Bugün ebeveynlerin bebeklerine isim ararken kulağa hoş gelen veya popüler olan bir kelimeden daha fazlasını aradıklarını görüyoruz. Eski moda bebek isimleri sadece kelimeler değil, kişinin kimliğini yansıtması gibi birçok anlam taşır. Hatta onların mirasına ve kültürüne atıfta bulunabilir. Eski moda isimler zamanın testine dayanabileceklerini kanıtladıkları için yeniden trend oluyor. Sayısız eski okul adını bulmak için aşağı kaydırın ve ailenize en uygun olanları bulun.

eski moda bebek isimleri

60 En Eski Moda Bebek İsimleri:

Burada, hızla popülerlik kazanan havalı yeni nesil çocuklar için erkek bebekler için eski moda bebek isimlerinin bir listesini derledik..

20 Eski Moda Erkek Bebek İsimleri:

1. İbrahim:

Bu ismin anlamı “Çoklukların Babası” olup İbranice kökenlidir. Bu, Yahudiler tarafından saygı duyulan bir isimdir. Aynı zamanda İncil’deki “yüce baba” anlamını da taşır. O bir Eski Ahit patriği.

2. Albert:

Albert isminin anlamı “Soylu ve Parlak” olup İngilizce kökenlidir. Albert Einstein, Albert Schweitzer ve Albert Brooks, film yapımcısı gibi bu isimde birkaç ünlü klasik kişilik var..

3. Bernard:

Bernard, “Ayı kadar Güçlü, Cesur” anlamına gelir ve Fransız kökenlidir. Bu ismin ortak takma adları Bernard’dır: Barney, Berney, Bernie. Eski moda bir şekilde şirin bir isim.

4. Charles:

Charles’ın anlamı “Özgür Adam”dır. Bu eski moda erkek adı için en yaygın takma ad, erkek ve kadın isimleri için geçerli olan Charlie, Charley’dir. Bu isim Almanca/Fransızca kökenlidir..

5. William:

Bu eski tarz erkek çocuk isminin anlamı “kararlı koruma”dır ve İngilizce kökenlidir. En yaygın takma adlar Willy, Willie, Bill ve Billy’dir..

6. Aahlaadith:

Bu isim “Neşeli kişi” anlamına gelir ve Hintçe/Hint/Oriya kökenlidir. Bu isme sahip olanlar son derece hassastırlar ve doğuştan diplomatlardır. Barışçıldırlar ve insanları bir araya getirmeye çalışırlar. Bu isme sahip kişiler iyi müzakerecilerdir ve etrafındakiler arasında uyumu sağlamak için aracılık etmeyi severler. İyi organizasyon becerilerine sahiptirler.

7. Anat:

Bu bir Jain Boy adıdır ve “Mütevazı, Çok kibar” anlamına gelir ve Hint kökenlidir. Çok bağımsızlar ve güçlü bir öncü ruha sahipler. Cesaret ve kararlılıkla başarılı olan doğuştan liderler.

8. Abhaidev:

Abhaidev, “Korkusuz” anlamına gelen ve Hint/Sanskrit kökenli bir Hindu, Sih Çocuktur. Bu isme sahip olanlar son derece zeki ve gerçeği arayanlardır. Analiz ve bilim içeren her işte başarılı olurlar. Maneviyatla ilgili her şeye ilgi duyarlar.

9. Abhijeet:

Abhijeet, “Muzaffer” anlamına gelen ve Bengalce/Gujarati/Sanskritçe kökenli popüler bir isimdir. Bu isme sahip olanlar barışı sever ve şefkatlidir. Vermek ve almak arasında bir denge kurmayı amaçlarlar. Doğuştan öğretmendirler ve başkaları için işleri kolaylaştırmaya çalışırlar..

10.

Bu isim “Hoş” anlamına gelir ve Hintçe/Hint/Telugu kökenlidir. Bu isme sahip olanlar, doğal liderlik becerilerine sahiptir. Çok zengin olurlar ve yönetimde iyidirler. Güç ve otorite onlara doğal gelir ve büyük vizyonerler olurlar. İş ve finansta çok iyiler.

11. Bachittar:

Bu, “Harika değerler” anlamına gelen ve Pencap kökenli bir Sih Boy adıdır. Bu isme sahip olanlar cesurdur. Yaratıcılar ve çok çalışkanlar. Öncü ruhları, her alanda başarılı olmalarına yardımcı olur..

12. Bajarang:

Bu, “Lord Hanumaan’ın bir adı” anlamına gelen bir Hindu Boy adıdır. Gujarati/Hint/Hint kökenlidir ve bu isme sahip kişiler hayalperesttir. Aynı zamanda sahip oldukları büyük şefkat nedeniyle şifacılardır. Öğretme ve yazma alanında başarılı olurlar. Bu isme sahip kişiler her zaman çözüm ararlar ve özverilidirler. İhtiyacı olanlara özverili bir şekilde yardım etmeye hazırlar.

13. Çakrawarti:

Chakrawartimeans “Evrensel hükümdar” ve Hint kökenlidir. Bu isim Jainler arasında popülerdir. Bu isme sahip kişiler dışa dönük kişilerdir. Enerjiktirler ve her zaman harekete hazırdırlar. Rutin monoton işlerden ziyade onları hareket halinde tutan herhangi bir kariyerde başarılı olurlar..

14. Dalbir:

Bu isim “cesur asker” anlamına gelir ve Hint/Pencap kökenlidir. Bu isme sahip kişiler cesur ve başarılı kişilerdir. Kendi kendine yeterli olmayı öğrenen doğuştan liderler. Çalışkan ve samimidirler.

15. Çağan:

Eagan “Hayırsever” anlamına gelir ve Hintçe/Hint/Kannada/Tamil kökenlidir. Bu isme sahip kişiler dışa dönük kişilerdir. Macerayı severler, popülerdirler ve her alanda başarılıdırlar. İlericidirler ve her alanda başarılıdırlar..

16. Fanishwar:

Fanishwar “Yılanların efendisi” anlamına gelir ve Hintçe/Hint/Oriya/Sindhi/Telugu kökenlidir. Bu ada sahip kişiler idealisttir. Onlar çok şefkatli ve başkalarının ihtiyaçlarını karşılamaya hazır insanlardır..

17. Gajanand:

Bu isim “Lord Ganesh” anlamına gelir ve Hint kökenlidir. Maneviyata ilgi duyan ve gizemli şeyler hakkında bilgi aramayı seven psişik olarak yetenekli insanlardır. Bilimsel bilgi veya teknik yetenek gerektiren bir bilim alanında araştırmayı ve başarılı olmayı severler..

18. Hansraj:

Hansraj “Mükemmel veya saf hükümdar” anlamına gelir ve Hintçe/Hint/Kannada/Oriya kökenlidir. Bu ismi daha çok Sihler arasında bulabilirsiniz. Bu isme sahip kişiler doğal liderlik becerilerine sahiptir. Mali açıdan başarılı olabilirler ve yönetimde büyük becerilere sahip olabilirler. Bu isme sahip kişiler her zaman işlerden sorumlu olmayı severler ve büyük vizyonerlerdir. İş alanında da başarılılar.

19. Lakshmikant:

Lakshmikant, “Lord Vishnu” anlamına gelir ve Assamca/Hintçe/Hint/Marathiorijinlidir. Bu isme sahip olanlar çok anlayışlı. İnsanları bir araya getirmeyi seven barış yapıcılardır. Uyumdan hoşlanırlar ve uzlaşma konusunda iyidirler. Bu ada sahip kişiler, arabuluculuk veya müzakereye ihtiyaç duyulan tüm alanlarda başarılıdır. Ayrıca içlerinde alışılmadık miktarda hassasiyet taşırlar. İyi diplomat olurlar ve organizasyon becerileri onları çok başarılı kılar..

20. Madhialagan:

Bu isim “Akıllı ve Yakışıklı” anlamına gelir ve Hint/Tamil kökenlidir. Bu isme sahip kişiler doğuştan liderler ve vizyonerlerdir. İş hayatında başarılıdırlar ve para konularında iyidirler. Yönetim becerileri çok başarılı olmalarına yardımcı olur.

20 Eski Stil Kız Bebek İsimleri:

Burada, soylarına, benzersiz anlamlarına veya özel bir duruma göre çok fazla anlam taşıyan kız bebek isimleri için eski moda bayan isimlerinin bir listesini derledik..

21. Abigail:

Bu ismin anlamı “babamın sevinci” olup İbranice kökenlidir. Aynı zamanda zeki, güzel, sadık bir kadın anlamına gelir. Abigail’in takma adları Abbey, Abbi, Abbie, Abby, Gael, Gail, Gale, Gayla, Gayle, Gaila’dır..

22. Adana:

Adelaide’nin anlamı asalettir ve Addie, Addy, Adi, Adelheid lakaplarını taşır. Bir Germen verilen ismin İngilizce şeklidir..

23. Beatrice:

Bu ismin anlamı “Mutluluk Getiren; Kutsanmış” ve Latin kökenlidir. Yanında Birdie, Betty, Bess, Bea gibi birçok takma ad taşır..

24. Celeste:

Celeste ismi “Göksel” anlamına gelir ve Latince kökenlidir. Bu ismin çeşitli takma adları Celia, Celie, Lessie, Lissie’dir..

25. Elaine:

Elaine “Güneş Işını” anlamına gelir; Parlayan Işık” ve Antik Yunan kökenlidir ve Elli, Ellie, Elly, Laine, Laini, Lainey, Layney gibi takma adlar taşır..

26. Danika:

Danika “Sabah yıldızı” anlamına gelir ve Hintçe/Hint/Marathi kökenlidir. Bu nitelikleri nedeniyle her alanda başarılı olan pratik ve çalışkan bireylerdir. İyi yönetim ve organizasyon becerilerine sahiptirler..

27. Eesha:

Eeshameans “Tanrıça Parvati, Saflık” ve Bengalce/Hintçe/Hint/Kannada/Sanskrit/Sindhi/Teluguorigin’den. Bu isme sahip kişiler çok hassastır ve içlerinde mükemmel bir besleyici ruh vardır. Ayrıca şefkatlidirler ve her durumda uyum ararlar. İyi diplomatik becerilere sahipler ve çok sabırlılar.

28. Garima:

Garima “Onur, Yiğitlik, Güç, Sıcaklık” anlamına gelir ve Hint/Marathi kökenlidir. Çalıştıkları her yerde başarılı olabilecek çalışkan insanlardır. Ayrıca güvenilirdirler ve sorumlulukları ciddiye alırlar..

29. Maalini:

Bu isim “Çiçekler Kadar Güzel” anlamını taşır ve Hint/Tamil kökenlidir. Bu isme sahip olanlar becerikli ve enerji doludur. Popülerdirler ve her alanda başarılıdırlar. Bu isme sahip kişiler risk almayı sever ve çok cesurdur. Dışadönüktürler ve ileri görüşlü nitelikleri başarılı olmalarına yardımcı olur..

30. Mahati:

Mahatimeler “Büyük” ve Hint kökenlidir. Bu isme sahip kişiler felsefidir ve aynı zamanda çok zekidir. Hayattaki her şeyi analiz etmeyi severler. Arayıcılar olarak doğarlar ve bilimsel bilgi gerektiren herhangi bir alanda başarılı olurlar..

31. Maitri:

Bu isim “Dostluk” anlamına gelir ve Hint kökenlidir. Aşırı zekaları, analiz yetenekleri nedeniyle her alanda başarılı olmalarına ve araştırmalarda başarılı olmalarına yardımcı olur. Ayrıca ruhsal olan her şeye ilgi duyarlar..

32. Malarvili:

Bu isim “Çiçeğe benzeyen güzel gözlü” anlamına gelir ve Hint/Tamil kökenlidir. Bu isme sahip kişiler zekidir ve bilim ve teknoloji ile ilgili alanlarda kendilerini başarılı kılan analitik bir zihne sahiptir. Ayrıca son derece yaratıcı ve felsefi oldukları bilinmektedir..

33. Nabhita:

Nabhithamean “Korkusuz” ve Hint kökenlidir. Bu isme sahip kişiler doğaları gereği şefkatli oldukları için şifacı olarak doğarlar. Yazma ve resim gibi sanat alanlarında başarılılar. Başkalarını kollarlar ve çözüm bulmak için çalışırlar..

34. Ojaswini:

Ojaswinimean anlamı “Parlak”tır ve Hint/Marathiorijinlidir. Bu kişiler bağımsız ve cesurdur. Ayrıca dürüsttürler ve çok çalışabilirler. Yaratıcıdırlar ve doğuştan başarılıdırlar. Güçlü öncü ruhları, her alanda başarılı olmalarına yardımcı olur. Ayrıca dürüstlükleriyle tanınırlar..

35. Oliyarası:

Oliarasimean “Parlak” anlamına gelir ve Hint/Tamil kökenlidir. Bu kişiler cesur ve güçlü fikirli kişilerdir. Hedefleri için kararlılıkla çalışırlar ve kendi kendilerine yeterlidirler. Ayrıca iyi liderler olurlar ve başarılı olmaya kararlıdırlar..

36. Padmagriha:

Padmagriha, “Lotusta Oturan” anlamına gelir ve Hintçe/Hint/Marathi/Telugu kökenlidir. Bu isme sahip olanlar barışı severler. Başkalarını desteklerler ve etraflarındaki insanlar hakkında çok düşüncelidirler. Bu kişilerin içlerinde besleyici bir ruh vardır. İyi öğretmenler olurlar ve çevrelerindekiler için hayatı kolaylaştırmayı amaçlarlar..

37. Rahin:

Rahini “Tanrıça Saraswati” anlamına gelir ve Hint/Hint/Kannada kökenlidir. Pek çoğu bu ismin anlamını bilmiyor. Bu isme sahip kişiler oldukça enerjiktir. Onlar ilerici düşünürlerdir. Bu isme sahip kişilerde keskin bir macera duygusu vardır. Becerikliler ve bu onların her alanda başarılı olmalarına yardımcı oluyor.

38. Sahil:

Sahilaa “Rehber” anlamına gelir ve Hint kökenlidir. Dışa dönükler ve enerji dolular. Bu isme sahip kişiler, liberal ve enerji gerektiren herhangi bir işte başarılı olan ileri görüşlü kişilerdir. Monoton işleri tercih etmezler. Süper beceriklidirler ve bu onların tüm çalışma alanlarında başarılı olmalarına yardımcı olur..

39. Tamarai:

Tamarai, “Lotus Çiçeği” anlamına gelir ve Hint/Tamil kökenlidir. Bu kişiler hayalperesttir ve aynı zamanda çok şefkatli idealistlerdir. Yazma, öğretme veya diğer sanatlar gibi çeşitli alanlardaki çalışmalarıyla iyileşirler. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye hazırlar..

40. Udipti:

Udiptimeans “Ateş” ve Gujarati/Hint/Hint kökenlidir. Kendi şirketlerinin tadını çıkarmayı seven insanlardır. Bu insanlar felsefidir ve bir şeyleri analiz etmeyi severler. Aynı zamanda gerçeğin arayıcısıdırlar ve muhakeme ve araştırma becerileri gerektiren her alanda başarılı olacaklarından emindirler..

10 İkiz & Unisex Eski Moda Bebek İsimleri:

41. Atharv ve Ayansh:

İlk Veda’nın adı olan bu eski moda Hintli bebek isimleri Atharv’a hepimiz aşinayız. Ayansh adı ‘ebeveynlerin bir parçası’ anlamına gelir. Her ikisi de Hint kökenlidir ve moderniteye uygun eski moda isimler isteyen ebeveynler için iyi bir seçimdir..

42. Ayan ve Yuvan:

İkizlerinin isimlerinin kafiyeli olmasını isteyen ebeveynler için bu ideal ve iyi bir seçimdir. Ayan’ın anlamı ‘doğa’dır. Yuvan ise Lord Shiva’nın başka bir adıdır..

43. Aadi ve Sai:

Burada Aadi isminin anlamı ‘ilk’ veya ‘en önemli’dir ve Sai’nin anlamı ‘ilahi’ anlamına gelen Hintçe kelimeden elde edilir. Bu eski moda ikiz bebek isimleri birbirine uyuyor ve kulağa güzel geliyor ve iyi bir seçim yapıyor.

44. Abhay ve Nirbhay:

Bunlar, Abhay’ın korkusuz veya korkusuz anlamına geldiği ve Nirbhay adının aynı zamanda korkusuz veya korkusuz anlamına geldiği ikiz erkek çocuklar için güzel isimlerdir. Bu iki isim, ikisi de aynı anlama geldiği için ideal seçimler yapar..

45. Adin ve Adil:

Adin isminin anlamı güzel ve ruhen asil, Adil ismi ise dürüst, hakim, samimi demektir. Adin İbranice, Adil ise Arapça kökenlidir..

46. ​​Myra ve Kyra:

Bu isimler hem Hindistan’a hem de yurt dışına uygundur ve ikiz kızlar için uygundur. Myra ismi Mayra veya Mayrah olarak da yazılabilir. Kyra, Yunanca/Farsça kökenli bir isimdir. ‘güneş’ demek.

47. Presley ve Harley:

Presley adı “rahibin tarlasından” anlamına gelir ve İngilizce kökenlidir. Harley adı da İngilizce kökenlidir ve “tavşan ağacı” anlamına gelir. Bunlar her iki cinsiyet için de çok eski ikiz isimler.

48. Nayan ve Nayna:

Nayan’ın anlamı Göz anlamına gelir ve Hint kökenlidir ve Nayna adı da göz anlamına gelir. Bu isimler, herhangi bir cinsiyet için kullanılabilecek isimleri tercih eden ebeveynler tarafından tercih edilir..

49. Charlie ve Peyton:

Cinsiyet ayrımı yapmayan ikizler için bir başka isim grubu, ilk isim olarak Charlie ve Peyton. Charlie ismi “özgür adam” anlamına gelir ve İngilizce kökenlidir. Peyton genellikle erkeksi bir isim olarak kabul edilir, ancak Payton olarak değiştirilirse kadın olarak kabul edilebilir..

50. Köz ve Kereste:

Bunlar, Ember’in İngilizce kökenli olduğu eski moda unisex isimlerdir ve bu isim “yanan ateş” anlamına gelirken, Kereste Amerikan kökenlidir ve anlamı “ahşap, güçlü” ve bazen göbek adı olarak kullanılır..

51. Sterlin ve Zımpara:

Süslü Sterling isminin anlamı “gerçek, kaliteli” olup İngilizce kökenlidir. Zımpara “cesur güç” anlamına gelir ve aynı zamanda İngilizce kökenlidir..

10 Hint Eski Moda Bebek İsimleri (Erkekler & kızlar):

52.

Abheer adı inek sürüsü anlamına gelir ve sığırlara bakan ve kökeni Oriya’da olan bir kişiye atıfta bulunan Aabheer’in bir varyantı vardır. Bu ismin diğer varyasyonları Aabher, Abheeran, Abheer ve Abheera’dır. Bu isim çalışkan, güvenilir, cesur ve çok pratik olanlar için uygundur..

53. Abharan:

Bu isim “Mücevher” anlamına gelir ve kökeni Hint/Oriya’dır. Bu isim dürüst, bağımsız, doğru sözlü, çalışkan ve güçlü bir birey ile ilgilidir. Doğuştan liderler. Her alanda başarılı olacaklar.

54. Aadarş:

Aadarsh ​​“İdeal” anlamına gelir ve Kannada/Oriya/Sanskritçe kökenlidir. Bu isme sahip olanlar çok zeki ve hayal gücü kuvvetlidir. Gerçeği arayanlar olarak doğarlar ve ruhsal olan her şeye ilgi duyarlar..

55. Aadhavan:

Aadhavan “Güneş gibi parlak” anlamına gelir ve Hint/Tamil kökenlidir. Bu Hindu ismine sahip olanların son derece zeki olması gerekiyordu. Onlar hayal gücüne sahiptirler ve gerçeği arayan kişiler olarak doğarlar. Manevi olan her şeye ilgi duyarlar ve bilimsel bilgiyi içeren alanlarda başarılı olurlar..

56. Aadhunik:

Aadhunik “Modern, Yeni” anlamına gelir ve Hintçe/Hint/Oriya/Sanskrit kökenlidir. Bu isme sahip olanlar barışsever ve merhametlidir. Doğuştan öğretmendirler ve hayatı başkaları için konforlu hale getirmeye çalışırlar..

57. Aadarshini:

Aadarshini “İdealist” anlamına gelir ve Gujarati/Hint/Kannada kökenlidir. Sanatsal yeteneklere sahiptirler ve başkalarına ilham verebilirler. Bu insanlar dışa dönüktür ve insanlarla iyi iletişim kurar. Her durumda sevinci görürler. İyi konuşmacılar yaparlar ve yazma alanında başarılı olurlar..

58. Amrithavarshini:

Amrithavarshini “Yağmur” anlamına gelir ve Hintçe/Hint kökenlidir. Bu isme sahip kişiler doğuştan liderdir. İyi yönetim becerilerine sahiptirler ve durumların sorumluluğunu üstlenmeyi severler. Otorite onlara doğal gelir ve iş alanında başarılı olurlar ve para konularında iyi bir kafaları vardır..

59. Balasandhya:

Balasandhya “Şafak” anlamına gelir ve Hint kökenlidir. Onlar zekidirler ve gerçeğin arayıcılarıdırlar. Bu insanlar iyi araştırmacı niteliklere sahiptir ve mistik olan her şeye ilgi duyarlar. Hayatın gizemleriyle ilgileniyorlar.

60. Baruni:

Baruni “Tanrıça Durga” anlamına gelir ve Bengalce/Hintçe/Hint/Sindhi kökenlidir. Bu isme sahip kişiler inanılmaz derecede anlayışlıdır. Duyarlıdırlar ve çevrelerinde barış olduğuna inandıkları için doğuştan diplomattırlar. Bu insanlar gücenmezler ve insanları bir arada tutmayı severler. Tüm bu nitelikler nedeniyle hayatta çok şey başarırlar..

61. Çançala:

Chanchala, “Lakshmi, Huzursuz, Kararsız” anlamına gelir ve Bengalce/Hint kökenlidir. Bu isimlere sahip kişiler barışseverdir. Çok şefkatlidirler ve son derece sempatiktirler. Bu kişiler iyi birer mentor olurlar. Ayrıca başkaları için işleri rahatlatmayı severler..

İsimleri seçerken ebeveynler, erkek ve kız bebekleri için ideal bir isim seçmek için köklere dönüyorlar. Bu makale, eski zamanların bebek isimlerini, çeşitli isimlerin anlamlarını ve kökenlerini ayrıntılı olarak açıklamaktadır. Umarız bu makale bebeğiniz için ideal bir isim seçmenize yardımcı olmuştur. Lütfen aşağıdaki yorumlarda sizi en çok etkileyen isimleri bize bildirin..

Sorumluluk Reddi:

Belirli isimlerin farklı anlamları vardır ve bir ülkeden diğerine değişebilir. Bu kültür açısından da değişebilir. Bir ismin gerçek anlamını seçmeden önce anlamalıyız. İsimler sadece kulağa hoş geliyor veya popüler olduğu için seçilmemelidir. Bu kapsamlı makale, yalnızca doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için bilgilendirme amaçlıdır..