Yeni doğanlar, ailemiz için yeni başlangıçlar gibidir. Onları yüce Allah’ın bir lütfu olarak görüyor ve onlar için hak diliyoruz. Hatta çok az ebeveyn çocuğuna Tanrı’yı ​​simgeleyen isim koymayı tercih eder. Bu satırları düşünüyorsanız, erkekler ve kızlar için bu Lord Vishnu bebek isimleri yardımcı olabilir. Biz de sizin için en iyi trend, popüler, anlamlı Lord Vishnu bebek isimlerini derledik ve sizler için derledik.!

lord vishnu bebek isimleri

Geleneksel olanlardan modern ve benzersiz isim seçeneklerine kadar hepsine sahibiz. Lord Vishnu’nun benzersiz isimlerini kontrol edelim.

Lord Vishnu, Erkek ve Kız Çocuk İsimlerine İlham Verdi:

Bu Lord Vishnu bebek isimleri, bu nesilde doğan ve isimlerine geleneksel bir anlam kazandırmak isteyen bebekler için idealdir. Lord Vishnu ile ilgili en ünlü ve sevimli bebek isimleri için önerilerimiz hem erkekler hem de kızlar içindir..

Lord Vishnu Erkek Bebek İsimleri:

En sevdiğimiz Lord Vishnu’dan ilham alan isim listesine gelen erkek bebekler için bol seçeneğimiz var. Hem geleneksel hem de eski isim seçimlerinin ve modern ve sofistike güzel isim fikirlerinin bir karışımıdır. Seçiminize bağlı olarak, küçük yıldızınız için en uygun olanı görebilirsiniz. Hadi gidelim ve Lord Vishnu’nun bebek isimlerini anlamlandırarak kontrol edelim..

1. Aashrit:

Aashrit hükümdar demektir. Lord Vishnu, Hindu mitolojisindeki başlıca önemli tanrılar arasında kabul edilir ve bir hükümdar ve koruyucu olarak kabul edilir. Yani Aashrit ismi erkek bebek için hem ideal, hem benzersiz hem de güzel olabilir..

2. Achyut:

Achyut yok edilemez veya yok edilemez anlamına gelir. Aslında, isim yine Lord Vishnu’yu çok iyi yansıtıyor ve hoş, kısa ve modern bir erkek bebek ismi fikri..

3. Derin:

Adeep, erkek bebekler için çok yeni ve nadiren bulunan bir isimdir. Lord Vishnu’nun Işığı anlamına gelir. Bu, anlamlı ve tamamen yeni bir isim fikri isteyen yeni doğan bebekler ve modern ebeveynler için ideal bir seçimdir..

4. Adrit:

Adhrit adı, başkalarını destekleyen ve her zaman koruyan kişi anlamına gelir. Lord Vishnu, evrenin koruyucusu olarak kabul edilir ve genel iyilik için birkaç kez birçok biçim aldı ve kötüyü yendi. Adhrit adı tamamen Vishnu’nun kutsamasını yansıtıyor.

5. Ajan:

Ajan Sanskrit dilinde Lord Vishnu’dan Sevgi anlamına gelir. Dört harfli şirin ve kısa, çok yoğun bir anlamı olan tatlı bir erkek bebek ismidir. Bu, erkek bebek için Lord Vishnu isimleri arasında favorimiz.

6. Akşar:

Akşar, ölümsüz veya sonsuz olan kişi anlamına gelir. İsim dolaylı olarak Lord Vishnu’yu sembolize ediyor ve hoş, modern ama anlamlı bir isim seçimi..

7. Amitaş:

Amitash, çoğunlukla Kuzey Hindistan’da görülen erkek bebekler için popüler bir modern gün adıdır. Hintçe dilinde Amitash adı her yerde hazır anlamına gelir. Aynı zamanda Tanrımız Vishnu’nun başka bir adıdır. Bu, A ile başlayan erkek bebek için Lord Vishnu isimleri arasında popülerdir..

8. Ana:

Anant sonsuz demektir. Aynı zamanda sonsuz demektir. Bu isim, Tanrımız Vishnu’nun sembolizmi olarak görülebilir. Şu anda erkek bebek için Vishnu sahasranamam isimleri listesinde bir trend.

9. Anish:

Anish, 21. yüzyılda bugünlerde yine popüler ve ünlü bir isim haline geliyor. Anish ismi yüce varlık anlamına gelir. İsmin anlamını Lord Vishnu ile kolayca ilişkilendirebiliriz..

10. Bhavesh:

Bhavesh, tüm dünyayı yöneten kişi anlamına gelir. İsim zaten ünlüdür ve yaygın olarak bulunur ve ayrıca Rabbimiz’in adıyla ilişkilendirilir..

11. Çakradhar:

Chakradhar, çakra taşıyan kişi anlamına gelir. Bu Tanrı Vişnu’dan başkası değildir. Erkek bebekler için çok geleneksel, eski ve yine de zamansız bir isim seçimidir. İsimler, Lord Vishnu için Telugu dilinde erkek bebekler için popüler bir seçimdir..

12. Deviş:

Devesh, tüm efendilerin efendisi anlamına gelir. Lord Vishnu, mitolojilerimizdeki kötülüğü yenmek için birkaç avatar ve form aldı..

13. Dharesh:

Dharesh, tüm Dünyanın Tanrısı anlamına gelir ve adı Tanrı Vishnu’yu sembolize etmek için kullanılır. En sevdiğimiz erkek bebek isimlerinden biridir.

14. Durjay:

Durjay, mağlup edilemeyen veya fethedilemeyen kişi anlamına gelir. Lord Vishnu her zaman muzaffer olarak ortaya çıktı ve hedeflediği şeyi asla yenemeyecek olan kişidir..

15. Hari:

Hari adı yine her şeye kadir anlamına gelen yaygın bir seçimdir. Sembolizm ve isim anlamını Tanrı Vişnu ile çabucak ilişkilendirebilir..

16.

Hemang, altın veya ışıltılı bir vücuda sahip olan kişi anlamına gelir. İsim ortaktır ve dolaylı olarak Lord Vishnu anlamına gelir..

17. İniş:

Inesh güçlü veya güçlü lider veya hükümdar anlamına gelir.

18. Jagadiş:

Jagadish, özellikle güney Hindistan eyaletlerinde erkek bebeklere verilen yaygın bir isimdir. Adı, Jagat ve Ish olmak üzere iki kelimeden türetilen dünyanın hükümdarı anlamına gelir. Bu, Tanrı Vishnu ile ilişkilendirilebilir..

19. Canardhan:

Janardhan yine kendi efendimiz anlamına gelen erkek bebekler için ünlü ve klasik bir isim seçimidir..

20.

Jayant veya Jayanth her zaman muzaffer kişi anlamına gelir. Bu yine yeni nesil bebekler için modern ve şık bir erkek bebek ismi.

21. Jishnu:

Jishnu, muzaffer olan anlamına gelen doğrudan Lord Vishnu’nun başka bir adıdır. Bu, Hindular için popüler ancak modern bir erkek bebek ismi seçimidir..

22. Keşava:

Keshava, uzun, parlak, güzel saçları olan kişi anlamına gelir. Bu, yaratılışın ve maddenin Lordu olan Lord Vishnu, Brahma ve Siva ile ilişkilendirilebilir. Bu popüler ve çok geleneksel bir bebek ismi seçimidir..

23. Loknat:

Loknath, tüm dünyadaki herkesin üstünde olan Lord Vishnu anlamına gelir. Bu yine çok güzel ama geleneksel ve eski bir isim, ki bu da zamansız. Erkek bebeklerine yoğun ve geleneksel bir isim vermek isteyen ebeveynler için doğru seçim olabilir..

24. Madhusudan:

Madhusudan, iblis Madhu’nun yok edicisidir. Adı, içinde Lord Krishna ve Lord Vishnu’yu sembolize ediyor..

25. Murthy:

Murthy, basitçe Tanrı’nın bir idolü veya heykeli anlamına gelir. İsim, herhangi bir Tanrı’nın idolü olarak anlaşılabilir ve çoğunlukla Tanrımız Vishnu Ji’yi sembolize edebilir ve onunla ilişkilendirebilir..

26. Narsimha:

Narsimha adının kendisi, aslan Tanrı olan Tanrı Narsimha anlamına gelir. Ancak, o Lord Vishnu’nun reenkarnasyonudur..

27. Narayan:

Narayan yine bir başka ünlü isim, özellikle erkek bebekler için Telugu ve Tamil dillerinde. İsim dolaylı olarak Lord Vishnu’yu sembolize ediyor. N ile başlayan erkek bebek için bu Lord Vishnu ve Narayana isimleri güzel bir geleneksel erkek bebek isimleri fikridir..

28. Nikesh:

Nikesh, sonsuz insan anlamına gelen modern bir sevimli şirin erkek bebek ismidir. Erkek bebek anlamındaki bu Vişnu isimleri Tanrımızdan başkası değildir..

29. Pramod:

Pramod, Telugu ve ayrıca Hintçe dillerindeki isimler arasında yaygındır; zevk veya gülümseme anlamına gelir. İsim Lord Vishnu ve Krishna Ji’den esinlenmiştir..

30. Rakşan:

Rakşan, koruyucu veya muhafız olan kişidir. Bu isim, evrenin koruyucusu olarak bilinen Lord Vishnu’dan esinlenmiştir..

31. Reyaanş:

Reyaansh, lord Vishnu’nun ruhunun bir parçası anlamına gelir. Adı ayrıca güneş ışınlarını veya güneş ışığının bir kısmını ifade eder. Bu nesildeki erkek bebekler için çok şık, modern ve güzel bir isim.

32. Rishik:

Rishik güneş ışınları anlamına gelir. Adı dolaylı olarak Rabbimiz ile ilişkilendirilir. R ile başlayan erkek bebek için Lord Vishnu isimleri arasında benzersiz bir tanesidir..

33. Rohin:

Rohin, Tanrı Vishnu Ji’nin başka bir adıdır. Adı esas olarak Kuzey Hindistan eyaletlerinde görülür. Ancak, nadirdir ve nadiren bulunur. Terim aynı zamanda yükselmek veya tırmanmak anlamına da gelir..

34. Samarjit:

Samarjit, tüm savaşların galibi anlamına gelir. Adı aynı zamanda muzaffer kişi anlamına gelir. İsim, kendi Rabbimiz’den ilham almıştır..

35. Şatrugan:

Shatrugan veya Shatrughan, tüm düşmanların yok edilmesi anlamına gelir. Bu isim, Lord Vishnu’nun kendisine verilen bir başka popüler isimdir..

36. Shreeman:

Shreeman, saygın veya uğurlu anlamına gelen çok geleneksel bir isimdir. İsim Lord Vishnu’yu yankılar ve sembolize eder. Bu aynı zamanda Tamil’deki erkek bebek için Lord Perumal isimleri arasında modaya uygun bir isim..

37. Srinivalar:

Srinivas, Lord Vishnu’dan başkası olmayan Tanrıça Lakshmi’nin meskenidir. İsim ayrıca Shrinivas olarak da yazılabilir..

38. Taran:

Taran, Hindu bebekler için kısa ve sevimli, modern bir erkek bebek ismi seçimidir. Gök, gök gürültüsü ve ışık anlamına gelir. Hepsi kolayca Lord Vishnu ile ilişkilendirilebilir..

39. Trilokeş:

Trilokesh, üç dünyanın da Tanrısı anlamına gelir. Bu, kendi favori Tanrımızı simgeleyen çok geleneksel bir isim seçimidir..

40. Trivikram:

Trivikram, Tanrı Vişnu’nun diğer adıdır. Adımları tüm evreni ve dünyayı kaplayan kişi anlamına gelir. Çok geleneksel ve geleneksel ancak anlamlı bir erkek bebek ismi fikridir..

41. Upendra:

Upendra, Lord Vishnu olan Lord Indra’nın kardeşi anlamına gelir..

42. Varun:

Varun güneş demektir. Adı aynı zamanda parlayan anlamına da gelir. Zaten ünlü ve popüler bir isim ama aynı zamanda Tanrımız Vishnu ile de ilişkilendiriliyor..

43. Vasu:

Vasu kısa ama yine de çok ünlü ve bilinen bir erkek bebek ismidir. Zenginlik, paha biçilmez ve bir mücevher anlamına gelir. Adı Tanrı Vishnu ile ilişkilidir.

44. Venkat:

Venkat, ilahi ve var olan demektir. Bu isim Lord Vishnu için de semboliktir..

45. Viresh:

Viresh cesur bir lord demektir. İsim, en sevdiğimiz Tanrı’nın simgesidir ve geleneksel ve ünlü bir erkek bebek ismi seçimidir..

46. ​​Vişrut:

Vishruth, cesur ve iyi bilinen biri anlamına gelir. İsim kulağa modern ve zarif geliyor ve ideal bir erkek bebek ismi olabilir..

47. Visvakarma:

Viswakarma veya Vishvakama, tüm evrenin yaratıcısı anlamına gelir. Bu isim Lord Brahma ve Lord Vishnu için semboliktir. Bu yine çok eski ve geleneksel bir erkek bebek ismi seçimidir..

48. Visva:

Visva veya Vishvam yine dünya veya evren anlamına gelen başka bir isimdir. Erkek bebekler için ünlü ama yine de klasik bir isim seçimidir..

49. Hayati:

Vithal, Tanrı Vişnu’nun diğer adıdır. Adı aynı zamanda refah ve uğur getiren kişi anlamına gelir..

50. Yajnesh:

Yajnesh, ibadetin efendisi anlamına gelir. İsim birkaç Tanrı ve Tanrıça ile ilişkilendirilebilir..

Lord Vishnu Kız Bebek İsimleri:

Ayrıca, Tanrı’nın sembolik isimlerinden ilham alan kızlar için bir dizi önerimiz var. Kız bebek için bu Lord Vishnu isimleri, uğurlu ve aynı zamanda yoğun ve geleneksel anlamlarda kabul edilir. İşte kız bebek isimleri için birkaç isim fikri ve seçeneği.

51. Dyuti:

Dyuti güneş ışığı ve güneş ışığı anlamına gelir. Adı aynı zamanda güneş ışınları ve ihtişam anlamına gelir. Adı modern ve aynı zamanda tatlı ve nadiren bulunur.

52. Nivriti:

Nivriti, Tanrı’dan gelen mutluluk ve kutsama anlamına gelir. Geleneksel ancak nadiren bulunan kız bebek ismidir. Bugünlerde bu isim Lord Vishnu ile ilgili kız bebek isimlerinde popüler olanlar arasında..

53. Harika:

Harika, Telugu ve Kannada dillerinde kız bebekler için popüler bir isimdir. Bu isim, Lord Vishnu’nun kendisi anlamına gelir..

54. İndir:

İndira, Tanrı Vishnu’nun karısıdır ve aynı zamanda Tanrıça Lakshmi’nin başka bir adıdır. Kız bebek için Tanrı Vishnu isimlerinde geleneksel bir seçimdir..

55. Lalima:

Lalima yine çok geleneksel bir isimdir ve Lord Vishnu’nun Karısı’nın başka bir adıdır..

56. Savya:

Savya, Lord Vishnu anlamına gelir. Adı aynı zamanda güzel ve mükemmel bir insan anlamına gelir. İsim, Lord Vishnu isimleri olan kız bebekleri için Malayalam dilinde popülerdir..

57. Shree:

Shree genellikle ismin ön ekidir, hatta bazen adın kendisidir. Tanrı’nın karısı anlamına gelir. Bu Sanskritçe ünlü Vishnu Tanrı isimleri.

58. Srigna:

Srigna benzersiz ve çok nadir bulunan bir isimdir. Srigna adı, Lord Vishnu’nun emri anlamına gelir..

59. Vaişnavi:

Vaishnavi, Hindistan’da birçok eyalet ve dilde popüler bir ev adıdır. Vaishnavi’nin kız bebek adı, Lord Vishnu’ya tapan anlamına gelir..

60. Vişnuja:

Vishnuja’nın kendisi, Lord Vishnu’nun kızını simgeleyen bir kız bebek adıdır..

Lord Vishnu ile İlgili Unisex Bebek İsim Fikirleri:

Bu unisex bebek ismi fikirleri, hem erkek hem de kız bebeklere isim vermek için uygun olabilir. Bu isimler hem geleneksel hem de Vishnu’nun sembolizmini yansıtan modern yaratıcı isimlerdir..

61. Eha:

Eha, Tanrı Vişnu’nun diğer adıdır. Bu, hem erkekler hem de kızlar için ideal, benzersiz ve bilinmeyen kısa ve tatlı bir isimdir..

62. Jyeshta:

Jyeshta bir yıldız veya nakshatra adıdır. Bununla birlikte, aynı zamanda Lord Vishnu’yu simgeleyen hem erkek hem de kız bebekler için popüler bir unisex adıdır..

63. Mahatru:

Mahatru çok eski ve eski bir isimdir, ancak yine de klasik bir seçimdir. Lord Vishnu, hepsinin en büyüğü anlamına gelir..

64. Şauri:

Shauri, her zaman cesur olan kişi anlamına gelir. Adı Lord Vishnu’dan alınmıştır ve hem kız hem de erkek bebekler için idealdir..

65. Vithala:

Vithala, Tanrı Vişnu’nun diğer adıdır. Bu Hindistan’da çok geleneksel bir bebek ismi.

Lord Vishnu için İkiz Bebek İsim Fikirleri:

Hatta ikizler için erkek ve kız bebek isimleri için bir dizi önerimiz var. Hepsi de en sevdiğimiz Tanrı ile ortaktır.

66. Adinath – Adisesh:

Her iki isim de Lord Vishnu ile doğrudan ilişkilidir ve onu sembolize eder. Bunlar Tanrı’nın diğer isimleridir ve erkek bebekler için popüler geleneksel seçimlerdir..

67. Badri – Bali:

Her ikisi de B ile başlayan kısa ve sevimli ikiz erkek bebek isimleridir. Bunlar Lord Vishnu’nun diğer isimleridir..

68. Hariom – Hiranya:

Bunlar Lord Vishnu ile ilgili ikiz erkek bebek ve kız ismi fikirleri. Hiranya, Tanrı’yı ​​simgeleyen zenginlik ve Altın anlamına gelir ve Hariom doğrudan Tanrı’nın kendisi anlamına gelir..

69. Kamal Kant – Kumud:

Bunlar ikiz erkek bebek ve kız ismi fikirleri. Her iki isim de Lord Vishnu’nun kendisi anlamına gelir..

70. Satindra – Satveer:

Erkek bebek için S ile başlayan bu Lord Vishnu isimlerinin ikisi de doğrudan Tanrı’nın kendisini simgeliyor. Gelenekseldir, ancak nadiren bulunan isim fikirleridir..

Erkek ve kız çocukları için Lord Vishnu bebek isimleri listesinden doğru seçimi bulduğunuzu umuyoruz. Bunlar hem geleneksel hem de modern kelimelerin mükemmel karışım seçenekleridir. Ayrıca anlamlı, benzersiz ve çok büyüleyicidirler. Sizin de favoriniz hangisi onu söyleyin. sizden haber almayı seviyoruz!

Sorumluluk Reddi:

Yukarıda verilen tüm isimler, Hindistan ülkesiyle ilgili bağlama göre anlamlarını taşır. Bu anlam ve semboller farklı kültürlere, ülkelere, bölgelere ve dillere göre değişebilmektedir. Adına eklenmiş çeşitli yorumları anlamadan önce kapsamlı araştırmanızı yapmanızı öneririz. Ayrıca, bunun sadece bebek ismi fikirleri ve seçimleri hakkında bilgilendirici bir rehber olduğunu lütfen unutmayın; yazar herhangi bir hata veya tutarsızlıktan sorumlu değildir.