Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler Nedir:

Ciltte oluşan beyaz lekeler vitiligo olarak da bilinir ve toplumun en çok bilinen sorunlarından biridir. Ellerden ayaklara, ağza, bacaklara, yüze, dudaklara ve hatta gözlere kadar bu sorunun tohum olabileceği farklı vücut bölgeleri vardır. En önemli nedenlerinden biri, ciltte renk bozulmasına yol açan melanin eksikliğidir. Bununla birlikte, melanin hücrelerinin yanlış işlevi, B12 vitamini eksikliğinin, otoimmün hastalıkların ve hatta stresin nedenlerinden biri olabilir. Seçenek, tedavinin söz konusu olduğu ev ilaçlarında bile mevcuttur..

Ciltteki Beyaz Lekelerden Nasıl Kurtulur

Beyaz Lekeler ve Lekeler İçin Doğal Çözümler:

Aşağıdaki kılavuzda, ciltteki beyaz lekeler ve lekeler için sorun azalana veya tamamen ortadan kalkana kadar günlük olarak kullanılabilen 24 birinci sınıf ideal ev ilaçları tedavisi bulunmaktadır..

1. Zerdeçal:

Zerdeçal için Ciltte Beyaz Yamalar ve Lekeler

 • Biraz zerdeçal ile hardal yağını iyice karıştırın ve ondan bir macun yapın..
 • Bu, bağışıklık sistemini iyi bir şekilde güçlendirmeye yardımcı olacak beyaz lekelere ve lekelere uygulanmalıdır..
 • Bu, soruna kalıcı bir çözüm bulmak için en az bir yıl boyunca günde iki kez yapılmalıdır..
 • Zerdeçal ayrıca neem yapraklarıyla karıştırılabilir ve aynı sonuçlar için macun olarak uygulanabilir..

2. Beyaz Lekeler ve Lekeler İçin Zencefil Tedavisi:

Zencefil İçin Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Her gün zencefil suyu almak kan akışını iyileştirmeye yardımcı olur ve beyaz lekelerin ve lekelerin iyileşmesine yardımcı olabilir..

 • Ayrıca limon suyu ve su ile karıştırılarak günde iki kez alınabilir..
 • Veya sonuçlar için etkilenen bölgeye zencefil ezmesi uygulanabilir..

3. Turp Tohumları:

Turp İçin Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

 • Yaklaşık bir avuç turp tohumu, kaba bir toz yapmak için iyice öğütülebilir..
 • Bunu pürüzsüz bir macun haline getirmek için biraz sirke kullanın.
 • Bunu beyaz lekelere yaklaşık 30 dakika uygulayın ve ılık suyla yıkayın..
 • Aynı sonuçlar için turp tohumları yerine turp yaprakları da kullanılabilir..

4. Elma Sirkesi:

Elma sirkesi

Beyaz lekeler ve lekeler üzerindeki mantar ve bakteriler, elma sirkesi kullanılarak kolayca yok edilebilir..

 • Bir kısmını suyla seyreltin ve düzenli olarak beyaz lekelere ve cilt lekelerine Mitton uygulayın..
 • Bunu bir ay takip etmek cildin rengini değiştirmeye başlayacak ve sorunu ortadan kaldıracaktır..

5. İncir:

İncirde Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

İncirin kanı arındırdığı ve dolaşımı iyileştirdiği bilinmektedir. Beyaz lekelerden ve lekelerden kurtulmak için evde bir çare olarak yapmanız gereken tek şey günde 1-2 ay çiğ incir yemek. Bölgeye kuru incir tozu da uygulanabilir..

6. Lahana Suyu:Lahana suyu için ciltte beyaz lekeler ve lekeler

 • Lahanadan taze olarak biraz meyve suyu alın ve beyaz lekelere ve lekelere yaklaşık 15 dakika uygulayın..
 • Bunu ılık suyla durulama izlemelidir..
 • Birkaç hafta içinde görünür sonuçlar almaya başlamak için bu fikri her gün takip edin..

7. Beyaz Lekeler ve Lekeler İçin Güneş Koruyucu Tedavisi Kullanın:

Güneş Kremi İçin Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Güneşin UV ışınlarının verdiği zarar, beyaz lekelerin başlıca nedenlerinden biridir. Burada yapılacak en iyi şey evden çıkmadan önce iyi bir SPF içerikli güneş koruyucu losyon kullanmaktır. Sorundan kurtulmanın yanı sıra, bu aynı zamanda önlemeyi de teşvik edecektir..

8. Bal Kullanımı:

Bal İçin Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Balın iyileştirici özellikleri ile birlikte antibakteriyel özellikleri, ciltteki beyaz lekeleri ve lekeleri iyileştirmede yardımcı olabilir. Balı cilde bir süre uygulamak ve emilmesine izin vermek gerekir. Sonuçları elde etmek için ılık suyla iyice yıkanmalıdır – bu, ciltteki beyaz lekeler ve lekeler için en iyi ev ilaçları tedavisinden biridir..

9. Bakır Faydaları:

Bakır Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Beyaz lekeler ve cilt lekeleri için bu metalin faydalarını tedavi için kullanmanın en iyi yolu bakır kaplardan su içmektir. Suyu her zaman bütün bir gece boyunca kapta tutabilirsiniz. Bu, tedavi için sabahları aç karnına alınmalıdır..

10. Papaya Beyaz Lekeleri ve Lekeleri Giderir:

Papaya İçin Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Olgun bir papaya meyvesinin içeriği, cildinizin uygun melanin içeriğini geri almanıza yardımcı olur. Bunun için papayayı birkaç parçaya ayırmanız ve vücudunuzdaki beyaz lekeleri ovalamanız gerekir. Şimdi cildinizin doğal olarak kurumasını bekleyin ve ardından parçaları tekrar ovalayın. Bunu her gün takip edin. Bununla birlikte, ciltteki beyaz lekeleri onarmak için olgun papaya suyu da içebilirsiniz..

11. Hint Bektaşi Üzümü veya Amla:

Amla İçin Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Bunlar aynı zamanda kaz meyveleri olarak da bilinir ve bu nedenle dünyanın birçok yerinde ciltteki beyaz lekeleri tedavi etmek için kullanılır. Ot ailesinin bu meyvesinin C vitamini ve diğer içerikleri cilt problemlerini onarmaya yardımcı olur. Kaz meyvesi yapraklarından biraz meyve suyu çıkarmanız, bu suyu beyaz lekelere sürmeniz ve önceki gibi tekniği tekrarlamanız gerekecek..

12. Stres:

Stres İçin Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Beyaz nokta cilt tedavisi olarak stresten kurtulmanıza yardımcı olur. Derideki beyaz lekeler ve lekeler, aynı zamanda çok fazla stres ve yorgunluk nedeniyle artan soy bozukluklarıdır. Bu, bol bol yoga ve çok uygun bir yaşam tarzının yardımıyla indirilmelidir. Bu, bol bol temiz hava solumanız ve bol miktarda yeşil sebze tüketmeniz gerektiği anlamına gelir..

13. Dövmelerden Uzak Durun:

Dövmelerden Kurtulmak İçin Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Dövmeler, cildin dermis tabakasına mürekkebi sokmanın bir yoludur ve bunlar, cilt hastalığında beyaz lekelerin artmasının bir nedenidir. Bu nedenle cilt üzerinde daha fazla dövme ve bu tür iğneleme ve boyama faaliyetlerinden uzak durmalısınız. Vitiligo problemlerini zaten fark ediyorsanız, bunlar son derece zararlıdır..

14. Neem Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler İçin Tedavi Bırakır:

Neem Yaprakları İçin Ciltte Beyaz Yamalar ve Lekeler

Aynı zamanda margosa olarak da bilinir, bunlar cilt pigmentasyonunu ve ciltteki beyaz lekeleri azaltmanın mükemmel yollarıdır. Biraz neem yaprağı alıp bunlardan pürüzsüz ve ince bir macun yapmalısın ve şimdi bu macuna bir miktar bal karıştırmalısın. Bir kez yaptıktan sonra, bu karışımı bir ay boyunca her gün en az 3-4 kez tüketebilirsiniz..

15. Fesleğen:

Fesleğen İçin Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Fesleğen ve limon kombinasyonu ciltteki beyaz lekeler için harikalar ve sihir gibi çalışır ve bu ilacın yaklaşık altı ay boyunca düzenli kullanımı aslında probleminiz için mükemmel bir çözüm olabilir. Çözümü yapmak için biraz fesleğen yaprağına ve kireç dilimlerine ihtiyacınız olacak. Her ikisinden de meyve sularını çıkarın, iyice karıştırın ve şimdi günde 3-4 kez beyaz lekelere ve lekelere uygulayın..

16. Turp ve Sirke:

Sirke İçin Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Turp ve sirke tohumlarının kombinasyonu, ciltteki lekeleri veya basit vitiligoyu tedavi etmek için harika bir ikili oluşturur. Bunun için biraz turp tohumu almanız ve şimdi onları bütün gece düz beyaz sirke dolu bir kasede ıslatmanız gerekiyor. Ertesi sabah tüm bu solüsyonu cildin beyaz lekelerine uygulamalı ve tedavi etmelisiniz..

17. Ceviz:

Cevizlerde Deride Beyaz Lekeler ve Lekeler

Zaten mükemmel cilt eksfoliyatörleri olarak biliniyorsunuz; Bunu ciltteki beyaz lekeler için bile kullanabilirsiniz. Bunun için ister bir kaç ceviz alıp evde toz haline getirebilir isterseniz de hazır ceviz tozu alabilirsiniz. Şimdi suyla güzel ve pürüzsüz bir macun yapın ve birkaç ay boyunca günde 3-4 kez vücudun beyaz bölgelerine uygulayın..

18. Beyaz Lekeler ve Lekeler İçin Nar Tedavisi:

Nar İçin Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Bu çare için nar meyvesinin yanı sıra yapraklara da ihtiyacınız olacak. Her şeyden önce, yaprakları kurutmanız ve bir toz yapmanız gerekir. Bundan sonra, genellikle piyasada bulunan taze nar tozuna da ihtiyacınız var. Şimdi ikisini de sade suyla karıştırın ve ardından bunu birkaç ay boyunca günde iki kez içerek harika sonuçlar elde edebilirsiniz..

19. Lema Minör:

Lema Minor Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Bu aynı zamanda yaban ördeği otu olarak da bilinir ve bu otu genellikle yerel göletler ve göller gibi su kütlelerinde bulursunuz. Vitiligo için sihirli sonuçlar elde etmek için bunları düzgün bir şekilde kullanırsanız yardımcı olur. Bunun için bu yabani otları toplayıp ya suyla karıştırıp içmeniz ya da kaynar suya atıp çay gibi içmeniz gerekir..

20. Çinko Gıdalar:

Çinko Gıdalar İçin Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Buradaki çinko içeriği, özellikle cilt ve cilt ile ilgili her türlü problem için vücut için çok iyidir. Bu, ciltteki lekeler için iyi sonuçlar almanın bir yoludur. Günlük besin döngünüze iyi miktarda çinko bileşeni eklemeniz ve ardından sonuçların sizin için ne kadar iyi olacağını izlemeniz gerekecek..

21. C Vitamini:

C Vitamini İçin Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Uzmanlar ve doktorlar, C vitamini yönünden zengin meyveler hakkında yaygın bir kanaate sahiptirler. Vitiligo sorunu yaşayanların mümkün olduğunca C vitamini yönünden zengin meyveleri tüketmelerini önermektedir. Bu, limon, limon, portakal, amla ve benzerleri gibi yaygın olarak bulunan meyveleri içerir. Ayrıca bu meyvelerden meyve suları çıkarabilir ve beyaz lekelere uygulayabilirsiniz..

22. Beyaz Lekeler ve Lekeler İçin Sarımsak Tedavisi:

Sarımsak için Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Mantar oluşumu Vitiligo için büyük bir neden olduğundan, sarımsak bunun için harika bir çare gibi görünüyor. Ayrıca sarımsak antibakteriyel bir ajandır ve cilt problemlerini tedavi etmeye yardımcı olan belirli içeriklere sahiptir. Normal diyetinizde biraz daha fazla sarımsak yiyebilirsiniz ve bundan başka bir şey değil..

23. Meyveler:

Çileklerde Ciltte Beyaz Lekeler ve Lekeler

Meyve ailesinden her türlü çilek beyaz yamalı problemler için mükemmeldir ve onlardan kurtulur. Mümkün olduğu kadar çilek tüketin ve bunların taze meyve sularını tüketin. Ayrıca kızılcık, çilek, ahududu, yaban mersini ve diğerlerinden taze meyve suları çıkarabilir ve doğrudan yamalar üzerine uygulayabilirsiniz..

24. Beyaz Lekeler ve Lekeler İçin Yulaf Tedavisi:

Yulaf Derisinde Beyaz Lekeler ve Lekeler

Bunlar aynı zamanda zaman zaman kendinizi kötü ve mahcup hissetmenize neden olan vitiligo problemlerinden kurtulmak için de harika malzemelerdir. Yulaf her şekilde tüketilebilir ve hiçbir durumda iyiliğini kaybetmediği bilinmektedir. Ayrıca ince yulaf tozları yapabilir ve şimdi suyla karıştırıp cilde uygulayabilirsiniz..

ciltte beyaz lekeler

Vitiligo olarak da bilinen ciltteki beyaz lekeler çok inatçıdır ve kolay kolay uzaklaşmazlar. Uzmanlar ve doktorlar, söz konusu ilaçların kullanımıyla gerekli yardımı alacağınızı umuyorlar..