Hindistan’da düğünlerin büyük bir önemi var. Bütün ve geniş ailenin katıldığı ve onu büyük bir başarıya dönüştürdüğü bir fırsattır. Hindistan eyaletleri arasında, Punjab, big’in yetersiz bir ifade olarak kullanıldığı böyle bir eyalettir. Punjabi’ler çok geniş yürekli olarak kabul edilir ve aile hayatlarında büyük bir rol oynar. Bu yüzden düğünler sadece uğurlu değil, aynı zamanda büyük bir şekilde kutlamak için harika bir yol olarak kabul edilir..

Punjabi gelinleri tüm şıklıklarla süslenir. Altın her şeyden önemlidir ve kırmızı renk önemli bir rol oynar. Gelinlerin taktığı takılardan biri de bileziklerdir..

Düğününüz için Pencap Tarzı Gelin Bilezikleri:

Pencap düğün bilezikleri, en uğurlu kabul edilen chooda ve kalire’dir. Bunlar düğünün bir parçasıdır ve genellikle gelin tarafından en az 40 gün veya bir yıla kadar giyilirler..

1. Choora Bilezikler:

punjabi düğün bilezikleri

Choora töreni, bir Pencap gelininin düğünü sırasında gerçekleştirilen çok geleneksel bir ritüeldir. Kırmızı ve beyaz renkli 21 Punjabi bilezik setidir. Beyaz bilezikler fildişinden yapılmıştır. Gelinin amcası ve yengesi tarafından verilir..

2. Gelin Kalire Bilezik:

Kalire

Chooda’nın kalire denilen önemli bir kısmı vardır. Gelin için mutluluk ve iyi dilekleri ifade ettiği için semboliktir. Ona yeni evindeki arkadaşlarını hatırlatıyor. Şemsiye şeklindedir ve çoğunlukla altından yapılmıştır..

3. Kişiselleştirilmiş Pencap Bilezik Düğünü:

Kişiselleştirilmiş Bilezikler

Punjabi gelin bilezikleri artık beyaz bileziklerin üzerine yazılan gelin ve damadın ismiyle de kişiselleştirilebilir. Bunlar günümüzün trendi.

4. Geleneksel Hint Desenli Bilezik Seti:

Hint Tasarım Bilezikler

Pencap evlilik bileziklerinde yaygın olarak kullanılan Hint tasarımları tavus kuşu tasarımıdır. Tavus kuşu tasarımı güzelliği simgeliyor. Birçok takı parçasında ve özellikle düğün kıyafetlerinde kullanılır..

5. Pirinç Metal Punjabi Düğün Bilezik:

Pirinç Metal Bilezik

Bunlar pirinç metalden yapılmış ve kestane rengi cam bileziklerle birleştirilmiş düğün için kişiselleştirilmiş Punjabi bileziklerdir. Zarif ve çekici görünüyorlar ve düğün gününden sonra bile gelin tarafından kullanılabilirler..

6. Çok Taşlı Kalire:

Çok Taşlı Kalire

Pencap bileziklerinin bir parçası olan kalire, güzel renklerde çoklu taşlar kullanılarak da yapılabilir. Zenginliği simgeleyen mor, kırmızı, pembe vb. renkler en çok kullanılan renklerdir..

7. Gelin için Pembe Kalire:

Pembe Kalire

Bugünün gelini tamamen modern ve modaya uygun bir görünümle ilgili. Böylece geleneksel kırmızı lehenga pembe ile değiştirilir. Gelinlikteki bu yeni trende uyum sağlamak için pembe kalire giyilir. Bu, güzel gelinin kıyafetini eşleştirmeye ve daha modern görünmesine yardımcı olur..

8. Gümüş Punjabi Gelin Kalire:

Gümüş Kalire

Düğün gününde Glitz, Pencap geleneğinin bir parçasıdır. Gümüş de uğurlu kabul edildiğinden gümüşten yapılan bu kalire gelenek gereği geline verilir..

9. Boncuklu Pencap Düğün Bilezikleri:

Boncuklu Bilezikler

Güzel bir gelin, minik boncuklardan oluşan gelinliği ile daha da zarif görünür. Kalire, karmaşık bir his vermek için altından yapılmış boncuklarla süslenebilir..

Bir Punjabi düğün bilekliği setinde chooda ve kalire bulunur. Bunlar genellikle kırmızı, kestane rengi ve pembe renkte olan renkli öğelerdir. Chooda fildişi ve camdan yapılabilir. Kalire altın, gümüş, pirinç vb. renklerde yapılabilir. Bu kombinasyonların her biri sadece gelinin güzelliğine katkıda bulunur ve onu günün en zarif kraliçesi yapar. Gelinlik ile birlikte, bilezikler gelinin etrafında bir aura yaratır. Düğün bilezikleri geline amcası tarafından verilir ve bir aydan fazla bir süredir onun elinin bir parçasıdır..