Peeling ile gerçekten ne demek istiyoruz? Sade bir dille pul pul dökülme, cildin üst tabakasından veya epidermisten ölü derinin uzaklaştırılmasıdır. Nasıl peeling yaparız? Eksfoliyasyonun çoğu kozmetik işlemle yapılır. Tabii ki, artık peelingin pürüzsüz bir cilt elde etmemize yardımcı olacağını ve ayrıca akne ve sivilce benzeri sorunları azaltmamıza yardımcı olacağını anlıyoruz. Yani temelde iyi bir cilt istiyorsanız, bazılarından da kurtulmalısınız.!

Cilt, doğal haliyle pul pul dökülür veya bir ay içinde dökülür ve yeni bir cildimiz olur. Bununla birlikte, bir kısmı geride kalır ve cildimizin donuk, pürüzlü ve kuru görünmesini sağlar ve gözeneklerden yağ salınımını önler. Bu nedenle bu ölü derilerin kozmetik yöntemlerle giderilmesi ihtiyacı ortaya çıkmaktadır..

Cilt Peelingi Nasıl Yapılır?

Cilt Nasıl Eksfoliye Edilir:

Düzenli olarak peeling, gözenekleri ve cildi temizlemeye yardımcı olur ve ayrıca kan dolaşımını artırır. Bu, cildin içeriden parlak ve taze görünmesini sağlayacaktır. Bu nedenle, düzenli olarak pul pul döktüğümüzde, cildimizin nemlendiriciyi ve diğer cilt bakım ürünlerini etkili bir şekilde emmesine yardımcı olur..

Bu peeling peeling, cilt bakım ürünleri, ev yapımı ürünler veya cildi dökmek için bir salona giderek yapılabilir. Evde cildi peeling yapmanın doğal yollarından bazıları aşağıdakileri kullanmak olabilir. Tüm bunları yüzünüze çiğ olarak veya fasulye, limon suyu, buğday unu vb. diğer ev ürünleri ile karıştırarak uygulayın ve dairesel hareketlerle iyice masaj yapın:

1. Bal:

İşlenmemiş ve çiğ bal antiseptiktir, mantar önleyici özellikler içerir ve ayrıca çok iyi bir antioksidandır. Cildinize düzenli olarak bal ile masaj yapmak hem cildin onarılmasını sağlar hem de nemlendirerek kuru görünmesini engeller. Nemlendirici özelliklere sahiptir ve bu nedenle cildin gençleşmesine yardımcı olur..

2. Kabartma Sodası:

Hepimizin mutfak programlarında bir kutu kabartma tozu vardır ve pek de kullanılmayabilir. İşte bundan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizin bir yolu. Başka şekilde kullandığımız cilt bakım ürünlerimizin çoğunda kabartma tozu veya sodyum bikarbonat bulunur. Bu nedenle, yüz paketinize veya temizleyicinize bir veya iki çay kaşığı soda eklemek, cildin pul pul dökülmesine yardımcı olabilir, böylece cildi temiz ve berrak hale getirir ve pahalı kaplıcalarda cebinizde sıkışmadan tasarruf etmenizi sağlar.!

3. Yoğurt:

Yoğurt, mutfağımızda zengin bir lezzet kaynağı olmasının yanı sıra hidroksi asit açısından da zengindir. Tüm cilt bakımı bakım ürünlerimiz de bunu içerecektir. Yoğurt, doğal bir temizleyici ve cilt pürüzsüzleştiricidir. Çok iyi bir eksfoliyatördür ve sadece yüz değil tüm vücutta yüz olarak kullanılabilir. Daha sonra 10 ila 15 dakika bekletin ve vücudunuzun hafif, nemlenmiş ve temizlenmiş olduğunu göreceksiniz. Birkaç damla limon suyu karıştırılarak uygulanabilir. Yoğurt ayrıca saçlar için çok iyi bir nemlendirici ve temizleyicidir..

4. Limon Suyu:

Limon suyu zengin bir C vitamini kaynağıdır. Alfa hidroksi asit açısından zengin bir narenciyedir ve aynı zamanda çoğu cilt bakım ürününün bir bileşenidir. Ayrıca cilde nüfuz ederek ölü derinin epidermisten atılmasına yardımcı olur ve cildi temizler ve rahatlatır. Limon suyu ayrıca bal veya yoğurt ile karıştırılır ve yüz maskesi olarak uygulanabilir..