Fiziksel duvarları engelleyici ve yer kaplayan buluyor musunuz? Kalıcı duvarlara ihtiyaç duymadan odalarınızı işlevsel alanlara bölmek için harika bir çözüm, Oda bölücüler şeklinde geliyor! Bunun modern çağda ortaya çıkan bir fikir olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Orta çağda kullanılan oda bölücülerin kraliyet ve seçkin aileleri, inzivaya çekilmeyi sürdürmek için mahremiyet ekranlarıdır..

Bu yazıda, eviniz için bir tane almanıza ilham vermek için 15 En Son Oda Bölücü Tasarımını topladık..

Resimlerle 15 Son Oda Bölücü Fikirleri 2021:

İşte göz atmaya değer trend olan oda ayırıcı tasarımlarından bazıları:

1. Oturma Odası Bölme Tasarımı:

Oturma Odası Bölme Tasarımı

Bir oda bölücünün en büyük yararı, daha iyi mahremiyet ve katılım sağlamak için daha büyük odaları kompakt alanlara bölmektir. İşte sadece alanı bölmekle kalmayıp aynı zamanda evinizin estetiğini de artıran böyle güzel bir ahşap oda bölücü fikri. Yaratıcı tasarım, bazı bitkileri yerleştirmek için hükümler ekleyerek odaya biraz yeşillik eklemenizi sağlar. Bir misafir için dikey bir ev bahçesi yanılsaması yaratır!

2. Mutfak ve Oturma Odası Bölücü Fikri:

Mutfak ve Oturma Odası Bölücü Fikir

İşte mutfağınızı oturma odasından ayırmanıza izin veren basit bir cam bölme tasarımı. Bu fikrin en iyi yanı, ön alanın hiçbir görüntüsünü kaybetmemeniz ve kendinizi mutfakla sınırlı hissetmemenizdir. Şeffaf cam, oturma odasıyla bağlantıda kalmanızı ve misafirlerinizi özel alanınızdan uzak tutmanızı sağlar. Bölücüye sürgülü bir kapı eklemek, kimsenin içeri girmesine izin vermeden alanı tamamen kordon altına almanızı sağlar.!

3. Pooja Odası Bölme Fikri:

Pooja Odası Bölme Fikri

Daireler ve küçük boyutlu evler genellikle pooja odaları için alan oluşturur. Oturma odasında dua etmek için küçük bir ‘çatlak’ oluşturulur. Fiziksel duvarlar inşa etmeden bu alanın mahremiyetini korumanın harika bir yolu, bunun gibi basit bir oda bölücü kurmaktır. Özel yapım oda ayırıcı, tapınak çanları ve altın LED ışıklar gibi dekoratif unsurlarla alana ilahi bir his katıyor. İçi boş kutular, odaya minimalist bir görünüm sağlamanın yanı sıra daha iyi hava sirkülasyonu sağlar..

4. Yatak Odası Bölme Fikri:

Yatak Odası Bölme Fikri

Alanı engellemeden yatak odanızda mahremiyet ve mahremiyet duygusu yaratan bu tamamen beyaz oda ayırıcıya göz atın. Güzel tasarlanmış oda ayırıcı, odanıza romantik bir his ve benzersiz bir kişilik katar. Çok işlevli ayırıcı ekran, yerleşik bir yazı tezgahına ve biblolarınızı saklamak için bir yatak dolabına sahiptir. Bu fikir, uyku alanı ve çalışma alanı olarak ayrılabilen büyük yatak odaları için uygundur..

5. Çiftlik Evi Tarzı Oda Bölücü:

Çiftlik Evi Tarzı Oda Bölücü

Çiftlik evi havasını oturma odanıza getiren bu rustik oda ayırıcıya göz atın. Seyrek yapılan tasarım minimum yer kaplar ve maksimum işlevsellik sunar. Bunu yapmak için tek ihtiyacınız olan dikey ahşap çubuklara sahip basit bir ahşap çerçeve. Tasarım, yürüme alanını engellemeden mahremiyet sunar. Barlar arasındaki boyut ve boşluk, oda boyutuna ve mimarisine göre özelleştirilebilir..

6. Modern Oda Bölücü Fikri:

Modern Oda Bölücü Fikir

Rahat evinize avangard bir dokunuş katmayı mı planlıyorsunuz? O halde misafirlerinizi büyüleyecek bu asma oda ayırıcı tasarımına bir göz atın. Eşsiz desen, odanızın görünümünü yükselten petek şeklinin modern bir çevirisidir. Bölücü, nerede kullanıldığına bakılmaksızın, evdeki estetiğin geri kalanıyla kolayca uyum sağlar. Çıkarılabilir ve evdeki herhangi bir oda için mükemmel çalışır.

7. Minimalist Oda Bölücü:

Minimalist Oda Bölücü

Mini ekran birimi olarak da işlev gören bu havalı metal oda ayırıcıya göz atın. Metal çubukların dikey düzenlemesi, bir tanım oluşturmak için kalın ile ince arasında değişir. Bu basit, zarif bölücü hareketlidir ve size evinizdeki alanları tanımlama özgürlüğü verir. En iyi yanı, eserlerinizi tutmak için vitrinler gibi çalışan ahşap tutucular ve hatta odaya yeşillik katmak için bazı kaplar..

8. Çağdaş Oda Bölücü:

Çağdaş Oda Bölücü

Gözleriniz her zaman benzersiz ve tuhaf şeyler arıyorsa, bu oda ayırıcı tam size göre! Modaya uygun bölücü, minimalist ancak modern tasarımıyla odanıza hızlı bir görünüm kazandırır. Evinizin güzelliğinden ödün vermeden oturma odasını yemekhane veya mutfak gibi diğer alanlardan ayırmak için bu parçayı kullanmak ideal bir seçenektir..

9. Kitap Rafı Oda Bölücü:

Kitap Rafı Oda Bölücü

Kitap severler için özel olarak tasarlanmış bu çok yönlü oda ayırıcıya bir göz atın. Geçitleri engellemeden odaların sınırlarını tanımlamanın yanı sıra, bu işlevsel ayırıcı, tüm kitaplarınızı tek bir yerde düzenlemenize de olanak tanır. Kitap hayranı değil misiniz? Endişelenme! Eczacınızı, hediyelik eşyalarınızı ve çok daha fazlasını sergilemek için bu parçayı bir köşe vitrinine dönüştürebilirsiniz. Bu parçayı eve götürmek, görünümünü basitten ilginç hale getirmenin kesin bir yoludur.!

10. Tasarımcı Duvar Bölücü:

Tasarımcı Duvar Bölücü

Bu sıra dışı oda ayırıcı ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarın. Ahşap sabitlenmiş çerçeve, odaya tuhaf bir karakter katmak için asılı halatları desteklemek için üstte ve altta kancalara sahiptir. Mahremiyet bu tasarımın ana odağı olmasa da, odada sınırlar oluşturmak ve geniş alanları bölmek için iyi çalışıyor. Eklektik bir his için mavi, yeşil vb. gibi parlak renkler seçin!

11. Stüdyo Daireler için Oda Bölücü:

Stüdyo Daireler için Oda Bölücü

Stüdyo dairelerde yaşayan insanlar, alan kullanımıyla ilgili büyük bir sorunla karşı karşıyadır. Onlardan biriyseniz, işte size yerden kazandıran bir çözüm. Kapılı bu geçici oda ayırıcı, mahremiyet kazanmak için evinizde muhafazalar oluşturmanıza olanak tanır. Fikir denemeye değer, özellikle de daireyi arkadaşlarınız veya ailenizle paylaşıyorsanız. Hafif ahşap ayırıcı ayrıca iç mekanlarınıza dokusal bir öğe ekler..

12. Sürgülü Oda Bölücü Tasarımı:

Sürgülü Oda Bölücü Tasarımı

Kapı ve oda ayırıcı gibi çalışan bu yenilikçi katlanabilir ekrana göz atın. Köşe alanlarınızın görünümünü değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda işlevsel hale getirir. Üç seviyeli sürgülü kapı, misafirlerinizin görüş alanı içinde kalmasını istemediğiniz tuvalet gibi alanları bölmek için kusursuz bir hiledir. Kullanılmadığı zaman, açık tarz bir oda ayırıcı oluşturmak için kapıları içeri itebilirsiniz..

13. Asma Odası Bölücü Fikri:

Asılı Oda Bölücü Fikri

Kalıcı oda bölücüler zevkinize uymuyorsa, işte size ilginç ve kolay bir fikir! Asılabilir oda ayırıcı perde, odanın manzarasını kapatmak için tavandaki bir köşeden perde gibi asılabilir. Serbestçe çalıştırmanıza izin vermek için boncuklu zincirlerle birlikte gelir. Ekran ayrıca odadaki parlaklığı kontrol etmek için bir panjur olarak çifte görev yapar. Evinizin geri kalanıyla eşleştirmek için çeşitli renk ve tasarımlardan birini seçebilirsiniz..

14. Çocuk Odası Duvar Bölücü Fikri:

Çocuk Odası Duvar Bölücü Fikir

İşte çocuk odası için geçiş alanını ortadan kaldırmayan minimal müdahaleci bir oda bölme fikri. Merdiven benzeri tasarım, çalışma alanı ve uyku alanı arasındaki sınırları tanımlamak için kalıcı bir armatürdür. Bölücü, odayı farklı bölgelere etkili bir şekilde bölerek samimi bir his yaratır. Parçayı, bazı ışıkları asmak veya en sevdiğiniz sanat eserlerine klipslemek için de kullanabilirsiniz..

15. Katlanır Oda Bölme Ekranı:

Katlanır Oda Bölme Ekranı

Çeşitli amaçlar için kullanılabilen bu derme çatma katlanır oda bölme ekranına bir göz atın. Katlanır ekran, biraz mahremiyet elde etmek için geçici bir muhafaza oluşturabilir. Karmaşık geometrik desenler, odanıza egzotik bir görünüm katar. Dekoratif bir açıklama parçası eklemek için tamamen açık olarak duvara yerleştirebilirsiniz. Nötr renk düzeni, dekorun geri kalanıyla kusursuz bir şekilde uyum sağlar.

Bunlar, dikkat edilmesi gereken en iyi oda bölücü tasarımlarından bazıları! Bu fikirleri referans olarak kullanabilir ve her segmentte bu tür tasarımları, desenleri ve renkleri daha fazla keşfedebilirsiniz. Peki, bu fikirlerden en çok hangisini sevdin ve neden?