Bir bebek doğurmak üzere olduğunuzu fark ettiğinizde yepyeni bir dünya ortaya çıkıyor. Sürekli gelecekte olacak iyi şeyleri düşünüyorsun. Tabii ki, ilk şey bebeğin adıdır. Bir bebek ismi nasıl seçilir, kararsızsanız biraz sıkıcı bir süreç olabilir. Bebek isimleri seçmek de zahmetli olabilir. Soyadı ile mirasınıza eklemek isteyebilirsiniz. Bebeğinize dini isimler vermek isteyebileceğinizden, bunun bir anlamı var. Anne ve babanın birleşimi olan isimleri seçebilirsiniz..

bebek ismi nasıl seçilir

Bebek Adı Seçme İpuçları:

Mükemmel bebek ismini seçmenin birçok yolu vardır. Bebek isimleri seçmenin püf noktaları, çoğu insan tarafından telaffuzu kolay bir şey seçmenizdir..

1. Yazması Kolay:

Yazması kolay isimler seçin. İsimler çok uzunsa, çocuğunuzun ismini yazması kadar telaffuz etmesi de zorlaşabilir. Ayrıca, özellikle okul formlarını vb. doldururken birçok yazım sorunlu olabilir. Bir ülkenin farklı bölgelerinden insanlar aynı adı farklı şekilde heceleyebilir. Bu yüzden hecelemesi en kolay isimlere sahip olmak iyidir – çocuk için bile.

2. Seçilecek İsim:

Hangi ismi seçeceğiniz çoğu ebeveynin sorduğu bir sorudur! Benzersiz adlar, stil ve karakter eklemenin harika bir yoludur. Eşsiz isimler, ebeveynlerin adlarının bir kombinasyonu ile yapılabilir. Bu şekilde Meena ve Shamik, bir kız adı olan Meesha’ya dönüşebilirler. Diğer bir ihtimal ise anne babaların çok sevdiği iki ismin bir arada kullanılmasıdır. İsmi kimin tutacağı konusunda kavga etmek yerine, benzersiz bir şey oluşturmak için isimleri birleştirmeye çalışırsanız daha iyi olur..

3. Saygıdeğer aile üyesinin adı:

Aileden birini onurlandırmak istiyorsanız, o ismi çocuğun göbek adı olarak koymanız her zaman tavsiye edilir. Bu şekilde çocuk kendi kimliğine sahip olabilir. Ayrıca, bu isimlerin çoğu eski moda olabileceğinden, modern yeni nesil bir çocuğa ideal olarak uyacak bir şey değil. Bu nedenle, ailedeki kimseyi rahatsız etmemek için eski adı göbek adı olarak ekleyin. Bu, çocuğun ait olduğu soy ve mirasın farkına varmanın da iyi bir yoludur..

4. Geleneksel isimleri korudu:

Şu anda yurtdışında yaşayan birçok insanla, herkes tarafından sevilebilecek daha modern bir ismi birleştirmenin harika bir yolu. Bir göbek adı ekleyerek kültürel mirasınıza ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, çocuğunuzun elverişli bir ortamda büyümesine izin verirken geleneklerinizi canlı tutarsınız..

5. Diğer isimlerle kontrol etme:

Seçtiğiniz ismin onlar tarafından da sevilip sevilmediğini başkalarıyla kontrol edin. Bazı isimler oldukça abartılı olabilir ve anında onlardan bir başparmak alacaksınız. Bu yüzden bebeğiniz için mükemmel ismi nasıl seçeceğinizi bilmek güzel.

6. Web’de Ara:

Bir bebek isim kitabı alın veya tüm isimler için internette arama yapın! Bu, trend olan isimlere ve ayrıca hoşunuza gidebilecek bir şeye göz atmanın başka bir harika yolu. Erkek bebeklerin yanı sıra kız bebek isimleri için okuyabileceğiniz birkaç kitap var. İnternet, isim ararken kullanabileceğiniz başka bir harika seçenek. Bu aslında iyi bir seçim çünkü etnik kökenlere, nesnelere, çiçeklere, kuşlara, insanlara, alfabelere, alfabe kombinasyonlarına vb. dayalı isimler alabiliyorsunuz. Seçim gerçekten sonsuz ama kolayca sahip olduğunuz bir şeye daraltabilirsiniz. mind.Nasıl bebek ismi seçilir internette en çok aranan kelime öbeklerinden biridir..

7. Bebek Davranışları:

Yeni doğan bebekler için bir isim seçmek için, tavırlarına göre de seçebilirsiniz. Yani, bu durumda, çocuk doğana kadar beklemeniz gerekecektir. Çocuğun bir şeylere belirli bir şekilde davrandığını gördüğünüzde, ona kolayca bir isim oluşturabilirsiniz..

Daha büyük bir çocuğunuz varsa, o zaman başka bir seçenek, ilk çocuğun adıyla eşleşen veya aynı ilk alfabeye sahip bir isim seçmektir. Yani Samir ve Samaira ebeveynler için iyi bir seçim olabilir.

Erkek Bebek İsmi Nasıl Seçilir:

Çocuğunuz için bir isim seçmek, oldukça uzun sürebilecek veya birkaç dakika içinde yapılabilecek bir arama sürecine yol açabilir. Erkek bebek isimleri aile mirasına, ebeveynlerin/büyükanne ve büyükbabaların tercihlerine veya en son trend isimlere göre seçilir. Miras çizgisinden, biraz eski moda isimler bulacaksınız. Bu isimler de bazı değişikliklerle kısaltılabilir veya modern hale getirilebilir. Erkek bebek isimleri için başka bir seçenek de, babanın adıyla birlikte çocuğun adına ‘Jr.’ eklemektir. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve diğer bazı ülkelerde yaygın bir eğilimdir..

Kız Bebek İsmi Nasıl Seçilir:

Bir kız bebek için bir isim seçmek harika bir şey. Onun için iyi bir isim nasıl seçilir? Kişisel olarak sevdiğiniz isimler dışında ona çiçekler, meyveler, kuşlar, güzel şeyler gibi isimler verebilirsiniz. Böylece iki kelimeyi birleştirerek benzersiz isimler oluşturabilirsiniz. Ayrıca June, Daisy, Sahara, Ganga gibi bir kız bebek ismi de verebilirsiniz. Bu isimlerin her biri güzel şeylerle ilgilidir ve kulağa hoş geliyor. Kız bebek için isim seçimi yatıştırıcı bir süreçtir ve bunun her dakikasından zevk alacağınızdan ve seveceğinizden emin olabilirsiniz..

Erkek bebek ismi nasıl seçilir veya kız bebek ismi nasıl seçilir sorusu internette milyonlarca kez sorulan bir sorudur. Ebeveynler, çocuklarına sadece çocuk tarafından değil, etrafındaki herkes tarafından sevilecek olabilecek en iyi ismi vermeye heveslidir. Bu nedenle, bir erkek bebek için nasıl bir isim seçeceğiniz, mirasınıza veya modern trend isimlere dayanabilir. Bir kız bebek için bir isim nasıl seçilir, çiçeklerden ve eşyalardan güzel kelimelere kadar uzanan seçeneklerle hala çok daha eğlenceli. Din, çocuğunuzun isimlendirilmesinde de önemli bir rol oynayabilir. Bu yüzden sürecin tadını çıkarın ve çocuğunuza hak ettiği ismi verin..

SSS:

1. Bebek İsmini Nasıl Seçersiniz?

Cevap: Etrafınızdaki milyonlardan tek bir bebek ismi bulmak oldukça zor olabilir. İsim seçimi çoğunlukla ebeveynlerin işidir ve seçilen ismin güzel ve anlamlı olması sorumluluğunu alırlar. Birçok insan, bir çocuğa hangi ismi vereceğinizin, çocuğun nasıl büyüyeceği konusunda önemli bir rol oynayacağına inanır. Bu yüzden ebeveynler için bir bebek ismi seçmek çok zor..

2. İkiz Çocuklara Nasıl Ad Verirsiniz??

Cevap: Bir çocuk için bir isim seçmek bile başlı başına göz korkutucu bir iştir, bırakın iki isim!! Yani ikizleriniz olacağını biliyorsanız, o zaman sizin için iki kat daha fazla iş var demektir. İkiz çocukların kafiyeli isimleri olabilir veya tamamen farklı isimleri olabilir. Çoğu ebeveyn aynı alfabeyle başlayan isimleri de saklamayı sever..

3. Modern veya Eski Moda. Hangisi en iyisi?

Cevap: Bu tamamen ebeveynlere dayalı bir seçimdir. Modern isimleri seviyorsanız veya çocuğunuzun modern bir şekilde yetişmesini istiyorsanız, o zaman modern bir isim gitmenin yoludur. Eski moda isimler denenmiş ve test edilmiş isimlerdir. Bazen modası geçiyorlar ve bu yüzden büyükanne ve büyükbabanıza ait bir isme sahip olmak pek iyi bir fikir olmayabilir..