Hindu astrolojisine göre doğum saati, tarihi ve yeri kişinin doğduğu yıldız, güneş ve ay burcunu belirler. Astrolojiye inanıyorsanız ve çocuğunuza doğum nakshatrasına göre isim vermeyi tercih ediyorsanız bu seri size yardımcı olacaktır. Bugün, bu yıldızın altında doğan çocuklar için Uttara Phalguni Nakshatra bebek isimlerini göreceğiz..

Çocuğunuza modern bir isim mi yoksa geleneksel bir isim mi vermek istiyorsunuz; Bu yıldızın altında doğan erkek ve kız bebekleri için anlamlı, sevimli, yaratıcı ve sevimli Uttara phalguni nakshatra isimlerinin bir listesini hazırladık. Bu, hem yıldız sıralamasında hem de bebek isimlerini nakshatralara göre tartışan dizide onikinci sırada..

uttara phalguni nakshatra isimleri

Uttara Phalguni Nakshatra ve Özellikleri:

Uttara phalguni nakshatra, Surya’dan (güneş) etkilenen toplam 27 yıldızlı burçlar sıralamasında onikinci sıradadır. Nakshatra, Aslan burcunda 26.40’tan Başak’ta 10’a kadar değişir. Yıldız, karyolanın dört ayağı ile sembolize edilir. Küçük çocuğunuz Uttara phalguni nakshatra altında doğduysa, doğada çok arkadaş canlısı oldukları söylenir. Uttara phalguni nakshatra doğumlular kibar, cömert, yumuşak huylu, yardımsever ve arkadaş canlısıdır. Hırslıdırlar ve iradeleri güçlüdür, azimlidirler ve her zaman hedeflerine ulaşmayı hedeflerler..

Sadece bu değil, Uttara phalguni nakshatra doğumluların çabalarında her zaman başarılı oldukları bilinmektedir. Şimdi devam edelim ve aşağıda Uttara phalguni nakshatra doğumlular için en son isimleri keşfedelim.

Uttara Phalguni Nakshatra Bebek İsimleri için Başlangıç ​​Harfi/Hecesi:

Uttara nakshatra isimleri aşağıdaki hecelerle başlamalıdır..

Te, Ta, Taa, Pa, Paa, Pi, Pee, To

Uttara Phalguni Nakshatra Borns 2020 için İsimler:

İşte başlıyoruz; hadi başlayalım ve kız ve erkek bebekler için en güzel Uthiram natchathiram isimlerini keşfedelim.

Uttara Phalguni Nakshatra Erkek Bebek İsimleri:

1. Paarak:

Paarak hoş demektir. Adı aynı zamanda kurtarmak ve özgürleştirmek anlamına gelir. Bu, erkekler için nadir ve benzersiz Uttara phalguni nakshatra bebek isimlerinden biridir..

2. Paralar:

Paaras, sağlıklı anlamına gelen günümüzün adıdır. İsim bugünlerde önem kazanıyor ve günümüzün modern ebeveynleri için oldukça yeni bir seçim..

3. Parsel:

Paarth, Arjun’un diğer adıdır. İsim ayrıca alternatif olarak kral, prens anlamına gelir. Geleneksel ama kulağa hoş gelen bir erkek bebek ismidir..

4. Paatav:

Paatav satır anlamına gelir. Bu çok nadir bir isimdir ve modern olduğu kadar anlamlıdır. Henüz pek kimse bu Uttara phalguni nakshatra erkek isimlerini bilmiyor.

5. Paavan:

Paavan veya Paawan, ateş, kutsal ve saf anlamına gelir. Bu, son on yılda çok yaygın bir erkek bebek ismidir, ancak anlamında çok klasiktir..

6. Padmanabh:

Padmanabh, nilüferi olan demektir. İsim aynı zamanda Lord Vishnu için alternatif bir isimdir. Aynı addaki diğer varyasyonlar Padhmanabh, Padhmanabha ve Padhmanabhan’dır..

7. Pakşin:

Pakshin veya Pakhshin kanatlı sakal anlamına gelir. Uttara phalguni nakshatra erkek çocuğa verilen isimler, orijinal olarak birkaç Hint dilinde kuş anlamına gelen pakhshi kelimesinden türetilmiştir..

8. Palaş:

Palash tamamen modern bir erkek bebek ismidir. Yeşillik demektir. Uttara phalguni nakshatra için aynı erkek bebek isimlerinin diğer anlamı attır..

9. Pallav:

Pallav, benzersiz ve genç bir erkek bebek ismidir. pallav, genç sürgünler ve yapraklar anlamına gelir. İsim aynı zamanda müzik terminolojisinden alınmış bir kelimedir..

10. Pankaj:

Pankaj çok popüler bir Hint ismidir, ancak hoş ve güzel bir anlamı vardır. Lotus çiçeği anlamına gelir. İsim aynı zamanda Lord Brahma’nın başka bir adıdır..

11. Pankit:

Pankit, Çizgi anlamına gelir. Bu, Uttara phalguni nakshatra altında çok benzersiz ve yeni, modern bir erkek bebek ismidir..

12. Panvit:

Güzel ve modern bir sese sahip geleneksel bir isim istiyorsanız, Panvith ideal olabilir. Panvith, Lord Siva’dır.

13. Paragraf:

Parag zaten popüler bir Kuzey Hindistan erkek bebek ismi. Parag adı şöhret anlamına gelir. Aynı zamanda güzel kokulu ve güzel koku anlamına gelir..

14. Paramesh:

Paramesh ismi, kelimenin tam anlamıyla Lord Siva ve Lord Vishnu’nun isimlerinden türetilmiştir. Bir çocuk için Uttara phalguni nakshatra isimleri tüm dünyanın Tanrısı anlamına gelir.

15. Paranjay:

Paranjay, Denizlerin Efendisi Varun’a tercüme edilir. Uttara phalguni nakshatra için güzel ve büyüleyici bir erkek bebek ismi.

16. Parijat:

Parijat adı Hindu mitolojik metinlerinde ilahi bir ağaç anlamına gelir. bu bir gök çiçeği.

17. Mahalle:

Parish, arayan veya bir şey arayan kişi anlamına gelir. Bu, erkek bebekler için çok modern ve çağdaş bir isimdir..

18. Paritoş:

Parithosh, memnuniyet ve zevk anlamına gelir. Bu, çoğunlukla Kuzey ve Batı Hindistan eyaletlerinde yaygın ve iyi bilinen bir erkek bebek ismidir..

19. Partek:

Parteek bir sembol anlamına gelir. Bu, Hintçe dilinden türetilmiş çok benzersiz ve nadir bir erkek bebek ismidir..

20. Parvan:

Parvan dolunay demektir. Hint dillerinden türetilmiş ve orijinlidir ve ayrıca ışıltı ve mutluluğu simgelemektedir..

21. Pasupathi:

Pasupathi, nesiller boyu birlikte gelen çok geleneksel bir erkek bebek ismidir. Yine de bu klasik bir isim seçimidir. Pasupathi, tüm hayvanların efendisi anlamına gelir. Aynı zamanda Lord Shiva’nın başka bir adıdır..

22. Patika:

Pathik, gezgin veya maceracı anlamına gelir. İsim, çağdaş anlamlara ve hoş çağrışımlara sahip yeni ve modern bir isimdir. Hintçe kökenlidir.

23. Piyuş:

Piyush nektar demektir. Bu yine çoğunlukla Kuzey Hindistan’da bulunan çok yaygın bir erkek bebek ismidir..

24. Pavan:

Pavan veya Pawan, esinti, rüzgar ve hava anlamına gelir. Bu, güney Hindistan da dahil olmak üzere Hindistan’ın çeşitli eyaletlerinde çok yaygın ve çoğunlukla bulunan bir isimdir..

25. Pavyon:

Sevimli bir anlamı ve sevimli sembolizmi olan bir şey istiyorsanız, bu iyi olabilir. Pavi aşk demektir.

Uttara Phalguni Nakshatra Kız İsimleri:

26. Paarthvi:

Paarthvi çok güzel bir kız bebek ismidir. Kuzey Hindistan’da önem kazanan yaygın ve yeni keşfedilen bir isimdir. Parthvi, Tanrıça Lakshmi ve Sita Devi’nin diğer adıdır. Aynı zamanda Dünyanın Kızı anlamına gelir..

27. Paavani:

Paavani veya Paawani, gerçek ve kutsal olan biri anlamına gelir. Bu, Hindistan’ın çeşitli eyaletlerinde Hint dillerinden türetilmiş çok yaygın bir kız bebek ismidir..

28. Padmaja:

Padmaja yine nesiller boyu popüler olan geleneksel ve eski bir isimdir, ancak yine de güzel ve klasik bir isimdir. Lotus’tan doğmuş biri olan Tanrıça Lakshmi anlamına gelir..

29. Pankhuri:

Pankhuri çok hoş bir kuzey Hindistanlı kız bebek adıdır. Çiçeklerin taç yaprakları anlamına gelir. Bu güzel Uttara phalguni nakshatra kadın isimleri.

30. Panvi:

Panvi tanrıça demektir. Bu çok nadide ve eşsiz bir kız bebek ismi olmasına rağmen güzel ve yoğun bir anlamı vardır. Ne düşünüyorsun?

31. Parameshwari:

Parameshwari veya Parameswari, Tanrıça Durga anlamına gelir. Adı, dünyanın en yüksek hükümdarı anlamına gelir. Bu çok geleneksel bir kız bebek ismi.

32. Paravan:

Paravana, Uttara phalguni nakshatra’da bir kız bebek için çok yeni ve benzersiz, canlandırıcı bir seçimdir. Işık demektir. Aynı zamanda umudu ve ışıltıyı da sembolize eder..

33. Pari:

Pari, peri veya melek anlamına gelen klasik ve sonsuza kadar sevimli bir isimdir. Hintçe Pari kelimesinden türetilmiştir. Uttara phalguni nakshatra için bu dört harfli kız bebek isimleri oldukça güzel ve hoş bir anlam ifade ediyor..

34. Parimala:

Hintçe, Sanskritçe, Telugu dili ve diğerleri dahil olmak üzere birçok dilde Parimala, koku anlamına gelir. Bu Uttara phalguni nakshatra kız bebek için güzel bir seçim..

35. Parineetha:

Parineetha uzman demektir. Aynı zamanda tam bir varlık, bilgili ve bilge anlamına gelir. Bu klasik ve güzel bir kız bebek ismi.

36. Parni:

Parni yapraklı demektir. Bu, Uttara phalguni nakshatra altında modern ve yeni bir bebek adıdır. Bu, kız bebek için benzersiz Uttara phalguni nakshatra isimlerinden biridir..

37. Parul:

Parul güzel insan demektir. Aynı zamanda pratik, kibar anlamına gelir. Alternatif olarak, Parul’un adını taşıyan bir çiçek de vardır. Bu, Hindistan’ın birçok yerinde hoş ama yaygın bir kız bebek ismi..

38. Parvati:

Parvathi, Tanrıça Parvathi Devi’den başkası değildir. Bu, Uttara phalguni nakshatra altında geleneksel bir kız bebek ismi seçimidir..

39. Pavişka:

Pavishika veya Pavishka doğa demektir. İsim, benzersiz bir anlamı olan yeni ve modern. Nadir bir isim, sevimli yeni bir isim arayan modern ebeveynler için ideal..

40. Padma Priya:

Padma Priya hoş ve klasik bir kız bebek ismidir. Padma Priya adı nilüferin sevgilisidir..

41. Pavitra:

Pavithra, Pavithra kelimesinin kendisinden türetilen birçok eyalette çok yaygın olarak bulunan bir isimdir. saf demektir.

42. Ödeme:

Payal, Hintçe dilinde halhal anlamına gelir. Bu kısa ve sevimli bir kız bebek ismi Uttara phalguni nakshatra.

43. Pihu:

Çok kısa ve sevimli başka bir kız ismi istiyorsanız, Pihu ideal olabilir. Pihu tatlı ve mükemmel insan demektir.

44. Piramila:

Piramila, tüm dünyanın kraliçesi anlamına gelir. Bu çok yeni ve yenilikçi bir Uttara phalguni nakshatra adıdır..

45. Piya:

Piya sevilir. Bu, son yirmi yılda ebeveynler için çok yaygın ancak klasik bir isim seçimidir. Adı da çok sanatsal ve şiirsel.

46. ​​Piyuşi:

Piyushi kutsal su demektir. İsim, Uttara phalguni nakshatra’daki kız bebekleri için oldukça geleneksel ancak modern ve benzersiz nadir isimdir..

47. Pavana:

Pavana tazelik ve saflık demektir. Öte yandan kutsal anlamına da gelir..

48. Parveen:

Parveen yıldız demektir. Bu, Kuzey Hindistan’ın çeşitli eyaletlerinde yaygın olarak kullanılan bir kız bebek ismidir..

49. Piyalı:

Piyali kulağa hoş ve sevimli gelen bir kız bebek ismidir. Piyaali veya Piyali ağaç anlamına gelir. Bu güzel bir Uttara phalguni nakshatra Kanya rasi kızlar için isim seçimi.

50. Partha:

Parmitha veya Parmita bilgelik demektir. Bu, Uttara phalguni nakshatra için kız bebek isimleri listesi altındaki benzersiz ve yeni bir isim seçimidir..

Uttara Phalguni Nakshatra için Üniseks İsimler:

51. Pera:

Pera dindar demektir. Bu aynı zamanda fars dilinde kutsal anlamına da gelmektedir. Bu, Uttara phalguni nakshatra için nadir ve sevimli bir kız ve erkek bebek adıdır..

52. Pavi:

Pavi saf demektir. Bu, Uttara phalguni nakshatra altında hem kız hem de erkek bebekler için adlandırılabilir..

53. Pavni:

Pavni, erkek ve kız bebekler için ideal olan unisex bir isim olabilir. Tha adı Pavni bal, gerçek ve Lord anlamına gelir.

54. Padma:

Padma, hem erkek hem de kız bebekler için ideal olan çok ünlü ve iyi bilinen bir isimdir. Bu aynı zamanda bir ad için bir ad olarak önek olarak da kullanılabilir. Padma, lotus anlamına gelir. Aynı zamanda Tanrıça Lakshmi anlamına gelir..

55. Pahal:

Pahal başlangıç ​​demektir. Aynı zamanda inisiyatifi ve yönü sembolize eder. Bu, modern zamanların güzel bir kız ve erkek bebek tercihi unisex adıdır..

Uttara Phalguni Nakshatra için İkiz Bebek İsimleri Seçenekleri:

56. Piyaşa – Piyuşa:

Piyaşa aşk demektir. Piyusha, bir insanı ölümsüzleştirebilen bir içecek olan Amrit anlamına gelir. İkisi de tatlı ve anlamlı ikiz kız bebek ismi seçimleri

57. Pival- Pivari:

Pival ağaç demektir. Pivari, Sukha’nın karısı anlamına gelir. Kafiyeli bir ikiz bebek ismi seçimi istiyorsanız, bunlar kız bebekleri için iyi olabilir..

58. Paanik – paaraj:

Paanik el demektir. Paarl ise altın demektir. Aynı zamanda değerli, mücevher benzeri bir insanı sembolize eder. Bunlar kısa ve sevimli erkek bebek ikiz isim seçenekleri.

59. Padmadhar – Padmajai:

Padmadhar, lotus çiçeği tutan kişi anlamına gelir. Padmajai, Lotus’tan doğan Tanrıça Lakshmi’dir. Bunlar Uttara phalguni nakshatra için geleneksel bebek ikiz kız ismi seçenekleridir..

60. Pakhi – Pakşa:

Pakhi kuş demektir. Paksha, ayın evreleri anlamına gelir. Bunlar ikizler için sevimli ve sevimli bir kız ve erkek bebek ismi seçenekleri..

Uttara phalguni nakshatra bebek isimleri listesini faydalı bulduğunuzu umuyoruz. Erkek ve kız çocukları için anlamlı, sevimli, geleneksel ve modern bebek isimlerinin mükemmel dengesidir. Küçük için hangi ismi beğendiğinizi bize bildirin; senden haber almayı seviyoruz!

Sorumluluk Reddi:

Yukarıda verilen tüm isimler, bağlam ve zamana göre anlamlarını taşır. Bu anlam ve semboller farklı kültürlere, ülkelere, bölgelere ve dillere göre değişebilmektedir. Adına ekli çeşitli yorumları anlamak için önce kapsamlı araştırmanızı yapmanızı öneririz..