Revati nakshatra veya Revati yıldız işareti, Hint astrolojisinde takımyıldız sırasına göre 27. ve sonuncudur. Hindu dini ve geleneksel inançlarını takip ediyorsanız ve yenidoğanı nakshatralarına göre adlandırmayı tercih ediyorsanız, Revathi nakshatra bebek isimleriyle ilgili bu kılavuz size yardımcı olur. Bugün, Revathi nakshatra, özellikleri, bu yıldızdaki bebekler için ideal isim hecelerine başlama ve bazı anlamlı isim seçimleri hakkında her şeyi keşfedeceğiz..

revathi nakshatra bebek isimleri

Hadi başlayalım ve Revathi nakshatra isimleri hakkında her şeyi öğrenelim.

Revathi Nakshatra Nedir ve Özellikleri?

Revathi nakshatra, Balık burcunda 16.40 ila 30 derece arasında değişir. Bu Revathi yıldızının sembolü bir davuldur ve hayvan bir dişi fildir. Bu yıldız işaretinin yönetici veya yönetici gezegeni cıvadır. Revathi nakshatra tanrısı, sürülerin ve sürülerin koruyucusu veya koruyucusu olan Pushan’dır..

Bu yıldızdaki Revati ismi zengin anlamına gelir. Bu nedenle, bu burçta doğanların ana özelliğinin müreffeh olmaları, önlerinde verimli bir yaşamları olduğu bilinmektedir. Ayrıca, yenidoğan Revathi nakshatra altındaysa, başkalarına karşı her zaman kibar, çekici, arkadaş canlısı ve yardımseverdir. Dost canlısı, başkalarıyla samimi, temiz kalpli ve karşıdaki kişiye karşı her zaman yumuşak ve naziktirler..

Revathi Nakshatra İsimleri Başlangıç ​​Mektubu:

Küçük olan bu yıldızın etkisi altında doğduysa, Revati nakshatra isimlerinin aşağıdaki hecelerle başlaması şanslı ve hayırlıdır:

De, Yap, Cha, Chi.

Padalara göre gitmek istiyorsanız,

  • Revati Nakshatra 1. pada isimleri De ile başlar.
  • Revati Nakshatra 2. pada isimleri Do ile başlar.
  • Revati Nakshatra 3. pada isimleri Cha ile başlar.
  • Revati Nakshatra 4. pada isimleri Chi ile başlar.

Revathi Nakshatra 2021 İçin Anlamlı Bebek İsimleri Listesi:

Şimdi başlayalım ve bu on yılda erkekler ve kızlar için güzel, büyüleyici, anlamlı ve en eşsiz Revathi natchathiram isimlerini keşfedelim.

Revathi Nakshatra Erkek Bebek İsimleri:

1. Çayan:

Chayan veya Chaayan, ay veya ay ışığı anlamına gelir. Revathi nakshatra’da doğanlar için hoş ve eşsiz bir modern erkek bebek ismi seçimidir. Biz de anlamını ve telaffuzunu seviyoruz.

2. Çahat:

Chahat adı, istek veya sevgi anlamına gelen Hintçe dilinden türetilmiştir. Revathi nakshatra doğumlular için güzel ve büyüleyici bir modern isim seçimidir..

3. Başkan:

Chaitain, birkaç eski Hint dilinden türetilen isimdir. Zeka, algı ve yaşam anlamına gelir. İsim, yeni ve sanatsal bir şey aramak için ideal, önemli ve yaratıcı bir isim seçimidir..

4. Chaitya:

Chaitya ruh veya zihin anlamına gelir. Sanskritçe kökenli güzel bir isim seçimidir. Bu Revati nakshatra erkek isimlerini seviyoruz.

5. Çakra:

Çakra zaten birçok Hintlinin bildiği klasik ve popüler bir isimdir. Adını Lord Vishnu’nun silahından almıştır ve Revathi nakshatra doğumlular için geleneksel bir seçimdir. Ayrıca erkekler için Tamilce’deki ünlü Revathi nakshatra isimleridir..

6. Çakradhar:

Chakradhar ismi, oldukça popüler bir seçim olan Revathi Nakshatra için hoş ve geleneksel bir erkek bebek ismidir. Lord Vishnu anlamına gelir. Bu, erkek çocuk için en yaygın Revathi nakshatra isimleri arasındadır..

7. Çakşu:

Chakshu göz demektir. Sanskritçe kökenlidir ve Revathi nakshatra için güzel, modern ama anlamlı bir isim seçimidir..

8. Şaman:

Chaman adı çiçek bahçesi anlamına gelir. Kısa ve sevimli telaffuzu ile Revathi nakshatra için güzel ve büyüleyici bir erkek bebek ismidir..

9. Çanakya:

Büyük Bilgin ve imparator Chanakya, özel isme ilham verdi. Daha sonra aynı zamanda alim ve akıl sahibi kişiyi de ifade eder. Revathi nakshatra için bu çocuk isimleri geleneksel bir seçimdir.

10. Çan:

Chandan adı uğurlu ve parfümlü anlamına gelir. Adı aynı zamanda sandal ağacı anlamına gelir. Zaten ünlü olan geleneksel bir Hint hane adıdır..

11. Çandu:

Chandu veya Chandhu, Revathi nakshatra için ortak bir sevimli erkek bebek ismi seçimidir. Adı, Hintçe’de ay anlamına gelen Chaand kelimesinden türetilmiştir..

12. Çandadev:

Chandradev, kelimenin tam anlamıyla Ay Tanrısı anlamına gelir. Aynı zamanda kral anlamına da gelir. İsim, geleneksel ancak yaygın olmayan bir isim seçimidir..

13. Çandreş:

Chandresh ismi Ayın Efendisi anlamına gelir. Revathi nakshatra’daki erkek bebekler için çok geleneksel ancak anlamlı bir isim seçimidir. Adı Hintçe ve Sanskritçe dilinden türetilmiştir..

14. Hayırsever:

Charit ismini seviyoruz. Hem tarih hem de sevgili anlamına gelir. Edebiyatı ve sanatı seven modern ebeveynler bu eşsiz ve anlamlı güzel isim seçimini deneyebilir. Bu Revathi yıldız erkek isimleri hakkında ne düşünüyorsunuz??

15. Çavrik:

Charvik, zeki ve zeki biri anlamına gelir. Revathi nakshatra için benzersiz ve nadiren bulunan bir erkek bebek ismidir..

16. Chinmay:

Chinmay, bilgi ve akılla vücut bulmuş kişi anlamına gelir. İsim zaten oldukça popüler ve bugüne kadar klasik bir isim seçimi. Hint dillerinden geliyor.

17. Çintan:

Hint dilinde Chintan, arabuluculuk anlamına gelir. Ad ayrıca düşünce, tefekkür veya zihin anlamına gelir. Bu, modern modaya uygun Revati nakshatra Hindu erkek isimleri arasındadır..

18. Çırak:

Hintçe Chirag yine parlaklık anlamına gelir. Adı ayrıca lamba, zafer ve ışıltı anlamına gelir. Revathi nakshatra için bu kısa ve sevimli erkek bebek ismini seviyoruz.

19. Çırakş:

Chiraksh güzel gözlü demektir. Adı, Hint yerel antik dillerinden Chiru ve Aksh olmak üzere iki kelimeden türetilmiştir. Revathi nakshatra altında doğanlar için çok benzersiz ve nadir bir erkek bebek ismidir..

20. Devran:

Devank adı Hintçe’de Tanrısal bir figür gibi biri anlamına gelir. Bu, henüz güzel modern çağrışımla anlamı olan geleneksel bir isimdir..

21. Devik:

Kısa ve sevimli sevimli bir isim istiyorsanız Devik doğru seçim olabilir. ilahi demektir.

22. Dev Kumar:

Dev Kumar, Tanrı’nın oğlu anlamına gelir. Hintçe dilinden türetilmiştir ve birkaç evde bulunan tanıdık bir klasik Hint adıdır. Ancak bu, Revathi nakshatra’daki erkek bebekler için favori bir seçimdir..

23. Devarş:

Devarsh, Tanrı’nın armağanı olan kişi anlamına gelir. Bu, Revathi nakshatra için şık bir erkek bebek ismi seçimidir..

24. Devyan:

Devyan adı Tanrı’ya hizmet etmek anlamına gelir. Yerel Hint dillerinden gelen kısa ve sevimli, büyüleyici, ancak anlamlı bir erkek bebek ismidir..

25. Dousik:

Dousik, akıllı ve bilge bir ruh anlamına gelir. Bu burçtaki erkekler için nadiren bulunur ve uygun birini arayan modern ebeveynler için ideal seçim olabilir..

Revathi Nakshatra Kız Bebek İsimleri:

26. Chaahana:

Hintçe dilinde Chaahana, özlem veya sevgi ve arzu anlamına gelir. Bu isim, Revathi nakshatra’daki günümüz bebekleri için güzel ve anlamlı bir seçimdir..

27. Charani:

Charani göçebe demektir. Bu, Revathi nakshatra’daki kız bebekler için ideal olan nadir bir isimdir..

28. Chaarvi:

Chaarvi adını seviyoruz. Bu güzel bir ruh anlamına gelir. Yeni bin yıllık doğanlar ve nadir, sıra dışı bir isim fikri isteyenler için ideal, benzersiz ve güzel bir isim seçimidir..

29. Çayali:

Chaitali, güzel ya da iyi bir hafıza ile doğmuş biri anlamına gelir. Aynı zamanda Chaitra ayında doğan bir kişi anlamına gelir. Bu geleneksel bir isimdir, anlamı henüz çok ünlü değildir ve Revathi nakshatra altında yaygın olarak bulunur..

30. Chaitra:

Chaitra, bu günlerde modaya uygun ve ünlü hale gelen modern bir isimdir. Yeni parlak umut ışığı anlamına gelir. Bu Revathi nakshatra kadın isimleri seçimini seviyoruz.

31. Çakrika:

Çok ünlü veya yaygın olmayan çok geleneksel bir isim istiyorsanız, chakrika iyi bir anlaşma olabilir. Tanrıça Lakshmi anlamına gelir.

32. Chanasya:

Chanasya, doğası gereği hoş ve hoş biri anlamına gelir. Sanskrit dilinden türetilmiştir ve Revathi nakshatra’daki kız bebekler için benzersiz, nadir ve sevimli bir isim seçimidir..

33. Çandini:

Chandini, birçok Kuzey Hindistan eyaletinde ideal olarak bulunan, çok ünlü ve zaten moda olan bir isimdir. Ay ışığı veya ışıltısı ve ışıltısı olan biri anlamına gelir. Kız için bu güzel Revathi nakshatra isimlerini seviyoruz.

34. Çandrakala:

Chandra Kala adı, ışıltılı Ay Işınları anlamına gelir. Birkaç Hintli hanede çok geleneksel ve ünlü bir kız bebek ismidir..

35. Şarana:

Charana adı Sanskritçe ve diğer dillerde ayak anlamına gelir. Bu, Hindu dini metinlerinden esinlenmiştir ve doğan Revathi nakshatra için çok nadir ancak geleneksel bir isim seçimidir..

36. Çarita:

Charitha, sıcak kalpli biri anlamına gelir. Aynı zamanda yardımcısı karaktere sahip doğru kişi anlamına gelir. Bu Telugu’daki yaygın ve ünlü Revathi nakshatra isimleri arasındadır..

37. Charithra:

Charithra, birkaç Güney Hint dilinde tarih anlamına gelir. Revathi natchathiram kız bebek isimleri için güzel ve karmaşık bir isimdir..

38. Charulatha:

Charulatha güzel sarmaşık anlamına gelir. Bu isim çok geleneksel bir seçimdir ve şimdiden birkaç evde ünlüdür. Revathi nakshatra için eski bir klasik kız bebek ismidir..

39.

Charvi güzel kadın demektir. Kısa ve sevimli bir modern yeni gün kız bebek ismi, kısa ve sevimli bir isim istiyorsanız, bu da Revathi yıldız kız bebek isimleri listesinden seçiminize uygun olabilir..

40. Çaturya:

Sanskrit dilinde Chaturya, akıllı veya bilge karaktere çevirir. Yaratıcı ve yenilikçi bir isim isteyen modern ebeveynler için güzel bir seçim..

41. Çavi:

Hintçe dilinde Chavi yansıma anlamına gelir. Aynı zamanda ışık ışını anlamına gelir. Bu güzel ve büyüleyici kısa ve şirin bir kız bebek ismi. Bunu çok seviyoruz.

42. Çinmayı:

Chinmayi mutlu demektir. Aynı zamanda bilinç anlamına da gelir. Bu, Sanskrit dilinden gelen Revathi nakshatra adında geleneksel ama yaratıcı bir kız bebek..

43. Chirasvi:

Chirasvi, güzel bir gülümsemeye sahip olan kişi anlamına gelir. Adı aynı zamanda muhteşem, zamansız kadınlar anlamına gelir. İsim nadiren bulunur ve Revathi nakshatra için sevimli bir kız bebek ismidir..

44. Dekshita:

Dekshitha veya Dekshita, hazırlanmak veya başlamak anlamına gelir. Birkaç Güney Hindistan eyaletinde moda olan sevimli ve yaygın bir kız bebek ismidir..

45. Deli:

Depali mutlu insan demektir. Revathi nakshatra için kısa ve sevimli bir kız bebek ismi ve anlamı da var.!

46. ​​Devaki:

Devaki, Lord Krishna’nın annesidir. Aynı zamanda ilahi ve minnettar bir şey anlamına gelir. Tüm anlamları seviyoruz ve bu, Revathi nakshatra doğumlular için popüler bir klasik isim seçimidir..

47. Devyaşi:

Devyashi, ilahi kutsamalara sahip olan kişidir. Henüz çok yaygın olmayan geleneksel anlam arayanlar için doğru bir seçim olabilir..

48. Chitralekha:

Bu şiirsel ismi seviyoruz, Chitra Lekha. Güzel demek, tıpkı resimdeki gibi. Revathi nakshatra kızı için sanatsal, yaratıcı ve büyüleyici bir isim seçimi..

49. Chitrani:

Chitrani, tanrıça Nehri Ganga’dan başkası değildir. Ganga nehrinden ilham alan ortak bir seçimdir..

50. Dea:

Süper sevimli ve çok kısa güzel bir isim isteyen ebeveynler için Dea eşsiz bir seçim olabilir. Bu iyilik veya kibar biri anlamına gelir.

Revathi Nakshatra Üniseks İsimleri:

51. Devak:

Devak ilahi demektir. Hem erkekler hem de kızlar için uygun olan Revathi Nakshatra için benzersiz ve yaratıcı bir unisex isim seçimidir..

52. Çaytanya:

Chaitanya, erkekler ve kızlar için yaygın ancak yaratıcı ve modaya uygun bir başka unisex adıdır. Hayat, bilgi ve bilinç demektir..

53. Devala:

Devala, kendini Tanrı’ya adadığı anlamına gelir. Erkekler ve kızlar için iyi olan geleneksel bir isim istiyorsanız, Devala ideal olabilir ve nadiren bulunur..

54. Çaru:

Charu hoş ve güzel demektir. Bu Revati nakshatra Meena Rashi isimleri genellikle hem erkekler hem de kadınlar için bir isim olarak bulunur..

55. Devaşri:

Devasri, Aziz gibi Tanrı’dır. Bu, Revathi nakshatra’da hem erkekler hem de kızlar için çok geleneksel ve klasik bir ortak isim seçimidir..

Revathi Nakshatra İkiz İsimleri:

56. Charan – Charuvi:

Charan ve Charuvi, Revathi nakshatra’daki kız ve erkek çocuklar için ikiz fikirlerdir. Charan ismi ayak anlamına gelir ve aynı zamanda Tanrı’nın ilahi ayaklarını ifade eder. Charuvi, ışık ve parlak bir ruh anlamına gelir..

57. Chaitna – Chaitri:

Chaitna ve Chaitri, Revathi nakshatra için ikiz kız bebek ismi fikirleridir. Chaitna adı, ayçiçeği tohumları anlamına gelir. Chaitri, Chaitra ayında veya bahar mevsiminde doğan biri anlamına gelir. Bunlar kafiyeli isim fikirleri.

58. Çakrin – Çakrika:

Her ikisi de Revathi nakshatra için ikiz erkek bebek ve kız isimleridir. Chakrin, Lord Siva veya Lord Vishnu anlamına gelir. Chakrika, Tanrıça Lakshmi’den başkası değildir. Her ikisi de geleneksel isim fikirleridir..

59. Devagya – Devain:

Bunlar Revathi Nakshatra’da geleneksel anlamları olan ikiz erkek bebek isimleridir. Devagya, Tanrı’nın emri anlamına gelir. Devain ilahi demektir.

60. Chatur – Çayank:

Chatur ve Chayank, Revathi nakshatra için sevimli ve modern ikiz erkek bebek ismi fikirleridir. Chatur adı akıllı adam anlamına gelir. Chayank ayı ima eder.

Erkekler ve kızlar için bu Revathi nakshatra bebek isimleri listesiyle, uygun ve anlamlı bir isim seçimi arayışınızın sona erdiğini umuyoruz. Bu isimler hakkında ne düşünüyorsunuz ve en çok hangilerini beğendiniz? Bilmemize izin ver!

Sorumluluk Reddi:

Yukarıda bahsedilen tüm isimler ve anlamlar bağlamsaldır ve farklı dillere, bölgelere ve ülkelere göre değişebilir. Aynı isme bağlı çeşitli anlamları ve sembolizmi anlamak için derinlemesine araştırma yapmanızı tavsiye ederiz..