Hindu mitolojisine göre, küçüğü burcuna ve yıldızına göre isimlendirmeniz hayırlı olarak kabul edilir. Bebeğin nakshatrası, doğum sırasındaki ay takımyıldızlarına bağlıdır ve bebeğiniz Sravana yıldızında doğduysa, bu Sravana nakshatra bebek isimleri kılavuzu yardımcı olabilir..

Sravana nakshatra özellikleri, ad hecelerinin uğurlu başlangıcı ve daha fazlası hakkında her şeyi keşfedelim. Tek noktadan kılavuz arayışınız burada sona eriyor.

sravana nakshatra bebek isimleri

Sravana Nakshatra Nedir ve Özellikleri?

Sravana Nakshatra, toplam 27 nakshatra işaretinden 22. sırada gelir. Bu yıldız, Oğlak burcunun etrafında uzanır. Makara Rashi’de yaklaşık 10.00 ila 23.20 derece arasında değişir. Nakshatra’nın sembolü, yönetici tanrı Lord Vishnu ile ilişkilendirilen üç ayak izidir. Bu yıldızın yönetici gezegeni Ay’dır..

Sravana nakshatra veya yıldız işareti altında doğan bebekler, sanatta ve yaratıcılıkta varlıklı olma özellikleri sergilerler ve alanlarında engin bilgi birikimine sahiptirler. Çalışkandırlar, mesleklerinde ve uzmanlıklarında samimiyetle donanmışlardır. Ayrıca zekidirler ve hayatta arzuladıkları yüksek hedeflere ulaşmaya kendilerini adamışlardır. Sravana nakshatra doğumlular dostane, başkalarıyla sıcak ve mükemmeliyetçi olamayacak kadar iyi bilinirler. Bu yıldız çocuklar da çekici ve sağlıklı.

Şimdi içeri girelim ve yeni doğanlar için Sravana Nakshatra isimleri hakkında daha fazlasını keşfedelim..

Sravana Nakshatra İsimleri Başlangıç ​​Harfleri:

Küçük çocuğunuz Sravana nakshatra veya yıldızının altında doğduysa, bebek isimlerinin aşağıdaki hecelerle başlaması hayırlı ve karlıdır:

Khi, Khu, Khe, Kho, Ju, Je, Jo, Yani.

Yenidoğanı belirli padalara göre adlandırmayı tercih ederseniz, burada Makar Rashi shravana nakshatra isimlerinin başlangıç ​​harfleri:

  • Shravana nakshatra 1. pada isimleri Khi ile başlar.
  • Shravana nakshatra 2. pada isimleri Khu ile başlar.
  • Sravana nakshatra 3. pada isimleri Khe ile başlar.
  • Shravana nakshatra 4. pada isimleri Kho ile başlar.

Sravana Nakshatra için Eşsiz ve Anlamlı Bebek İsimleri:

Bu nesildeki Sravana Nakshatra bebekleri için güzel ve büyüleyici sevimli bebek isimleri hakkında her şeyi görelim. İşte başlıyoruz!

Sravana Nakshatra Erkek Bebek İsimleri:

1. Jebin:

Jebin, Hindistan’ın Güney eyaletlerinde yaygın olarak bulunan bir erkek bebek ismidir. Yerel güney Hint dillerinden gelir ve dua eden çocuk anlamına gelir. Bu isim aynı zamanda ibadette sadık olan birini ifade eder. Eşsiz bir erkek bebek ismidir.

2. Jet:

Jeet yaygın, popüler ancak sevimli bir erkek bebek ismidir. Jeet adı çoğunlukla Hindistan’ın kuzey kesiminde bulunur ve görülür. Hintçe’deki Jeet adı, kelimenin tam anlamıyla Zafer, başarı ve kazanma anlamına gelir..

3. Jeev:

Jeev, yine Hintçe dilinde, kelimenin tam anlamıyla canlı, varoluş ve ruh anlamına gelir. İsim, Hintli çocuk bebek isimleri listesinde benzersiz ve yaygın olarak bulunmayan bir seçimdir. Bu ismi seviyoruz; hem kısa hem de telaffuzu çok güzel.

4. Jeevanş:

Jeevansh adı, Jeev ve ansh olmak üzere iki kelimeden gelir. Canlının bir parçası anlamına gelir. Bu isim aynı zamanda birinin hayatının bir kısmını veya birinin kalbinin rolünü tercüme eder ve ima eder. Anlam olarak da oldukça yoğun.

5. Jogesh:

Geleneksel ve geleneksel bir erkek bebek ismi tercih ederseniz, ancak yaygın olarak fark edilmeden Jogesh iyi bir anlaşma olabilir. Jogesh, Lord Siva veya Lord Shiva’nın sıfatı anlamına gelir. Bu ünlü Sravana Nakshatra erkek isimleri.

6. Joyel:

Joyel ismini seviyoruz. Joyel, Tanrı’nın Rabbi anlamına gelir. Ad benzersizdir ve yaygın olarak bulunmaz ve geleneksel ve önemli bir sembolizme sahiptir. Eşsiz, yoğun ve zarif bir isim isteyen modern ebeveynler için idealdir..

7. Juhit:

Juhit parlaklık demektir. İsim aynı zamanda yasemin rengini de simgeliyor. Kelimenin diğer yazılışı Juhith’tir. Nadir bir erkek bebek ismi seçimidir ve bir erkek çocuk için bu Sravana Nakshatra isimlerini seviyoruz.

8. Kilesh:

Khilesh, kelimenin tam anlamıyla çiçeklenme anlamına gelir. İsim Hintçe ve Sanskrit dilinden gelmektedir ve yeni bin yıllık erkek bebekler için nadir bir yeni erkek bebek ismi seçimidir..

9. Khushwanth:

Khushwanth, onlarca yıldan beri ortak ve eski bir erkek bebek ismidir. Mutluluk dolu insan demektir. Kuzey Hindistan bölgelerinde yaygın olarak bulunur ve anlamlı ve büyüleyici bir isimdir..

10. Hüsmit:

Khusmit veya Khusmith adı mutlu arkadaş anlamına gelir. Hindistan’ın Hintçe dilinden türetilmiştir ve sevimli ve nadir bir erkek bebek ismi seçimidir. Bu Shravana nakshatra erkek bebek ismi seçimine tamamen aşığız.

11. Hianş:

Khiansh, kelimenin tam anlamıyla Lord Vishnu’nun gözlerine tercüme edilir. Aynı zamanda etkileyici gözleri veya yaratıcı, yoğun gözleri ifade eder veya ima eder. Sravana Nakshatra için yeni ve nadir erkek isimleri.

12. Kemchand:

Sanatsal ve büyüleyici eski bebek isimlerini seven ebeveynler için Khemchand’da her şey var. Khemchand refah demektir. Yaygın olarak görülmese veya bulunmasa da, adın tamamı geleneksel, anlamlı ve benzersiz bir sembolizme sahiptir..

13. Juvas:

Juvas, modern bir isim seçimi olan kısa ve sevimli bir erkek bebek. Çabukluk veya her zaman hızlı olan biri anlamına gelir. Bu isim aynı zamanda hızlı düşünen bir kişiyi veya hareket halinde olan birini sembolize eder. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun?

14. Jothiraj:

Çok geleneksel bebek ismi tercihini tercih eden ebeveynler için Jothiraj hepsi bu kadar. Jothiraj, Sanskrit dilinden türetilmiştir ve ışığın kralı veya Tanrı’yı ​​ateşler anlamına gelir. İsim tanıdık ve geleneksel, ancak anlam ve sembolizm açısından çok yoğun..

15. Joshi:

Joshi, aynı zamanda modern ve anlamlı olan tipik bir erkek bebek ismidir. Joshi ismi Lord Vishnu veya ışık getiren biri anlamına gelir. Bugüne kadar çok yoğun ve sevimli, sevimli bir erkek bebek ismi seçimi. Bu, yaygın ancak anlamlı ve sevimli bir Sravana Nakshatra erkek bebek ismidir..

16. Jogindra:

Jogindra, bir başka yaygın ve geleneksel erkek bebek ismi seçimidir. Lord Indra anlamına gelir. İsim aynı zamanda Lord Siva’yı da ima eder ve Shravana yıldız burcunda çok klasik bir bebek ismi seçimidir..

17. Jivandeep:

Jivandeep’in adı, Jivan ve Deep olmak üzere iki Hintçe kelimeden gelmektedir. Jivan hayat, Derin ise ışık veya lamba demektir. Güzel ve anlamlı olduğu kadar modern bir isim seçimidir..

18. Ceyaram:

Hepimiz bu ünlü isimle karşılaştık, Jeyaram. Adı Lord Ram’ın Zaferi anlamına gelir..

19. Jeshwith:

Jeshwith veya Jeshwit, alevli anlamına gelir. Adı Hintçe dilinden gelmektedir ve çoğunlukla Kuzey ve Güney Hindistan’da bulunan modern bir seçimdir. Terim ayrıca ateşi, içinde alev olan birini sembolize eder..

20. Jenil:

Jenil ismini seviyoruz. Kısa ve şirin bir erkek bebek ismidir. Adı mavinin Zaferi anlamına gelir. Sravana Nakshatra için modern ve çağdaş, anlamlı bir erkek bebek ismi seçimidir..

21.

Jegan, sağlıklı veya güçlü biri anlamına gelir. İsim, eski ve anlamlı bir ima ile geliyor, ancak günümüzün telaffuzu ve sesiyle geliyor. Bu bebeğin adını seviyoruz.

22. Jeşan:

Jeshan, her zaman net olan biri anlamına gelir. İsim aynı zamanda sade, basit ve anlaşılır bir kişiyi ifade eder. Yeni bir gün ve nadiren erkekler için bir bebek ismi seçimi buldum..

23. Hian:

Khian, kısa ve aynı zamanda anlamlı, hoş ve yine çağdaş bir seçimdir. Terörün kralı veya hükümdarı anlamına gelir. Adı aynı zamanda bir imparator anlamına gelir. Bu şirin ve anlamlı ismi sevmiyor musun??

24. Kaşan:

Kökeni tam olarak bilinmemekle birlikte, Khashan adı Hindistan’dan gelmemektedir. Adı popüler şehirler veya ünlü bir şehir anlamına gelir. İsim çok nadirdir ve yaygın olarak bulunmaz, bu da onu benzersiz, büyüleyici ve sevimli isimleri seven modern ebeveynler için ideal kılar..

25. Khushal:

Khushal veya Khusal, her zaman neşeli veya neşeli biri anlamına gelir. Adı ayrıca her zaman olduğu gibi mutlu veya keyifli bir insanı ifade eder. Khusal, yerel Hintçe dilinden türetilmiştir..

Sravana Nakshatra Kız Bebek İsimleri:

26. Jeena:

Jeena, güzel ve modern bir gün olduğu kadar anlamlı, yoğun bir kız bebek ismi seçimidir. Yaşayan veya var olan kimse anlamına gelir. Öte yandan isim, Lord Vishnu’yu da ima ediyor. Bu modern ama geleneksel anlamlı ismi seviyoruz.

27. Cenaze:

Jeenal, Kuzey Hindistan taraflarında yaygın olarak bulunan bir kız bebek ismidir. Akıllı veya Lord Vishnu anlamına gelir. Adı aynı zamanda sevgi dolu bir varlık veya sevgi dolu bir ruh anlamına da gelir..

28. Jeevana:

Birçok Hint dilindeki jeevana ismi hayat dolu birini ifade eder. Sravana nakshatra kadın isimleri için güzel ve yine de büyüleyici bir kız bebek ismi seçimidir..

29. Jeevitha:

Jeevita veya Jeevitha, Hindistan’da zaten yaygın ve ünlü bir isimdir. Hintçe ve Sanskritçe gibi çeşitli Hint dillerinde yaşam veya varoluş anlamına gelir. Jeevitha henüz klasik ve zamansız bir isim seçimidir. Aynı zamanda Telugu’daki ünlü Sravana Nakshatra isimleridir..

30. Jeiya:

Jeiya, tatlım ya da yaşamak anlamına gelen kısa ve sevimli bir kız bebek ismidir. En sevdiğimiz çağdaş kız bebek ismi fikrimiz. Bir kız için bu eşsiz Sravana Nakshatra isimlerini seviyoruz.

31. Jenisha:

Jenisha, bebekler için modern bir isim seçimidir. Ancak, şimdiye kadar zaten ünlüdür. Jenisha, Tanrı’ya inanan veya Tanrı’yı ​​öven kişi anlamına gelir. İsim aynı zamanda üstün veya üst düzey bir kişi ve ruh anlamına gelir..

32. Jenya:

Jenya yine güzel bir kısa kız bebek ismi. İsmin kökeni henüz tam olarak bilinmemekle birlikte Jenya, gerçek veya asil bir kişi anlamına gelir. Bu modern bir Sravana Nakshatra Hintli kız ismi fikridir..

33. Jenika:

Jenika, Tanrı’nın armağanı anlamına gelir. Bu isim güzel bir seçimdir ve yoğun, anlamlı ve kulağa geleneksel gelen bir isim isteyen ebeveynler için idealdir..

34. Jeshna:

Jeshna Zafer demektir. İsim ayrıca her zaman kazanan veya muzaffer olan birini ima eder. Sravana Nakshatra kız bebekleri için bu güzel Hintli kız bebek ismi seçimi hakkında ne düşünüyorsunuz??

35. Jesmitha:

Jesmitha veya Jesmita, her zaman gülümseyen veya mutlu bir yüzü olan biri anlamına gelir. Jesmitha ismi benzersiz, aynı zamanda sevimli ve sevimli bir isim seçimidir; onu çok seviyoruz.

36. Jodha:

Jodha prenses demektir. İsim, kraliyet ve elit isim sondajı arayan ebeveynler için ideal olan geleneksel ve çok eski bir kız bebek ismi seçimidir..

37. Jothi:

Jothi, lamba veya ateş anlamına gelir. İsim tipik ve geleneksel bir isim fikridir. Bu, Sravana Nakshatra için çok popüler ve ünlü bir Hindu kız bebek ismidir..

38. Joshvi:

Joshvi ismini seviyoruz. Ayrıca Joshwi olarak telaffuz edilir ve yazılır, bu isim başkalarına karşı hassas veya hassas veya düşünceli anlamına gelir. İsmin yoğun ve anlamlı sembolizmini seviyoruz.

39. Khusbu:

Khusbu veya Khusboo, Hintçe dilinden kaynaklanan yaygın bir kuzey Hindistan bebek adıdır. Koku veya koku anlamına gelir. Adı aynı zamanda parfüm anlamına gelir..

40. Khushi:

Khushi mutluluk demektir. Adı, kelimenin tam anlamıyla mutluluk anlamına gelen Hintçe kelimeden gelmektedir. Hem telaffuz hem de anlam bakımından sevimli ve sevimli, yaygın olarak bulunan bir kuzey Hindistan bebek ismidir..

41. Hatira:

Nadir görülen ve hiç bilinmeyen şiirsel isim anlamını seviyorsanız, Khatira’da her şey var. Kıymetli hatıra veya arzulu biri anlamına gelir. Adı aynı zamanda arzu anlamına gelir..

42. Juhi:

Juhi ismi yine popüler bir seçim ama dört harfli kısa ve tatlı bir bebek ismi. Juhi çiçek veya yasemin anlamına gelir. Adı aynı zamanda çiçek anlamına da gelir..

43. Kayla:

Kayla adı Arapça kökenlidir, ancak şu anda muhteşem anlamı ile iyi bilinir ve ünlüdür. Kayla bilge çocuk demektir.

44. Joufi:

Joufi ismi Hint kökenli bir bebek ismidir ancak nadiren bulunur. Joufi, neşeli veya neşe ve mutlulukla dolu biri anlamına gelir..

45. Josthna:

Joshtna yine tanınmış ve popüler bir isim. Joshtna Ay ışığı anlamına gelir. Güzel ve tatlı, sevimli bir kız bebek ismi seçimidir. Tamilce popüler bir Sravana yıldız kız bebek isimleri.

46. ​​Hayra:

Khairah ismi yine Arapça kökenli olmakla birlikte çekici ve çağdaş bir şiirsel kız bebek ismi seçimidir. Adı mükemmel veya erdemli kişi anlamına gelir. Telaffuzunu, anlamını ve her şeyden önce onunla ilişkili benzersizliği seviyoruz. Ne düşünüyorsun?

47. Joshini:

Joshini zengin kişi demektir. İsim, Hindistan’daki Yerel Hintçe dilinden gelmektedir ve benzersiz bir isim seçimidir..

48. Jetahri:

Sanat ve müzik için enayi iseniz, bu ismi istersiniz. Jetashri, Raga’nın adıdır. Modern kız bebekleri için gerçekten eşsiz bir seçimdir..

49. Jegatha:

Jegatha, dünyanın imparatoru veya bir bütün olarak dünyanın gerçeği anlamına gelir. Yine isim Sanskrit dilinden geliyor ve bu yıldızdaki kız bebekleri için geleneksel anlamlı bir seçim..

50. Khusali:

Khusali veya Khusali, neşe ve mutluluk yayan kişi anlamına gelir. Hintçe neşe anlamına gelen Khushi kelimesinden türemiştir. Büyüleyici ve sevimli bir kız bebek ismidir..

Sravana Doğum Yıldızı İçin Üniseks İsimler:

51. Jeena:

Jeena, Lord Vishnu demektir. Adı aynı zamanda yaşamak veya yaşamak anlamına gelir. İsim unisex bir isimdir, hem kız hem de erkek bebekler için idealdir..

52. Jenil:

Jenil ismi kulağa modern gelebilir ama Tanrı Swaminarayan anlamına gelir. Bu isim, hem erkek hem de kız bebekler için ideal olan geleneksel ismin güzel bir güncel versiyonudur..

53. Husil:

Khusil mutlu insan demektir. İsim Hintçe dilinden gelmektedir ve erkek ve kız çocukları için Sravana Nakshatra bebek isimleri için uygun bir seçimdir..

54. Hayrat:

Khairat adı, bereket veya doğru bir kelime anlamına gelen Hintçe ve Arapça dillerinden gelmektedir. İsim şiirseldir ve yoğun bir anlam ve telaffuza sahiptir, hem erkekler hem de kızlar için idealdir..

55. Kabhira:

Kabhira veya kabirah yine Hindistan kökenli olmayan sanatsal bir isim seçimidir. Yaşlı demektir. İsim, hem kızlar hem de erkekler için hoş bir anlamı olan benzersiz ve büyüleyici bir seçimdir. Bunun hakkında ne düşünüyorsun?

Sravana Nakshatra Doğanları İçin İkiz Bebek İsimleri:

56. Jeethika – Jeeteshi:

Bu güzel bir bebek ikiz kız ismi seçimidir. Jeethika, Yahudi veya hayat dolu biri anlamına gelir. Jeeteshi yine Zafer Tanrıçası anlamına gelir. Bu, Sravana Nakshatra doğumlular için anlamlı ve benzersiz bir ikiz kız bebek ismi seçimleridir..

57. Jeinan – Jegatha:

Jeinan muzaffer ya da her zaman kazanan anlamına gelir. Jegatha, tüm dünyanın gerçeği anlamına gelir. Bunlar güzel ve ikiz erkek ve kız bebek isimleri seçenekleri.

58. Jeval – Jevesh:

Jevesh cesur demektir. Jeval araçları hayat dolu veya hayat veren demektir. İsim, Shravana Nakshatra’da veya yıldız burcunda doğan uygun ikiz erkek bebek isimleridir..

59. Kushika – Khushil:

Khushika ve Khushil, sevimli ikiz kız ve erkek bebek isimleri seçimleridir. Khushika adı mutluluk veya her zaman neşeli ve neşeli biri anlamına gelir. Khushil mutlu ya da hoş kişi anlamına gelir. Her ikisi de Hintçe dilinden geliyor.

60. Khevna – Hia:

Khevna ve Khia ikiz, modern ve benzersiz kız bebek ismi fikirleridir. Khevna adı dilek anlamına gelir ve Khia bir tekne anlamına gelir..

Bebeğiniz bu yıldızda doğduysa, umarız bu liste ve Sravana Nakshatra bebek isimleri rehberi size yardımcı olmuştur. Hangi ismi seçtiğinizi veya beğendiğinizi ve nedenini bize bildirin; senden haber almayı seviyoruz.

Sorumluluk Reddi:

Yukarıda bahsedilen tüm isimler ve anlamlar bağlamsaldır ve farklı dillere, bölgelere ve ülkelere göre değişebilir. Aynı isme bağlı çeşitli anlamları ve sembolizmi anlamak için derinlemesine araştırma yapmanızı tavsiye ederiz..