Bu dünyanın başına bela olan baskın hastalıklardan biri, henüz uygun ve istikrarlı bir çözüme ulaşılamamış olan şiddetli ayaklanma kanseridir. Kanserin kendi karmaşasını yaratma yolu olsa da, işte sizi gerçekten suskun bırakabilecek bir kanser türü. Genellikle, dilinizi hedef alan ağız kanseri, iki kısım olmasına rağmen dil kanseri olarak adlandırılır. Dil kanseri için genel bir terim oral veya orofaringeal kanserdir..

Dil Kanseri Belirtileri

Dilin ön tarafında, diyelim ki üçte ikisinin ön kısmında kanser tespit edildiğinde, ağız kanseri olarak adlandırılır. Tümör, tüm hayati dokuların buluştuğu ve selamladığı dilin tabanında yer aldığında, genellikle orofaringeal kanser olarak sınıflandırılır..

Genellikle kanser, tütün kullanımına veya alkollere maruz kalmaya tepki gösterebilen vücudun dokularını etkiler. Sonra her zaman aniden tepki verebilecek itaatkar gen vardır. Kanser, sadece tespit edilmesinin değil, tedavisinin de sabit bir garantisi olmayan pahalı bir uzatma süreci olduğu çok zor bir hastalıktır. Ancak kanser asla bir günde çiçek açmaz. İstikrarlı bir süreç olmasına rağmen zaman alır ve ilk yaşta tespit edilirse yeni bir kuruş kadar iyileşebilir..

Dil Kanseri Belirtileri:

Burada dil kanserini tespit etmek için bazı belirtiler verilmiştir..

1. Fiziksel değişim:

Dil kanserinin ilk belirtisi, dokuları etkileyen kanserli hücrelerin pıhtısıdır; bu nedenle, genellikle yerde küçük bir yumru veya bir tür enfeksiyon oluşur. Genellikle yaklaşık iki hafta süren aftlardan mustarip oluruz, bu nedenle küçük bir konuda aşırı hızlı nefes alıp vermediğinizden emin olun. Bununla birlikte, şüpheli bir yumru veya enfeksiyon sizi rahatsız ediyorsa, kontrol ettirin..

2. Ağrı:

Bazı ağrılar kanser tamamen oluşana kadar son noktaya bırakılırken, eğer yeterince şanslıysanız, yiyecek veya içecekleri çiğnerken veya yutarken hafif bir batma hissi veya ağrı veya tahriş yaşayabilirsiniz. Bu rahatsızlık uzun sürerse muayene gerekir.

3. Tat değişikliği:

Yutma sorunlarının yanı sıra tat alma duyularında da değişiklik hissedilebilir. Bir zamanlar ölmeye alıştığınız yiyecekler artık sıradan ve yavan geliyor ve her geçen gün iştahınız azalmaya devam ediyor. Bu dil kanserinin belirtilerinden biri olabilir.

4. Uyuşukluk:

Dilinizdeki yumruların yanı sıra, bazen ağızda veya dilde uyuşukluk hissedebilirsiniz. Bu genellikle, dili beyne bağlayan dokuların etkilendiği bir orofaringeal kanser senaryosu olduğunda olur ve dilin geçici olarak felç olmasına neden olur, belki sadece birkaç dakikalığına..

5. Kalınlaşma:

Bu da, dilin belirli bir bölümünün kalınlaştığı ve ağırlaştığı, şiştiği ve hareket etmesi veya dokunması acı verici olduğu fiziksel rahatsızlık kriterlerine girer..

6. Sürekli Ağrı:

Diliniz hedef olsa da, boğazda sürekli bir ağrı dil kanseri için de akut bir işaret olabilir. boğaza ek olarak sürekli bir kulak ağrısı da olabilir çünkü boğaz ve kulak dile en yakın yerdedir.

7. Kanama:

Bu genellikle ağızdan veya yolun veya yumrunun oluştuğu etkilenen bölgeden hafif kanama ile gelebilir. Bunlar zaman zaman kanamaya neden olan kanserli hücrelerdir..

8. Kilo Kaybı:

Bu şaşırtıcı gelebilir, ancak çoğu zaman kanser ciddi bir kilo kaybına neden olabilir. Düzenli olarak kilo kaybediyorsanız ve aşırı kilo kaybı olan bir noktaya ulaşırsa, listenizde bir tıbbi kontrol bulundurun..

9. Konuşma Zorluğu:

Boğazınızdaki ve dilinizdeki tüm ağrılar, yaralar ve yumrular ile konuşmak zor olabilir. Bu, ani ses değişikliği, konuşurken sıkıntı veya ağrı veya ses çıkaramama şeklinde olabilir..