30’lara hoş geldiniz! Artık resmen bir yetişkinsiniz ve hayatınızdaki en önemli sorumlulukların yükü altındasınız. Peki ya o birkaç santim yüksekliğe ne demeli, her zaman büyümeyi diledin? Eh, ergenlikten sonra boy uzamasının olmayacağı yaygın bir inançtır. Ancak uzmanlar, büyüme için belirli bir yaş grubu olmadığını ve 30 yaşından sonra boy uzatma şansınızın mümkün olduğunu düşünüyor. Bu yazıda, bazı güvenli, tamamen doğal yöntemler kullanarak 30’dan sonra Boyu Nasıl Artıracağımızı öğreneceğiz. Bunlar, büyük ya da küçük, hayatınızda bir fark yaratacağından emin olabilirsiniz.!

30’dan Sonra Boyu Artırmanın En İyi Yolları:

Dışarıda daha iyi bir yükseklik isteyen birçok insan var. 1 ergenlikten sonra boy uzatmanın imkansız olduğu yanılgısı ile var oldukları oldukça açıktır. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, 30’dan sonra yüksekliği artırmanın gerçekten muhtemel olduğunu öne süren bir dizi çalışma var. Bu makalede, bazı egzersizleri kullanarak 30’dan sonra yüksekliği artırmanın nasıl mümkün olduğunu keşfedeceğiz. Bu ipuçları, doğru beslenme ile birlikte verildiği takdirde, boy uzamasında başarılı olduğunu kanıtlamıştır..

1. Doğru Beslenme:

Yaşınıza rağmen boyunuzu nasıl artıracağınızdan emin değilseniz ve yemeye başlamanız gerekiyor. Vücudunuzun mantıklı bir şekilde ilerlemesini istediğiniz herhangi bir türde, kaslarınızı geliştirmek gibi, aksi takdirde kendinizi bir şeyler elde etmek için zeki olmak için eğitin, yemek zorundasınız. Proteinden zengin diyet, D vitamini ve kalsiyum alın. Proteinden zengin diyet kasları geliştirir, kalsiyum artı D vitamini kemikler için üstündür. Sırasıyla büyüyen kemikleri geliştirirler.

Boy uzatmak için tüketimin çok önemli olmasının nedenlerinden biri, gıdaların insan büyüme hormonlarının üretimine yardımcı olduğu gerçeğidir. Bu hormonların üretimi 30 yaşına geldikten sonra bile devam ediyor, ayrıca bunlardan birçoğunu yaratmanız için; düz miktarda yiyeceğe ihtiyacınız var.

2. Ek: Yüksekliği Arttırın:

30’dan sonra boy uzaması için piyasada bulunabilen ve insan büyüme hormonlarını boyu uzatmak için uyaran bazı takviyeler vardır. Bu ilaç, hipotalamus bezlerinin, vücudun artışından da sorumlu olan insan büyüme hormonu üretimini artırmasına yardımcı olur. Bu aynı zamanda artan esneklik, yoğunluk artı yüksekliği artırmak için gereken omurga kalınlığında da etkilidir..

Step up tozu sabah ve akşam bir bardak şişe veya süt ile alınmalıdır. Yetişkinler için sabah ve akşam birer çay kaşığı isteğe bağlıdır..

3. Güneş Işığına Maruz Kalma:

Doğal olarak 30’dan sonra yüksekliği nasıl artırabiliriz? Bol D vitamini alarak! Güneş ışığı, kalsiyum içermeyen en büyük D vitamini kaynağıdır. Kabin, TRPV 6 ile ilişkili kalsiyum bağlayıcı proteindir ve ayrıca vücutta kuvvetli kalsiyum taşınmasına neden olur. Bu protein performansı için D vitaminine bağımlıdır Güneş ışığına maruz kalma, omurgada bulunan 7 de hidro kolesterolü D vitaminine dönüştürür..

4. Ameliyat:

Kişi ayrıca uzuv uzatma ameliyatı için girişimde bulunabilir. 30 yıl sonra boy uzatma ameliyatında, alt bacaktaki kemikler kırılır ve ayrılır, böylece dokular yeniden bağlandıktan sonra artmaya başlar. Bu ameliyat bacakların uzunluğunu arttırmada başarılıdır, aynı zamanda genel yüksekliği de arttırır. Ancak bu çok tehlikelidir ve her durumda önerilmez..

5. Alıştırmalar:

  • Esneme, banyodan hemen sonra yapılmak istenen arzulardır. Çünkü vücut kasları o sırada ısınmaya devam eder. Başınız ayakta ve omuzlarınızdan doğrudan 5 dakika yürüyün. Bundan sonra, rahatlamak ve vücudun endişesini serbest bırakmak için her iki kolu ve bacakları gevşek bir şekilde sallayın. En iyi sonuçlar, haftada 3-4 kez tekrarlanması durumunda gözlemlenebilir..
  • Kedi germe işlemi normal olarak yapılmalıdır. Omurganızı içe doğru kıvrımlar halinde nefes alın ve sırtınızın kıvrımını abartın. Bu pozisyonu beş saniye tutun. Nefes verin ve yapabildiğiniz ölçüde sırtınızdan yukarıya doğru nefes alın. Bu esnemeyi 5 saniye boyunca kavrayın.

6. Uyku ve Dinlenme:

Yüksekliği artırmak için 8-10 saat uyku önemlidir, çünkü sağlam uyku, yüksekliği artırmak için büyüme hormonu oluşturur. Uyurken duruşunuzun doğru olduğundan emin olun, çünkü kötü duruşlar omurgayı sıkıştırabilir ve normalden daha kısa görünmenize neden olabilir..

30 yaşından sonra boy uzatmak için bu ipuçlarını öğrendiğinize göre, neden bunları hayatınızda uygulamıyorsunuz? Tüm bu tüyoları her gün uygulamak kolaydır. Ameliyat ve ilaç tedavisi dışında, kimseye danışmadan iyi bir diyet, uyku düzeni ve egzersiz rejimi almayı deneyebilirsiniz. Dahili olarak herhangi bir şey almak için bir uzman tavsiyesi almanız ve artıları ve eksileri tam olarak anlamanız gerekir. Bu ipuçlarını izlediyseniz ve herhangi bir sonuçla karşılaştıysanız, bizimle paylaşın..

Sıklıkla Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. 30’dan Sonra Boyu Artırmak İçin En İyi Yoga Nedir??

30’dan sonra boy uzatmanın en iyi yolu yogadır. Kobra duruşu, Trikonasana, Köpek ve Kedi duruşu, Ağaç duruşu, Tadasana gibi kaslarınızı düzgün bir şekilde gerebilen ve hormonlarınızı harekete geçiren birçok asana vardır. Ayrıca sinirlerinizi uyarır ve vücudunuzdaki kan dolaşımını iyileştirir. Güçlendirilmiş bir omurga ile birlikte, boy uzaması için gerekli olan iyileştirilmiş bir duruş da fark edeceksiniz..

2. İlaçla 30 Yaşından Sonra Boy Nasıl Artırılır?

Piyasada boyunuzu mucizevi bir şekilde artırdığını iddia eden bir dizi büyüme takviyesi var. Bu iddiaların çoğu, doğrudan büyümeye katkıda bulunan bir ilaç olmadığı için aldatmacadır. Bazı Ayurveda ilaçları, vücudu güçlendiren ve egzersiz ve egzersiz için gerekli dayanıklılığı sunan Ashwagandha ve Shilajit gibi otlar içerir..

3. 30 Yaşından Sonra Uzun Görünmenin En Kolay Yolu Nedir??

Daha uzun görünmek için hemen bir çözüm arıyorsanız, topuklu ayakkabılar veya yüksek topuklu sandaletler en iyisidir. Boyunuza birkaç inç ekleyen yükseltilmiş bir platformla gelirler. Bunlar aynı zamanda uzun görünmenin rahat, güvenli ve kolay yollarıdır. Kaliteli bir yastıklı ayakkabı tercih ederek her zaman giyebilirsiniz..