İtalyan isimleri bugünün neslinde çok popülerlik kazanıyor. İsimler geleneksel olmasına rağmen, modern bir his veriyorlar ve bununla bağlantılı güzel anlamları var. İsimler aynı zamanda kişinin karakterini de tasvir eder ve bu nedenle bugün insanlar, karakterlerini buna göre alabilmeleri için, çocuklarına çok iyi bir anlamı olan bir İtalyan ismi ile isim vermek isterler. İşte bu yazıda, çok moda ve bir o kadar da anlamlı olan en güzel 75 İtalyan kız bebek isimlerini bir araya getirdik..

İtalyan Kız Bebek İsimleri

İtalyanlar, bebekleri için seçtikleri isimlerde ileriye taşınan bir zarafet ve romantizm havasına sahipler. İnsanlar, İtalya’nın etnik mirasını ve kültürünü yansıttıkları için İtalyan isimlerinin modern ancak geleneksel versiyonlarını severler. Bu isimlerin çoğu aynı zamanda bir kişinin karakterini ve kişiliğini de tasvir eder. İtalya, Rönesans’ın, Michelangelo’nun, pizzaların doğum yeridir ve dondurmaları ile ünlüdür. Shakespeare’in dediği gibi, “Bir ismin içinde ne var?” Küçük kız bebeğiniz için bir İtalyanca isim seçerseniz, artık kültürel anlam ve arka plan bilgileri ile yanıt verebilirsiniz..

İtalyan geleneğine göre, çocuklara genellikle büyükanne ve büyükbabalarının ve tabii ki diğer aile üyelerinin adları verilir. İlk oğula genellikle baba tarafından büyükbabanın adı verilir ve ilk kıza babaannesinin adı verilir. İkinci oğul, anne tarafından büyükbabasının ve kız çocuğunun büyükannesinin adını almıştır. Ve çocuklardan daha fazlasıyla kutsanmışsanız, teyzelerin, amcaların ve ayrıca koruyucu azizlerin isimlerine kadar damlıyor. Bu yüzden birçok ismin tekrarlandığını göreceksiniz ve geleneklere bağlılığın bir simgesidir. Başka bir isim seçilirse saygısızlık işareti olarak kabul edilirse.

50 En İyi İtalyan Kız Bebek İsimleri ve Anlamları:

İtalyan isimleri geleneklere tutunan çapalar gibidir ve kökeninizden sallanamaz veya sürüklenemezsiniz. İtalyanlar, bu aidiyet duygusunun hayatı yaşamaya değer kıldığı ve geleneklerin gelecek nesillere aktarıldığı konusunda hemfikir..

Bu yazıda, en popüler İtalyan kız bebek isimlerinden birkaçını ve anlamlarını listeliyoruz..

1. Lucia:

Roma döneminde yaşayan biri olsaydınız ve şafakta küçük bir kız doğurmuş olsaydınız, o zaman kesinlikle Lucia olarak anılırdınız. Bunun nedeni, geleneğe göre anlamın öyle ima etmesidir, Lucia ışık demektir..

2. Roman:

Romina, İtalyan Romanlarının kadınsı çeşididir. Aynı zamanda Roma’da yaşayan birinin adını da akla getiriyor ve ünlü İtalyan kız bebek isimlerinden biri..

3. Sandra:

Bu, erkeksi adın kısaltılmış şeklidir – Alexandra. ‘Erkeğin savunucusu’ anlamına gelir. Sandra, İngiliz kökenli bir İtalyan bayan isimleridir ve en popüler İtalyan kız isimleridir..

4. Etta:

Etta, İtalyan kökenli bir isimdir ve Loretta, Rosetta veya Henrietta gibi isimlerin kısaltılmış halidir. Başlangıçta bu isim, İtalyan isim son ekiydi..

5. Loretta:

Loretta, İtalyan kökenli kadınsı bir isimdir. Latince Laurel veya Laura kelimesinden türetilmiştir. Detaylandırma 19. yüzyılda oluşturuldu.

6. Zola:

Zola, İtalyan kökenli İtalyan kızın adıdır. Adı bir toprak parçası anlamına gelir ve çok güzel bir İtalyan kız bebek ismidir..

7. Kapri:

Capri, İtalyan kökenli modern bir isimdir. Adı, İtalya’da güzelliği ile bilinen aynı adı taşıyan bir adadan ortaya çıkmıştır..

8. Mona:

Mona, İrlanda kökenli kadınsı bir isimdir ve ‘asil veya aristokrat’ anlamına gelir. Madonna’nın kısaltılmış bir şekli olarak da ilişkilendirilebilir. Bu isim aynı zamanda ressam Leonardo-da-Vinci’nin ünlü tablosu – ‘Mona Lisa’ ile de ilişkilendirilebilir. Ancak, eski moda bir İtalyan kız ismidir..

9. Donna:

Dona, kadın anlamına gelen İtalyan kökenli bir kadın ismidir. Asıl anlamı evin hanımıdır. Aynı zamanda, insan için kullanılan Don’a eşdeğer bir saygı unvanıdır..

10. Brendi:

Brendi İngilizce kökenli popüler bir kız ismidir ve ‘Kılıç’ anlamına gelir. Aynı zamanda damıtılmış şaraba verilen bir isimdir..

11. Josefina:

Josefina, İbranice Giuseppina ve Josephine adının İtalyan çeşididir. Adı ‘Rab ekler; Yehova artar.’

12. Alegra:

Allegra, eşcinsel ve neşeli anlamına gelen İtalyan kökenli kız adıdır..

13. Silvana:

Ünlü bir İtalyan kızın adı olan Silvana, ormanlık veya orman anlamına gelir..

14. Gianella:

Gianella, Tanrı’nın lütufkâr olduğu anlamına gelen İbranice veya İtalyanca kökenli dişil bir isimdir..

15. Rochella:

Bu, Fransız veya eski Alman kökenli ünlü bir İtalyan adıdır ve küçük kaya veya dinlenme anlamına gelir..

16. Carlota:

Bu Carlota çok ünlü bir İtalyan adıdır ve diğerleri arasında Carlotta, Carol, Caroline, Charlotte gibi çeşitli İtalyan ve Eski Almanca isimlerin bir çeşididir. Carlota ‘özgür adam’ anlamına gelir.

17. Roma:

Roma, İtalyan kökenli kadınsı bir isimdir ve İtalya’nın başkenti Roma ile ilişkilidir. Mitolojiye göre Evander’in kızının adı Roma’dır..

18. Kalogera:

Calogera, erkeksi Calogero adının kadınsı versiyonudur. Latincede ‘güzel yaşlı’ anlamına gelen ‘Calogerus’ adıyla ilişkili bir isimdir.

19. Gionna:

Gionna, İbranice veya İtalyanca kökenli, ‘Tanrı Rahmandır’ anlamına gelen ünlü bir kız adıdır.

20. Kılavuz:

Guida, İtalyan kökenli kadın adıdır ve rehber anlamına gelir..

21. Bambina:

Bambina, İtalyan kökenli ünlü bir kadın ismidir ve genç kız anlamına gelir. Bambi adının bir çeşididir..

22. Annuziata:

Annuziata, Müjde anlamına gelen İtalyanca kökenli bir isimdir. Ayrıca, Lord Gabriel’in talimatlarını aldıktan sonra Çocuk Mesih’i doğuracak olan Meryem Ana olarak da anılır. Bu isim genellikle bir sonraki doğacak çocuğun erkek olacağı ümidiyle kız çocuğuna verilir..

23. Romalda:

italyan kökenli bir kız ismidir. Roma adının bir çeşididir..

24. Belladonna:

Belladonna, ‘Güzel bayan’ anlamına gelen modern İtalyan kız bebek ismidir.

25. Verona:

Verona, İtalyan kökenli popüler bir kız ismidir. Genellikle popüler bir kuzey İtalya şehri olan Verona’dan gelen birini belirtmek için kullanılır..

26. Kapris:

Caprice, İtalyanca, İngilizce ve Fransızca kökenli kadınsı bir isimdir. Caprice, tuhaf veya eğlenceli anlamına gelir.

27. Kontes:

Contessa, sıska ve güzel biri için kullanılan ve inanılmaz bir kişiliğe sahip popüler bir İtalyan kız ismidir..

28. Giovana:

Giovana, İbranice kökenli çok popüler bir kız ismidir ve ‘Tanrı Rahmandır’ anlamına gelir.

29. Nerissa:

Nerissa siyah saçlı anlamına gelen ünlü bir kız ismidir. Güzel siyah saçlı bir kız için kullanılır..

30. Gelsomina:

Gelsomina, yasemin bitkisini belirtmek için kullanılan popüler bir kız ismidir. italyan kökenli bir isimdir.

31. Vedetta:

Vedetta, İtalyan kökenli bir kız ismidir ve izci veya nöbetçi anlamına gelir. Fransızca Vedette terimi, izci veya nöbetçilerde olduğu gibi ayrılmış veya seçilmiş bir şeyi ifade eder..

32.

Donelle, ünlü bir kadınsı isimdir ve popüler Danielle ve Donna isimlerinin bir çeşididir. Bütün bu isimlerin anlamı Lady.

33. Fabienne:

Fabienne, ‘ellerle çalışır’ anlamına gelen İtalyan kökenli ünlü bir kadın adıdır.

34. Yanya:

Janina, Tanrı Rahmandır anlamına gelen İtalyanca, İngilizce ve İbranice kökenli bir isimdir. Jan, Jane, Janine ve Gianina gibi çeşitli İbranice ve İngilizce isimlerin bir çeşididir..

35. Cameo:

Deri anlamına gelen İtalyan ve Fransız kökenli çok ünlü bir isimdir..

36. Elda:

Elda, bilge veya ihtiyatlı danışman anlamına gelen İtalyan kökenli çok popüler bir kız adıdır..

37. Belenda:

Belenda, güzel anlamına gelen İtalyan kökenli güzel bir kız ismidir. İtalyanca Belinda adının bir çeşididir..

38. Madona:

Madona, İtalyan kökenli kadınsı bir isimdir. ‘Leydim; Meryem Ana’ ve Madonna ile ilişkilidir.

39. Amelda:

Bu kız ismi, Evrensel savaş anlamına gelen Eski Almanca kökenlidir. İtalyanca Imelda adının bir çeşididir..

40. Ginetta:

Bu, Tanrı’nın lütufkâr olduğu anlamına gelen İbranice veya İtalyanca kökenli başka bir isimdir..

En İyi 10 İkiz İtalyan Kız Bebek İsimleri:

41. Havva ve Zoe

Bu iki güzel isim aynı anlama ancak farklı kökenlere sahiptir. Havva İbranice kökenlidir, Zoe ise Yunan kökenlidir. Bu isimlerin her ikisi de aynı anlama sahiptir ve bu Hayat.

42. Freya ve Phoebe

Tıpkı sevgi ve ışığın mükemmel bir çift oluşturması gibi, Freya ve Phoebe de öyle. Freya aşk, ışık ve bereket tanrıçası, Phoebe ise parlak ve ışıltılı anlamına gelir. Yunanca kökenli bir isimdir. Birlikte ikiz kızlar için harika bir çift olurlar..

43. Eşme ve İmogen

Esme adı, kraliyet ailesinin bir üyesi aracılığıyla İskoçya’dan Fransa’ya ulaştı ve Sevgili anlamına geliyor. Imogen ise Yunanca kökenlidir ve ‘sevgili çocuk’ anlamına gelir.

44. Ava ve Belle

Ava, Latince kökenlidir ve yaşam anlamına gelen İbranice Havva adının bir çeşididir. Öte yandan Belle, güzel anlamına gelen Isabelle’in kısaltmasıdır. İsimler birlikte ‘Hayat güzeldir’ anlamına gelir.

45. Amber ve Margot

İki güzel mücevheri olan bir anneden daha iyi ne olabilir? Amber, sarımsı renkte olan ve mücevher yapımında kullanılan bir İngiliz değerli taşının adıdır. Margot ise İnci demektir..

46. ​​Sarah ve Almirah

Bu güzel isimlerin ortak bir anlamı var ve bu da Prenses. Kız çocukları ebeveynleri için her zaman birer prensestir ve bu isimler bile aynı anlama gelir..

47. Arabella ve Callista

Bu güzel isimler birbirine çok yakışıyor ve hatta aynı anlama geliyor – Güzel.

48. Alice ve Elsie

Alice, Almanca kökenli bir isimdir ve asil anlamına gelir. Elsie, tanrıya adanmış anlamına gelen ünlü Elizabeth isminin kısaltmasıdır..

49. Cennet ve Savannah

Ünlü Amerikalı aktris, 2007 doğumlu güzel ikizlerine bu isimleri verdi. Savannah isminin kökeni İspanya’dır ve düz tropik çayır anlamına gelirken, Eden bir zevk veya zevk yeri anlamına gelir..

50. Ciara ve Niamh

Renk kontrastı olan ikizlere verilebilecek en güzel isim bu olabilir. Ciara küçük karanlık, Niamh ise Parlak anlamına gelir. Bu isimlerin her ikisinin de kökenleri İrlandaca’dır..

En İyi İtalyan Kız Bebek İsimleri ve Anlamları:

Aşağıdaki İtalyan Kız Bebek İsimlerinden herhangi birini anlamlarıyla birlikte seçebilirsiniz..

1. Sofya:

Melodik, kulağa hoş gelen bir isim olan Sophia, müzikal olarak dilden yuvarlanıyor. Popüler bir isim olan Sofya’nın kökeni Yunanistan ve İspanya’dır ve bilgelik anlamına gelir; sevimli neşe demetinin bilge biri olmasını kim istemez ki.

2. Isabella:

İbranice’den türetilen Isabella, Tanrı’ya adanmış anlamına gelir. Ortaçağ prensesleri, kraliçeleri ve Shakespeare oyunlarıyla ilişkilendirilen bir isim. Isabella gibi bir isim, prensesinizi, sevdiklerine samimiyet ve bağlılıkla birleşen gurur ve özgüven duygusuyla doldurabilir..

3. Arya:

Bu melodik isim ile müziğin büyüsünü çocuğunuzun hayatına getirin. İtalya’dan melodi anlamına gelen Aria geliyor. Adını her söylediğinizde küçük çocuğunuzun kalbinin sevgi ve uyumla atmasına izin verin..

4. Ariana:

Bu isim, pop yıldızı Ariana Grande nedeniyle ün kazandı, ancak kökenlerini “tamamen saf” ve “çok kutsal” anlamına gelen hem Yunan hem de İtalyan köklerine kadar takip ediyor. Her iki durumda da, bu güzel isim verilen herhangi bir kız bebek, Tanrılardan gönderilen cennetsel bir melek olacaktır..

5. Beatrice:

Edebiyattan bir isim olan Beatrice, şimdi taze bir yaşam süresi kazandı. Prenses Beatrice’in ardından isim bir kez daha ilgi odağı oldu. “Mutluluk getiren” anlamına gelen muhteşem bir anlamla bu, kalbine dokunduğu herkese derin bir mutluluk getireceğinden emin olan bir bebek için mükemmel bir isim..

6. Aurora:

Latince Şafak anlamına gelen Roma mitolojisinde, gün doğumu tanrıçası, gözyaşı sabah çiy damlası olan Aurora idi. Bebeğinizin her gün hayatınıza bir ışık ışını getirdiği ve Uyuyan Güzel’de peri masalı prenses Aurora’yı oynamaktan keyif aldığı için seveceği bir isim..

7. Francesca:

Erkek Frances’ten, bu kadın versiyonu İtalya’dan geliyor, “özgür olan” anlamına geliyor. İsmin ardındaki harika bir jest, bir kız çocuğunun bağımsız ve kendine güvenen bir hale gelmesini, kanatlarını büyütmesini ve diğerlerinin üzerinde uçmasını öneriyor. Adı, sahip olan herkes tarafından takdir edilecektir..

8. Alessia:

İtalyan ve Yunan kökenli olan Alessia adı, Yunan Tanrıçalarının görüntülerini çağrıştırıyor. Çok kadınsı ve güzel favori ismi, savaşçıyı savunmak anlamına gelir. Bebeğinize Alessia adını vermekten gurur duyun, çünkü içindeki kadının güçlü, destekleyici ve özverili olacağına işaret eder..

9. Bianca:

Güzel bir isim ve Fransız versiyonu Blanche’ın bir çeşidi. Bianca beyaz, parlayan demektir. Sevimli bir kız bebekle hayatınıza ışık getirin ve ona Bianca adını verin. Geleceği parlak ve ruhu beyaz kadar saf olmalı.

10. Gia:

Gia, Gianna’nın daha kısa bir çeşididir. İtalyan aksanıyla söylendiğinde hoş, melodik bir sesi var. İsmin kendisi, Tanrı’nın zarif bir armağanı anlamına gelir. Çocuk her zaman sevildiğini hissedecek ve şefkatli olacaktır, çünkü anne ve babasına Yüce Allah’tan sevgi dolu bir hediye olduğunu bilir..

11. Chiara:

Bir taç gibi telaffuz edilen Kiara, güzel bir İtalyan adı. Hafif ve net anlamına gelir ve İtalya’da çok popülerdir. Bu isme sahip küçük bir kızın zarif ve güzel olduğunu ve kendi fikrini bildiğini ancak hayal edebilir..

12. Gürcistan:

Georgia’nın İtalyanca versiyonu, kulağa oldukça üst sınıf gibi gelse de, bu isim aslında bir kadın için olsa da çiftçi anlamına geliyor. Kız bebeğinize isim vermek, onun hayvanları sevdiğini, doğada mutlu olduğunu ve pratik olarak bir şeyler yapmaktan hoşlandığını gösterebilir..

13. Naomi:

Naomi’nin İtalyanca versiyonu, benim zevkim anlamına gelen egzotik bir isim. Bu isim her küçük kız için ideal olacaktır, çünkü her biri ebeveynleri için bir zevktir ve küçük Naomi ekstra özel bir favori olabilir..

14. Bella:

Geleneksel bir İtalyan ismi Twilight serisi ve Bella Swan’ın popülaritesinden sonra yeniden canlandı. Adı 13. yüzyıla kadar uzanıyor. Güzel anlamına gelen ismin kendisi de hoş bir sese sahiptir; her kız bebek güzel olmak zorundadır, özellikle bu isimle.

15. Gabriella:

Bu İtalyan ismi son zamanlarda gerçekten popülerlik kazandı. Kulağa çok romantik gelen bir isim. Tanrı’nın kadını veya Tanrı’nın anlamı benim gücümdür; küçük bir kızın güçlü ama zarif bir karaktere sahip olduğunu hayal edebiliriz..

16. Liliana:

İtalyan kökenli bu isim çok popüler ve çiçek anlamına geliyor, Lily. Çiçeğin kendisi kadar güzel ve narin olacak sevimli bir kız bebek için güzel bir isim.

17. Serena:

Latince’den türetilmiştir ve eski zamanlardan Roma’nın St Serene ile ilişkilendirilmiştir. Ünlü Serena tenis yıldızı Serena Williams’tır. Sakin ve dingin anlamına gelir ve bu isimle küçük bir meleğin sakin ve nazik bir doğaya sahip olduğu garanti edilir..

18. Camilla:

Kulağa çiçek gibi gelen güzel bir isim olan Camilla, İtalyanca ve Latince köklere sahiptir. Tapınak için Hizmetkar, bu isimle bir kız bebek için mükemmel, çok yönlü, saf ve mükemmel olmaya mahkumdur..

19. Vittoria:

Bir İtalyan adı ve Victoria’nın bir varyasyonu. Adı muzaffer ve muzaffer anlamına gelir. Küçük bir kıza verilecek güçlü bir isim ve onu güçlü bir zihinle başarılı bir genç bayan olmak için doğru yola koymak.

20. Ginevra:

Eşsiz bir İtalyan adı, beyaz dalga veya adil veya verimli anlamına gelir. Sarı saçlı genç bir kıza verilebilecek güzel bir isim olan Ginevra, hayatı birçok yönden verimli olan genç bir bayan olabilir..

İkiz Kızlar için İtalyanca Bebek İsimleri:

İkiz kızlarınız olduğunda hangi isimleri seçersiniz? En iyi İtalyan kız bebek isimleri için en iyi seçimlerimize bir göz atın:

1. Gabriella ve Isabella:

“Tanrı’nın Kadını ya da benim gücüm Tanrı’dır” anlamına gelen Gabriella, Gabrielle’in İtalyan versiyonudur. Bu çok popüler bir isimdir ve yüzyıllardır kullanılmaktadır..

Isabella, Elizabeth için İbranice kökenli bir kız adıdır ve “Tanrı benim yeminimdir” anlamına gelir. Bu, bir kız ismi için popüler bir seçimdir ve gerçekten de modaya uygun bir isimdir..

2. Carlotta ve Vedetta:

Carlotta, “özgür adam” anlamına gelen İtalyan kökenli bir kız adıdır. Charlotte, Carol ve Caroline’in başka bir çeşididir. Bu, kadınlar için çok popüler bir ilk isimdir. Bir kız için oldukça şık ve çağdaş bir isim olarak kabul edilir..

Vedetta, İtalyan kökenli çok şık bir kız ismidir. Vedetta nöbetçi veya izci anlamına gelir. Bu çok ender bir isimdir ve Vedette’in bir çeşididir..

3. Gianna ve Bianca:

Kız ismi olarak Gianna, “Tanrı lütufkârdır” anlamına gelen İtalyan kökenlidir. Gianni’nin kadınsı formudur. Adı, tehlikeli bir hamilelik geçirdiği için 1962’de bebeği için hayatını riske atarak ölen Aziz GiannaMolla’yı onurlandırmak için kullanılıyor..

İtalyan kökenli olan Bianca, “beyaz, saf” anlamına gelir. favori, Shakespeare’in “Hırçın Kız”, “Othello” ve “Kiss Me, Kate” müzikalinde kullanılan favori isimlerinden biriydi. Bu isim egzotik olarak kabul edilir ve saflığını ve masumiyetini korur..

4. Donna ve Cianna:

Donna, “hanımefendi” anlamına gelen bir kız ismi için İtalyanca kökenli bir isimdir. Genellikle “evin hanımı” olarak anılır. Aynı zamanda “Erkekler için Don”a benzer bir saygı unvanı olarak verilir.

Cianna, “Tanrı lütufkârdır” anlamına gelen İtalyan kökenli bir kız ismidir. Aynı zamanda ışık demektir. Bu çok yaygın bir isim değil

5. Loretta ve Yuberta:

Bir İtalyan kız ismi ve Uberta’nın bir varyasyonu olan Yuberta, en popüler İtalyan kız bebek isimlerinden biridir. Parlak veya parlak akıl anlamına gelir. Aynı zamanda İtalyan kökenli çok nadir ve eşsiz bir isimdir..

Loretta, Laura veya Laurel için İtalyan kökenli bir isim. Bu isim 19. yüzyıldan beri kullanılmaktadır. Bir azizin adıdır.

İtalyan isimlerinin çoğu İspanyol ve Yunan köklerine aittir. İtalyan kültürünü ve mirasını tanımlayan dinin önemi, kız bebek isimlerinde vurgulanmaktadır. İsimler, İtalyan aksanıyla telaffuz edildiğinde melodik bir niteliğe sahiptir..

Kızlar ebeveynleri için her zaman prenseslerdir. Onlar gözbebeğidir ve ebeveynler her zaman duygularını çok iyi tanımlayabilecek olası en iyi isimleri vermek isterler. Bu yüzden yukarıda detaylandırıldığı gibi, çok ünlü ve onunla ilişkili harika bir anlamı olan güzel İtalyan kız bebek isimlerini bir araya getirmeye çalıştık. İtalyan isimleri, bugünlerde çok daha fazla, onunla ilişkili daha derin bir anlamla kulağa hoş geliyor..