Mevcut boyunuzdan memnun değil misiniz? Ergenlikten sonra boy uzaması zor ama imkansız değil. Bu yüzden merak etmeyin, zorluğunuzun cevabı burada. Üst vücut yüksekliğine birkaç inç artırmaya yardımcı olacak bazı germe egzersizleri vardır. Boy uzatmak için yapılan bu egzersizler, omurgayı destekleyen kasları güçlendirerek ve geliştirerek omurga üzerinde çalışacaktır. Aslında üst vücut boyunda artışa neden olur.

Üst Vücut Yüksekliğini Artırmak İçin 9 İpucu

Üst vücudun yüksekliğindeki artış, sizi daha uzun yaparak kişiliğinizi ve görünümünüzü geliştirir. Doğal olarak üst bedeninizin yüksekliğini artırmak için birkaç ipucu var..

Resimlerle Doğal Olarak Üst Vücut Yüksekliğini Arttırmak İçin En İyi İpuçları:

1. Üst Vücut için Esnemeler :

Üst Vücut Yüksekliğini Artırma İpuçları 1

Üst gövdeyi germek, yüksekliği birkaç inç artırmanın en iyi yoludur. Bu tür esnemeler omurgayı etkiler ve üst vücut uzunluğunu arttırır. Bunun sonucunda daha uzun görüneceksiniz. Bacakları ve kolları aynı anda uzatmak gibi vücut esnemeleri, gövde ve üst gövdenin yüksekliğini artırmaya yardımcı olacaktır..

2. Alt Vücut Egzersizleri:

Üst Vücut Yüksekliğini Artırma İpuçları - Alt Vücut Egzersizi 2

Üst vücut boy artışı için herhangi bir rutin egzersize başlamadan önce daima alt vücut üzerinde de çalışmanız gerektiğinden emin olun. Egzersiz planınız ikisi için dengeli olmalıdır. Üst bedeniniz üzerinde çalışmak daha gerekli olsa da, alt beden için egzersizi tamamen bırakmayın..

3. Üst Vücut Yüksekliğini Artırmak İçin Büküm Egzersizleri :

Üst Vücut Yüksekliğini Artırma İpuçları - büküm 3

Büküm ayrıca üst gövdenin yüksekliğini arttırmanın bir yoludur. Büküm egzersizi ile omurgaya esneklik kazandırılır. Büyüyen yaşla birlikte, omurga esnekleşmeye başlar. Bu yüzden bu egzersizler çok önemli ve üst vücut yüksekliğini arttırmada yardımcı oluyor..

4. Üst Vücut Boyu Arttırmak İçin Asma Egzersizleri :

Üst Vücut Yüksekliğini Artırmak İçin İpuçları 4

Asmak, omurgayı esneten ve üst vücut yüksekliğini artıran bir başka yoldur. Asarken omuzlarınızın ve kollarınızın tamamen rahat olduğundan emin olun ve asmaya en az 20 saniye devam edilmelidir. Bu egzersiz omurgayı esnetir ve böylece üst vücut uzar..

5. Vücut Tersine Çevirme Egzersizleri:

Üst Vücut Yüksekliğini Artırma İpuçları-vücut inversiyonu 5

Başka bir egzersiz, daha uzun büyümenize yardımcı olan vücut ters çevirmedir. Bu egzersiz, dizlerde ve omurgada bulunan kıkırdağın gerilmesinde yerçekiminin yardımını alır. Vücut inversiyonunun her gün sabah ve akşam en az beşer dakika yapılması gerekmektedir. Üst vücudunuzu daha uzun gösterecek bu egzersizin gücünü artırmak için inversiyon botlarını da kullanabilirsiniz..

6. Üst Vücut Boy Artışı İçin Sağlıklı Beslenme :

Üst Vücut Yüksekliğini Artırma İpuçları Sağlıklı Beslenme 6

Besleyici ve sağlıklı bir diyet de boy uzamasında çok önemli bir rol oynar. Aynı zamanda enerji seviyelerini de yükseltir. Kemik sağlığını korumak için diyetinizde ek kalsiyum ve D vitamini alımını artırın. Vücudunuzdaki büyüme hormonlarının salınımında bir engel oldukları için şekerli ve yağlı yiyeceklerden kaçının..

Daha fazla gör: Bisiklete binmek Yüksekliği Artırabilir

7. Üst Vücut Yüksekliği İçin Yoga Asanaları:

Üst Vücut Yüksekliğini Artırma İpuçları - yoga 7Yoga ayrıca üst vücut yüksekliğine birkaç inç eklemenin önemli bir yoludur. Yoga sayesinde esneklik ve vücut duruşu iyileşir. Bu da üst gövdenin yüksekliğinin artmasına neden olur. Yoga, üst bedeninizi güçlendirir ve uzatır ve görünümünüzü daha uzun gösterir. Ancak iyi sonuçlar almak için yoga rutin olarak yapılmalıdır..

8. Alternatif Uygulama:

Aşırı yaralanmalardan kaçınmak için germe egzersizleri veya yoga yaparken birkaç gün atlayın. Temel kural, haftada üç kez en az yarım saat yoga yapmak ve haftada dört ila beş kez germe egzersizleri yapmaktır..

9. Sekiz Saat Uyku:

Üst Vücut Yüksekliğini Artırma İpuçları - uyku

Hatırlanması gereken son ve en önemli şey dinlenmek. Günde sekiz saatlik iyi bir uyku gereklidir. Bu, ertesi gün egzersiz yapmak için vücudunuzu kurtarmak ve enerjilendirmek için bolca zaman sağlayacaktır..

Bir veya iki kez yapılan yoga veya vücut esnetme hareketleri size yardımcı olmayacaktır. Üst vücut boyunu artırmak, tutarlılık olan tek bir anahtara sahiptir. Oluşan rutini çok samimi bir şekilde takip etmek çok önemlidir. Bu yüzden sağlıklı kalın ve üst vücut yüksekliğinizi artırın.