15 yaşından sonra boy uzatmak mümkün mü? Çocuğunuzun boyundan endişe duyuyor musunuz? O halde bugün endişelenmeyin, bu yazımda size 15 yaşından sonra boy uzatmak için en iyi ipuçlarından bazılarını anlatıyorum. Uzunluk, bir insanın genel kişiliğini belirleyen gerekli bir faktördür..

Küçük yapılı insanlar sadece özgüven eksikliği yaşamakla kalmaz, aynı zamanda hayatlarının çeşitli yönlerinde garantili zorluklar yaşarlar. Hala oldukça çekici ya da parlak bir bireyin, normal boyunu tutmadığı takdirde fark edilmemesi oldukça şanssızlıktır..

15'ten Sonra Yükseklik Nasıl Arttırılır

15 Yıl Sonra Boyu Artırmak İçin En İyi İpuçları:

Bu aşamada boyunuzu kolayca uzatmanın birçok doğal yolu vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir;

1. Güçlü Diyet:

Protein, amino asitler, demir, vitaminler, kalsiyum, kalori vb. yönünden zengin besleyici bir diyet destekleyicidir. Sonuç olarak ona abur cuburdan uzak durmasını ve bunun yerine diyetinde süt, balık, meyve ve sebzeleri içermesini söyleyin. Besleyici yiyecekler, boyunu uzatmasına yardımcı olacaktır. Süt çok miktarda kalsiyum içerir, & yüksekliğin artmasına yardımcı olur. Ayrıca D vitamini yönünden zengin besinler tüketin..

2. Uygun Uyku:

Siz rahatlarken, vücut büyür ve dokuları yeniler. Aslında, yüksekliğin artmasından sorumlu olan İnsan Büyüme Hormonu (HGH), sağlam ve derin bir uykuya sahip olduğunuzda vücutta doğal olarak oluşturulur. Sağlıklı uyku boyunca beyin stresten arınır ve ekstra büyüme hormonları salgılar. Alternatif olarak, yorgun bir beyin, büyüme hormonlarının düşük deşarjını gösterir. Kural olarak, büyüme evresi boyunca bir bireyin en az 8 ila 10 saat uyuması gerekir..

3. Ashwagandha’yı alın:

Ayurveda, ashwagandha’nın yüksekliği artırmaya yardımcı olan Hint ginsengi olarak da tanındığını belirtir. Ashwagandha, kemik iskeletini ve kalınlığını genişleten çeşitli mineraller içerir. Bu bükülme, boyunuzu arttırır. Ashwagandha’yı bir bitki mağazasında zahmetsizce bulabilirsiniz..

  • Bir bardak ılık inek sütünde iki yemek kaşığı ashwagandha tozunu karıştırın. Şekeri yoksa pekmezi damak zevkinize göre ekleyin ve iyice karıştırın..
  • Boyunuzu uzatmak için en az 45 gün boyunca her gece yatmadan önce yudumlayın..

Not: Bu kürün işe yaraması için fast food’dan tamamen uzak durmalısınız..

4. Egzersiz Artı Sporda Tutun:

Egzersiz artı spor, boyunuza katkıda bulunan büyüme hormonunun boşalmasına ilham verir. İyi bir yüksekliğe sahip olmak için düzenli olarak başvurmanız ve ayrıca spor hareketlerinde yer almanız gerekir..

  • Yüksekliği artırmak için iyi bir egzersiz, çok fazla zıplamanız gereken yeri atlamaktır. Açık bir alanda her gün en az 30 dakika atlama yapın.
  • Yatay bir çubuğa tutunmak ve omurganızı gererek asmak, boy artışını kolaylaştıran bir başka etkili egzersizdir. 10 saniye pozisyonda kalın ve günde en az altı kez tekrarlayın..

5. Hastalıkları Uzak Tutmak İçin Güçlü Bağışıklık Oluşturun:

Bağışıklık sistemini güçlü tutmalı. Zayıf bağışıklık sistemi, büyümesinde bir engel haline gelebilecek kötü sağlığın bir nedenidir. İyi bir bağışıklık sistemi, vücudu hastalığa neden olan mikroorganizmalara karşı korur. Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için sigara vb. kötü alışkanlıklara (ki eminim ki öyle değildir) girmemelidir..

6. Kendinizi Yoga ile şımartın:

Ayrıca boyunuzu doğal olarak artırmak için biraz yoga yapabilirsiniz. Elbette yoga egzersizleri, vücuttaki büyümeyi indükleyen hormonların boşalmasını kolaylaştırır. Yoga aynı zamanda sırt kaslarında gerginliğe neden olan stresi serbest bırakmaya yardımcı olur ve bu da en üst düzeyde büyüme için yöntemi hazırlar. Yüksekliği artırmak için en iyi yoga pozu, belirli bir sırayla gerçekleştirilen 12 farklı duruşun olduğu ‘Surya Namaskar’dır..

Tipik olarak, insanlar belirli bir yaşa kadar büyüyebilir, bu noktadan itibaren gelişme gelişimi durdurulacaktır. Yukarıdaki gibi temel ipuçlarını takip ederek normal boydan ziyade daha uzun olabilirsiniz. Bu ipuçlarını günlük hayatınıza dahil edin ve sonuçları görün.