genç misin Yüksekliği artırmak ister misiniz? Bu nasıl mümkün olaiblir? Poligenik bir nitelik olan bir kişinin boyu, önemli ölçüde genler tarafından yönlendirilir. Genetik sorundan bağımsız olarak, uzun boyluluk da faktör artışı ile ilişkilidir. 18 dönemi, çocukluk ve yetişkinlik arasındaki geçiş aşamasıdır. Ergenlik dönemi boyunca insan vücudunda bir takım hormonal değişiklikler meydana gelir. Bir bireyin 18 yaşından sonra 2 ila 6 inç daha uzun boylu olması kesinlikle iyi bir haber..

17 yaşından sonra boy nasıl artırılır

Araştırmalar, bireysel vücudun ekstra büyüyüp gelişebildiğini gösteriyor. Sonuç olarak, bazı harici yardımlarla yüksekliği artırma seçeneği vardır. Cinsiyet, Beslenme ve vücudun kişisel gelişim plakaları, bu artışın zamanlamasına ve hızına karar vermeye yardımcı olur..

17’den Sonra Boyu Artırmanın En İyi Yöntemleri:

17 yaşından sonra boy uzatmanın birçok doğal yolu vardır. Bunlar;

1. Bol Su İçin:

Su, vücudunuzdaki toksinleri temizler ve sindirime yardımcı olur. Bu nedenle, daha iyi bir sağlık için her gün en az 8 bardak su içmek isteğe bağlıdır..

2. İdeal Vücut Ağırlığını Koruyun:

Obezite çok sayıda sağlık sorununa da neden olabilir. Bu nedenle dengeli beslenme ve doğru egzersiz kuralının ardından ideal vücut ağırlığını korumak önemlidir. Yerçekiminin sıkıştırdığı fazla vücut ağırlığınız varsa, omurlar arası diskler size kısa bir boy verir. Aşırı vücut ağırlığı, kemiklere ve eklemlere baskı uygular ve sizi daha kısa gösterir. Bu nedenle, çağ çıtasında yüksek olan insanlar gerçekte olduklarından daha kısa görünürler. Boyunuz duruşa göre değişir, bu nedenle kasten dik durun.

3. Büyüme İnhibitörlerinden Kaçının:

Gençler, gelişimleri üzerindeki kötü etkileri fark etmeden sık sık sigara içme ve içme rutinini benimserler. Antibiyotikler, sigaralar, ilaçlar ve alkol, büyüme inhibitörleri olarak hareket eder; bu yüzden, açıkça daha uzun büyümek için onlardan kaçının.

4. Bol Uyku ve Dinlenme:

İyi uyku ve dinlenme, genel büyüme ve gelişmede çok önemli bir rol oynar. Uykuyu böldüyseniz, aksi halde ayakta kalırsanız vücut yorgun hisseder. Ayrıca uyanık kalmak, büyüme hormonlarının ve vücut büyümesini düzenleyen diğer hormonların salgılanmasını bozar..

Uyumak için patates veya pirinç gibi karbonhidrat açısından zengin yiyecekler yiyebilirsiniz. Gençlerin her gece en az 8,5 ila 11 saat uykuya ihtiyacı vardır. Bunun nedeni, vücudun uyku boyunca büyümesi ve dokuları yenilemesidir. Aynı şekilde, uyurken boy uzamasından sorumlu olan insan büyüme hormonu oluşur..

5. İyi Duruş Yapın:

İyi bir duruş, boyunuzun gelişiminde çok önemli bir rol oynar. Her zaman başınızı ve boynunuzu doğrudan bir duruşta hizalı tutmaya çalışın. Eğilme artı eğilme, omuriliğinizin normal yüksekliği baskılamasına neden olur.

6. Egzersiz:

Egzersiz, boyunuzu uzatmada çok önemli bir faktördür. Bir bara asmak, zıplamak gibi kolay egzersizler; artı ayak parmaklarınızın üzerinde durarak vücudu esnetmek günlük egzersiz rutininizin bir parçası olmalıdır. Ayrıca basketbol, ​​yüzme ve futbol gibi spor aktiviteleri de boy uzamasına yardımcı olur..

7. Sprint Egzersizleri Yapın:

Yüksek hızlarda Sprint yapmak, çok miktarda insan büyüme hormonu yapmaya yardımcı olur. Ek çalıştırdığınız ek hormonlar vücudunuzda oluşur. Yüksek hızda koştuğunuzda, kemiklerinizde bir haftada iyileşen mikro oluşumlar ve ayrıca büyümenin yanı sıra kemiğin yeniden şekillenmesi deneyimi vardır..

8. İçerek Sigaradan Kaçının:

Sigara içmeyi ve içki içmeyi yaygara yapın, birincil büyümenizi kısıtlayın. Boyunuzu kötü etkileyen ikincil büyümenizi başlatır. Sonuç olarak, kötü faaliyetlerden vazgeçmek daha iyidir.