Lord Ganesha bebek isimleri – Yeni doğmuş bebeğiniz için ilham alan ve Tanrı’dan doğrudan bir nimet olarak alınan geleneksel bir isim seçimini merak ediyorsanız, ona Rab için sembolik bir isim fikri ile isim vermekten daha iyi ne olabilir? Lord Ganesha’dan ilham alan bebek isimleri doğru seçim olabilir. Hepimiz Ganesh Ji’nin kutsaması ile yeni bir göreve başlıyoruz ve bu isimler sizin için de küçük çocuğunuz şeklinde iyi başlangıçlar olabilir..

lord ganesha bebek isimleri

Erkek ve kız çocuklarına uyacak birkaç isim fikriyle, bebek için bu Ganapati isimleri uygun ve tüm bağlamlarda doğru olabilir. Onları kontrol edelim.

Lord Ganesha, Erkekler, Kızlar ve İkizler için Çocukların Adına İlham Verdi:

Rabbimiz ile ilgili anlam ve sembolizmle sıralanan tüm isimlerin kulağa ve geleneklere uygun görünmesi gerektiği düşünülemez. Geleneksel ve geleneksel olanlardan modern ve özgün isimlere kadar her türlü bebek ismi seçimini sizler için derledik; bizde hepsi var Lord Ganesha ile ilgili güzel bebek isimleriyle başlıyoruz.!

Lord Ganesha, Erkek Bebek İsimlerine İlham Verdi:

İlk olarak, Lord GanapatiJi’den ilham alan ünlü, popüler ve benzersiz erkek bebek isimlerini keşfedelim. Bunlar, küçük yıldızlarına fil tanrımızın kutsaması ile isim vermek isteyen modern ebeveynler için idealdir. Sembolizmleri, diğer anlamları ve daha fazlasını içeren favori ve modaya uygun ve güzel isim fikirlerimizin bir listesi.!

1. Aayog:

Aayog, modern ve sevimli bir sese sahip bir erkek bebek ismidir. Ancak isim, Lord Ganesha’dan bir bağı ve kutsaması olan bir kişi anlamına gelir. Erkek bebek isminden ilham alan çekici ve çağdaş bir seçimdir..

2. Ateş:

Aatesh adının kendisi doğrudan Lord Ganesha’yı sembolize eder. Adı oldukça ünlü ve kuzeyde Hintçe Hintçe konuşulan eyalette moda oluyor. Yine modern ve benzersiz, sıra dışı bir isim seçimidir..

3. Akurat:

Akurath, savaş arabası olarak faresi olan biri anlamına gelir. Bu bizim en sevdiğimiz Tanrı’dan başkası değildir. Bu nesildeki erkek bebekler için çok modern ve aynı zamanda kulağa geleneksel gelen anlamlı bir isim seçimidir..

4. Amit:

Amit, erkek bebekler için yaygın bir isim seçimi iken, aynı zamanda sonsuz veya sınırsız anlamına da gelmektedir. Bununla birlikte, bunun aynı zamanda Lord Ganesh Ji için anlamı olan hoş bir ortak isim olduğunu da bilmiyoruz. Bu erkek bebek için çok kısa ve sevimli bir Lord Ganesha isimleri.

5. Anaimuga:

Anaimuga, Tanrı Ganapathi’nin Sanskritçe kökenli diğer adıdır. Nadir ama çok geleneksel bir isim fikridir. Bu aynı zamanda Sanskritçe erkek bebek için eski ve geleneksel Lord Ganesha isimleridir..

6. Avigna:

Avigna veya Avigna doğrudan Tanrımız Ganesh Ji’yi sembolize eder. Yine çok geleneksel ve geleneksel bir isim ve şimdiden ünlü popüler bir seçim..

7. Bale:

Balesh adı, hem Lord Siva’ya hem de Lord Ganesh Ji’ye atıfta bulunan bir sembolizm olarak kullanılır. Erkek bebek için bu geleneksel Ganpati isimlerini seviyoruz.

8. Bhuvanpathi:

Bhuvanpathi, kelimenin tam anlamıyla tüm dünyanın efendisi anlamına gelir. Dolaylı olarak Tanrı Ganesh Ji’yi sembolize eder. Bu, trend olan Ganesha erkek isimleri arasında popüler.

9. Dharmik:

Dharmic veya Dhaarmik, Ganesha gibi hayırsever bir kişi anlamına gelir. Erkek bebekler için ideal, kulağa hoş gelen geleneksel bir isim seçimidir. Bu, çocukları için geleneksel bir isim isteyen ebeveynler için iyi bir fikir olabilir..

10. Ekadant:

Ekadant veya Ekadanta tek dişli Tanrı anlamına gelir. Bu bizim Ganesh Ji’miz. Yine çok geleneksel bir isim ve bu nesil çocuklarında yaygın olarak bulunan bir isim değil..

11. Gadadhara:

Gadadhara, çok geleneksel ve geleneksel mitolojik temelli bir isim seçimidir. Herkes kadar güçlü olan ve Tanrı Ganesh Ji’nin özelliklerinden ilham alan biri anlamına gelir..

12. Gajanan:

Gajanan, yüzü fil gibi olan kişi anlamına gelir. Bu isim, en sevdiğimiz Tanrı Ganesh Ji’yi sembolize eder ve erkek bebekler için alışılmadık ama çok bilinen anlamlı bir isim seçimidir. değil mi?

13. Ganapati:

Ganapathi’nin orijinal ismine ne dersiniz? Yaygın ve ünlü bir isim, nesiller boyu birlikte gelen zamansız bir seçim. Aynı zamanda tüm Tanrıların Rabbi anlamına gelir..

14. Gaurinandan:

Gaurinandan adı, Tanrıça Parvathi veya Tanrıça Gauri’nin oğlu anlamına gelir. Bu bizim kendi Ganesh Ji’miz anlamına gelir. İsim yine geleneksel bir seçim ama yine de sevimli ve anlamlı. değil mi?

15. Gaurik:

Gaurik, Tanrıça Gauri veya Tanrıça Parvathi’nin yakışıklı oğlu anlamına gelir. Bu, Tanrımızdan ilham alan modern ve kısa bir isim fikridir ve denemek için çok güzel bir seçimdir..

16. Haridra:

Haridra, altın rengi tenli bir kişi anlamına gelir ve Ganesh Bhagwan’ımızı simgeleyen ve ondan ilham alan sevimli, modern, nadir bir isimdir..

17. İbhan:

Ibhaan çok modern ve sevimli bir erkek bebek ismidir. Birinin fili andıran yüzü, yani bizim Rabbimiz demektir. güzel değil mi?

18. Karunya:

Karunya, adı sakin, huzurlu ve sessiz biri anlamına gelir. Bu isim, bu isimdeki tüm özellikleri ve özellikleri ile dolaylı olarak Tanrımız Ganesh Ji’yi sembolize eder. Erkek bebekler için de oldukça yaratıcı ve yenilikçi güzel bir isim seçimidir. Erkek bebek için bu Vinayagar isimleri hakkında ne düşünüyorsunuz??

19. Kaviş:

Kavish, Tanrı Ganapathi Ji’nin başka bir adıdır, ancak henüz yaygın olarak bulunmaz. Sanskritçe kökenlidir.

20. Laavin:

Laavin, Lord Ganesh’in varlığını bizzat taşıyan kişi anlamına gelir. Bu, yine bu nesildeki erkek bebekler için güzel ve modern günlerde nadiren bulunan bir isim seçimidir. Bu çok nadir görülen bilinmeyen Lord Ganesha ile ilgili erkek bebek isimleri.

21. Lambodara:

Lambodara, çoğunlukla Hindistan ülkesinde bulunan yaygın bir takma addır. Bu, büyük bir göbeği olan biri anlamına gelir. Ganesh Ji’mize de verilen bir takma ad ve sevimli bir isim. çok güzel değil mi?

22. Mahabali:

Mahabali, Tanrı Ganapathi Ji kadar güçlü bir kişi anlamına gelir. Mitolojik olarak da iyi bilinen yaygın bir isimdir. Erkek bebek için popüler ve eski bir Lord Vinayaka isimleridir..

23. Mahodhar:

Hintçe dilinde Mahodhar, kelimenin tam anlamıyla kibar ve çok cömert birine tercüme edilir. Bu isim aynı zamanda Lord Ganesh’imizden ilham alır ve onu sembolize eder ve erkek bebeklerine isim arayan ebeveynler için mükemmel bir geleneksel seçimdir. Ayrıca adı nadiren bulunur.

24. Mrityunjay:

Mrityunjay, Hindistan’ın kuzey eyaletlerinde bulunan yaygın bir isimdir. Bu, ölümü yenen bir kişi anlamına gelir ve bu, Tanrı Ganesh Ji’dir. Yenidoğana çok mutlu ve sağlıklı uzun bir yaşam sürmeleri için bir nimet olarak verilen ismin bir simgesidir..

25. Natik:

Natik, Tanrı Ganesh’in başka bir adıdır. Rabbimiz’in adından esinlenilmiş ve henüz çok sık rastlanmayan kısa ve şirin bir modern isim seçimidir. Bu, N ile başlayan nadir Lord Ganesha isimleridir..

26. Nidheeshwar:

Nidheeswar veya Nidheeshwar, zenginlik bahşeden anlamına gelir. Ganesh Ji’ye herhangi bir fırsattan önce ibadet etmek hayırlı olduğundan ve herhangi bir ev için zenginlik yarattığından, bu isim aynı zamanda en sevdiğimiz Tanrı’yı ​​da sembolize eder. Aynı ismin modern varyasyonu Nidheesh’tir..

27. Omkara:

Omkara veya Omkar, yeni bir başlangıç ​​veya yeni başlangıçları kutsamak anlamına gelir. Bu isim yine Ganesh Bhagwan ile ilişkilendirilir ve ona iyi ve sağlıklı başlangıçlar için tapılır. İsim, Hindistan’ın çeşitli eyaletlerinde erkek erkek çocuk için popüler bir seçimdir..

28. Ojhalar:

Ojas veya Ojhas, çok benzersiz ve sevimli bir kısa erkek bebek ismi seçimidir. Ojhas, Rabbimiz gibi parıldayan ve ışıl ışıl parlayan kişi demektir..

29. Parin:

Parin, beş harfli kısa bir erkek bebek ismidir. Ganesh Ji’mizin kendisi için başka bir isim. Henüz pek çok kişinin bu ismi bilmediği göz önüne alındığında, bu, küçük yıldız için anlamlı ama çekici ve benzersiz bir seçenek arayan modern ebeveynler için doğru seçimi yapabilir. Aynı ismin başka bir yazılışı da Pareen’dir..

30. Prahar:

Prahar, yeni bir başlangıca ilham veren ve kutsayan Rab demektir. İsim dolaylı olarak Tanrımız Ganesh Ji’yi sembolize eder ve yaratıcı ve kulağa hoş gelen modern bir erkek bebek ismi seçimidir. Bunu seviyoruz. Ne düşünüyorsun?

31. Prathmesh:

Prathmesh veya Pratmesh, herkesin ilk kişisi anlamına gelir. Yeni görevlere başlarken veya ilk zamanlarda düşündüğümüz ve dua ettiğimiz ilk kişi ve Tanrı Ganesh Ji’dir. Bu isim onu ​​simgeliyor.

32. Ridheesh:

Ridhesh, kendi kalbimizde ikamet eden bir Lord anlamına gelir. Bu, birkaç tanrı anlamına gelse de, kendi favori Ganapathi Ji’mizi de alabilir. Ne düşünüyorsun?

33. Şambhav:

Shambhav, Lord Ganesh olan Lord Siva’nın oğlu anlamına gelir. Bu doğrudan en sevdiğimiz Tanrı’nın başka bir adıdır. Bu aynı zamanda S ile başlayan Lord Ganesha isimleri arasında ünlü bir tanesidir..

34. Şivatmaj:

Shivatmaj, Siva’nın ruhu olan veya Siva’dan bir ruh olarak doğan kişi anlamına gelir. Bu yine bizim Ganesh Ji’miz. Geleneksel ve mükemmel bir geleneksel isimdir. Ancak, nadiren seçenek bulunur.

35. Şubham:

Subham veya Shubham, Kuzey Hindistan’da erkek bebekler için popüler ve ünlü bir isimdir. Bu, iyi başlangıçlar veya uğurlu anlamına gelir. Bu isim dolaylı olarak Lord Ganesh Ji’yi sembolize eder..

36: Sidhesh:

Siddesh veya Siddhesh, tüm işlerin Tanrısı anlamına gelir, bu bizim Ganapathi Bhagwan’ımızdır. Yaygın bir erkek bebek ismi seçimi olmasına rağmen günümüzde bile denenmesi gereken ünlü ve klasik bir isimdir..

37. Sidhivinayak:

Adı zaten bu isimle ünlü Ganesh tapınağına verilen popüler. Bununla birlikte, bu isim de ünlüdür ve bunu Ganesh Ji’den bir nimet olarak denemek isteyenler için klasik bir seçimdir..

38. Sumuk:

Sumuk, Tanrı Ganesh Ji’nin diğer adıdır..

39. Swaroop:

Swaroop, modern ve güzel bir erkek bebek ismidir; bu, hoş ve sevimli bir yüze sahip biri anlamına gelir. Bu, Rabbimiz’in adını sembolize eder ve Telugu’daki Lord Vinayaka isimlerinde ünlüdür..

40. Taksh:

Taksh, şirin ve güçlü, sevimli bir erkek bebek ismidir. Aynı zamanda yaratıcı ve kulağa hoş geliyor. Taksh güçlü demektir. Aynı zamanda güçlü biri anlamına gelir..

41. Umaputra:

Uma, Tanrıça Parvathi’den başkası değildir. Uma Purtra, Tanrıça Uma’nın Lord Ganesh Ji olan oğlu anlamına gelir..

42. Varad:

Varad, Ganesh Ji için şık ve kısa şirin bir erkek bebek ismi seçimidir. Güç anlamına gelir ve bugünün doğan çocuklarına isim vermek için hoş ve nadiren bulunan bir fikirdir..

43. Vidhyadhar:

Vidyadhar aslında bilgelik ve bilgi dolu biri anlamına gelir. İsim birkaç Tanrı anlamına gelebilir ve birçoğundan biri bizim Ganesh Ji’mizdir. V ile başlayan Lord Ganesha isimleri arasında ünlüdür..

44. Vignesh:

Vignesh, özellikle güney Hindistan eyaletlerinde yaygın bir ad seçimidir. Vignesh, engelleri kaldıran kişi anlamına gelir; o Ganapathi Ji. İsim ünlüdür ve Lord Ganesh erkek bebek isimleri için Malayalam, Kannada, Telugu ve Tamil dillerinde iyi bulunur.

45. Vikat::

Vikat, erkek bebekler için modern ve çok benzersiz, nadir bir isim seçimidir. Tanrımız Ganesh’i simgeleyen muhteşem bir kişiliğe sahip bir kişi anlamına gelir..

46. ​​Vinayak:

Vinayak, Tanrı Ganesh’in başka bir adıdır ve Hindistan’ın çeşitli eyaletlerinde zaten ünlü bir seçimdir..

47. Vişvak:

Visvak veya Viswak, tüm dünyanın saymanı olan bir kişidir. Dolaylı olarak Lord Ganapathi Ji’yi sembolize eder..

48. Visvamukh:

Bu, tüm evrenin veya dünyanın efendisi olan biri anlamına gelir. Adı aynı zamanda çok başlı Tanrı anlamına gelir..

49. Yogadipa:

Bu, Tanrımız Ganesh Ji’den ilham alan daha az bilinen ve yine de hoş bir isim seçimidir..

50. Yunay:

Yunay yine çok nadir, modern ve ender rastlanan bir isim. Tüm dünyanın en güçlü Tanrısı anlamına gelir.

Lord Ganesha, Kız Bebek İsimleri Fikirlerinden İlham Verdi:

Şaşırmış olabilirsiniz, ancak kızlar için Tanrı Ganesh Ji’den ilham alan güzel isim fikirleri. Bunlar, kız bebekler için de adlandırılabilecek sembolizmler veya doğrudan isimlerdir. Burada size hem geleneksel hem de modern seçeneklerden oluşan en iyi önerilerimizi sunuyoruz. İşte başlıyoruz!

51. Binaka:

Binaka, Tanrı Ganesh’in adıdır. İsim aynı zamanda yaratıcılığı ve kırılganlıktan kurtulma gücünü de sembolize eder. Bu yoğun anlamları seviyoruz; Bu lord Ganesha’nın kız bebek için verdiği isimler hakkında ne düşünüyorsunuz??

52. Ehika:

Ehika, yeni başlangıçlarda engelleri ortadan kaldıran, uğur getiren kişi demektir. Bu bizim en sevdiğimiz Rabbimiz’den başkası değildir. değil mi.

53. Kapila:

Kapila sarımsı kahverengi renkli deri demektir. Ayrıca Lord Ganesh Ji’nin adından esinlenilmiştir ve kız bebekler için uygundur. Kız bebek için bu Ganapati isimleri nadiren bulunur ve kulağa da moderndir..

54. Kaya:

Kaya, Lord Ganesha’ya verilen bir başka isimdir ve küçük kız bebek için mükemmel bir seçimdir. Aynı zamanda kibrin yok edicisi anlamına da gelir. Kız bebek için favori kısa ve sevimli modern Ganesha isimleri.

55. Nite:

Nitya, sonsuz veya sonsuz anlamına gelir. Aynı zamanda Ganesh Ji’yi sembolize eder. Bu, kız bebekler için kısa, sevimli ve klasik bir isim seçimidir..

56. Prahara:

Prahara adını seviyoruz. Kız bebeklerine verilen modern ve nadir bulunan bir isimdir. Lord Ganesh Ji’ye atıfta bulunur.

57. Şambhavi:

Shambavi adı Tanrıça Parvathi anlamına gelir ve o, en sevdiğimiz Lord Ganesh Bhagwan’ın annesidir. Bu, kız bebeklerin denemesi için geleneksel Vinayagar isimleridir..

58. Rudrapriya:

Rudra’nın adı Durga ve hatta Parvathi gibi birkaç Tanrıçaya verilmiştir. Tanrıça Parvathi’nin sevgilisi bizim Ganapathi Ji’mizdir..

59. Şwetha:

Çoğumuz Shweta adının aslında Tanrı Ganesh’ten esinlendiğini bilmiyoruz..

60. Varaya:

Varaya yine çok ender bulunan bir isim ve eşsiz. Varaya adı Tanrı’dan gelen kutsama anlamına gelir. Aynı zamanda uğur anlamına da gelir. Kız bebek için bu eşsiz ve yeni Lord Vinayaka isimlerini seviyoruz.

Unisex Bebek İsim Fikirleri:

Ayrıca benzersiz olan ve hem erkek hem de kız bebeklere isim vermek için ideal olabilecek özel isim fikirleri ve önerileri vardır. Onları da kontrol edelim!

61. Kartika:

Karthika, hem erkek hem de kız çocukları için uygun ortak bir isimdir. Lord Shiva’nın oğlu anlamına gelir..

62. Kirti:

Kirti şöhret ve itibar demektir. Aynı zamanda yeni başlangıçların mutluluğu anlamına gelir. Bu, Ganesha’dan ilham alan hem erkekler hem de kızlar için uygun bir isimdir..

63. Kshipra:

Kshipra, yatıştırmaya hazır biri anlamına gelir. İsim Ganesh Bhagwan’ımızı sembolize eder ve hem erkek hem de kız bebekler için uygun, nadir bulunan ancak güzel ve benzersiz bir isim seçimidir..

64. Nandana:

Nandana, Lord Shiva’nın Oğlu anlamına gelen unisex bir isim seçimidir..

65. Yaşashwi:

Merak ediyorsanız Yashashwi bir kız ismi tercihidir; bu aynı zamanda erkek bebekler için de uygundur. Tanrı Ganesh Ji’yi simgeleyen, şöhret ve başarı getiren biri anlamına gelir..

İkiz İsim Fikirleri:

İkiz bebekler için isim seçimlerinde eşleşen fikirler arıyorsanız, sizi bu konuda ele aldık. Bunlar bizim en iyi önerilerimiz.

66. Alampat – Avaneesh:

Her ikisi de Tanrı Ganesh’i simgeleyen benzersiz ve nadiren bulunan modern isim fikirleridir. Her ikisi de dünyanın Tanrısı ve yeni başlangıçların Tanrısı anlamına gelir..

67. Pitambar – Pramoda:

Her ikisi de Tanrı Ganesh’i simgeleyen başka bir isimdir ve ikiz erkek bebek ismi fikirleridir..

68. Shanmukh – Saurjyesh:

Bunların ikisi de ikiz erkek bebek ismi fikirleri. Shanmukh, burada en sevdiğimiz Tanrı’yı ​​simgeleyen ve birden fazla kafası olan bir kişi anlamına gelir. Saurjyesh ayrıca Ganesha’ya ve ayrıca Kartikeya’ya çevirir..

69. Supaş – Swarna:

Bunlar yine ikiz erkek bebek ve kız ismi fikirleri. Supash, ilahi topraklarda yaşayan Tanrı Ganesh anlamına gelir. Swarna altındır, Tanrı Ganesh’in de diğer adıdır..

70. Vishwaraja – Vishvamukha:

Bunlar ikiz erkek bebek ismi fikirleri. Her iki anlam da döner ve Tanrı Ganesh Ji’yi ve dünyanın fatihini sembolize eder..

Erkek ve kız çocukları için Lord Ganesha’nın bu güzel ve en yeni bebek isimleri listesini keşfetmekten keyif aldığınızı umuyoruz. Bunlar hem geleneksel hem de modern görünüm seçenekleri için mükemmeldir ve denenmesi gereken benzersiz ve büyüleyici seçeneklerdir. Bize en çok hangi ismi beğendiğini söyle. sizden haber almayı seviyoruz!

Sorumluluk Reddi:

Yukarıda verilen tüm isimler, Hindistan ülkesiyle ilgili bağlama göre anlamlarını taşır. Bu anlam ve semboller farklı kültürlere, ülkelere, bölgelere ve dillere göre değişebilmektedir. Adına eklenmiş çeşitli yorumları anlamadan önce kapsamlı araştırmanızı yapmanızı öneririz. Ayrıca, bunun sadece bebek ismi fikirleri ve seçimleri hakkında bilgilendirici bir rehber olduğunu lütfen unutmayın; yazar herhangi bir hata veya tutarsızlıktan sorumlu değildir.