Hemoroid kelimesi, anüs bölgesindeki bazı damarların veya dokuların şişerek çok acı verici bir yolculuğun ortaya çıkmasına neden olduğu tıbbi bir durumu tanımlar. Bu durum genellikle, tedavi edilmediği takdirde iltihaplanma üzerine yığınlara dönüşecek olan yumuşak küme benlerinin varlığı ile karakterize edilir. Ancak hemoroid sandığınızdan çok daha yaygındır. Bu küçük küme kümeleri hepsinde mevcuttur. Sadece büyüdüğünde veya iltihaplandığında hemoroid sorunu yaşarız..

Hemoroid Belirtileri

Ancak hemoroid bezinin büyümesinin sabit bir nedeni yoktur. Birincil ve kesin atış nedeni hamileliktir. Pelvik bölgedeki tümörler veya sürekli kabızlık olayı da sebeplerden biri olabilir. Bir enfeksiyon, bu genişlemiş bezlerin neden devam ettiğinin bir nedeni olarak da adlandırılabilir. Bununla birlikte, genellikle hemoroidinizin varlığını ele veren bazı semptomlar vardır..

Ağrı:

Vücudumuzdaki anal veya anüs, tüm ağırlığımızı destekler, ancak yine de, çok küçük bir arızanın bir kova dolusu ağrıya ve uykusuz gecelere neden olabileceği vücudumuzdaki en hassas yerlerden biridir. Aynı şey hemoroid ile olur. Basurlar bir sonraki aşamadır, hemoroid, otururken veya bağırsakların geçişi sırasında anüsünüzün genişlemesi veya daralması gerektiğinde kasların veya topakların hareket etmesine neden olacak şekilde ağrı hissedeceğiniz acı verici bir hikayedir. Daha iyi sonuçlar için yuvarlak bir popo yastığı taşırsanız daha kolaydır..

Kan pıhtısı:

Hemoroid, anüsün dış bölgesinde de oluşabilir ve bu durumda, onlar gelmeden önce bazı fiziksel rahatsızlıklar hissedebilirsiniz. Bu genellikle kan pıhtısını gösteren kan kırmızısı olan küçük döküntü benzeri topaklar içerir. Bunlar da acı vericidir ve zamanla büyür ve büyür.

Kan Dökülmesi:

Hemoroid iç veya dış kanamalar zaman zaman meydana gelebilir. Bunlara, yumru benzeri yapılar veya genişlemiş dokuların kanadığı birinci derece hemoroid denir. Bu, dışkıdan kanın geçtiğinin görülebildiği bir yerde veya bunun gibi dışkı yaparken kaçınılmaz olabilir. Daha iyi önlem için, ani kan dökülmelerini temizlemek için ölçü aleti ve pamuk taşıyın..

Kaşıntı:

Hemoroid atağının ilk belirtileri, anüs bölgesinin yakınında oluşan şiddetli bir kaşıntı olabilir. bunun nedeni çok fazla nem içeriği olabilir, bu nedenle yakınınızda güvenli, yumuşak bir pamuk bulundurun. Hemoroid yumruları olarak adlandırılan ter veya nem gerçekten de kötü bir kombinasyondur..

Dırdırcı Tahriş:

Basur dokuları harekete geçmese bile, gün boyu sürekli bir tahriş ve rahatsızlık hissi devam eder. Daha önce yaşamadığınız bir şeye benzer bir durum yaşıyorsanız, yapılacaklar listenize bir doktor muayenesini dahil edin. Bu ani rahatsızlık hissi yerini hemoroidlere bırakabilir..

Bağırsak Hareketinde Değişiklik:

Hemoroidler harekete geçtiğinde, kıvamı, karakteri, kokusu ve rengi ile birlikte bağırsak hareketlerinizin rutininde ani bir değişiklik hissedeceksiniz. Bu, anüs bölgesindeki yumru hücreler nedeniyle bağırsak geçişinin kendini ve rutinlerini değiştirdiği hemoroidlerin yaygın bir semptomudur..

Dışkıda Mukus Emisyonları:

Bu, bir hemoroit problemine sahip olduğunuzun başka bir işareti olabilir. Dışkıda mukus varlığı ve açık kan görüntüsü dışkının kıvamının değişmesine neden olur ve bu normal bir durum olmadığı için böyle bir sorunla baş etmeye çalışırken hemoroidin ciddiyetini varsayabiliriz..