Maggam işi Boncuk, Nakış, File vb. ile çok ağır bir iştir. Daha önce maggam işi sadece İpek kumaş üzerinde yapılırdı. Ancak günümüzde pamuklu kumaş üzerine de maggam çalışması yapılmaktadır. Pattu Bluz ve Pattu Saree üzerindeki Maggam iş tasarımı, düğün günlerinde bayanlar için mükemmeldir. Pattu bluz üzerinde maggam çalışması varsa, o zaman sari iyi bir denge sağlamak için basit olmalıdır. Maggam çalışması zengin ve pahalı bir görünüm sunar. Şu anda, bluz tasarımlarında çok fazla rekabet var. Bayanların birini seçmesi gerçekten kafa karıştırıcı oluyor.

Pattu Bluzlarda En Yeni ve Şık Maggam Çalışma Tasarımları:

İşte Gelin için maggam çalışma desenleri ile en iyi 9 en iyi tasarımcı pattu saree bluz listesi.

1. Bluz Boncuklu Maggam Çalışması:

Bluz Boncuklu Maggam Çalışması 1

Bu, pattu bluz üzerinde son derece çarpıcı maggam iş tasarımı. Bluzun arka kısmı Pembe ve Açık Mavi renkli taşlarla muhteşem bir çalışma sergiliyor. Ayrıca altın zari işi var. Özel bluz görünüyor.

2. Bluz Üzerinde Kolye Tasarımı Boyun Maggam Çalışması:

Kolye Tasarım Boyun Maggam Bluz Çalışması-2

Bu, Pattu Bluz üzerinde farklı renk ve incilerden oluşan birçok taşlı bir bordür tasarımıdır. Bir Kolyenin kendisine benziyor. Anahat sınırı, onu tamamlamak için maggam çalışmasıyla yapılır. Sarı bir bluz üzerinde şık görünüyor.

3. Bluz Üzerinde Çiçek Desenli Maggam Çalışması:

Bluz-3 Üzerine Çiçek Desenli Maggam Çalışması

Bluzun arkası farklı şekillerde beyaz taşlarla süslenmiştir. Güzel çiçek tasarımı taşlarla yapılmıştır. Bluzun tamamı taş işçiliği ile kaplanmıştır. Dori ayrıca sıkı bir uyum sağlamak için bluzun arkasından bağlanmıştır..

4. Bluz Üzerine Mango Motifli Maggam Çalışması:

Bluz -3 Mango Motifli Maggam Çalışması

Bluzun bir tarafında mango motifi patchwork yapılır. Motifli yama arasına büyük bir taş da eklenmiştir. Diğer yanda ise küçük mango motifli bordür verilmiştir. Bluzdaki bu muhteşem çalışmayı göstermek için saçlarınız önde tutulmalıdır..

5. Bir Gelin İçin Bluz Üzerine Maggam Çalışması:

Gelin İçin Bluz Üzerine Maggam Çalışması -5

Bir gelin için bu bluz modeli. Sonunda taş ve incilerden oluşan çiçek baskılı, şaşırtıcı kırmızı renkli bluz. Kollarda ve boyunda bile ağır maggam çalışması yapılır. Eşsiz birini arıyor.

6. Bluz Üzerinde Zardosi ile Maggam Çalışması:

Bluz -6 Zardosi ile Maggam Çalışması

Bu, bluzun arka kısmında yapılan büyüleyici bir maggam çalışması tasarımıdır. Gümüş rengi iplerle çekici bir zardosi çalışması yapılır. Biri tasarımı görünce büyülenmiş kalacak. Kalbini çalacak.

7. Bluz Üzerine Kayık Yaka Maggam Çalışması:

Bluz Üzerine Kayık Yaka Maggam Çalışması -7

Bu kırmızı renkli bluz, tasarımın farklı şekilleri ile çoklu katmanlarda maggam çalışması yapıyor. Kap kollu bir kayık yaka modelidir. Aynı renk sari ile veya zıt olarak da eşleştirebilirsiniz. Göz alıcı görünüyor.

8. Pattu Saree Bluz Üzerine Zarif Maggam Çalışması:

Bluz Üzerine Zarif Maggam Çalışması -8

Küçük taşlarla hoş bir sırt tasarımına sahiptir. 6 kesim çizgisi ile ağır bir görünüm verilir. Çok karmaşık bir şekilde yapılan maggam işi. Sabır ve uzun yılların tecrübesi gerektirir. Sınır çeşitli şekillerle kaplıdır.

9. Pattu Bluz Üzerine Tavuskuşu Maggam İş Tasarımı:

Tavuskuşu Maggam Bluz Çalışması -9

Bu bluz bir tarafını tavus kuşu tasarımı maggam işiyle kaplıyor. Bunun üzerinde çok renkli bir çalışma yapılmış ve bunu büyük bir hale getirmiş. Bu tasarım muhteşem çalışmasıyla insanların dikkatini çekecek. Kalan boyun çizgisini ve manşonu bir bordür kaplıyor.

Bluz üzerindeki maggam çalışması, onu normal iplik ve nakış işlerinden farklı kılıyor. Bayanlarda pahalı ve şık görünüyor. Ağır bir sari ile giyildiğinde, kendinizi bir Kraliçe gibi hissetmenizi sağlayacaktır. İnsanlar, Pattu bluz ve sari üzerindeki bu hoş maggam tasarımını görünce ayakta kalacaklar..