HIV ve AIDS Nedir:

AIDS veya edinilmiş bağışıklık yetmezliği sendromu, vücudun bağışıklık sistemine saldıran ve sonunda vücudun bağışıklığını tamamen ortadan kaldıran belirli bir virüsün neden olduğu tıbbi bir durumdur. Genellikle yardımlar, kişinin vücudunda gelişmek için bir kaynak olarak cinsel bir ortam veya kan nakli kullanır ve ölümcül cinsel yolla bulaşan hastalıkların en üst konumunda sınıflandırılır. Kişi kendi başına yardım almaz. Ya bağlantı yoluyla ya da kanınız yoluyla bulaşır. Esasen diğer konağın vücuduna giden yolu engelleyen yakınlık faktörlerini hedefler. Cinsel sıvılar, tükürük veya kan yoluyla bulaşmalar, AIDS virüsünün bulaşma yollarını barındıran ana olgun kaynaklardır..

Hiv Nedir ve AIDS Nedenleri ve Belirtileri

Bir kişinin yardımcıları incelemesi gerekiyorsa, hastalık tarafından enfekte olmak anlamına gelen edinilmiş kelime ile başlar. Bağışıklık eksikliği, vücudun bağışıklık sistemini hedef aldığı için kendisi için konuşur. Sendrom, tüm tıbbi durumu oluşturmak için bir araya gelen belirli bir hastalık grubunu tanımlar. Aids’in nedeninden sorumlu virüs, insan bağışıklık yetmezliği virüsü veya daha iyi bilinen adıyla HIV, bir vücuttan diğerine geçer..

Vücudumuz bu virüslerle güçlü bir mücadele veriyor ancak çaresiz bir sürenin ardından HIV’in daha güçlü olması savaşı kazanıyor. Ancak hastalık daha sonra sessizleşene kadar semptom göstermeye başlamaz. Kendini vücutta ilk barındırdığında vücudun bağışıklık sistemini yavaş yavaş yıpratır. Zaman geçtikçe, sizi daha önce hiç etkilememiş virüslere ve patojenlere kendinizi kaptırdığınızı fark edeceksiniz..

Bu antikorlar için basit bir test, HIV pozitif olup olmadığınızı gösterir. Ancak HIV pozitif olmak her zaman kişinin AIDS hastası olduğunu göstermez. AIDS’in en kötü yanı, bu hastalıkların yıllar sonra kişinin vücudunda barınması ve hiçbir belirti göstermeden kendi kendini besleyebilmesidir. Bu nedenle, tasvir edildiği gibi, hiç kimse cehaletlerinden dolayı bu konuda bir şey yapmaya zahmet etmiyor..

HIV virüsünün en son safhasında, durum yardımcıları devreye girdiğinde. Bağışıklık sistemi tamamen katledildiğinde, yardımcılar devreye girdiğinde olur. Bu, ilk kez 1981 yılında keşfedilen en ölümcül hastalıklardan biridir. Şu anda, bundan muzdarip olan diğer bir milyon arasında 30 milyondan fazla insan, bu nedenle öldü..

AIDS’in Belirtileri ve Nedenleri:

Bu makale, AIDS’in belirtilerinin ve nedenlerinin neler olduğu ve AIDS’i kontrol altına almak için alınması gereken önlemler hakkında size rehberlik edecektir..

AIDS’in Nedenleri:

Sebepler oldukça basit olmasına rağmen, burada HIV virüsünün sisteminize girmesine nasıl veya ne şekilde izin verildiğine dair kısa bir not var.

1. Korunmasız Cinsel Eylem:

Hiv Aids'in Nedenleri Korunmasız Cinsel Eylem

Biz insanlar cinsel varlıklarız ve birini bundan mahrum bırakmak makul bir fikir değildir. Değişen dünya ve yeni fikirleri ve özgürlükleri benimseyen insanlar ile seks artık bir tabu değil, tartışmaya ve bilgiye açık, özgür bir konu. Artık bir vücudun temel ihtiyaçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bütün bunlar arasında, genellikle gençliğinde yardımlardan etkilenen insanların güçlü bir grafiği sağlanmıştır. Diğerleri arasında, korunmasız cinsel eylemin bir sebep olabileceği konusunda güçlü şüpheler var. Gençlerde baskın olmak, gençlerin korumalı bir cinsel eylemde bulunmaktan hoşlanmadıkları sıklıkla fark edilir. Hamileliği önlemenin yolları var ama HIV’in birinden diğerine geçmesini önlemenin bir yolu yok.

2. Kan Enjeksiyonu:

hiv enfeksiyonunun nedenleri kan enjeksiyonu

Özellikle vücuda enjekte edilmesi gereken ilaçlarla ilgileniyorsanız, aynı iğneyi paylaşmadan önce partnerinizi iyi tanıdığınızdan emin olun. Çoğu zaman bir kişi uyuşturucu bağımlısı olduğunda akıl sağlığını kaybeder; bu da tam olarak enfekte bir kişinin, belki de hala cahil, virüsü arkadaşına bulaştırabileceği gibi. Aynı iğnenin paylaşılması, virüsü doğrudan kanınıza enjekte eder. Aynı şey kan nakli iğneleri ile olur.

3. Sözlü Kanun:

AIDS Oral Act'a neden olur

Güçlü sosyal farkındalık nedeniyle, artık bir gün, insanlar önlemler alarak cinsel eylemlerde bulunurken daha güvenli yöntemleri tercih ediyor. Bununla birlikte, kişi oral cinsel ilişkiye girerse, virüsün kişinin ağzından kendi sistemine girme riski yüksektir..

4. İğneleri Paylaşmak:

Hiv AIDS'in Nedenleri İğneleri Paylaşmak

HIV, şırınga veya iğne yoluyla kolayca bulaşabilir. HIV virüsü taşıyan bir kişiye iğne yardımı ile ilaç verildiğini ve o iğnenin uygun şekilde atılmadığını varsayalım. Bu, AIDS’in nedenlerinden biri olabilir. İğne virüsü daha da yayabilir ve birden fazla kişinin bu hastalığa yakalanmasına neden olabilir..

5. Hamilelik Sırasında:

Bir annenin, nesil geçiş faktörü nedeniyle virüsü çocuğuna geçirebileceği daha önce tartışılmıştı. Virüs hamilelik sırasında da bulaşabilir. Bir bebeğe hamilelik sırasında HIV virüsü bulaşma olasılığı yüksektir..

6. Emzirme:

HIV ve AIDS emzirme nedenleri

Bir kadın (anne) emzirirken HIV mikropunu çocuğuna geçirebilir. Bu nokta aynı zamanda söz konusu üretim aktarım noktasıyla da ilgilidir. Bu, virüsün çocuğa kolayca bulaşabileceğini ve kızının da aynı şekilde onu çocuğuna aktarabileceğini kanıtlıyor. Anne sütüne bu virüs bulaşmıştır ve virüsün bulaşmasının nedeni budur..

7. Cinsel Eylem:

Bazen bir çift korumalı seks yapıyor olsa bile HIV virüsü bulaşabilir. Bu garip ama gerçek. Yüksek bir ihtimal yok ama yine de olabilir. Şimdi bu virüsün yayılmasını önlemenin tek yolu, sık cinsel aktivitelere son vermek..

8. Nesil Geçişi:

Hayatınızın başlangıcından itibaren aids kurbanı olabilirsiniz, bu yüzden ailenizde de var denebilir. Gerçekten de, HIV virüsünün anne tarafından daha anne karnındayken çocuğa geçtiği vakalar olmuştur. İyi bir yirmi yıl sonra, gençliğinde belirtiler göstermeye başladı ve kısa sürede kendini AIDS’in kurbanı olarak buldu. Çoğu zaman anne sütünü içmek de bunun nedeni olabilir..

9. Olağan İletişim:

HIV virüsü sadece cinsel temas yoluyla geçmez. Sıradan temastan da geçebilir. HIV Aids’den muzdaripseniz, arkasındaki ana nedenlerden biri sarılma, öpüşme ve hatta tokalaşma gibi birincil temas eylemleri olabilir. Bu, AIDS’in en az bilinen nedenlerinden biridir..

10. Diğer Nedenler:

Yayılan HIV virüsünün arkasında hala doktorlar tarafından açıklanamayan bazı nedenler var. Bu konuda düzenli araştırmalar yapılıyor.

Aids’in Belirtileri:

HIV semptomları, en geç harekete geçene kadar genellikle uykudadır ve genellikle hızla ölüme doğru ilerler. Ancak, burada dikkat etmeniz gereken bazı belirtiler var..

1. Ateş:

Yardım şüphesinin erken evrelerinde, kişi sürekli yükselen ateşe karşı uzak durabilir. Ateş, doğası gereği hiç de ciddi olmayan yaygın bir durum olsa da, çok uzun süren kalıcı bir ateş, vücudunuzun okumanızı istediğinin işaretleri olabilir. Bu ateş, vücut ağrısı ve basıncı, kas ve eklem ağrıları, şiddetli bir baş ağrısı ile sırtınızdan aşağı akan üşüme ile birlikte gelir..

2. Fiziksel Rahatsızlık:

Çoğu zaman kişi şişmiş bezlerin büyümesini hissedebilir. Buna boğaz ağrısı ve bitkin bir vücut ile çok kolay yorulan döküntüler ve cilt rahatsızlıkları eşlik eder. Bir de virüsün izlediği yola bağlı yaralar meselesi var. ağzınız veya cinsel organınız veya iğne giriş noktanız olabilir.

3. Kilo Kaybı:

Daha olgun durumda, genellikle semptomlar ürkütücü derecede korkutucu olan ağırlıkta hızlı bir azalma gösterir. Sağlıklı ve iyi bir insan birdenbire onu anoreksik olarak etiketlemeye yetecek kadar çok kaybedebilir..

4. Yoldaşlar:

Hastalık her seferinde büyürken, genellikle güçlü bağışıklık sistemi eksikliğinden kaynaklanan bazı başka hastalıklar ortaya çıkabilir. Bu ishal veya zatürre şeklinde olabilir..

5. Gece Terlemeleri:

aids belirtileri hakkında bilmek istiyorum. Gece terlemeleri en yaygın olanlardan biridir ve hem erkeklerde hem de kadınlarda görülür. Bu sırılsıklam terler ayrıca küçük ateş sorunlarıyla birlikte gelir ve sıcaklıkta da düşüşe neden olabilir. Ter, vücudunuzda ıslanıp kaldığı için gerçekten rahatsız edici olabilir ve vücut kokusu sorunlarına da neden olabilir..

6. Yorgunluk:

Aids sırasında ısrarcı olmak oldukça yaygındır. Yorgunluk aidslerin en çok görülen belirtilerinden biridir. Bir kişi bir süredir aids problemlerinden muzdaripse, kolayca yorgunlukla karşı karşıya kalabilir. Yorgunluk, konsantrasyon gücünü de etkileyeceğinden, yardımların en kötü belirtilerinden biridir..

7. Dil Noktaları:

Dilinizde bazı olağandışı noktalar mı görüyorsunuz? Efendim, AIDS’ten muzdarip olabilirsiniz. Gidip düzenli bir vücut kontrolü yaptırmanın zamanı geldi. HIV pozitif ise dil lekeleri olacaktır. Bu en önemli aids semptomlarından biridir..

8. Deri Döküntüleri:

Ciltte şişlikler veya kızarıklıklar gibi cilt sorunlarıyla karşılaşılır ve tüm bu cilt enfeksiyonlarının arkasındaki sebep yardımcı olabilir. Aids virüsünün vücutla birlikte cildi de yırtma eğilimi vardır. Aids’in tüm belirtileri arasında ciltle ilgili belirti, insanların bundan muzdarip olup olmadıklarını anlamalarına yardımcı olacaktır..

9. Kronik İshal:

Mide sorunlarıyla mı karşılaşıyorsunuz? Yardımcı olabilir. Bazen AIDS’li insanlar bazı ciddi mide sorunlarıyla karşı karşıya kalırlar ve bu da ciddi olabilir. Dayanılmaz ağrılarla ilişkili ishal olduğu için bu süre zarfında kendinize ekstra özen göstermeniz gerekecek..

10. Tekrarlayan Belirtiler:

AIDS hastasıysanız, HIV pozitif olup olmadığınızı belirlemenin kolay bir yolu vardır. Bu, semptomların gittikten sonra tekrar gelip gelmediğini izlemektir. Eğer yaparlarsa, o zaman başınız belada.

11. Kötü Baş Ağrıları:

Bir kişi, yardımlar aşamasında bazı şiddetli baş ağrılarıyla karşı karşıya kalacaktır. Bu, birçok aids belirtisinden biridir..