28 nakshatra arasında, belirli bir nakshatra altında doğanların, isimleri kendi isimleriyle hizalanırsa, uğurlu ve mutlu bir hayata sahip olabileceğine inanılır. Bebeğiniz pushyami nakshatra altında doğduysa, bugün küçük olan için doğru ve mükemmel ismi seçmenize yardımcı olacak bir pushyami nakshatra bebek isimleri listemiz var..

pushyami nakshatra bebek isimleri

Hepimiz küçük yıldızımıza mükemmel güzel ve anlamlı bir isim istiyoruz ve özel olarak derlenmiş listemiz ile doğru bebek isimlerini bulacağınızı umuyoruz. İşte başlıyoruz!

Pushyami Nakshatra ve Özellikleri:

Pushyami nakshatra bebeklerinin her zaman mutlu olduklarına ve etraflarındaki diğerlerine mutluluk verdiğine inanılıyor. Bu neşeli varlıkların akılda kalıcı, toplumda saygın ve her zaman yumuşak ve nazik davranışlarla önceden planlanmış oldukları söylenir. Pushya nakshatra, 3.20 ile 16.40 arasında değişen kanser belirtilerine maruz kalır. Nakshatra, besleyen ve veren kişi anlamına gelir..

Pushya nakshatra Rashi Yengeç iken, hayvan sembolü keçidir. Pushya nakshatra altında doğan bebekler için mükemmel isimler ve başlangıç ​​harfleri hakkında daha fazla şey keşfedelim..

Pushya Nakshatra İsimleri Başlangıç ​​Harfi/Hecesi:

Küçük bebeğiniz pushyami veya pooyam nakshatra altında doğduysa, adının Hu, He, Ho, Da olması iyi ve şanslı sayılır. Pushyami nakshatra için en iyi ve en güzel bebek isimlerini bulalım.

Erkek ve Kız Çocukları için Pushyami veya Pushya Nakshatra Bebek İsimleri:

Hadi başlayalım ve Pushya nakshatra’nın altında doğan minikler için en yeni, modern, anlamlı ve şirin bebek isimlerini derledik. İşte Pushya Nakshatra bebeklerinin en iyi isimleri listemiz.

Pushyami Nakshatra Erkek Bebek İsimleri:

1. Heeran:

Heeran adı, Hintçe elmas anlamına gelen heer kelimesinden türetilmiştir. Heeran kelimenin tam anlamıyla kendisini elmas gibi birine çevirir, elmasların efendisi.

2. Hema Chandra:

Hema Chandra adı güney Hindistan ve Telugu konuşulan eyaletlerde popülerdir. Hema Chandra, Altın Ay anlamına gelir. Telugu’daki bu pushyami nakshatra isimleri, denemek için popüler ama modern ve genç bir Pushya nakshatra erkek ismidir..

3. Hemadri:

Hemadri isminin geleneksel bir anlamı olmasına rağmen kulağa klas ve hoş geliyor. Hemadri, Dağların Efendisinden başkası değildir. havalı değil mi?

4. Hemant:

Şimdi Hindistan’da bir başka popüler isim ve son yirmi yılda en sevilen seçeneklerden biri oldu. Hemant, hem Lord Budha hem de Altın anlamına gelen Hintçe ve Sanskritçe dillerinden gelmektedir.!

5. Hemraj:

Hemaraj olarak da çeşitlenen Hemraj, Altının Kralı anlamına gelir. Kontrol etmek için hoş ve güzel, anlamlı bir isim. Pushya Nakshatra için birçok erkek bebek ismi arasında, bu günlerde en trend olanlardan biri.

6. Hetanş:

Tamamen yeni, nadir ve benzersiz bir isim arayan ebeveynler için buradayız. Hetanş, doğan güneş demektir. Bu isim aynı zamanda hayatta her zaman yükselişte olan bir kişiyi sembolize ediyor..

7. Hetvik:

Hetvik çok şirin ve güzel bir isim. Hetvilk, Lord Siva demektir. Çocuk için bu Pushya nakshatra isimlerinin geleneksel ve güzel bir anlamı var, ancak modern telaffuz ile.

8. Hunar:

Hintçe’deki Hunar, kelimenin tam anlamıyla kendini yetenekli ve iyi niteliklere sahip birine çevirir..

9. Selam:

Hayat olarak da yazılır, hayat veya hayatın varlığı anlamına gelir. Aynı zamanda varlığı sembolize eder. Bu çok yoğun ve güzel bir isim; ne düşünüyorsun?

10. Hari Kıran:

Hari Kiran isminin birçok anlamı ve anlamı vardır. Hari Kiran aslında Lord Vishnu anlamına gelir. Ancak isim, bahşedilen bir ışık ışını, umut, ışıltı ve parlaklığı da sembolize eder. Bütün özleri ve anlamları seviyoruz.

11. Harvinder:

Harwinder olarak da yazılabilen Harvinder, Cennetin Tanrısı anlamına gelir. Bu, pushyami nakshatra altında doğan erkek bebekler için geleneksel bir isim seçimidir..

12. Hemin:

Hemin artık yeni ve nadir bir isim tercihi. Kökeni henüz tespit edilememiş olsa da Hemin, sakin, huzurlu ve sessiz olan ya da sakinliği seven biri anlamına gelir..

13. Hemiş:

Hemish yine modern bir isim. Kökeni Kuzey Hindistan yerel dillerinden gelen Hemish, tüm dünyanın Lordu veya Dünyanın Tanrısı anlamına gelir. Bu ismi henüz pek kimse bilmiyor, bu da küçük çocuğumuza böyle yeni bir isim vermeyi daha da harika kılıyor..

14. Harvir:

Harvir, Tanrı’nın savaşçısı demektir. Aynı zamanda Rabbi, ilahi gücü ve koruyucuyu kimin koruduğunu sembolize eder. Modern nadir, benzersiz telaffuz ile geleneksel ve keyifli bir isim isteyenler bunu deneyebilir..

15. Harman:

Harman adı, hem güzel anlamı hem de telaffuzu göz önüne alındığında son on yılda popülerlik kazanıyor. Harman herkesin sevgilisi demektir. Hint dillerinden geliyor.

16. Mizah:

Humair, yüzü kırmızı renkte olan kişidir. Hint senaryosunda anlamın kendisi oldukça yeni ve benzersiz olsa da, isim aynı zamanda çiçek açmayı da simgeliyor. Ortadoğu isimlerinden esinlenildiğine inanılıyor..

17. Hetaş:

Hetash ismi enerji dolu veya sürekli hareket halinde olan birini sembolize eder. İsim Hintçe kökenlidir ve denenmesi gereken yeni ve nadir bir isimdir..

18. Hetraj:

Heetraj, halkın sevgili kralı veya rajası anlamına gelir. Aynı zamanda her zaman en iyisini dileyen birini sembolize eder. İsim bebek isim listesinde yeni.

19. Hemang:

Hemang ismi Hintçe kökenlidir ve parlayan bir vücuda veya cilde sahip olan kişi anlamına gelir. Kontrol etmek için sevimli ve benzersiz bir taze erkek bebek ismi.

20. Hurditya:

Hurditya adı yenidir ve kökenleri henüz belirlenmemiştir. Ancak Hurditya, neşeli ve mutlu, mutlu bir insan anlamına gelir..

21. Heyanş:

Heyansh adı sadece birkaç yıldır geniş bir popülerlik kazanıyor. Kulağa çok hoş gelen ve güzel bir isim. Heyansh bir parça kalp demektir. Bu artık özel bir şey, değil mi?!

22. Hetakş:

Hetaksh ismi aşkın varlığı anlamına gelir. İsmin derinliği ve yoğun anlamı, seçimdeki benzersizliği ve nadirliği ile birlikte onu güzel yapan şeydir..

23. Hemkar:

Hemakr veya Hemkar, Zenginliğin Efendisi anlamına gelir. Mitolojik ve geleneksel bir isim isteyenler için bu, yaygın olmasa da güzel bir birlikteliği olduğu için mükemmel bir seçim olabilir..

24. Hemanş:

Hemanş, altının bir parçası veya parçası anlamına gelir. İsim aynı zamanda değerli parça, sevginin bir parçası ve birinin hayatı ile de ilişkilendirilir..

25. Heramb:

Hindistan’dan gelen bir başka benzersiz ve nadir isim. Heramb, toplumda saygılı olan kişi anlamına gelir..

Pushyami Nakshatra Kız Bebek İsimleri:

26. Hema:

Hema adı, Hindistan’daki popüler ev isimlerinden biridir. Hema, altın veya altın kadın anlamına gelir. Pushya Nakshatra’nın bu kız bebek isimleri, bugün bile denenmesi gereken klasik ve zamansız bir isim..

27. Heera:

Hintçe’deki Heera, kelimenin tam anlamıyla elmasa çevrilir. İsim, elmas gibi olan birini veya değerli bir kişiyi sembolize eder. Ne güzel anlam değil mi!

28. Heeya:

Bu günlerde nadir ve benzersiz olan yeni bir isim. Heeya kalp demektir. İsimlerin kökeni henüz bilinmemekle birlikte günümüzün en nadide ve ender isimleri arasında yer almaktadır..

29. Hemalata:

Hemalatha, Hindistan’da on yıllardır birlikte oldukça yaygın bir isimdir, bu da altın sarmaşık veya altın asma anlamına gelir. Bu Pushya nakshatra kadın adı ne kadar hoş ve güzel bir anlam, değil mi?!

30. Hemani:

Hemani ismi, bugünlerde birçok ebeveyn için modern bir isim seçimidir, ancak anlamlı ve geleneğe bağlı bir isimdir. Hemani, Tanrıça Parvathi’dir, dağların tanrıçasıdır..

31. Hemavati:

Hemavathy veya Hemavati olarak da yazılabilen Hemavathi, Tanrıça Parvathi’nin adıdır. Bazıları Hemavathi’nin Tanrıça Lakshmi olduğuna da inanıyor. Ancak, her iki anlam da hayırlı!

32. Hetika:

Modern ebeveynler için modern ve benzersiz, canlandırıcı bir isim seçimidir. Hetika güneş ışınları anlamına gelir ve aynı zamanda ışığı, parlaklığı ve sevgiyi sembolize eder. Bir kız için bu pushya nakshatra isimleri Hintçe dilinden gelmektedir..

33. Huemişa:

Huemisha oldukça nadir ve yeni bir isim. Bu, Tanrıça Saraswathi anlamına gelir. İsim aynı zamanda zeki ve zeki birini sembolize eder. Buradaki diğer isim varyasyonları ve yazımları Humisha, Humshikaa ve Humsiha’dır..

34. Huvişka:

Güzel ve kulağa hoş gelen sevimli bir isim. Huvishka vaat demektir. Aynı zamanda tanrısal niteliklere sahip bir kadını sembolize eder. Kökeni henüz bilinmiyor, ancak onunla ilişkili yoğun anlamı seviyoruz. Bu Pushya nakshatra karka rasi isimleri hakkında ne düşünüyorsunuz??

35. Heemanshi:

Heemanshi adı, Hema ve anshi olmak üzere iki kelimeden türetilmiştir. Heemanshi karın parçası anlamına gelir. Şimdi, bu denemek için oldukça yeni ve harika bir isim, değil mi??

36. Hecel:

Hejal adı çok yeni ve şimdiye kadarki en yaygın olmayan isim. Kökenleri tam olarak bilinmemekle birlikte, Hejal meyve demektir. Hiç duyulmamış çok yeni ve benzersiz bir isim vermeyi tercih ediyorsanız, bu iyi bir isim olabilir..

37. Hemadrika:

Hemadrika bir damla kar demektir. Hema kar anlamına gelse de, isim, içindeki tüm isimler aleminin bir çeşididir..

38. Hemanti:

Sanskritçe kökenli Hemanthi adı, kelimenin tam anlamıyla kış veya erken kış mevsimi anlamına gelir. Anlamı güzel olan mevsim isimlerinden biridir..

39. Hetvi:

Kuzey Hint kuşağında tercih edilen yeni ve yakında çıkacak güzel bir kısa isim. Hetvi aşk demektir. Ne kadar kısa harfli bir isim ama yoğun bir anlamı var değil mi?.

40. Heşa:

Hesha tam bir varlık demektir. Kökeni henüz belirlenememiş olsa da yine şirin, anlamlı ve kısa isim tercihleri ​​arasında yer alıyor..

41. Haadiya:

Haadiya ismi Hint kökenli bir isim değil, ancak günümüzde birçok kişi basit ama yoğun anlamı nedeniyle bunu tercih ediyor. Hadiya veya Haadiya hediye veya doğruluk anlamına gelir.

42. Heni:

Yine dört harfli şirin ve denemesi çok kısa kolay bir isim. Heni, taç veya kraliyet varlığı anlamına gelir. Aynı zamanda şefkatli ve şefkatli birini sembolize eder..

43. Sağlık:

Henal, zenginlik ve güzelliğin tanrıçası veya hükümdarını sembolize eder. Bu, denemek için modern ve çağdaş bir klasik isimdir..

44. Hetsree:

Hetsree ayrıca Hethsree veya Hetsri olarak da yazılır, Hetshree Tanrı’nın Sevgisi anlamına gelir. Bu, günümüzün çocukları için klasik ve her zaman yeşil kalan bir isim seçimidir..

45. Ev:

Hintçe ve diğer dini metinlerdeki Homa, kelimenin tam anlamıyla kutsal ateşe çevrilir. Bu, denenmesi gereken geleneksel ama kısa ve anlamlı bir isimdir..

46. ​​Hüsniye:

Hüsniye ismi Hint kökenli bir isim değildir, ancak yine de güzel telaffuzu göz önüne alındığında, bugünlerde çoğu kişi onu tercih ediyor. Hüsniye güzel kadın demektir. Bu güzel pushya nakshatra kontrol etmek için 1. pada isimleri.

47. Hetarthi:

Hetarthi, iyi bir düşünce sürecine sahip olan veya anlamlı düşünen bir kişi anlamına gelir..

48. Heerkani:

Heerkani, kelimenin tam anlamıyla elmas benzeri bir insanı sembolize eder ve tercüme eder. Aynı zamanda değerli bir kişiyi ve mücevheri sembolize eder..

49. Kına:

Kına bu günlerde yeni bir isim seçimidir. Ancak anlamı oldukça açıktır. Kına mehendi demektir. Ayrıca alternatif olarak kokuyu sembolize eder ve ima eder..

50. Holika:

Son olarak, Holika yine hayırlı ve geleneksel bir isim seçimidir. Dini metinlere göre Holika tören ateşidir. Bu denemek için benzersiz ve anlamlı pushya nakshatra 3. pada isimleri.

Pushya Nakshatra Altında Unisex Bebek İsimleri:

51. Sağlık:

Hetal ismi hem kız hem de erkek bebeklere verilebilen unisex bir isimdir. Hetal, başkalarına karşı her zaman dost olan kişi anlamına gelir..

52. Hemal:

Heemal olarak da yazılır, kar dağı veya buz dağı anlamına gelir. Bu, kız ve erkek çocuklar için hoş ve şirin bir bebek ismidir..

53. Heerva:

Bu günlerde benzersiz bir bebek ismi seçimi. Heerva kutsama demektir. Aynı zamanda dört Veda adından biridir..

54. Hemu:

Hemu adı yine Altın anlamına gelir. Ancak bu, hem kız hem de erkek bebekler için ideal olabilecek ismin unisex bir versiyonudur..

55. Hema Sai:

Hema Sai yine unisex bir isim. Sai soyadı, onu doğada unisex yapan, insan gibi altın ve altını simgeleyen anlamıdır..

Pushya Nakshatra Bebekleri için İkiz Bebek İsim Seçenekleri:

56. Hetav – Hemin:

Hetav ve Hemin isimleri ikiz erkek bebek isimleridir. Hetav, her zaman sevgi veren kişi anlamına gelir. Hemin sakin ve huzurlu bir insandır.

57. Hemantshree – Hemantinandan:

Her ikisi de geleneksel erkek bebek ikiz isim seçimleridir. Hemantstree, hem Altın hem de para demektir. HemantiNandan, Tanrıça Parvathi’nin oğludur..

58. Heenal – Henitha:

Heenal, güzellik tanrıçası anlamına gelir. Hertha ise lütuf ya da zarif bir varlıktır. Her ikisi de güzel anlamı olan ideal ikiz kız bebek ismi seçimleridir..

59. Heidi – Hela:

Heidi, soylu tür anlamına gelen nadir ve kısa bir isimdir. Hela umut ya da ay ışığı demektir. Her ikisi de oldukça sıra dışı isim seçenekleridir ve ideal ikiz kız bebek isimleri olabilir..

60. Hetarth – Hetarthi:

Şimdi, bunlar kafiyeli ve sevimli ikiz erkek ve kız bebek isimleri seçimleri. Ocak, sevgi dağıtıcısı demektir. Hetharthi aşk ya da her zaman başkalarını seven kişidir. Şimdi ikisi de benzer şeyler ifade ediyor ve aynı zamanda yoğun ve sevimli. Ne düşünüyorsun?

Umarız bu sevimli Pushyami Nakshatra kız ve erkek bebek isimlerini keşfetmekten keyif almışsınızdır. Bebeğiniz Pushya Nakshatra altında doğduysa, deneyin ve en sevdiğinizi seçin..

Sorumluluk Reddi:

Her ismin farklı kültürlere, bölgelere, ülkelere ve dillere göre anlamlarını kontrol etmeniz ve anlamanız önerilir. Sembolizmleri ve anlamları dillere göre farklılık gösterir, bu nedenle isme son halini vermeden önce derinlemesine araştırma yapmanızı rica ederiz..