“Bilezikler” her zaman ulaşılabilir ve uygun fiyatlı bir mücevher yelpazesindedir. Hintli kadınlar, geleneksel bir Hint kültürü olan Altın takılar takmalarıyla tanınırlar. Günlük yaşamlarında altın küpe, zincir ve bilezik takan bayanlara sıkça rastlanır. Her ne kadar dekoratif ve ağır Altın takı takma kavramı, son zamanlarda ortaya çıkan hafif ve basit ağırlıklı Altın takılar giyme modası nedeniyle yavaş yavaş kayboluyor. Düz Altın Bilezikler günümüzde yaygın olarak görülmekte olup, düzenli olarak ve herhangi bir fırsatta takılabilir..

Altın Sade Bileklik Tasarımları:

Hintli kadınlar için 9 geleneksel ve güzel sade altın bilezik listesi.

1. Düz Altın Kalın Bileklik:

düz altın bilezikler

Sade kalın bir bileklik, etnik giyimle iyi gidecek türden bir durum için en basit ve mükemmel süs olabilir. Kalınlığı ve genişliği 3 mm olan bir bileklik, herhangi bir tasarımı olmayan neredeyse bir kada bileziğine benzeyecektir..

2. Düz İnce Altın Bilezikler:

Düz İnce Altın Bileklik

İnce sade altın bilezikler, iyi bir kombinasyon olabilecek her türlü renkli cam bilezik ile eşleştirilebilir. İnce bileklik, hangisinin kişisel tercih olduğuna bağlı olarak daha az ağırlığa sahip olabilir ve daha ağır olabilir..

3. Yivli Düz Altın Bilezikler:

Yivli Düz Altın Bileklik

Elle oyulabilen, işlenmiş veya lazerle oyulmuş bileziklerin yanı sıra tırtıklı bir yüzeye sahip bilezikler. El oyması bilekliklerin bileklik tasarımını tamamlaması çok zaman alır. Yivli bilezikler, kada bileziklerle birlikte orta bilezik olarak gidecek.

4. Kızlar için Çiçek Tasarımlı Düz ​​Bileklik:

Çiçek Desenli Düz Bileklik

Çiçek tasarımı, bileklikte görülen en yaygın desendir. Çiçek deseni genellikle parlak veya mat bir görünümle modernize edilmiş teknikler kombinasyonu kullanılarak bileklik üzerine işlenir..

5. Lazer Tasarımlı Düz ​​Altın Bilezikler:

Lazer Desenli Düz Altın Bileklik

Lazer kesimler, bu lazer makinelerine tasarım girdisi ile kurulan lazer makinelerinin yaptığı düzgün kesim sayesinde hassas bir iş çıktısı verir. Tasarımlar çizgi desenli veya dairesel desenli olabilir..

6. Makine Kesim-Parlak Düz Bilezikler:

Makine Kesim-Parlak Düz Bileklik

Bileklik etrafındaki doğru çalışma şekli nedeniyle, makine kesimli bilezikler günümüzde çok üretilmektedir. Bu altın bileklik, makine kesim tasarımı bileziklerin üzerine kabartıldığında parlak hale gelir. Genellikle, bileziklerin köşeleri parlak yapılır..

7. Parlak Lazer İş Düz Bileklik:

Parlak Lazer çalışması Düz ​​Bileklik

Lazer kesim bilezikler en dayanıklıdır ve yüke ve aşınmaya karşı yüksek dirençlidir. Tasarlanan lazer, diğer dayanıksız tasarımlara kıyasla günlük kullanım olarak giyilebilir..

8. Telkari İşlenmiş Düz Altın Bileklik:

Telkari İşlenmiş Düz Altın Bileklik

Orissa’dan gelen bu tasarım türü Tarakasi olarak da adlandırılmaktadır. Bu bilezik modelinde, Altın eritilerek altından teller oluşturulmakta ve daha sonra çeşitli desenlerde tasarlanmaktadır. Bu çok hassas bir bileklik.

9. Düz Düz Altın Bileklik:

Düz Düz Altın Bileklik

Altın bileklik çeşitli şekillerde yapılabilir. En yaygın desen dairesel yuvarlak kenar formudur, listede bir sonraki düz altın bilekliktir. Bu tür bir bileklik, basit deseni nedeniyle çoğunlukla yaşlı insanlar tarafından giyilir. Tasarımlı yassı altın her yaş grubu tarafından giyilir.

Doğru doğru miktarda Altın ile günlük kullanım için doğru tasarımı seçmek çok önemlidir ve anahtar başka bir alaşım kombinasyonudur. Düz düz altın, düz kalın bileklik gibi tasarımlar, kir tortusu tasarlanan bileklikten nispeten daha az olacağından kesin seçimdir. İç yüzeyi oyuk olmayan tamamen düz bileklik gibi tasarımlar, toz birikmesine izin vermeyen günlük kullanım için en iyisidir. Çok kırılgan olabilen saf altın bilezikler tercih edildiğinden rutin olarak takıldığında dikkatli olunmalıdır..