Uzun boylu olmak gibi bir arzunuz var mı? Merak etme! Sana yardım etmek için burdayız. Bazen, bazı çocuklar sadece büyümeyi durdurur gibi görünür, bu da babalıklarının yanı sıra onlar için de temel bir endişe yaratır. 25 yaşını tamamlamayı beklerken erkeklerin yanı sıra kadınların 21 yaşına kadar büyüyebileceğini bilmelisiniz. Okula veya koleje gidiyorsanız, ideal boyunuza ulaşmak için bu en iyi zamandır. Boyunuz, çevresel özelliklerinizle birlikte miraslarınız tarafından belirlenir. Uzun boylu olmak istiyorsanız, bu yazıda verilen uzun boylu olmanın yollarını takip edebilirsiniz..

Nasıl Uzun Olunur

25’ten sonra bazı insanlar için yükseklik durağan hale gelir. Normal boyda olan bireylerin yemek antremanı ve şekerleme vb. için çaba sarf etmesi gerekir. Normal bir insan normal yollarla en az 2 ila 4 inç arasında yükselebilir. Uzun boylu olmanın birçok yolu var.

Uzun Olmak İçin En İyi İpuçları:

Aşağıda, boyunuzu uzatmak için faydalı olabilecek en iyi ipuçlarının bir listesinden bahsettik. Bunlar aşağıdaki gibidir;

1. Takviyeler:

Doğru egzersizlerin yanı sıra doğru takviyeler de önemlidir. Glukozamin, multivitaminler ve amino asitleri sayarak daha uzun büyümeyi destekleyen temel bileşenleri içeren birçok büyüme artırıcı takviye mevcuttur. Takviyeleri aldıktan sonra, doğru takviyeler ile fazladan 2 ila 3 inç daha büyüyebilirsiniz..

2. Yoga:

Yoga, boyunuzu geliştirmek için önemli bir rol oynar, buna ek olarak kendinize ayırabileceğiniz ekstra zamana ek olarak. Yoga, herhangi bir acı veya yan etki olmadan sayısız inç kurtarmanıza yardımcı olur. Sıçramaların yanı sıra duruşlar omurganızı gerer, ardından duruşunuzu geliştirir ve olası aşırı yüksekliğinizi yaymanıza yardımcı olur. Birçok insan, derin şikayetlerin gerginliği giderebileceğine ve daha fazla olgunlaşmanıza izin veren enerjiyi temizleyebileceğine inanır..

3. Alıştırmalar:

Bazı egzersizler boydan veya boydaki artıştan sorumludur. Egzersiz sırasında ortaya çıkan 3 gelişim seviyesi vardır ve bundan sonra boy artar..

Bunlar Şu Şekildedir;

• Seviye 1: Omurga kaslarının kas ve ton iyileşmesi.

• Seviye 2: Omurga dekompresyonu artı Düzeltme.

• 3. seviye: Gelişmiş spinal disk yenileme ve yoğunlaştırma.

i) Zıplama: Daha önce bir bankta durun veya bir ayak uzunluğunda bir adım atın. 10 toplam için 1 fitlik bir sıçrama ile başlayın. Şu anda, daha sonraki adımla özetleyin. Bu seti 3 kez tekrar edin. Diziler arasında dinlenmeler.

ii) Bisiklete binme: Pedalları yalnızca ayak parmaklarınızın yaydığı her yerde bir bisiklet sürün, ardından 10 ila 15 dakika bisiklet sürün. Hareketsiz döngüde gerçekleştirin. Pedallara dokunmak için sıçrama, bacaklarınızı uzatmak için itecektir..

iii) Tekme atmak: Bacaklarınız ayrı ayrı durun ve 1 bacak hızlı bir şekilde destek alın. 1 bacakta en az 20 tekme artı daha sonra diğer bacağa geçin. Bu antrenmanı 20 kez tekrar edin. Bu egzersiz, uyluk kemiğinin yanı sıra kaval kemiğini de uzatmaya yarar.

4. Düzenli Yemekler:

Günde altı öğün yemek planı, doğal yollarla boyunuzu yükseltmek için metabolizmanızı geliştirir. Ayırıcı formda öğünler almak vücudunuzda daha az yağ sağlar, bu nedenle mantıklı bir şekilde tam uzunluğa ulaşmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda vücudunuzdaki enerjik vitaminlerin yanı sıra minerallerin de büyülendiğini doğrular..

5. Yeterli Uyuyun:

Bazı araştırmalara göre gelişmekte olan gençlerin yanı sıra ergenlik çağındakilerin de her gece 8,5 artı 11 saat uyku istedikleri görülmektedir. Siz dinlenirken vücudunuz dokuları geliştirir ve gençleştirir. İnsan büyüme hormonu veya HGH, özellikle derin veya rahat dalga uykusu süresince, fiziğimizde doğal olarak oluşur veya iyileşir..

6. İnsan Büyüme Hormonu veya HGH:

En pahalı ilaçlardan biri sentetik insan büyüme hormonudur. Bu, bir kişinin birkaç ay içinde 5 inçlik boyunu yükseltmeyi destekler. Doktor gözetiminde alınan HGH enjeksiyonları, hapları, tozları mevcuttur..

7. Diyetinizi Geliştirin:

Boyu uzatmanın en iyi yollarından biri, boy uzamasına yardımcı olan bazı yiyeceklere sahip olmaktır. Örneğin, besin değeri yüksek gıdalar boy uzamasına yardımcı olabilir. Vücudunuza hizmet edecek yiyecekler kesinlikle boyunuzu uzatmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle, vücudunuza yalnızca en iyisini sağlayabilmeniz için diyetinizi iyileştirmenin ve ona bazı temel maddeleri eklemenin zamanı geldi..

8. Rastgele Asmak:

Yoga veya egzersiz yapmanın yanı sıra, asılarak boyları kolayca uzatılabilir. Bir çubuk görürseniz, üzerine atlamaya ve yakalamaya çalışın. Bunun yüksekliği arttırmanın en iyi yollarından biri olduğu söylenebilir. Belli ki epey bir süre askıda kalacaksınız. Bu, yüksekliği arttırmanın eğlenceli ama zorlu bir yoludur. Birçok insan bunu kendileri için etkili buldu ve daha fazla insanın boy uzatmak için bu eğlence dolu tekniği kullanmaya başlamasının zamanı geldi..

9. Spor:

Nasıl uzun boylu olunur? Bir tür fiziksel aktivite veya spor yapın. Okul basketbol takımının bir parçası olsaydın, boy uzatmak senin için kolay olmalıydı. Yüksekliği arttırmanın en iyi yollarından biri, biraz ip tırmanışı veya dağ tırmanışı yapmaktır. Bu, yüksekliği arttırmanın ve uzun bir fiziğe sahip olmanın en iyi yollarından biridir. Yükseklik sorunları bu günlerde oldukça hızlı büyüyor ve birçok insan, bazı aktiviteleri gerçekleştirmelerini kısıtladığı için kısa boy sorunlarından muzdarip. Bu paragrafta tartışıldığı gibi, kendinizi bir tür spora sokmak, vücudu yeterince gerecek ve kasların büyümesine izin verecek, bu da boy uzamasına daha fazla yardımcı olacaktır..

10. Yüzme:

Boyu uzatmanın en güzel yollarından biri yüzmeye başlamaktır. Yüzerken yapılan hareketlerin yüksekliği artırabileceği kanıtlanmıştır ve bu, yüksekliği oldukça kolay artırmanın en iyi yollarından biridir..

11. Bazı Süper Uzatmalar Yapın:

Vücudu yoğun bir şekilde geren ve kasların da esnemesini sağlayan belirli egzersizler ve esneme rutinleri vardır. Dışarıdaki en iyi şeylerden biri, çocukların bonus almak için yapmaları gereken en ünlü eğitim kampı aktivitelerinden biri olan parmakla dokunma egzersizidir. Görünüşe göre, birçok çocuk bunu yapamıyor. Ama hepimiz biliyoruz ki, uygun uygulama ile herkes bu konuda ustalaşabilir..

12. İyi Bir Duruş:

uzun boylu olmak için bazı ipuçları ister misiniz? Boyu uzatmanın ve oldukça uzun olmanın en iyi yollarından biri, iyi bir duruşu korumak olabilir. Gün boyunca iyi bir duruş sergileyen insanlar, kısa boy problemlerine daha az eğilimlidir..

13. Bağışıklık Sistemini İyi Tutmak:

Nasıl hızlı bir şekilde uzun boylu olunacağını bilmek ister misiniz? Bağışıklık sistemini zinde ve aktif tutun. Bu, o ağırlığı azaltmanın ve yüksekliği artırmanın en iyi yollarından biri olduğu söylenebilir. Bağışıklık problemlerinden muzdarip insanlar, kısa boy problemlerinden de muzdarip olma eğilimindedir..

14. Su:

“Nasıl uzun boylu olabilirim?” Boyu kısa olan kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biridir. Hızla boy uzatmanın en iyi yollarından biri, uygun su tüketimi ve iç sistemi nemli tutmaktır..

15. Tıbbi Yardım:

Yukarıdaki teknikleri uyguladıktan ve uyguladıktan sonra bile boyunuz uzamıyorsa, tıbbi yardım almanın zamanı gelmiştir. Bu muhtemelen listenizdeki en son şeydir, bu, ancak önceki teknikleri denediyseniz ve sizin için iyi egzersiz yapmadıysa bir doktora gitmeye uygun olduğunuz anlamına gelir..

Bu makalede, boy uzatmak için en iyi tekniklerden ve ipuçlarından bazıları tartışılmıştır. Bu ipuçları ve püf noktaları tamamen alakalı ve orada boylarını uzatmak isteyen çoğu insan için işe yaradı. Bunları deneyebilir ve boyunuzu oldukça hızlı bir şekilde artırabilirsiniz..