Aşk için birden fazla kelime var desek inanır mısınız? Belki yapacaksın. Makale, farklı dillerden aşkla ilgili tüm terimlerin bir derlemesidir. Aşkınız kendi dilinizde yeterince tanımlanamıyorsa, işte sizin için aşk anlamına gelen bir dizi bebek ismi arasından seçim yapın ve karar verin..

aşk anlamına gelen bebek isimleri

Bir annenin çocuğuna olan hayranlığından daha kayda değer bir sevgi yoktur. Anneler, minimal sevgililerinin tüm sevgilerini ve ilgilerini göstermek için dünyaya girmesi için sımsıkı otururlar. Sevdikleri yeni doğan bebekleri için son derece önemli olan yeni bir isim arayarak huzursuz akşamlar geçirirler..

Aşk Anlamına Gelen Bebek İsimleri:

Çeşitli dillerden kızlar ve erkekler için tüm aşk isimlerini aldık. Artık karar verme zamanı.

Aşk Anlamına Gelen Erkek İsimleri:

İşte aşk anlamına gelen güzel erkek isimleri listesi aşağıdaki gibidir..

1. Aziz:

Aziz, ‘sevgili’ anlamına gelen güçlü bir Arapça isimdir. Geleneksel isim, Allah’ın 99 özelliğinden birini ifade eder. Aziz isminin tanrıya en yakın insanlar olduğuna ve sakinleştirici bir mizaca sahip olduğuna inanılır..

2. Agapius:

Oğlunuz için eski bir Latince isme ne dersiniz? Agapius ilahi aşk demektir..

3. Amatör:

Bir başka Latince isim olan Amator da aşkı ifade eder. ‘Sevilen’ anlamına gelir..

4. Anwil:

Anwil Gal kökenlidir ve çok ender bir isimdir. Sevgili anlamına gelir ve erkekler için çok geleneksel bir isim olarak kabul edilir..

5. Aşk:

Klasik bir Fransız adı olan Amor, romantizm ve aşk anlamına gelir. Bu, küçük oğlunuz için klas bir eski okul ismi olurdu..

6. Connelly:

Bu isim İrlandalıların en popüler bebek isimlerinden biridir. Aşkın çok popüler olduğu anlamına gelen bu İrlandalı isim, daha düzenli olarak kullanılan “Connor” ile büyüleyici bir zıtlık seçeneği oluşturur ve “hayranlık ve dostluk” anlamına gelir..

7. Karadok:

Caradoc, Galli kökenlidir. İsim, Yuvarlak Masa Şövalyelerinin Kelt ismine atıfta bulunarak çok eskidir..

8. Caerwyn:

Bu isim aynı zamanda Galce kökenlidir ve adil aşk anlamına gelir..

9. Kızıl:

Hayranlık hakkında düşündüğünüzde hangi gölge bir zil çalar? Crimson, cevaplarınızın büyük çoğunluğu olacaktır. Ayrıca, kırmızıda koyu kırmızıdan daha üstün bir gölge yoktur. Güçlü, görkemli, alıngan ve olağanüstü. Crimson’ın aşk anlamına gelen erkek bebek isimlerinin çoğuna sağlam bir rakip olacağını tahmin ediyoruz. Mükemmel eşleşme için aynı adı taşıyan duygusal, cesur bir kadına ihtiyacı var..

10. Darcy:

Aşk anlamına gelen muhteşem bir erkek ismidir. Destansı “Gurur ve Önyargı”nın en büyük hayranı olan herhangi bir bayan, bununla nereye gittiğimi bilir. Birine Darcy adını vermeye bayılıyorum, çünkü genç bayan Elizabeth Bennett ve Bay Darcy arasında kalbe dokunan aşk ve romantizmden geçtikten sonra kalbini yüksek sesle ağlamadı mı? Darcy, aşkı anlamlandıran ve ifade eden klasik bir İngiliz ismidir..

11. Davut:

Aşk anlamına gelen, İbranice kökenli bir erkek bebek ismi olup, “hayran olunan” anlamına gelen kutsal köklere sahiptir – kutsal isimlere ve aşk uyandıran isimlere göz atıyorsanız, bu isim her iki sınıfa da uyacaktır..

12. Etti:

Ettie, Babil’in tapınma tanrıçası olan Ishtar adının güncellenmiş bir versiyonu olan Esther adının bir varyasyonudur. Aşk için İncil’den bir isim arıyorsanız, bu sizin seçiminiz olabilir..

13. Eros:

Eros, küçük hükümdarınız için mükemmel bir duygusal isim olurdu. Eros, tapınmanın dolambaçlı Tanrısı ve Tanrıça Afrodit’in çocuğu olduğu için, isim, duygusal bir bebek çocuk adının ne olması gerektiğini eksiksiz bir şekilde tasvir ediyor..

14. Erasmus:

Ersamus, aşk anlamına gelen Yunanca bir isimdir. İsmin modası asla geçmez. İsim, denizcilerin koruyucusu olan Aziz Erasmus’tan popüler oldu..

15. Erastus:

Erastus, Erasmus adının bir çeşididir. Erastus da Yunan kökenlidir ve aşka atıfta bulunur..

16. Gerwyn:

Gerwyn, ‘makul hayranlık’ anlamına gelen bir Galce adıdır. Küçük Bay Mükemmel’iniz için kusursuz bir isim yapacak..

17. Guaya:

Guaiya, aşk anlamına gelen İtalyanca bir isimdir. Adı da tamamen havalı ve çok benzersiz.

18. Graziano:

Graziano, aşk anlamına gelen Fransızca bir isimdir..

19. Jedidiya:

Jedidiah, aşk anlamına gelen çok nadir bir Arapça isimdir. İsim çok nadirdir ve bu nedenle nadir bir şey arıyorsanız, bu sizin seçiminiz olabilir..

20. Kama:

Kama aşk tanrısıdır. İsmin dini bir bağlantısı var ve Kama’nın Tanrıça Lakshmi’nin oğlu olduğu düşünülüyor. Kama bir Hint aşk adıdır.

21. Kiefer:

Kiefer aşk demektir ve Gal kökenlidir..

22. Lennan:

Lennan, aşk anlamına gelen Rusça bir isimdir. Bu isim, kişinin adının ve şöhretinin siyasi birlikteliği göz önüne alındığında bir zamanlar çok popülerdi..

23. Leofrik:

Leofric çok sıra dışı bir isim. Bu, tam kökeni bilinmemek veya anlaşılmamakla birlikte, aşk anlamına gelen popüler bir İngilizce isimdir..

24. Lüben:

Luben, Bulgar kökenli bir isimdir. ‘Aşk’ demek.

25. Medad:

Medad, aşk anlamına gelen bir erkek ismidir. İsim İbranice kökenlidir. Medad veya Meydad, Musa zamanında bir Peygamberdi.

26. Milos:

Milos, aşk anlamına gelen İtalyanca bir isimdir..

27. Ön:

Eğer bir Bollywood hayranıysanız, Prem adını duyduktan sonra aklınıza gelen ilk şey Salman Khan olacaktır. Bu aşk anlamına gelen klasik bir Hint aşk adıdır..

28. Romeo:

Romeo adı, duygunun bir örneğidir. Adı Shakespeare oyunu Romeo ve Juliet’ten sonra popüler oldu. Bugün, bu erkekler için bir aşk adı.

29. Rasmus:

Erasmus’un bir başka varyasyonu olan Rasmus, aynı zamanda, küçük çocuğunuz için sevgi anlamına gelen Arapça adından biri olan sevgi anlamına gelir..

30. Rudo:

Çok havalı ve şık bir isim olan Rudo, aşk demektir. Rudo, aşk anlamına gelen Afrikalı bir isimdir..

31.

Sajan, küçük oğlunuz için Hintli bir aşk ismidir. Sevgili anlamına gelir ve birçok Hintli ebeveyn tarafından popüler bir seçimdir..

Aşk Anlamına Gelen Kız İsimleri:

İşte kızlar için aşk isimleri.

1. Adori:

Biraz tuhaf ama kulağa sevgi ve hayranlık dolu geliyor. “a” ile biten bu zarif dört heceli isim, yirminci yüzyıla hitap ediyor. Ayrıca, en iyi yanı, tamamen göz ardı edilmesidir. Yani bu isimle, küçük kızınızın grupta ortaya çıkacağı kesin. Adora çeşidini de düşünebilirsiniz..

2. Aiko:

Aiko, “küçük aşk” anlamına gelir. Aiko, aşk anlamına gelen Japonca bir isimdir..

3. Amort:

Amorette küçük aşk anlamına gelir ve aşk anlamına gelen Fransızca bir isimdir..

4. Adelpha:

Adelpha ‘sevgili kız kardeş’ anlamına gelir ve aşk anlamına gelen Yunanca bir kız ismidir..

5. Brisa:

Brisa, aşk anlamına gelen bir kadın ismidir. İspanyol kökenlidir. Adı, Brises’in Aşil’in aşk ilgisi olduğu Homer’in İlyada’sından geldi. Adı Yunan mitolojisinde de popülerdir..

6. Carys:

Carys, Gal kökenli bir isimdir. Kızlara verilen bu aşk ismi, birçok Galli ebeveyn arasında çok popüler..

7. Celestia:

Celestia ismi feminenliği betimleyen harika bir isim. Seraphina ve Angelina gibi isimleri seviyorsanız, bunun özel bir seçim olacağını düşünüyoruz. İster inanın ister inanmayın, Celestia on dokuzuncu yüzyılın sonlarında son derece ünlüydü ve hatta 1880’lerde ana altı kayda girdi. Aynı şekilde Caroline Ingalls’ın merkez adıydı, bu yüzden aşk anlamına gelen en popüler kız bebek ismi olduğunu kanıtlayabilirdi..

8. Darlen:

Darlene şefkatle aşk anlamına gelir ve aynı zamanda kız arkadaşı için bir aşk adıdır. İngilizce Darling teriminin bir çeşidi olarak kullanılır..

9. Eşme:

Esme, sayılan, sevilen demektir. Bu, küçük kıza olan sevginizi ifade etmenin başka bir yolu. Adı Farsça kökenlidir ve Esme’nin Alacakaranlık’ta oynadığı karakterden sonra popülerlik kazanmıştır..

10. Etti:

Ettie, Babil aşk tanrıçasıdır ve İncil’le bağlantısı olan geleneksel anlamına gelen bir kız ismi olarak kabul edilir..

11. Esmerlda:

Bu akıcı, duygusal isim, dünyadaki “zümrüt”ten alınmıştır ve yeşil renkli olan en değerli değerli taşı ifade eder. Bu lakap, Esmeralda’nın kahramanın adı olduğu Victor romanı aracılığıyla standarda geldi..

12. Kadın:

Femi, aşk anlamına gelen Mısır kökenli bir bebek ismidir..

13. Freya:

Freya, İskandinav hayranlığı ve zenginlik tanrıçasının adıdır, bu nedenle aşk anlamına gelen nihai kız bebek adını adlandırmak için bağ ve iyi bir seçenek var..

14. Bal:

Aşk anlamına gelen bu sıcak ve net tatlı kız bebek ismi Fearne Cotton tarafından küçük kızı için seçilmiştir. Bal çok popüler bir İngiliz ismidir ve çocuk için uygun bir aşk ismidir..

15. İmogen:

İşte küçük kızınız için çok nadir bir isim. Sevgili çocuk anlamına gelir ve aşk anlamına gelen Yunanca bir isimdir..

16. Juliet:

Herkes bu ismin Shakespeare’in “Romeo ve Juliet”indeki ünlü ve içler acısı baş karakterle bağlantılı olduğunun farkındadır. Juliet adı, gerçek aşkın öneminin en iyi örneğini oluşturan aşk, fedakarlık ve hastalarla doludur..

17. Lennan:

Lennan ismi aslında “sevgilim ya da eş” anlamına gelen İrlandalı bir isim ve bence daha fazla kadın yazımında bu ismi aşk anlamına gelen kız bebek isimleri için memnuniyetle kullanacağını düşünüyorum..

18. Lavinia:

Bu kusursuz, Viktorya dönemi ismi gerçek aşkı tasvir ediyor. Bu isim, Roma mitolojisinde, Shakespeare’in oyunlarında ve İngiliz TV düzenlemesi “Downtown Abbey”de yer almıştır. Kulağa Olivia gibi geliyor, ancak yaygınlığının %10’u ile bile karşılaşmadı, bu da talihinizi daha da güçlendirebilir..

19. Lalasa:

Lalasa, barışçıl ve sevgiyi teşvik eden kişi anlamına gelir. Sevgi ve barışın bir arada olduğu anlamına gelen bir isimdir..

20. Aşk:

Açıkça aşka ne dersin? Aslında sevgiyi göstermenin daha iyi bir yolu yok! Küçük çocuğunuz için bir göbek adı veya hatta sevimli bir takma ad olabilir..

21. Maitea:

Bu aşk anlamına gelen İspanyolca bir isimdir. İsim çok egzotik ve güzel ve bu nedenle kız bebeğiniz için iyi bir seçim olacaktır..

22. Milena:

Bana göre milena tamamen aşk anlamına gelen kusursuz bir kadın ismidir. Bu bir Çek bebek ismidir ve değerli olanınızın üzerine duş almak için her bir zarif varsayımı “hayranlık, sıcaklık ve zarafet” anlamına gelir..

23. Mina:

Mina aşk demektir ve Almanca kökenli bir isimdir..

24. Maya:

Maya, baharın ve bereketin tanrıçasıydı. Dahası, Hindu mitolojisinde Maya, ‘illüzyon’ anlamına gelir. Her ne kadar olursa olsun, en ünlü taşıyıcısı Zeus’un annesi ve Atlas’ın kızıdır. Aşk ve güç anlamına gelen bir isimdir..

25. Hayırlısı:

Oldukça nadir bir isim ve yazım, Nayely ‘Seni seviyorum’ anlamına gelir ve bir Kızılderili adıdır. Bu, kızına olan hislerini tam olarak karşılamıyor mu??

26. Seraphina:

Seraphina, aşk anlamına gelen Arapça bir isimdir. sevgili demek.

27. Suki:

Suki, çok yaygın olarak kullanılan ve aynı zamanda birçok ebeveyn için en iyi seçimlerden biri olan aşk anlamına gelen popüler bir Japonca isimdir..

Sevgiye verilen tüm isimler bazen çocuklarınızın sizin için ne anlama geldiği konusunda yeterli olmayacaktır. Erkek ve kadın için aşk anlamına gelen aşk isimleri her zaman en trend olanıdır. Onlara iletmenin en iyi yollarından biri, onlara aşk adını vermektir. Elbette bunun dışında daha birçok yol var..