Bu hızlı ve yoğun gelişen dünyada, bayanlar bir tasarımcı veya giyim mağazasından kolayca satın alınabilecek uyumlu bluzları seviyor ve tercih ediyor. Kadınlar kolayca bulunabilen bluzları düşündüklerinde, zaten dikilmiş ve mağazada kolayca bulunabilen anlamına gelir. Son yıllarda terziye gidip bluzun dikilmesini beklemenin stresi ortadan kalktı, bunun yerine bayanlar sari ile bir butik mağazaya gidiyor ve sari rengine göre kadınlar tasarım ve desene karar veriyor. bluz. Tasarımdan bahsetmişken, sonsuz sayıda var. Kumaşın malzemesine, maggam tasarımında kullanılan taş rengine ve bir takım tasarımlar oluşturmak için kullanılan iplere göre tasarımlar değişiklik göstermektedir..

Her Durum için Son Hazır Bluz Tasarımları:

İşte feminen grubun çeşitli tasarımlar, Baskılar ve daha da önemlisi bluzun şekli, yaka tipi ve derinliği hakkında genişletilmiş bir fikir edinmeleri için kesinlikle bir fikir verecek olan, kısaca ortaya çıkan ilk 30 hazır bluz tasarımı..

1. Sentetik Yuvarlak Yaka Hazır Bluz Tasarımları:

Sentetik Yuvarlak Yaka Hazır Bluz Tasarımları

Yuvarlak boyun her zaman modada olup sade ve zarif bir görünüm sağlar. Kadınlar, bluzun bitişi nedeniyle yuvarlak yakalı tasarımı çok seviyor. Yuvarlak yakalı bluz, şifon, Georgette veya diğer sentetik sari her tür sari malzemesiyle uyumludur. Kancalar arkada veya önden açık tasarım olarak da mevcuttur. Yuvarlak yakalı tasarım, bluzun el kısmının kenarlarında boncuk veya taş işçiliği ile birleştirilebilir, bu da bluzun daha çekici olmasını sağlar. Kullanılan bağcıklar genellikle Altın veya Gümüş rengindedir..

2. Saten Yuvarlak Yaka Hazır Bluz Modelleri:

Saten Yuvarlak Yaka Hazır Bluz Modelleri

Saten yuvarlak yaka tasarımlı bluzlar, sari pilesiz bırakıldığında açık renkli hazır sari bluzlarla çok iyi gider. Yuvarlak yakalı nakış tasarımı, koyu renkli saten benzeri kestane renginden yapılmıştır, kiraz kırmızısı veya mavi, hazır bluzlu basit bir Faux Georgette sari ile parti kıyafeti olarak iyi gider. Saten malzeme, bluza güzellik katan dantel veya file malzeme ile de kombin edilebilir..

3. Altın Kare Yaka Hazır Bluz:

Altın Kare Yaka Hazır Bluz

Kare yaka tasarımı, sade ve dengeli bir görünüm veren bayanlar tarafından bir sonraki en sevilen modeldir. Altın rengi kare boyunlu bluz, herhangi bir hazır giyim mağazasında en yaygın olarak bulunur ve bu renk, herhangi bir renk sari ile eşleşir. Bir parti için son dakikada karar veren bir sari için bir bluz rengi seçmek için, bu tasarım ilk tercih olmalıdır..

4. Işıltılı V Yaka Hazır Bluz:

Işıltılı V Yaka Hazır Bluz

Işıltılı V-yakalı tasarım, genç bayanlar nesli arasında en popüler olanıdır. Işıltılı boncuklu file astarlı bluz bu desenli bluzdan yapılmıştır. Bu ışıltılı hazır bluz, hafif ve ince renkli şifon sari ile iyi gider. Bluz parlak olduğu için sari rengi hafif olmalıdır. Çoğunlukla parti kıyafeti olarak giyilir.

5. Çin Yakalı Hazır Bluz:

Çin Yakalı Hazır Bluz

Bluzun bu tasarımı 2020 yılında büyük bir hit oldu. Bu tasarımda, bluzun ön kısmı önü kancalı tam boyun kaplama modelidir ve arka tasarım genellikle yuvarlaktır veya ortasında küçük bir pencere verilmiştir. malzeme. Bu tip bluz krep sari, Şifon sari ile iyi gider. Çoğunlukla gençlerin yanı sıra orta yaşlı bayanlar tarafından giyilir.

6. Yüksek Boyun Hazır Bluz:

Yüksek Yaka Hazır Bluz

50 yaş üstü bayanlar tarafından en çok kullanılan yüksek yaka tasarımlı bluzlar, son yıllarda gençler tasarımı sevmeye başlamış ve tasarımcı hazır bluzlar bunu fark ederek altın doku malzemesinden veya farklı renk iplik kullanarak nakışlı şifon veya pamuk.

7. Boyundan Bağlamalı Hazır Bluz:

Boyundan Bağlamalı Hazır Bluz

Bu çok süslü ve seks çekici bir model genç kızlar arasında giyilir ve en yaygın olanı Bollywood yıldızlarıdır. Yular boyun modeli çeşitli kup boyutlarında gelir ve boyun bağlantısı kişisel vücut şekline ve rahatlığa göre ayarlanabilir.

8. Spagetti İplik İşi Hazır Bluz:

Spagetti İplik İşlemeli Hazır Bluz

Bu tasarımın özelliği, birçok gencin ilgisini çeken sırtta görülen iplik desenidir. Piyasadaki talep nedeniyle tasarımcı, hazır tasarım bluz ile karşımıza çıktı..

9. Saree ile Şeffaf Benlikleri Hazır Bluz:

Transparan Sarili Hazır Bluz

Göğüs kısmı Brocade, Georgette gibi kumaş malzemeden, elde nakış desenli şeffaf malzeme ile elde yapılmıştır. Elin uzunluğu tam uzunlukta veya dirsek seviyesinin üzerinde olabilir..

10. Sırtsız Hazır Bluz:

Sırtı Açık Hazır Bluz

Bu tür bir hazır tasarım, bayanlar en çok Filmlerde görülen bluz tasarımını beğendiği için piyasada çok satılmaktadır. Böyle bir tasarım şudur. Siyahsız bluz her zaman hazır olarak mevcuttur. Ama insanlar bir tane sipariş edebilir.

11. Gömlek Tarzı Hazır Bluz:

Gömlek Tarzı Hazır Bluz

Bu tasarım, medyada çalışan modeller ve bayanlar arasında popülerdir. Genellikle 20’li yılların ortalarından 40 yaşına kadar giyilir. Bu desendeki hazır bluz genellikle keten işlemelidir. Resmi bir parti için iyi gider.

12. Sütyen Tarzı Hazır Bluz:

Sütyen Tarzı Hazır Bluz

Sütyen stili kalıbı, kişinin kup ölçüsüne göre mağazadan kolayca alınabilecek bir sutyen tasarımına sahip yaklaşan bir kalıptır. Bu tip tasarımlı hazır bluz tüm kızların favori modeli değil, ama yine de moda ve tasarım alanına giren biri veya bir Model olarak bu, düşünmesi gereken bir bluz modelidir..

13. Sari ile Ceket Tarzı Pamuk Hazır Bluz:

Sari ile Ceket Tarzı Pamuk Hazır Bluz

Bu modelde, bluz genellikle kalça seviyesinin üzerindedir ve sarinin pallusu bluzun içine getirilerek geriye düşer. Bluz kişinin vücut şekline göre getirilebilir, mevcut bedenler küçük, orta veya büyük olabilir ve daha sonra rahat bir oturması için yanları düzelterek ayarlanabilir. Yün işlemeli pamuk, bu bluzu tasarlamak için kullanılan iyi bir kombinasyondur..

14. Ceket Tarzı Sentetik Bluz:

Ceket Tarzı Sentetik Bluz:

Bu, pamuktan yapılan ceket stiline benzer, ancak bu modelde bir parti sırasında tavsiye edilen parlak ve ışıltılı sentetik malzeme kullanılmıştır..

15. Sentetik Malzemeden Taşlı Yaka Hazır Bluz:

Sentetik Malzemeden Taşlı Yaka Hazır Bluz

Bluzun boyun kısmında tasarlanan gerçek mücevher boncukları, incileri veya taşları olan hazır bluzlar, her türlü fonksiyon sırasında giymeyi çekici kılıyor. Büyük boyun tasarımına sahip bu tip bluzlar, bayanların boyunda ağır bir mücevher parçası giymekten kaçınmasına yardımcı olur..

16. Kanchipuram Malzemesi Hazır Bluz:

Kanchipuram Malzeme Hazır Bluz

Kanchipuram sari her zaman ekli bluz parçasıyla gelir, ancak kadınlar sari ile uyumlu kontrast ve tasarımlı bluzlar giymeyi severler, bu nedenle bayanlar sari ile kontrast oluşturan farklı renklere sahip hazır Kanchipuram bluzları tercih ederler. Bu hazır bluzlar, dikilmiş bir bluz almaktan nispeten daha ucuzdur..

17. Düğümlü Sari Hazır Bluz Tasarımları:

Düğümlü Sari Hazır Bluz Tasarımları

Hazır bluzlar artık arka tarafında iplik ile geliyor, bu tasarım sadece bir moda ifadesi değil, aynı zamanda bluz gövdesini tutmaya yardımcı oluyor ve omzun üzerinden düşmesini engelliyor..

18. Asimetrik Hazır Bluz Tasarımları:

Asimetrik Hazır Bluz Tasarımları

Asimetrik baskılı bluzlar, sade şifon sari veya krep sarilere zengin bir görünüm kazandırır. Bu baskı türü aynı zamanda tasarımın şekli ve simetrisi nedeniyle köpüren kadınları da inceltiyor..

19. Geri Düğmeli Hazır Bluz Tasarımları:

Geri Düğmeli Hazır Bluz Tasarımları

Bu tür bir bluz, arkadan açma sistemine sahip yüksek boyun tasarımlı bir bluzdur. Arka düğmeler kumaştan renkli düğmeden yapılır, bu düğmeyi yapmak için kullanılan renk genellikle bluz rengiyle kontrast oluşturur. Bu yaklaşan bir hazır bluz.

20. Kayık Yaka Hazır Bluz:

Kayık Yaka Hazır Bluz

Bu bluz tipinde tasarımın boyun ve sırt kısmı kapatılarak kayık şeklinde bir yapı oluşturmaktadır. Tasarım en çok 20 ila 35 yaş arasındaki bayanlar tarafından beğeniliyor..

21. Hazır Renkli Sari Bluz:

Hazır Renkli Sari Bluz

Renkli bir hazır, her türlü sade sari için en uygun olanıdır. Sade sari, pamuk, georgette, Şifon, Krep, Kanchipuram veya Sambalpuri Saree ve hatta Banaras sari olabilir. Renkli renkler, kullanılan iki ana tasarım deseni olan çiçek dekorasyonu, Hayvan baskısı gibi çeşitli desenlerde tasarlanan Wollen ipliği kullanılarak ortaya çıkarılmıştır..

22. Brocade Hazır Sari Bluz:

Brokar Hazır Sari Bluz

Brocade, kuzey Hindistan’da çok ünlü bir sari malzemesidir. Banaras malzemesi sadece sari olarak değil, kontrast bir görünüm veren diğer renk sarilerle kombinlenebilen hazır bluz formunda da geliyor. Bluzun görünümüne ek olarak, Dori adı verilen bluzun arka kısmına brokar kumaştan bir çift ip takılır ve üzerine boncuklar asılır..

23. Dantelli Dupin Hazır Bluz:

Dupin Dantelli Hazır Bluz

Dupin, kumaşa parlak bir görünüm veren ve aynı zamanda daha az işle hafif bir sari harika bir görünüm veren ipek bir malzemedir. Dupin malzemesi genellikle farklı renklerde hazır bir bluz olarak mevcuttur. U şeklinde, V şeklinde veya derin boyun deseni olabilen boyun deseni, el kenarlarında ve boyun çevresinde dolaşan danteller görülür..

24. Cam İşi Hazır Bluz:

Cam İşi Hazır Bluz

Cam işçiliği tasarımı, camın yansıtıcı doğası nedeniyle göz alıcı bir sonuç verir. Farklı renkteki iplikler, daha sonra bluz malzemesine gerdirilen küçük dairesel cam ile birlikte ilerler. Bu ağır işlenmiş bluz, hafif şifon sari ile iyi gider.

25. Altın Çiçek Tasarımlı Hazır Tasarım Bluzlar:

Altın Çiçek Desenli Hazır Tasarım Bluzlar

Bu tip hazır tasarımlı bluz, pamuklu sari ve pamuk, ipek karışık sari ile çok uyumludur. Kullanılan malzeme Dupin malzemesine benzer ancak bluzun rengine zıt olarak kumaş üzerindeki çiçek deseninden de oluşuyor. Çiçek tasarımı genellikle Altın rengindedir..

26. Brocade Sari Hazır Bluz:

Brokar Sari Hazır Bluz

Brokar sari, bluz eki ile birlikte gelir, ancak birisinin bluzu biraz dikmek için zamanı olmadığında, gerçek sari renginden kontrast renk verecek hazır bir brokar bluz alarak mağazaya gider. Bu tip bluzlar çoğunlukla tüm yaş grupları tarafından giyilir..

27. Velvet-Net Prenses Kesim Hazır Bluz:

Kadife-Net Prenses Kesim Hazır Bluz

Kadife en eski hazır bluz türlerinden biridir ve bir slip gibi kaydırılarak giyilebilir, günümüzde bu modern çağda bluz tasarımına da giden değişiklikler gibi değişiklikler yaygındır. Bluza çekici bir görünüm kazandıran boyun bölgesine file malzeme eklendi. Tüm yaş gruplarında slip olduğu için satın almayı seviyorum.

28. Gümüş Brokar Parti Giyimi Hazır Bluz:

Gümüş Brokar Parti Giyim Hazır Bluz

Brokar malzeme, bir parti sırasında gümüş renkli Brokar bluz giydiğinde eklenen parlak bir malzemedir, o zaman o etkinlik sırasında tüm dikkati çeken kişi olacaktır. Gömülü tasarıma sahip brokar malzeme daha zengin bir görünüm sağlar.

29. Kolsuz Altın Dolgulu Payet Hazır Bluz:

Kolsuz Altın Dolgulu Payet Hazır Bluz

Kolsuz hazır bluz üst listeyi kaçıramaz, bu tasarım en çok gençler arasında giyilir ve dolgulu bluz tüm gün bile daha rahat giyilmesini sağlar. Payet deseni bluzu daha çekici kılıyor ve parti sırasında giyildiğinde bu bluz bayanlar arasında günün konuşması olacak..

30. Pullu Hazır Bluz:

Payet Hazır Bluz

Bir diğer payet malzemesi çeşidi olan kollu payet hazır. Kollar kısa, dirseğe kadar orta olabilir. Tam boy payet, kolların katlanması sırasında sıkılaştırıcı etkisinden dolayı çok rahatsız olacaktır..

Bayanların terziye gitmek için harcadıkları zamanı ve enerjiyi azalttığı ve onlara verilen ölçüye göre bluzu dikmelerini söylediği için hazır bluz kullanma konsepti kesinlikle mantıklı, ancak her zaman oluyor. böylece ilk denemede bluzlar her zaman tam oturmadığı için ufak bir düzeltme olur. Bu süreçten geçmek yerine, daha sonra kişinin vücut şekline ve eğer düzeltmeye ihtiyaç duyulursa şekline göre düzeltilebilen hazır bir bluz sayesinde. Hazır bluzlar, başka bir bluz almak için para biriktirmek için bir bonus olarak ek olarak, diğer renk sari ile de eşleştirilebilir. Boyun bölgesinde taşlı bluzlar, bayanlar genellikle parti veya düğünlerde takmamak için ağır takılar taktığından veya insanların Altına alerjisi olduğunda, yakasına taşlı bir bluz takmak bir avantajdır..