Latince bebek isimleri her şeyden daha klas. Çocuklarına antik Roma’nın klasik bir dilinden sonra isim vermek ebeveynler için genellikle bir sevinç duygusudur. Latince, İtalyanca, İspanyolca ve Fransızca gibi diğer birçok dil için de bir ilham kaynağıdır. Bebeğinize isim vermede dinin nasıl önemli bir rol oynadığını anlıyoruz. Bununla birlikte, Latince bir bağlantı veya bazı sağlam Hıristiyan isimleri arayanlarınız için, anlamı olan Latince bebek isimleri listemiz burada..

70+ Anlamlı En İyi Latince Bebek İsimleri

Benzersiz Latince bebek isimleri aşağıda listelenmiştir.

Kız ve Erkek Çocuklar İçin Popüler Latince Bebek İsimleri:

Latince Erkek Bebek İsimleri:

1. Abantiadlar:

Latin kökenli, erkek bebek için benzersiz bir isim. Bu oldukça klasik bir isim ve güzel bir anlamı var. Abantiades, “Abas’ın soyundan gelen” anlamına gelir. İsim, her Latin çocuğun, ismin anlamını anlamak için bu duyuya sahip olsaydı, adlandırmak isteyeceği bir şeydir. Açıkçası, şu anda oradaki en iyi Latince isimlerden biri..

2. Acastus:

Yunan mitolojisinden mitolojik Latince erkek bebek isimlerinden biri olan Acastus gelir. İsim, kökenini Yunan kültüründe bulur ve oldukça iyi bir anlamla gelir. Acastus “Argonotlar” anlamına gelir. Dışarıdaki tüm Latin bebekler için en iyi isimlerden biri olduğu söylenebilir..

3. As:

Bir Anglo-Sakson erkek ismi olan Ace ismi oldukça barışçıldır ve anlamı da aynı niteliktedir. Ace adı “birlik” anlamına gelir. Çoğunlukla anlamı nedeniyle, bu ismin orada Latin bebekler için en iyi isimlerden biri olduğu söylenebilir..

4. Achaeus:

Bu, bir erkek çocuk için benzersiz bir Latince adıdır. Achaeus kelimesi Yunan çocukları için güzel bir isim oluşturur ve gerçek bir Yunancayı andırır. İyi bir Latince adıdır ve Latin halkı tarafından oldukça sık kullanılır. İsmin kendisi o kadar şaşırtıcı ki diğer insanlar sadece güzel telaffuz için bu ismi söylemek isteyecekler..

5. Aşil:

Yunan mitolojisinden bir erkek ismi, Aşil’i Truva’nın en iyi savaşçılarından biri olarak tanımlar. O gerçek bir Truvalıydı ve yetenekli bir insandı. Latin bir bebeğe bu isimle isim verilmesi büyük bir onur olurdu. İyi bir Latince isim arıyorsanız, bunun sizin için olduğu söylenebilir..

6. Achivus:

Bu Latince erkek bebek ismi, yeni doğanlar için güzel bir Latince isimdir. İsim oldukça eskidir ve oldukça uzun bir süredir kullanılmaktadır. İsminin anlamı “Yunanca”dır. Genellikle Yunan bebekleri bu şekilde adlandırılır..

7. Aşilitler:

Şimdiye kadarki en iyi Latin isimlerinden birini arıyorsanız, o zaman bu küçük oğlunuz için doğru isim olabilir. Achillides kelimesi “Aşil’in soyundan gelen” anlamına gelir. Yine oradaki tüm Latin çocuklar için en prestijli isimlerden biri..

8. Achates:

Erkek bebeğiniz için Yunanca bir isim mi arıyorsunuz? Bu harika ve anlamlı bir isim. Bu, antik Yunan mitolojisinde büyük bir figürdü. Bu, Tanrı’ya eşit bir isimdir ve eğer bu şekilde isimlendirilirse, çocuk için çok şey olur..

9. Baküs:

Bacchus, Roma mitolojik şiir, şarap ve eğlence tanrısıdır. Latin kökenlidir ve dini bir bağlantı arayanlar için iyi bir Latince isimdir. Bunu küçük oğlunuz için düşünebilirsiniz..

10. Benedick:

Benedick ‘kutsanmış’ demektir. Bu çok popüler bir Latin bebek ismidir ve güçlü bir dini bağlantısı vardır. Benedick’ten sonra yaklaşık on beş Papa seçildi ve bebeğiniz için iyi bir seçim olabilir. Bu iyi bir İncil Latince adıdır.

11. Dario:

Dario ‘çekici’ anlamına gelir. Bu çok basit bir Latince takma addır ve bazen de resmi bir addır. İtalyan kökenlidir ve Latin halkı tarafından da kullanılmaktadır..

12. Dexter:

Dexter Latince kökenlidir ve ‘hak’ anlamına gelir. Bu isim şimdi birçok ebeveyn tarafından erkek bebeklerine isim vermek için yaygın olarak benimseniyor. Bu, erkek bebeğiniz için iyi bir seçim olabilir..

13. Evander:

Evander, erkek bebeklerin geleneksel Latince adıdır. “İyi adam” anlamına gelir. Evander aynı zamanda bir Godin Roma mitolojisidir. Güçlü bir Latin kökenlidir ve mitolojide bağlantısı vardır..

14. Eloi:

Bebeğiniz gerçekten Tanrı’nın bir armağanıysa ve bunu düşünüyorsanız, Eloi isim vermek için iyi bir seçenek olacaktır. Eloi ‘seçilmiş kişi’ anlamına gelir. Latin kökenlidir ve aynı zamanda Eligius’un kısaltmasıdır..

15. Almanca:

Germanus ‘kardeş’ anlamına gelir ve ‘filiz’ veya ‘tomurcuk’ anlamına gelen Latince germen’den türetilmiştir. Bu Latince erkek bebek ismi, çocuğunuz çok sosyalse ve insanları seviyorsa, çocuğunuz için en iyisidir..

16. Hektor:

Hector havalı bir Latince adıdır. ‘Kararlı’ anlamına gelir ve Yunan efsanesinden uyarlanmıştır. Hector aynı zamanda Truva savaşında Truva’nın kahramanıdır. Bu isim, savaşçı çocuğunuz için iyi bir isim olabilir.!

17. İlhan:

Erkek bebeğiniz bu isme sahipse sonsuza kadar ‘genç ve genç’ olarak bilinecek. İsim tam da bu anlama geliyor. Latin kökenlidir ve ebeveynleri arasında çocukları için bir başka popüler isim seçimidir..

18. Zevk:

Jove’a ne dersin? Jove, erkekler için çok modern bir Latince isimdir. “Gökyüzünün babası”, “görkemli” anlamına gelir. Güçlü bir Latin bağlantısına sahiptir ve bebeğinizin daraltması için başka bir iyi seçim olabilir..

19. Janus:

İşte erkek bebeğiniz için İncil’deki başka bir Latince isim. Janus ‘kemer’ anlamına gelir. Roma mitolojisine göre Janus, Başlangıçların ve Sonların Tanrısı olarak kabul edilir. Janus çift yüzlü bir kafa olarak temsil edilir. Adı ve çağrışımı çok güçlü.

20. Justin:

Justin muhtemelen en popüler Latin erkek ismiydi. Bu isim 1980’lerin sonlarında o kadar fazla kullanıldı ki, ebeveynler bu ismi benimsemeye ara vermeyi düşündüler. Şimdi, Justin ortaya çıktı ve bir kez daha popüler bir seçim oldu.

21. Konstantin:

Konstantin, sabit veya katı olan biri veya bir şeydir. Adı Latin kökenlidir ve yerin popüler bir adıdır..

22. Liandro:

Liandro, ebeveynler arasında çok popüler bir isim seçimidir. Latince kökenlidir ve ‘aslan benzeri’ anlamına gelir. Bebeğiniz için bu Latin çocuğun ismine ne dersiniz??

23. Aslan:

Bu isim asla ölmeyecek. Leo, herhangi bir zamanda havalı bir isimdir. Adı ‘aslan’ anlamına gelir ve güçlü bir Latin bağlantısına sahiptir. Aynı zamanda popüler bir Papa’nın adıdır. Aslan aynı zamanda dini ve sanat eserlerinde de bir figürdür..

24. Magnus:

Magnus, tıpkı kelime gibi, ‘harika’ anlamına gelir. Bu modern Latince adı, aynı zamanda Norveç ve İsveç’in birkaç kralının adı olmuştur..

25. Nardo:

Nardo ‘güçlü’ demektir. Hem Alman hem de Latin kökenlidir. Bu klas bir Latince takma ad ve bir erkek bebek için resmi bir isim..

26. Paul:

Bu, bebekleri adına dini bir bağlantı arayan tüm insanlar için bir isim. Pavlus ‘küçük’ anlamına gelir, ancak İncil’de güçlü bir önemi vardır. Pavlus bir havari ve evangelistti. Aynı zamanda zamanın önemli bir lideriydi..

27. Kişi:

Çok sessiz ve sakin bir erkek bebeğiniz mi var? Adı Pax olmalı. Pax ‘huzurlu’ anlamına gelir. Latin kökenlidir ve iyi bir Latince erkek bebek ismidir..

28. Phoebus:

Adı ‘parlayan biri’ anlamına gelir. Latin kökenlidir. Phoebus, Yunan mitolojisinde Apollon’un bir sıfatıydı. Bu erkek bebeğiniz için harika bir isim olabilir.

29. Rhesus:

Rhesus, Trakya’nın efsanevi bir kralıdır. Güçlü bir Latin kökenlidir..

30. Kurtarıcı:

Salvator ‘kurtarıcı’ anlamına gelir. Güçlü bir Latin kökenlidir ve Latin ebeveynler arasında tercih edilen bir seçimdir. Bunu düşünebilirsin.

31. Toland:

Toland ‘övülmeye değer’ anlamına gelir. Latin kökenlidir ve aynı zamanda en iyi Latince bebek isimlerinden biridir. Sadece iki hecesi vardır ve bu nedenle hecelemesi de kolaydır..

32. Valentino:

Valentino, ‘güçlü’ ve ‘cesur’ anlamına gelir. Latin kökenlidir ve aynı zamanda bir İspanyol şehrinin adıdır. Valentino, benzersiz bir Latince bebek ismidir..

33. Victoro:

Victoro ‘fatih’ anlamına gelir. Bu Latince bebek ismi benzersiz ve popüler bir isimdir..

Latince Kız Bebek İsimleri:

Latince bebek isimleri

34. Balbina:

Bu kızın adı İtalyanca ve Lehçe kökenlidir. Balbina isminin anlamı “güçlü”dür ve oradaki çocuklar için en güzel isimlerden biri olarak kabul edilir. Kulağa son derece iyi gelen bir şey arıyorsanız, bunu çocuğunuz için yüksek sesle söyleyin..

35. Adria:

İşte eşsiz bir Latin kız ismi. Adria, oradaki tüm Latin kızları için güzel bir isim ve “Adria’lı kadın” anlamına geliyor ve aynı zamanda ‘karanlık’ anlamına gelen Adriyatik Denizi bölgesi.

36. Adrienn:

Bu, Latin kız bebekleri için bir başka iyi isim. Adı, anlamı (Adria’lı kadın) yanında o kadar çekici ki, herkes onu yüksek sesle söylemeyi sevecek. Bu isme sahip bir bayan, sadece çok genç yaşlardan itibaren oldukça emin olacaktır..

37. Alba:

Alba, kızlar için gerçekten harika bir isim. Latin kızları cilt tonu olarak genellikle beyazdır ve bu yüzden bu isim (Alba = beyaz veya esmer) Latin kızlarına çok yakışacaktır. Herhangi bir ebeveyn, çocuklarına bu adla isim vermeye istekli olacaktır (kız bebek).

38. Bea:

Bea, aklınıza gelebilecek kısa ve tatlı bir Latince kız bebek ismidir. ‘Neşe getiren’ anlamına gelir ve güçlü bir Latin bağlantısına sahiptir. Adının hecelenmesi de kolaydır.

39. Beatrice:

Beatrice, Shakespeare’in “Hiçbir şey hakkında çok ado” adlı oyunundan sonra bir isim olarak popüler oldu. Adı birçok Latince konuşan ve ebeveyn tarafından benimsenmiştir..

40. Kaka:

Caca, Ocak Tanrıçasıdır. Roma mitolojisine göre Caca, Dev Cacus’un kız kardeşidir. Yeryüzünün Tanrıçası olmaktan, Herkül masalında çok küçük bir role indirgendi..

41. Kalida:

İşte güzel kız bebeğiniz için güzel bir isim önerisi. Calida ‘güzel’ anlamına gelir ve güzel kızınız için iyi bir seçim olacaktır..

42. Damara:

Damara adı ‘nazik’ anlamına gelir. Damara, İncil referansında eğitimli bir kadındı. Latince kız ismi bebeğiniz için iyi bir seçimdir..

43. Eleta:

Eleta, kızınız için klas bir en iyi Latince bebek ismidir. Adı ‘seçilmiş’ anlamına gelir ve Latince kökenlidir..

44. Eleana:

Eleana ‘Güneşin kızı’ anlamına gelir. Dini bir çağrışım arayan ebeveynler için bu iyi bir öneri olabilir.

45. Fabianna:

Fabianna, Fabian’ın kadınsı versiyonudur. İsim ilhamını Roma soyadı Fabius’tan alıyor. Latin kökenlidir ve muhtemelen düşünülmesi gereken modern bir Latince adıdır..

46. ​​Fani:

Fania ‘özgür’ demektir. Adı Latince konuşanlar arasında oldukça popülerdir ve Latin kökenlidir. Bu, kız bebeğiniz için iyi bir Latince isim olabilir..

47. Gloria:

Gloria, bir başka popüler Latince adıdır. ‘Şan’ veya ‘ün’ anlamına gelir. İspanyol kökenlidir. Bununla birlikte, Latince konuşanlar tarafından da giderek daha fazla benimsenmektedir..

48. Grace:

Adı gibi Grace de aklınıza gelebilecek klasik bir Latince kız ismidir. Modası geçmiyor ve hala birçok kız bebek için popüler bir öneri..

49. İbolya:

İbolya ‘çiçek’ anlamına gelir ve düşünülmesi gereken çok özel ve nadir bir isimdir. Latin kökenlidir. Macarca’da kelime ‘menekşe’ anlamına gelir..

50. Jana:

Jana ‘Tanrı’dan hediye’ anlamına gelir. İbranice bir kökene ve İrlanda bağlantısına sahiptir. Bu isim, bugünlerde pek çok Latince konuşan kişi tarafından da kullanılıyor..

51. Joana:

Joana, John’un bir çeşididir, daha doğrusu Joana, John’un kadınsı versiyonudur. Hem İngilizce hem de Latin kökenlidir ve bunu Latin Amerika bebek ismi seçiminiz için düşünebilirsiniz..

52. Joyce:

Joyce ‘neşeli’, ‘neşeli’ anlamına gelir. Aynı zamanda Jocelyn’in olası bir çeşididir. Hem Latin hem de İngiliz kökenlidir ve bu nedenle Latin Amerikalı bebeğiniz için iyi bir öneridir..

53. Kara:

Kara ‘saf’ anlamına gelir ve Latince’de kız bebek için iyi ve popüler bir isimdir. Latin kökenli de var.

54. Karina:

Bu, şimdiye kadar en çok kullanılan Latince isimlerden biridir. Karina’nın anlamı “saf”. İsim o kadar harika ki, dışarıdaki tüm Latin erkeklerin bu şekilde adlandırılan bir kadına düşkün olacağı anlamına geliyor..

55. Lara:

Lara ismi, birçok ebeveyn için klas, tüm zamanların favori ismidir. Lara ‘neşeli’, ‘mutlu’ anlamına gelir ve Latince kökenlidir. Aynı zamanda mitolojiye göre Jüpiter ve Juturna’nın aşk ilişkisine ihanet ettiği düşünülen bir Roma perisiydi..

56. Larita:

Larita ‘koruma’ anlamına gelir. Adı Latince kökenlidir ve evin ve tarlaların koruyucuları olarak kabul edilen bireysel bir Roma ev tanrısı olan lares’ten türetilmiştir..

57. Mejastalar:

Mejastas, tahmin edebileceğiniz gibi, ‘kraliyet yatağı’ anlamına gelir. Majestas aynı zamanda Roma’nın Onur Tanrıçası olarak da bilinirdi..

58. Olinda:

Olinda ‘kokulu’ anlamına gelir. İsim Latin kökenlidir ve iyi bir Latince kız ismidir..

59. Paula:

Paula ‘küçük’ anlamına gelir ve genellikle ‘Paul’ün bir çeşidi olarak kabul edilir. Latin kökenlidir ve çocuklarına dini bir bağlantıdan sonra isim vermek isteyen ebeveynler için iyi bir seçimdir..

60. Regin:

Regine ‘kraliçe’ anlamına gelir. Adı Latin kökenlidir ve genellikle Yunanlılar ve İspanyollar tarafından da kullanılır..

61. Sabrina:

Sabrina, içinde çok fazla çekicilik taşıyan bir isim. Adın Latince ve İspanyolca bağlantısı var. Sabrina bir Kelt tanrıçasıydı.

62. Sancı:

Sancia adı Latince’de ‘korkmuş’ anlamına gelir. Sancia, Latince konuşanlar arasında popüler bir isimdir ve bu nedenle kız bebeğiniz için iyi bir seçim olabilir..

63. Sabah:

Tüm zamanların en çok kullanılan Latin kız ismi olduğu söylenebilir. İsmin güzel bir anlamı (öğleden önce) vardır ve esas olarak iç anlamı nedeniyle isim çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Tamamen çekici bir şey arıyorsanız, o zaman bu çocuğunuz için doğru olan olabilir..

64. Sabra:

Bu ismin anlamı Sabra Kaktüsü’dür. Çok fazla kullanılmayan Latin dilindeki en özgün isimlerden birini arıyorsanız, sevgili kızınızın ismini bu isim ile verebilirsiniz. Latin kız bebekleri için en güzel isimlerden biri olarak kabul edilir..

65. Sachi:

Sachi “kutsanmış çocuk” anlamına gelir. İsim oldukça bir şey ve oradaki tüm kız bebekleri için iyi olacak. Adı sıklıkla kullanılır ve güzel telaffuz nedeniyle Latin çocuklar için en iyi isimlerden biri olarak kabul edilir..

66.

Valda güçlü bir kadın olacak! Tıpkı ‘güçlü kadın’ olan Valda’nın anlamı gibi. Adı Latince kökenlidir.

67. Verdad:

Bu Latince kadın adı ‘doğru’ anlamına gelir ve sevimli kız bebeğiniz için iyi bir seçimdir. Adı Latince kökenlidir.

68. Vaiola:

Kız bebek için Latince kökenli bir isimdir ve bu ismin anlamı “menekşe çiçeği”dir. Açıkçası, şimdiye kadarki en etkileyici isimlerden biri ve kim bu şekilde adlandırılırsa uygun bulacaktır. İyi bir isme sahip olmayı düşünüyorsanız, o zaman bu sizin için olabilir..

69. Walentyna:

Latin kız bebekleri için en efsanevi isimlerden biri burada. İsmin kendisine bağlı ağır bir anlamı var ve özellikle telaffuz için, şimdiye kadarki kızlar için en iyi Latince isimlerinden biri olduğu söylenebilir..

70.

İsim, büyük bir Doğu Germen kabilesi olan Vandal kabilesiyle ilgilidir ve oradaki Latin kızları için en iyi isimlerden biri olarak kabul edilir. Bebeğinize şimdiye kadarki en iyi isimlerden birini vermeye istekliyseniz, bu onun için en iyi isimlerden biri olabilir..

İkizler İçin Latince Bebek İsimleri:

1. Lilliana ve Evelina:

“Zambak” anlamına gelen bir kız bebek için Latince kökenli bir isim. Bu isim yaygındır ve bir kıza verilen en sevilen isimlerden biridir..

Evelina, “yaşam” anlamına gelen “Evelyn” in bir çeşididir. Kızlar için en şık ve çağdaş bebek isimlerinden biri olarak kabul edilir. Aynı zamanda eski Almanca adı Avelina’nın bir şeklidir ve Fanny Burney’nin “Evelina” adlı romanıyla ünlü olmuştur..

2. Adrianna ve Mariana:

Mariana, “deniz yıldızı veya zarafet” anlamına gelen bir kız çocuğu için Latince kökenli bir isimdir. Aynı zamanda Mary ve Marianne’in bir şeklidir. Bu isim moda ve bir kız için modaya uygun bir isim olarak kabul edildi..

Adrianna Latin kökenlidir ve kız bebek için güzel bir isimdir. “Hadriya’dan” anlamına gelir. Aynı zamanda ‘karanlık’ anlamına gelir ve Adriyatik Denizi bölgesini ifade eder. Kızınız sert ve becerikliyse, bu onun için uygun.

3. Roma ve Luna:

Roman, “Roma vatandaşı” anlamına gelen bir erkek çocuk için Latince kökenli bir isimdir. Pek çok azize bu isim verilmiştir. Bu bir erkek çocuk için çok moda bir isim. Hızlı ve Öfkeli dizisinden “Roman”ı kim bilmez??

Luna, bir kız için güzel bir Latince adıdır ve “ay” anlamına gelir. Ay Tanrıçası Artemis’in diğer isimlerinden biridir. Bu isim giderek yaygınlaşıyor ve şık bir isim. Bebeğiniz ilgi odağı olmayı seviyorsa ve dünyanızın merkeziyse, bu isim en çok kız arkadaşınıza yakışacaktır..

4. Victor ve Nova:

Victor, ‘şampiyon’ anlamına gelen Latin kökenlidir ve erkek bebek için harika bir seçimdir. Aynı zamanda “galip” anlamına da gelir. Hıristiyanlıkta, Mesih’in ölüm üzerindeki zaferini sembolize etmek için kullanılır. Aynı zamanda bir aziz için popüler bir isimdir. Adı daha az geleneksel ama şık.

Nova, kız bebek için Latince bir isimdir. Nova ‘yeni’ veya ‘genç’ anlamına gelir. Astronomik açıdan Nova, muazzam enerji yayan ve son derece parlak hale gelen bir yıldızdır. Tarihsel olarak Nova, çoğu ebeveyn için favori bir seçim olmuştur..

5. Marcus ve Silas:

Marcus, erkekler için Latince kökenli bir isimdir. “Mars’a adanmış” anlamına gelir. Yunan Mitolojisinde, Mart ayının bahar ayına adını veren bereket tanrısı “Mars”ın türetilmiş bir şeklidir. Marcus, yinelenen bir favori olmuştur ve yıllar içinde popülerlik kazanmıştır. Silas Latin kökenlidir ve erkek bebek için kullanılan bir isimdir. İncil’den “orman veya orman” anlamına gelen Silvanus’un kısa bir şeklidir. İncil’deki Silas (Pavlus’a eşlik eden bir misyoner) “üç veya üçüncü” anlamına geliyordu..

6. Benedict ve Dominic:

Bir çocuk Benedict için bu Latin kökenli isim “kutsanmış” anlamına gelir. Bu isim Papalar arasında çok yaygındı ve çoğunlukla Roma Katolikleri tarafından kullanılıyor. “Kutsanmış” anlamına gelen “Benedictus” kelimesinden türetilmiştir..

Dominic, Latin kökenli bir erkek bebek ismidir. Bu ismin anlamı “Rab”dır. Bu isim genellikle “Rab’bin Günü” olarak adlandırılan Pazar günü doğan bir çocuğa verilir. Dominic, küçük bir erkek bebek için şık bir isim..

Latin kökenli, Amerikanlaştırılmış İsimler:

1. Natalie:

Natalie, bir kız bebek için çok Noel’e uygun bir isim. Latince kökenli olup, “doğum günü” veya “İsa’nın doğum günü” anlamına gelen “Natale” kelimesinden türetilmiştir. Bu, kızlar için çok moda bir isim ve Natalie Portman, Natalie Cole ve Natalie Wood gibi ünlü aktörler ve şarkıcılar tarafından Amerika için parlaktı..

2. Bennett:

Bennett, Fransızca ve Latince kökenli bir erkek çocuğu adıdır. Bu, “kutsanmış” anlamına gelen Benedict’in başka bir şeklidir. Bu isimle ünlü ikonlardan bazıları Bennett Miller, Tony Bennett ve Bennett Jackson’dır..

Latince bebek isimleri ve anlamları üzerine bu makale, isim avlama işinizi kolaylaştırabilirdi! İsimler çoğunlukla dini ve dini olmayan bağlantısı olan tüm olası isimlerin bir listesidir. İkizinize, erkek bebeğinize veya kız bebeğinize en uygun olanı seçmeniz yeterlidir..