Hindu inanışlarına göre, bebeğe doğum anında yönetici nakshatraya göre isim verilmesi uğurlu ve şanslı kabul edilir. Uttarashada nakshatra’da bebeği olanlar için sizler için derlediğimiz Uttarashada nakshatra bebek isimlerinin listesini hazırladık. Bu özel bebek isimleri, yıldız işaretine göre belirlenmiş hecelerde veya başlangıç ​​harfleriyle başlayacaktır..

uttarashada nakshatra bebek isimleri

Bugün, bu bin yılda doğan erkek ve kız çocukları için Uttarashada nakshatra isimlerini göreceğiz..

Uttarashada Nakshatra ve Özellikleri:

Uttarashada nakshatra, Hint Vedik astrolojisindeki toplam 27 işaretten 21’incisidir. Nakshatra, Oğlak burcunda 26.40 Yay ile 10 arasında değişmektedir. Uttarashada nakshatra’nın sembolü küçük yataktır ve yıldız güneşin etkisi altında olacaktır..

Uttarashada doğum yıldızında doğanların çok nazik, sevecen ve yumuşak sözlü oldukları söylenir. Özel ve içe dönükler, çok sabırlı ve tutkulu oldukları biliniyor. Ayrıca, Uttarashada nakshatra bebekleri çok sorumluluk sahibidirler, görevleri her zaman omuzlarına alırlar ve kişi olarak minnettardırlar. Büyüklere itaat ederler, çeşitli işlerde bulunurlar ve zekidirler..

Uttarashada Nakshatra İsimleri Başlangıç ​​Harfleri/Heceleri:

Küçük çocuğunuz Uttarashada nakshatra’da doğduysa, adının şu harfle başlaması uğurlu ve şanslıdır.

Bhe, Bho, Ja, Jaa, Ji, Jee, Bha, Ol, Bo.

Padalara göre isimlendirme arıyorsanız,

  • Uttarashada nakshatra 1. pada isimleri Bhe ile başlar.
  • Bho ile Uttarashada nakshatra 2. pada isimleri
  • Uttarashada nakshatra Ja ile 3. pada isimleri
  • Uttarashada nakshatra 4. pada isimleri Ji ile başlar.

Uttarashada Nakshatra’nın Bebek İsimleri Anlamlarıyla Doğar:

İşte başlıyoruz; Uttarashada nakshatra doğumlular için anlamlarıyla birlikte bir isim listesi derledik. Onları birlikte keşfedelim.

Uttarashada Nakshatra Erkek Bebek İsimleri:

1. Ben:

Bheem adı Hintli hanelerde oldukça popülerdir. Bheem adı Pandava hikayeleri ve mitolojik hikayelerden gelmektedir. Bheem aynı zamanda korkulu demektir.

2. Bhoomik:

Anlamlı ama hoş ve geleneksel bir isim istiyorsanız, Bhoomik iyi bir seçim olabilir. Bhoomik, birkaç Hint dilinde dünya veya Dünyanın Efendisi anlamına gelir. Yaygın Uttarashada nakshatra Dhanu Rashi isimleri arasındadır..

3. Jaagrav:

Jaagrav tetikte, uyanık ve tetikte demektir. Ad ayrıca Agni için güneş ve diğer isimler anlamına gelir. Uttarashada nakshatra için modern ama anlamlı ve klasik bir erkek bebek ismi seçimidir..

4. Jaasvin:

Uttarashada nakshatra için süper modern ve çağdaş nadir bir erkek bebek ismi seçimi istiyorsanız, Jaasvin iyi bir seçim olabilir. Jaasvin kutsal veya kutsal anlamına gelir.

5. Jagadeş:

Jagadesh, evrenin kralı anlamına gelir. Aynı zamanda dünyanın efendisi veya dünyanın sağlayıcısı anlamına gelir. Erkek bebekler için çok popüler ve yaygın bir geleneksel isimdir. Bu Uttarashada nakshatra’nın ortak isimleridir..

6. Jagan:

Jagan, özellikle Telugu ve Kannada hanelerinde kısa ama yaygın bir erkek bebek adıdır. Dünya veya evren anlamına gelir. Uttarashada nakshatra için popüler bir erkek bebek isimleri.

7. Jaideep:

Jaideep ismi Hintçe Jai ve Deep kelimelerinden gelmektedir. Jai zafer, Derin ise ışık demektir. Adı bundan böyle ışığın zaferini simgeliyor.

8. Cezaevi:

Jainil, bebekler için modern ve yeni bir isim. Yine de anlamı oldukça gelenekseldir. Jainil muzaffer tanrı demektir. Aynı zamanda Mavinin Zaferi anlamına gelir. Bu Uttarashada nakshatra için yeni erkek bebek isimleri.

9. Jaivin:

Jaivin veya Jaiwin kazanan anlamına gelir. Hint batı adından gelir; ancak aynı zamanda dürüst, parlak ve özlem dolu anlamına da gelir. Bu Uttarashada nakshatra için güzel bir erkek bebek ismi.

10. Janak:

Çok yaratıcı ve anlamlı bir isim arıyorsanız Janak’ı tercih edebilirsiniz. Janak yaratıcı veya baba anlamına gelir.

11. Janit:

Janith veya Janit doğmuş demektir. Bu, Hintçe ve Sanskrit dilinden gelmektedir ve Uttarashada nakshatra için kısa ve sevimli, sevimli bir erkek bebek ismidir..

12. Japonya:

Japonya, duaları değiştirmek veya ibadet etmek anlamına gelir. Adı aynı zamanda okuma anlamına gelir. Bu isim Sanskritçe dilinden gelmektedir. Bu geleneksel Uttarashada nakshatra erkek isimlerini seviyoruz.

13. Yaşan:

Jashank, Lord Shiva’nın takipçisi anlamına gelir. Bu, Kuzey Hindistan’da yaygın olarak kullanılan bir erkek bebek ismidir; ancak, yeni doğanlar için benzersiz bir seçimdir.

14. Javin:

Javin hızlı ve hızlı demektir. Aynı zamanda atı ve geyiği sembolize eder. İsmin kökeni henüz tam olarak belirlenmemiş olsa da, bu benzersiz ve canlandırıcı yeni bir erkek bebek ismidir..

15. Jayaditya:

Jayaditya muzaffer güneş demektir. Adı, Sanskrit dilinde Jaya ve Aditya olmak üzere iki kelimeden gelmektedir. Güzel ve anlamlı bir Uttarashada nakshatra erkek bebek ismidir..

16. Jayan:

Jayan kısa ve sevimli, sevimli bir isim. Zafer anlamına gelir ve Uttarashada nakshatra’daki erkek bebek ismi için Hint ve Sanskritçe dilinden gelir..

17. Jayanth:

Jayanth yine muzaffer demektir. Ancak, bu isim Uttarashada nakshatra için nispeten çok popüler ve yaygın sevimli erkek bebek ismidir..

18. Jayasoorya:

Jayasoorya veya Jayasurya yine ‘jay’ ile başlayan ortak bir isimdir. Adı muzaffer güneş anlamına gelir. Sanskritçe kökenlidir. Bu Uttarashada nakshatra için geleneksel erkek isimleri.

19. Jigar:

Jigar, Kuzey Hindistan’da kısa ve sevimli ama çok yaygın bir isimdir. Hint dilinde kalp anlamına gelir. Uttarashada nakshatra için modern bir isimdir..

20. Cihan:

Cihan evren, dünya demektir. Aynı zamanda sıçramak demektir. Jihan, Uttarashada nakshatra doğumlular için nispeten yeni bir erkek bebek ismi seçimidir..

21. Jishnu:

Jishnu yaygın bir güney Hindistan adıdır. Tamil ve Malayalam dilinde Uttarashada nakshatra için popüler bir erkek bebek adıdır. Jishnu muzaffer demektir. Aynı zamanda Lord Vishu’yu sembolize eder..

22. Jiten:

Jiten, Hintçe dilinden gelen sevimli bir Kuzey Hindistan erkek ismidir. Jiten adı muzaffer anlamına gelir..

23. Jitesh:

Jitesh yine Zafer Tanrısı veya her zaman kazanan anlamına gelir. Erkek çocuk için bu Uttarashada nakshatra isimleri, Uttarashada nakshatra doğumlular için günümüzün çağdaş bir isim seçimidir..

24. Civan:

Jivan, Hintçe ve Sanskritçe dilinde hayat demektir. Aynı zamanda hayat veren veya hayat getireni sembolize eder. Uttarashada nakshatra’daki erkekler için ne kadar harika ve felsefi bir isim değil mi?.

25. Jiyan:

Jiyan ismini seviyoruz. Jiyan her zaman kalbe yakın ve mutlu demektir. Şirin ve hoş bir modern isim. Bebekler için yeni Makar Rashi uttarashada nakshatra isimleri arasındadır..

Uttarashada Nakshatra Kız Bebek İsimleri:

26. Bhoomika:

Bhoomika, en sevdiğimiz bebek isimlerinden biridir. Bhoomika adı toprak anlamına gelir. Uttarashada nakshatra için yaygın ancak çok klasik ve her zaman yeşil kalan güzel bir kız bebek ismidir..

27. Boopali:

Bhoopaali, Raga’nın Müzik dünyasındaki adıdır. Müzik için enayi iseniz, çocuğunuza Bhoopali’nin adını verebilirsiniz ve kulağa da hoş geliyor.

28. Jaagrithi:

Jaagrithi, uyanma veya var olma anlamına gelir. Uttarashada nakshatra için ender ve kulağa hoş gelen bir kız bebek ismidir..

29. Jaahnavi:

Jaahnavi veya jahnavi, şu anda eyaletler arasında yaygın bir kız bebek ismidir. Jahnavi ay ışığı demektir. Ganj nehri anlamına da gelir. çok güzel ve şirin bir kız bebek ismi değil mi?

30. Jaamini:

Jaamini, gece veya karanlık anlamına gelir. Yaygın olmayan bir isim ama kulağa çok hoş ve güzel geliyor. Uttarashada nakshatra için bu kız bebek isimlerini seviyoruz.

31. Jagati:

Jagathi evren ve dünya demektir. İsim aynı zamanda sınırsız ve sonsuzu simgeliyor. Adı Sanskritçe dilinden türetilmiştir.

32. Jaini:

Jaini muzaffer kız demektir. Aynı zamanda Tanrı’dan bir hediye anlamına gelir. Uttarashada nakshatra için modern zamanların şirin ve kısa kız bebek ismidir..

33. Ceyşnavi:

Jaishnavi Zafer Tanrıçası anlamına gelir. Nadir bir isimdir, ancak anlamı ve sembolizmiyle güzel ve gelenekseldir. Bu güzel Uttarashada nakshatra kadın isimleri.

34. Jalaja:

Jalaja ismi çok edebi ve sanatsal yaratıcı bir isimdir. Jalaja, lotus veya sudan çıkan anlamına gelir. Bu Uttara ashada nakshatra kadın isimleri aynı zamanda tanrıça Lakshmi’yi de simgelemektedir..

35. Jamuna:

Jamuna adı, kutsal Yamuna Nehri anlamına gelir. Uttarashada nakshatra için çok popüler ve geleneksel ancak eski ve klasik bir yaprak dökmeyen kız bebek ismidir..

36. Jana:

Jana çok kısa ve şirin ama anlamlı bir kız bebek ismidir. Jana ismi doğuştan cesur bir ruh anlamına gelir. Bu Uttarashada nakshatra kız bebek kadın isimlerini oldukça seviyoruz.

37. Janaki:

Janaki, Tanrıça Sita’nın diğer adıdır. Aynı zamanda Janak’ın kızı anlamına gelir. Bu yine yaygın ve geleneksel bir kız bebek ismidir..

38. Canavi:

Janavi, Ganga Nehri anlamına gelir. Aynı zamanda değerli veya mücevher gibi bir yaşam anlamına gelir. Uttarashada nakshatra için çok nadir ve yine de sevimli ve klasik bir kız bebek ismi seçimidir..

39. Temizlikçi:

Janita melek ya da doğmuş demektir. Çok yaygın bir kız bebek ismi değil, henüz yeni bir buluş ve güzel anlamlı bir isim. Bu kız için şirin bir Uttarashada nakshatra isimleri.

40. Jasmika:

Jasmika koku demektir. Aynı zamanda güzellik anlamına gelir ve sonsuz ve sonsuzun simgesidir. Bu isim, Uttarashada nakshatra doğumlu bebekler için yeni ve henüz çok nadir bir seçimdir. Bu ismi seviyoruz!

41. Jasvi:

Jasvi beş harfli kısa bir kız bebek ismidir. Kararlılık demektir. Aynı zamanda tüm kredileri alan kişi anlamına gelir. Bu, modern ebeveynler için modern ve benzersiz bir kız bebek ismi seçimidir..

42. Jaya:

Jaya, çok popüler ve ünlü bir Hintli ev adıdır. Jaya adı, Tanrıça Durga veya Zafer anlamına gelir. Aynı zamanda fetih anlamına da gelir..

43. Jayani:

Jayani, anlamında geleneksel ama güzel bir kız bebek ismidir. Uğurlu, galip gelen anlamına gelir. Uttarashada nakshatra için bu kız bebek isimleri aynı zamanda Lord Ganesha anlamına gelir..

44. Jayna:

Jayna, günümüzün güzel ve çağdaş bir ismidir. Jayna iyi karakter demektir.

45. Jia:

Jia, tatlım anlamına gelen sevimli ve çok kısa bir kız bebek ismidir. Bu ismin alternatif yazılışı Jiya veya Jiyah’dır..

46. ​​Jigna:

Jigna, entelektüel olarak merakı simgeleyen edebi bir terimdir. Bu ad henüz yaygın olarak bulunmuyor, ancak benzersiz ve yaratıcı bir ad tercih ediyorsanız, bu iyi bir anlaşma olabilir..

47. Jişa:

Jisha, duygusal veya iyi duygulara sahip kişi anlamına gelir. Bu, kuzey Hindistan’da yaygın bir isimdir, ancak Uttarashada nakshatra doğumlular için çok hoş ve çekici bir seçimdir..

48. Jivi:

Jivi başka bir kısa ve hoş isim seçimidir. Jivi adı yaşam veya ölümsüz anlamına gelir..

49. Jiyana:

Jiyana güç ya da Tanrı lütuf demektir. Bu, yerel Hint dillerinden gelir, ancak yaygın olarak bulunmayan çok nadir bir isimdir..

50. Jivika:

Jivika, çoğunlukla Kuzey Hindistan Hintçe eyaletlerinde bulunan sevimli bir kız bebek ismidir. Yaşam kaynağı veya yaşam veren anlamına gelir. Uttarashada nakshatra için güzel bir kız bebek isimleri seçimi.

Uttarashada Nakshatra Doğanlar İçin Üniseks Bebek İsimleri:

51. Jinal:

Jinal, Lord Vishnu demektir. Aynı zamanda Uttarashada nakshatra’da hem erkek hem de kız bebekler için ideal isim olan iyi kalpli, iyi huylu kişi anlamına gelir..

52. Jişna:

Jishna adı yine Lord Vishnu ile ilişkilidir. Aynı zamanda Lord Ganesh anlamına gelir ve erkek ve kız çocukları için uygun geleneksel anlamı olan ideal bir unisex adıdır..

53. Jital:

Jital kazanan veya muzaffer anlamına gelir. İsim Uttarashada nakshatra’da hem erkek hem de kız bebekler için uygundur..

54. Jameel:

Jameel, Lord Murugan anlamına gelir. Aynı zamanda Tanrıça Saraswathi veya ateş anlamına gelir. Çok özel ve sevimli bir kız bebek ismi seçimidir..

55. Janya:

Janya aynı zamanda kız ve erkek çocuklar için hoş ve nadir, benzersiz bir bebek ismidir. Hayat ve sevecen ya da doğmak demektir.

Uttarashada Nakshatra için İkiz Bebek İsimleri:

56. Jaagrath – Jaagrav:

Jaagrath ve Jaagrav, ikizler için güzel erkek bebek isimleri seçimleridir. Jaagrath isminin anlamı uyanmış demektir. Jaagrav tetikte veya tetikte demektir.

57. Jaanvi – Jaanya:

Jaanvi ve Jaanya sevimli ve kısa kafiyeli ikiz kız bebek isimleridir. Jaanvi adı Ganga nehri anlamına gelir. Jaanya hayat demektir, doğmuş ya da sevilebilir.

58. Jagadiş – Jagmatha:

Geleneksel bir bebek ismi istiyorsanız, bu ideal olanıdır. Jagadish, dünyanın kralı veya Dünyanın Efendisi anlamına gelir. jagmatha, Tanrıça Durga anlamına gelir. Bunlar anlamlı ikiz erkek ve kız bebek isimleri seçimleridir..

59. Jagvi – Jagvir:

Jagvi ve jagvir ikiz kız ve erkek bebek isimleriyle kafiyeli. Jagvi adı dünyevi anlamına gelir. Jagvir, dünyanın savaşçısı veya kazananı anlamına gelir.

60. Jitha-Jithan:

Jitha ve Jithan, muzaffer veya fetih anlamına gelir ve hem sembolize eder. Benzer anlam ve kafiyelere sahip ikiz kız ve erkek bebek isimleri seçimleridir..

Bu güzel ve anlamlı Uttarashada nakshatra bebek isimleri fikirlerini okumaktan keyif aldığınızı umuyoruz. Küçük çocuğunuza hangi ismi vermeyi sevdiğinizi bize bildirin; senden haber almayı seviyoruz.

Sorumluluk Reddi:

Yukarıda verilen tüm isimler, bağlam ve zamana göre anlamlarını taşır. Bu anlam ve semboller farklı kültürlere, ülkelere, bölgelere ve dillere göre değişebilmektedir. Adına ekli çeşitli yorumları anlamak için önce kapsamlı araştırmanızı yapmanızı öneririz..