Buharlı yüz bakımı, yüzünüzü rahatlatan yüzünüz için bir terapidir. Yüzün altından üstüne kan akışını arttırır. Tek kelimeyle, yüzünüzdeki kan dolaşımı sürecini iyileştirir. Bu tür yüz bakımı, kirletici maddeleri serbest bırakan gözenekleri açtığı için yüzdeki kirliliklerin giderilmesine de yardımcı olur..

Buhar Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Buhar Yüz Bakımı Nasıl Yapılır? ?

Buharlı yüz bakımı yapmak için cildinizdeki kirleri çıkaracak bir maske ile başlamanız gerekecek. Prosedürü sonlandırmak için bir nemlendiriciye de ihtiyacınız olacak. Aşağıdaki adımlar, etkili bir buharlı yüz bakımı gerçekleştirmede yardımcı olacaktır..

Aşama 1:

Bu yüz bakımı için suya ihtiyacınız olacak. Bu yüzden önce yeterli bir kap içerisine birkaç bardak su alın ve kaynatın. Mikrodalga kullanabilirsiniz. Bu durumda soba kullanmak en iyisi olacaktır..

Adım 2:

Bu yüz bakımı yapmadan önce yüzünüzü düzgün bir şekilde yıkamanız gerekecektir. Cildinize yapışmış her türlü yağlı maddeyi ılık su yardımıyla çıkarmanız gerekecektir. Herhangi bir makyaj yaptıysanız, yıkamak zorunludur, aksi takdirde cildinize girer ve daha sonra sivilce oluşumuna neden olur. Şimdi yüzünüzü bir havluyla nazikçe ovun..

Aşama 3:

Şimdi ısıtılmış suyu bir kase gibi başka bir kaba dökmeniz gerekecek. Suyu kaynatmak için kullanılan önceki aparat da kullanılabilir..

4. Adım:

Buharlı yüz bakımını daha etkili hale getirmek için suya birkaç damla yağ veya bitkisel solüsyon ekleyebilirsiniz..

Adım 5:

Şimdi yüzünüzü suyun üzerinde tutmanız ve yüzünüzden kaseye kadar tüm alanı kaplayacak şekilde boynunuza bir havlu koymanız gerekecek. Rahatsız hissediyorsanız, suyu biraz daha az ısıtın çünkü bu pozisyonda yaklaşık 10 dakika kalmanız gerekecek. Derin bir nefes alın, gözlerinizi kapatın ve sihrin gerçekleşmesine izin verin..

6. Adım:

Bu adım, yüzünüzdeki kirleri çekecek bir kil maskesi takmanızı gerektirir. 15 dakika sonra yıkamak için ılık su kullanın..

7. Adım:

Bu adım, cildin içine başka hiçbir kirletici madde girmemesi için gözenekleri kapatmakla ilgilidir. Yüz bakımı yapıldıktan sonra tercihinize göre bir toner kullanın..

Adım 8:

Şimdi uygun bir nemlendirici kullanmanız gerekecek. Bu cildinizi nemli tutacak ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Buharlama işlemi cildi kuruttuğu için nemlendirici kullanmak gereklidir. Yüz yumuşatıcı bir yağ da kullanabilirsiniz..

Buhar Yüz Bakımının Faydaları Nelerdir??

Yüz buharı, kirleri gidermek için çok faydalıdır. Bu işlem tüm ölü deri hücrelerini uzaklaştıracak ve yeni hücrelerin oluşumu ile cildi gençleştirecektir..

Buharlı yüz bakımı ile her türlü bakteri ve kir yok edilebilir. Ancak bu işlemden geçmeden önce bir cilt uzmanına danışmanız önerilir. Buharlı yüz bakımının faydaları aşağıda sıralanabilir..

  • Cildin yüzeyini ısıtır ve herhangi bir tedaviyi gerçekleştirmek için kabul edilebilir hale getirir..
  • Yüzünüzdeki dolaşımı iyileştirecektir..
  • Buharlı yüz bakımı, toksinlerin yok edilmesine yardımcı olacak daha iyi terlemeye yol açacaktır..
  • Tıkanmış gözeneklerle sorunları olan insanlar için mükemmel bir tedavidir..
  • Son olarak, işte zor bir günün ardından yüzünüzü rahatlatmanın en iyi yollarından biridir..

Görsel Kaynağı: Shutterstock