram’a olan sevgiden almıştır ve modern bir yeni isim seçimidir, ancak geleneksel anlamı vardır..

24. Derinlik:

Deepesh, ışığın Lordu anlamına gelen Deep ve eesh olmak üzere iki kelimeden türetilmiştir. Deep ile başka bir isim çeşididir, ancak modern bir ses ile nispeten yeni bir seçimdir..

25. Derinlik:

Deeprup veya Deebrub zenginlik anlamına gelir. İsim yerel Hint dillerinden gelmektedir ve kısa ve anlamlı bir modern isim erkek bebek seçimidir..

Ashlesha Nakshatra Kız Bebek İsimleri:

26. Dayanitha:

Dayanita olarak da yazılabilir; isim, nazik, yumuşak ve yumuşak sözlü biri anlamına gelir. Bu, bu milenyumda ebeveynler için yeni ve modern bir isim seçimidir..

27. Debasree:

Debashree veya Debasri ve Debasree, Kuzey Hintli kız bebek ismi seçimleridir. ipek demek.

28. Deekşa:

Deeksha, kararlı ve aynı zamanda inisiyasyon anlamına gelen biri anlamına gelir. Bu Ashlesha Nakshatra kadın adı, çoğunlukla Güney Hindistan eyaletlerinde şirin ve sevimli bir kız bebek ismi seçimidir..

29. Daya:

Bir kız bebek için kısa ve hoş dört harfli bir isimdir. Daya, Sanskrit dilinde ve güney Hint dillerinde merhamet anlamına gelir..

30. Deekshikha:

Deekshika veya Deekshikha, her zaman konuşkan bir kişi anlamına gelir. Bu nadir ve güzel bir kız bebek ismi seçimidir.

31. Derin:

Deena adı, İlahi veya büyük bir ruh anlamına gelen Sanskritçe dilinden gelmektedir. Ashlesha Nakshatra’daki bir kız için birkaç isim arasında, bu sevimli ve modern bir isim..

32. Derin:

Yine birkaç Hint eyaletinde ortak bir ev adı seçimidir. Deepa, birkaç Hint dilinde hafif ve parlak anlamına gelir. Adı aynı zamanda umudu, ışıltıyı ve ışıltıyı da simgeliyor..

33. Deepabali:

Deepabali, Hindistan’ın Bengal ve Kuzey-Doğu bölgesinden gelir; bu, bir sıra veya bir dizi lamba ve ışık anlamına gelir. İsim için başka bir varyasyon Deepali’dir..

34. Deepakshi:

Deepakshi adı, parlak gözlü veya güzel gözlü anlamına gelir. İsim, Deepa ve akshi olmak üzere iki kelimeden gelmektedir. Bu Ashlesha Nakshatra için güzel kız bebek isimleri.

35. Deepana:

Deepana isimleri geleneksel bir isim seçimidir, ancak klasik ve kulağa hoş gelir. Deepana aydınlatıcı demektir.

36. Deepashikha:

Deepashika veya Deepashiki, alev veya lamba anlamına gelir. Bu isim nadirdir ve henüz Hindistan’da yaygın olarak bulunmamakla birlikte hoş bir anlamı vardır..

37. Derinlik:

Deepika, Hindistan’da zaten yaygın bir ev adıdır. Ancak, klasik ve güzel, yani küçük bir lamba veya ışık.

38. Derin jyothi:

Deepjyothi adı, derinin lamba ve Jyothi’nin ışık anlamına geldiği Sanskritçe dilinden türetilmiştir. Adı lambanın ışığını simgeliyor.

39. Deepakala:

Deepakala, akşam güneşi veya akşam ışınları anlamına gelir. Bu sanatsal ve yaratıcı, güzel bir isim seçimi.

40. Derin:

Deepna, Tanrıça Lakshmi’nin alternatif adıdır. Bu, güzel, benzersiz modern sondaj ile henüz seçim anlamına gelen geleneksel bir isimdir..

41. Derinlik:

Deepthika veya Deeptika, bir ışık demeti anlamına gelir. Güzel ama sıradan bir isim tercih edenler için anlamlı ve büyüleyici bir isim seçimidir..

42. Deesha:

Deesha Sanskritçe bir yön veya yol anlamına gelir. Bu isim oldukça nadirdir ve yaygın olarak bulunmaz, ancak güzel bir şekilde büyüler, bu nedenle onu modern ebeveynler için ideal bir seçim haline getirir..

43. Deeshna:

Deeshna, teklif veya hediye anlamına gelir. Bu isim yine güzel bir anlamı olan modern bir seçimdir..

44. Deetya:

Deetya, kişinin dualarına cevap anlamına gelir. Bu modern bir isim ve yine çok nadir. Yine de telaffuzu kısa ve güzel. Adı Sanskritçe dilinden türetilmiştir. Bunun bir başka yazım varyasyonu Deethya’dır..

45. Deeta:

Deeta, Tanrıça Lakshmi’nin diğer adıdır..

46. ​​Devene:

Deevena, kutsama veya mutlu bir ruh anlamına gelir. Aynı zamanda ilahi güce benzeyen bir kişi anlamına gelir..

47. Devitha:

Deevitha, kelimenin tam anlamıyla İlahi güce dönüşür. Bu, Sanskrit dilinden gelmektedir ve çekici, güzel bir isim seçimidir..

48. Derin:

Hindistan’da yine popüler bir isim ama yine de klasik bir isim tercihi. Deepthi alev veya parlama ve parlama anlamına gelir. Aynı zamanda ışıltıyı, ışıltıyı ve güzelliği sembolize eder..

49. Deepanwitha:

Deepanwitha, Diwali festivalinin ışıkları veya lambaları anlamına gelir. Bu, kız bebekleri için oldukça şenlikli bir isim seçimidir..

50. Deempal:

Deempal, bebekler için nadir görülen bir kuzey Hindistan isim seçimidir. Kırmızı yanakları veya gülümseyen yanakları olan biri anlamına gelir..

Ashelesha Nakshatra Bebekleri İçin Üniseks İsimler:

51. Derin:

Deepal, çekicilik ve ışıkla dolu biri anlamına gelir. Bu hem erkekler hem de kızlar için şirin ve hoş bir unisex isim.

52. Derin:

Deepu ismi hem erkekler hem de kızlar için ideal olabilir. Parlamak, nurlamak ve ışıldamak anlamına gelir. Bu güzel Ashelsha Nakshatra 1. pada isimleri.

53. Dayasara:

Dayasara, her zaman nazik olan kişi anlamına gelir. Nazik bir ruh anlamına gelir. Bu, kızlar ve erkekler için ideal ve bir o kadar da anlamlı bir isim olabilir..

54. Deepani:

Deepani yine hem erkekler hem de kızlar için ideal isim seçimidir. Parlaklık, tutku ve şimşek anlamına gelir.

55. Dayanishee:

Dayanishe, aziz gibi bir kişi anlamına gelir. Aynı zamanda merhametli bir ruh anlamına gelir. Bu, erkekler ve kızlar için geleneksel ancak nadir bir isim seçimidir..

Ashlesha Nakshatra için İkiz Bebek İsimleri:

56. Dayakara – Dayalan:

Dayakara, Lord Siva ve aynı zamanda şefkatli bir kişi anlamına gelir. Dayalan, doğaüstü güçleri olan kişi demektir. Bunlar sevimli modern erkek bebek ikiz isim seçenekleri.

57. Dayanitha – Dayaram:

Dayanitha merhametli kız demektir. Dayaram yine aynı anlamdır. Bunlar ikiz kız ve erkek bebek isimleri seçimleridir. Bunlar güzel ashlesha nakshatra Karkataka Rashi isimleri.

58. Deelip – Deempal:

Deepip bir koruyucu veya cömert bir kişi anlamına gelir. Deempal, güzel yanaklar anlamına gelen bir kız bebek ismidir. Her ikisi de ikiz erkek bebek ve kız ismi seçenekleri.

59. Deepa Lakshmi – Deepa Kala:

İkiz kız bebek isimleri de Deepa kelimesiyle başlıyor. Deepa Lakshmi ışık anlamına gelir ve aynı zamanda Tanrıça Lakshmi’den sonra alır. Deepa Kala bir akşam lambası veya bir dizi lambadır..

60. Deeptimoy – Deepthimoyee:

Her ikisi de ikiz erkek bebek ve kız bebek ismi seçenekleridir. Deepthimoy parlak demektir. Aynısı Deepthimoyee’nin de anlamı.

Bu Ashlesha Nakshatra bebek isimleri seçenekleri ve fikirleriyle, umarız küçük yıldızınız için doğru ve ideal olanı bulmuşsunuzdur. Bunlar, geleneksel ve modern isimlerin güzel sembolizmlerle anlamlı bir karışımıdır. Hangisinin favoriniz olduğunu bize bildirin; senden haber almayı seviyoruz.

Sorumluluk Reddi:

Yukarıda verilen tüm isimler, bağlam ve zamana göre anlamlarını taşır. Bu anlam ve semboller farklı kültürlere, ülkelere, bölgelere ve dillere göre değişebilmektedir. Adına ekli çeşitli yorumları anlamak için önce kapsamlı araştırmanızı yapmanızı öneririz..