Rashi İsimleri Hint astrolojisinde çok önemli. Bir bebeğe Zodyak kurallarına göre isim vermenin hayatta başarı ve pozitifliği davet ettiğine inanılır. Bugün, Krittika Nakshatra (2,3,4 Pada), Rohini Nakshatra (4 Pada) ve Mrigashira Nakshatra (1,2 Pada) altında doğan çocuklar için iyi olan Vrishabha Rashi Bebek İsimlerine bakacağız..

vrishabha Rashi bebek isimleri

Önce bu Nakshatraların Vrishabha rasi adı Alfabelerine (fonik sesler) bakalım:

  • Krittika Nakshatra: Ae, Ai, Ee, Aa, A
  • Rohini Nakşatra: O, Va, Vaa, Vi, Vee, Vu, Voo, Wa, Wu
  • Mragashira Nakshatra: Ve, Vo, Ka, Kaa, Ki Kee, Biz, Wo

Erkek ve Kız Çocukları İçin En İyi 55 Vrishabha Rashi Bebek İsimleri:

Vrishabha Rasi’de doğan bebekler için modern ve anlamlı isimler arıyorsanız, aşağıdakileri okuyun:

Erkek Bebekler İçin 20 Vrishabha Rasi İsimleri:

Vrishabha Rasi’de doğan erkeklerin bağımsızlık, özgürlük sevgisi ve kararlılık gibi özellikler gösterdiği söylenir. İşte Boğa doğumlu erkek bebeklerin kişiliklerini mükemmel bir şekilde tanımlayan anlamları ve sembolizmi olan isimlerin bir listesi:

1. Ainesh:

Aineshi, Sanskrit dilinden türetilen, erkekler için kulağa hoş gelen bir Vrishabha Rashi adıdır. Bu kelimenin anlamı, parlaklığı, enerjik doğayı, üstün gücü ve liderlik niteliklerini temsil eden “Güneşin görkemi” dir..

2. Ayuş:

“Aeyush” adı, “uzun ömür” anlamına gelen Sanskritçe “Aayush” kelimesinin çağdaş bir versiyonudur. Üç heceli Krithika Nakshatra’da doğan erkek bebekler için anlamlı bir isimdir..

3. Aakash:

Aakash, Vrishabha Rashi’de doğan erkekler için bir Hindu adıdır. Sanskritçeden türetilmiştir ve birden çok anlamı vardır. Aakash “gökyüzü”, “açıklık”, “boşluk” anlamına gelir ve aynı zamanda enginliği, büyük kalbi, nezaketi vb. temsil etmek için sembolik olarak kullanılır..

4. Adipta:

Güçlü bir anlamı olan benzersiz bir Vrishabha Rashi erkek bebek ismi arıyorsanız, Aadipta’yı deneyin. Kökleri Sanskrit dilindedir ve “ateş seti”, parlak”, “yanan”, “muhteşem”, “parlak” vb. Anlamlarına gelir..

5. Aadiv:

Aadiv, “narin” anlamına gelen güzel bir erkek bebek ismidir. Bu, fiziksel bir zayıflık anlamına gelmez, bunun yerine yumuşak bir doğayı, nezaketi ve başkalarına karşı empatiyi temsil eder. Bu popüler ismin kısa şekli, Lord Shiva ile ilgili olan “Aadi” olabilir..

6. Aiden:

Aiden, İncil’de bir ilişkiye sahip İrlanda kökenli bir isimdir. Bununla birlikte, bu modern Vrishabha Rashi erkek bebek adının tarafsız anlamı, onu Hindistan’da bile geçerli kılar. Aiden “ateşli”, “ateş” ve hatta “zeka” anlamına gelir..

7. Havalı:

Airish’in farklı kültürlerde ve dinlerde birden fazla anlamı vardır. Hindu bağlamında Airish, “havalı” veya “hoş doğa” anlamına gelir. Bu, küçük oğlunun olumsuz durumlarda bile sakin ve sakin kalmasını isteyenler için anlamlı bir isimdir..

8. Ojalar:

Ojas, Vrishabha Rashi’de doğan erkekler için Hint kökenli bir isimdir. Bu kısa ve tatlı ismin güzel bir anlamı da var. Ojas “güçlü olan” anlamına gelir.

Ya da “ışıkla dolu”. Bir ömür boyu elde etmek için mükemmel bir kombinasyon olan hem fiziksel hem de ruhsal gücü temsil eder..

9. Omiş:

Hindu erkek bebekler için dini bir isim arıyorsanız, Omish’i deneyin. Bu bileşik kelime, Om ve Eesh’den yapılmıştır ve “Om’un Efendisi”, yani Lord Shiva anlamına gelir. Hatta ona takma ad olarak “Om” diyebilirsiniz..

10. Vaayun:

Vaayun, Rohini Nakshatra’da doğmuş hoş bir erkek bebek ismidir. Sanskrit dilinden türetilmiştir ve “Tanrı”, “Canlı”, “Aktif”, “Açık”, “Hareketli” vb. gibi birçok anlamı vardır. Kısacası bu isim yüksek enerji ve hareketlilik ile ilişkilendirilir..

11. Vaidesh:

Vaidesh kelimesi Hindu dinine aittir ve kökenleri Sanskritçedir. Kabaca “kutsal bilginin bir parçası olan” anlamına gelir ve kutsal Vedaları ve Upanişadları belirtir. Bu isme en yakın alternatif, “Kutsal Kitapların Efendisi” anlamına gelen “Vaidish”tir..

12. Veekshit:

Veekshit, Vrishabha Rashi’de doğan Hintli erkek bebekler için yaygın olarak kullanılan bir isimdir. “Cesur” veya başka bir bağlamda “Büyümek” anlamına gelir. Adı üç hecelidir ve Mrigashira Nakshatram’da doğanlar için uygundur..

13. Voumik:

Voumik, “Dünya Sevgisi” anlamına gelen modern bir sondaj Vrishabha Rashi erkek bebek ismidir. Ayrıca aile ve arkadaşlarla iyi ilişkiler sürdürmeyi, dünyada iyi bir insan olmak için gerekli tüm iyi nitelikleri sergilemeyi de sembolize edebilir. Basit isim, derin anlam!

14. Vedanth:

Vedanth, kökeni Sanskritçe olan, erkek bebek için kullanılan bir Hindu adıdır. “Nihai Bilgeliğe” ulaştığınızda “Vedaların Sonu” anlamına gelen “Veda” ve “Anth” kelimelerinden gelir..

15. Kaanha:

Birçok ebeveyn, çocuklarının Lord Krishna’nın bir reenkarnasyonu olduğuna inanır. Hatta bazıları erkek bebeklerine “Genç Krishna” anlamına gelen “Kaanha” adını veriyor. İlginç bir şekilde, küçük yaramaz Krishna’nızın hem adı hem de takma adı olabilir..

16. Kayrabh:

Kairabh kelimesi kulağa şık ve modern gelse de zengin bir mitolojik çağrışımı vardır. Bu kelimenin gerçek anlamı “nilüferden doğan” demektir. Hinduizme göre Lord Brahma, Lotus çiçeğinden doğdu, bu da Kairabh’ın onun birçok adından biri olduğunu gösterir. Yani, bu isim geleneklerin ve modernliğin mükemmel bir karışımıdır..

17. Kiaan:

Kiaan, erkek bebekler için Hintçe kökenli bir isimdir. “Tanrı’nın lütfuyla” anlamına gelir. Diğer bağlamlarda Kiaan, “eski veya uzak olan” anlamına da gelir. İsmin üç heceli olması kısa ve sevimli bir isim arayanlar için ideal..

18. Kireti:

Kireeti, Mahabharata’nın büyük savaşçısı Arjuna’nın diğer adıdır. Bu ismi Lord Indra tarafından kendisine hediye edilen taçtan (kireet) alır. Vrishabha rasi’de doğan bir erkek bebek için kısa ve güçlü bir isimdir..

19. Keethan:

Bu sadece melodik bir sesi değil aynı zamanda güzel bir anlamı da olan bir erkek bebek ismidir. Keethan “Kutsal şarkı” anlamına gelir ve diğer varyantı (anlam açısından) Keerthan’dır..

20. Vaman:

Waman, Lord Vishnu’nun bir Avtar’ı olan “Vaman”ın yazım varyantı adıdır. İsim genellikle “W” ile bir kelime arayan ancak doğru kelimeyi bulmakta zorlananlar tarafından tercih edilir..

Vrishabha Rashi Doğmuş Kızlar İçin En İyi 20 Bebek İsimleri:

Hassas feldgeling’inizin bağımsız, güçlü ve güçlü bir kadına dönüşmesini istiyorsanız, bu Vrishabha Rashi Bebek isimlerinin bir destek vereceğinden emin olabilirsiniz. Aşağıdaki isimlere ve anlamlarına bakın:

21. Aabheri:

Aabheri, Vrishabha Rashi’de doğan kızlar için güzel bir isim. Sanskritçe’den türetilmiştir ve Klasik müzikte bir Raga’nın adıdır. Küçük müzisyeninizin gelecekte parlamasını istiyorsanız, bu onun için en iyi isim.!

22. Adhya:

Aadhya, Vrishabha Rashi’de doğan kızlar için güçlü bir isimdir. “Aadi Shakti” veya “İlk İlahi Form” olarak da anılan Tanrıça Durga’nın birçok adından biridir. İlginçtir ki, Afrika dilinde “hediye” anlamına gelen Aadya adında bir kelime vardır. Hintli veya Afrikalı olsun, isim prensesiniz için oldukça uygun..

23. Ayşe:

Genellikle Eesha ile karıştırılan Aesha, “Aa-Esha” olarak telaffuz edilir. Bu kelimenin gerçek anlamı “hayat dolu kimse”dir. Bu ad genellikle Hintçe konuşan topluluklarda bulunur.

24. Aishiki:

Siz ve eşiniz Shiva’nın ateşli adanmışlarıysanız, kızınız için en iyi isim Aishiki’dir. Niye ya? Bu kelimenin anlamı “Şiva’ya ait olan” veya başka bir deyişle “Parvati”dir. Bu isim aynı zamanda kraliyet, tanrısallık vb..

25. Aisiri:

Aisiri, Vrishabha Rashi’de doğan kızlar için benzersiz bir isimdir. “Zenginlik” veya “refah” anlamına gelir. Bu ismi Karnataka gibi Güney Hindistan bölgelerinde bulmanız muhtemeldir. Bu kelimenin takma adı da zenginlik anlamına gelen “Siri” olabilir..

26. Ojaswini:

Ojaswini, Rohini Nakshatram’da doğan kızlar için başka bir güzel isim. Bu kelimenin anlamı “Parlayan” veya “parlayan”dır. Bu isme sahip kişilerin genellikle oldukça iyimser ve zeki olduklarına inanılmaktadır..

27. Ovi:

Vrishabha Rashi doğumlu kız bebeğiniz için kısa ve tatlı bir isim “Ovi” olabilir. Ovi’nin bir Aziz tarafından verilen kutsal mesaj olduğu Marathi kültüründen gelir. Bu 2 heceli kelimenin yazılması ve telaffuz edilmesi de kolaydır..

28. Vaanmayı:

Kız bebeğinize Hindu geleneklerine de uygun farklı bir isim arıyorsanız Vaanmayi’yi deneyin. Bu eski kelime, bilginin tanrısı olan “Tanrıça Saraswathi” anlamına gelir. Çocuğunuzun benzersiz bir isme sahip olmasını istiyorsanız bu kelimeyi deneyin..

29. Vaidehi:

Vaidehi, Sita’nın birçok adından biridir. Janaki veya Sita’dan başkası olmayan “Videha Krallığının Prensesi” anlamına gelir. Diğer bağlamda, Vaidehi bir “inek” ve aynı zamanda bir tür uzun biber anlamına gelir. Bir kelime ve bir çok anlam!

30. Vedhya:

Vedhya, Boğa doğumlu kız bebekleri için anlamlı bir isimdir. “Ünlü”, “Ünlü” ve hatta “Bilgi” anlamına gelir. Kutsal bilgiyi de ifade eden bu kelimeye “Veda” lakabını kullanabilirsiniz..

31. Vunshika:

Vunshika, “Tanrıça Durga” anlamına gelen kızlar için güzel bir isim. Ayrıca Aloe vera, Wood ve hatta flüt veya pipoya benzeyen bir müzik aleti gibi başka anlamları da vardır. Bu kelime için varyant adı yok.

32. Veenita:

Veenita kulağa “Veena” gibi geliyor ama farklı bir anlamı var. “Alçakgönüllü”, “basit” veya “aşağıdan aşağı” anlamına gelir. Bu isim, Mrigashira Nakshatram, Vrishabha Rasi’de doğan kızlar için idealdir..

33. Vernik:

Vernika, “renkli” anlamına gelen “Varnika” kelimesinin bir çeşididir. Küçük kızınızın kalabalıktan uzak durmasını sağlayan yeni ve taze bir sese sahiptir. İlginç bir şekilde, Latince’de Vernika, “zafer getiren” anlamına gelen “Veronica” için alternatif bir yazım olarak yazılmıştır..

34. Kaamya:

Kaamya, “güzel”, “başarılı”, “sevimli” gibi birden çok anlamı olan kız bebeklerine kulağa hoş gelen bir isimdir. Bu isme sahip olanların hoş ve çekici bir kişiliğe sahip olduğuna inanılır..

35. Kabita:

Kabita, “Şiir” anlamına gelen “Kavitha” için Bengalce bir kelimedir. Edebiyat dünyasından ilham alanlar için güzel bir isim..

36. Kayya:

Küresel bir görünüme sahip kızlar için bir Vrishabha Rashi adı arıyorsanız, Kaiya’yı deneyin. Japonca’dan geliyor ve “bağışlama” anlamına geliyor. Ayrıca Kaiya adında bir Hint tanrıçasına atıfta bulunulmaktadır..

37. Kiara:

Kiara, kız bebekleri için başka bir modern isimdir. Kökenleri Japonca, Korece, İtalyanca ve İrlanda dilleri gibi farklı dillerde birden fazla anlam ve çıkarımlara sahiptir. Bunlardan bazıları “parlak”, “güneşin ilk ışını”, “koyu saçlı” vb..

38. Keerthika:

Keerthika, “şan” veya “şöhret” anlamına gelen “Keerthi” adının başka bir çeşididir. “Keerthi” unisex kök kelimesi için “ka” son ekini eklemek kadınsı bir dokunuş katıyor. Bu isimde 3.5 hece var ve kulağa çok hoş geliyor.

39. Kişika:

Kishika, kız bebeklerine daha önce hiç duymadıkları farklı bir isim arayanlar için yeni tarz bir isim. Kelime kabaca “üzüm kadar tatlı” olarak tercüme edilir. “Kishu”, “Ishu” gibi sevimli takma adlar kullanabilirsiniz..

40. Wamika:

Wamika’nın Tanrıça Durga’nın birçok adından biri olduğuna inanılıyor. Bu aynı zamanda “W” harfiyle başlayan çok az Hintli kız isminden biridir. Wamika, “Durga Devi’nin sol Vama’sındaki (kol) bir sıfat” anlamına gelir..

Vrishabha Rashi Doğmuş Erkek ve Kız Bebekleri İçin 10 Unisex İsim:

Bebeğiniz için cinsiyetten bağımsız bir isim arıyorsanız veya doğmamış çocuğunuza cinsiyetini bilmeden isim vermeyi planlıyorsanız, bu 10 isim size yardımcı olabilir:

41. Vatsa:

Vatsa, “oğul” veya “genç buzağı (erkek)” anlamına geldiğinden, bu Rashi’de doğan herhangi bir erkek bebek için ilginç bir isimdir. Sanskritçe’den türetilmiştir ve bazı bağlamlarda “kız” veya “çocuk” anlamına da gelir. Yani bu kelime “Sree” gibi bir önek veya “yani” gibi bir sonek (örn.Vatsayani) eklenerek her iki cinsiyet için de V kullanılabilir.

42. Vajra:

Vajra, “yıldırım” anlamına geldiği için erkek ve kız bebekler için güçlü bir isimdir. Hint kökenli olan bu isim aynı zamanda yeryüzündeki en değerli ve nadir taşlardan biri olan “Elmas” anlamına gelmektedir. Başka bir referans, Vajra, Lord Krishna’nın büyük torununun adıdır. Bu ismi seçmek için daha fazla nedene ihtiyacınız var?

43. Kıran:

Kiran, Hindistan’da popüler bir unisex adıdır. Sanskritçe’den gelir ve “ışın”, “ışık ışını”, “güneş ışığı” ve “parlak ışık” gibi anlamlara sahiptir. Kızlar için, cinsiyete özgü hale getirmek için “mayi” gibi bir son ek eklenebilir..

44. Vanhi:

Vanhi, “Ateş” veya hatta “aydınlanma” anlamına gelen Sanskritçe kökenli bir isimdir. Cinsiyetten bağımsız sesi ve anlamı nedeniyle, isim hem erkekler hem de kızlar için seçilebilir..

45. Kinjal:

Kinjal, Boğa doğumlu bebekler için güzel bir unisex isimdir. “Bir nehir kıyısı” veya hatta “ün” anlamına gelir. Bu kelimenin özellikle eril cinsiyetle ilişkilendirilen bir başka anlamı da “bir çiçeğin erkek lifi”dir..

46. ​​Veda:

“Veda” kelimesi Hinduizm’in kutsal metinlerini ifade eder. Vedalar sonsuz bilgi ve bilgeliği sembolize eder. Bu nedenle birçok insan, küçük değişiklikler veya eklemeler yaparak erkek veya kız bebeklerine isim vermek için bu kelimeyi kullanmayı tercih eder..

47. Vibhuti:

“Vibhuti” kelimesinin farklı anlamları vardır. Sanskrit dilinden gelir ve “Kutsal Kül”, “zenginlik”, “şan” vb. ima eder. “Kumar” veya “kumari” gibi bir sonek eklemek onu daha cinsiyete özgü hale getirebilir..

48. Keva:

Keva, ingilizleştirilmiş bir sese sahip güzel bir isim. NRI’lar veya bebekleri için çok modern bir isim isteyenler için idealdir. Keva, “nazik”, “iyi görünümlü” veya “değerli” anlamına gelir..

49. Varya:

“Varya” kelimesinin birçok anlamı ve yorumu vardır. Bazıları “gizli hazine”, “kendiliğinden”, “iyi görünümlü” vb. Bu, adı hem erkek hem de kız çocukları için uygun hale getirir..

50. Vatsi:

Vatsi, Vrishabha Rashi’de doğan bebeklere verilen unisex bir isimdir. Lord Vishnu’nun birçok adından biri olarak kabul edilir. Bir erkek tanrı ile ilişkilendirilmesine rağmen, kızlara bile bu kısa ve sevimli isim verilir..

Vrishabha Rashi Bebekleri İçin 10 Kardeş İsmi:

İkizlerle kutsanmışsanız – erkek ve kız, bu Vrishabha Rashi bebek isimlerinden birini seçmeyi deneyin:

51. Vasanth – Vasanthi:

Vasanth, erkek bebekler için “Bahar” veya “Sarı Renk” anlamına gelen neşeli bir isimdir. Bu isim mutluluk, pozitiflik ve yeni başlangıçlarla ilişkilidir. Bu ismin kadın versiyonu da aynı anlama gelen “Vasanthi”dir..

52. Vedik – Vedika:

Boğa doğumlu kardeşler için belirlenen bir diğer anlamlı isim ise Vedik ve Vedika’dır. “Vedik” herhangi bir yerden alınan bilgi anlamına gelir. “Bilgiyi geri yüklemek” olarak yorumlanabileceğinden, “Vedika” kelimesi bu anlamı tamamlar..

53. Karthik – Karthika:

Karthik, bir erkek tanrı olan Lord Murugan veya Kumaraswamy’nin adıdır. Anlamı “Mutluluk bahşeden” demektir. Bu ismin kadın versiyonu, “cesaret bahşeden” anlamına gelen “Kartheeka”dır..

54. Vaibhav – Vaibhavi:

Vaibhav, Vrishabha Rashi’de doğan erkekler için popüler bir isimdir. “Muhteşem”, “bolluk”, “görkem” vb. Anlamına gelir. Bu ismin kadın versiyonu “Vaibhavi”dir, bu aynı zamanda “Görkem” anlamına gelir ve hatta Tanrıça Lakshmi’ye atıfta bulunur..

55. Vidyut –Vidyullata:

Vidyut, “elektrikli”, “güçlü” ve “şimşek” anlamına gelen Sanskritçe kökenli bir erkek bebek ismidir. Bu kelimeye anlamca en yakın olan dişi varyant, “yıldırım çizgisi” veya “şimşek bitkisi” anlamına gelen “Vidyullata”dır..

Erkek ve kız çocukları için en iyi 55 Vrishabha Rashi Bebek isminin bu derlemesini beğeneceğinizi umuyoruz. Kulağa şık ve benzersiz gelmenin yanı sıra, bu isimler başkaları üzerinde bir izlenim yaratmak için daha derin anlamlara da sahiptir. Bu Zodyak işaretine ait başka isimleriniz varsa, bize bildirin.!

SORUMLULUK REDDİ: Bu isimlerin farklı ülkelerde, kültürlerde ve dillerde farklı anlamlar taşıyabileceğini belirtmek önemlidir. Bu nedenle, bebeğiniz için bir isim seçmeden önce yerel kültürünüzdeki bir ismin sembolizmini tam olarak anladığınızdan emin olun. Bilgiler kapsamlı araştırma veya uzman görüşü ile desteklenmediğinden bu makalede sağlanan materyale güvenmemelisiniz..