Cildinizde lekeler mi var? Onlardan kurtulmak istiyor musun? Lekeler, akne izleri, pigmentasyon izleri ve koyu lekeler gibi cilt kusurlarıdır. Lekeler klasik olarak yağla tıkanmış gözenekler ve basınçtan kaynaklanır. Lekelerden tam olarak kurtulmanın birçok yolu vardır..

Bunlar genellikle hormonal değişikliklerden kaynaklanır, aksi takdirde evcil hayvan tüyü, kir, aksi takdirde havadaki veya nemdeki değişikliklerle temasa benzer çevresel faktörler. Yine de, ara sıra sivilceleriniz olsun ya da olmasın, kusurları yok etmenin birçok doğal yolu vardır, aksi takdirde genellikle leke eğilimlidir..

Doğal Olarak Lekelerden Nasıl Kurtulursunuz?

Lekeler Nasıl Giderilir:

Lekeleri gidermek için çok yardımcı olan ve aynı zamanda takip etmesi kolay olan lekelerden doğal olarak kurtulmak için en iyi çareleri öğreneceğiz..

1. Günlük Cilt Bakımı:

Yüzünüzü düzenli olarak, aşırı yağ, kuraklık, siyah nokta ve beyaz kafa gibi cilt sorunlarınıza iyi gelen hafif bir temizleyici ile temizleyin. Sivilceler kötüleştikçe sert fırçalar kullanmaktan kaçının.

2. Lor Lekelerden Kurtulabilir:

Lor, ciltteki kirlerin giderilmesine yardımcı olan birkaç şaşırtıcı içerir ve ayrıca cilt tonunu rahatlatır. Lor, cildinizdeki siyah noktalardan ve sivilce izlerinden kurtulmak için en iyi tedavidir. Üstün sonuçlar için, cildi esnek ve yumuşak hale getirmek için pıhtıya yumurta akı ekleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yüzünüzün abartılı bölgelerine lor sürün ve yaklaşık 25 dakika bekletin. Acidophilus, cildi tenorize etmek için çok becerikli olan peynirde bulunan ince bir makrobiyotiktir..

3. Portakal Kabuğu Artı Badem Ovması:

Badem ovma ile birlikte portakal kabuğu, yağlı, leke eğilimli ciltler için düzenli olarak kullanılan bir ev ilacıdır. Bir portakal kabuğu artı badem ovma oluşturmak için, sekizde bir fincan portakal kabuğunu ve sekizde bir fincan bütün bademi bir karıştırıcıya koyun, aksi takdirde mutfak robotu ve karışımın kum kıvamında olmasını bekleyen doğrayın..

  • Cildi soğuk suyla nemlendirin, ayrıca kombineyi lavabonun üzerinde 30 saniye boyunca cildinize veya duştan önce küvette nazikçe ovun.
  • Fazla portakal kabuğu artı badem ovma ortadan kaldırmak için cildi soğuk, tatlı su ile temizleyin..

4. Buz Kompres:

Bir parça buz alın ve üzerini temiz bir bezle örtün. Sarılı buz küpünü yaklaşık beş dakika cilt lekelerinin üzerine koyun. Bu çalışma, cilt lekelerini serinletecek ve iltihabı azaltacaktır. Kızarıklık ve şişliği gidermek için bir leke gördüğünüz anda bu yöntemi kullanın..

5. Salatalık Artı Limon Suyu:

Bir salatalığı çarpın ve suyunu çıkarın. Salatalık suyunu limon suyu ve sütle karıştırın. Bu bileşenlerin güzel bir karışımını oluşturun. Ardından karışımı yüzünüze sürün ve 25 dakika bekletin ve ardından temiz ve standart su ile yüzünüzü durulayın. Bunu günlük olarak yapmak size lekesiz bir cilt sunacaktır..

6. Smear Skar Aydınlatıcı Krem:

İyi bir cilt aydınlatıcı krem ​​satın alın, aksi takdirde peptitler ve diğer doğal özler ile serum, lekeleri ve diğer cilt sorunlarını giderir. Sorununuzu birkaç hafta içinde iyileştirmek için günde iki kez sık sık koyun..

7. Kalamin Losyonu Lekelerden Kurtulabilir:

Kalamin losyonunu yüzünüze nazikçe masaj yapın, aksi halde cilt lekelerinin olduğu yere. Bu kalamin losyonu, ciltteki fazla yağın büyüleyici bir şekilde alınmasına yardımcı olur ve bu nedenle, yüzdeki kusurları sayarak cilt kusurlarının giderilmesine neden olur. Kalamin losyonunu gerektiği kadar düzenli olarak uygulayın.

8. Aloe Vera:

Aloe Vera seti, yüzdeki ve diğer bölgelerdeki cilt lekelerinden kurtulmak için zaman içinde test edilmiş bir ilaçtır. Yüzdeki lekeleri sayarak cilt lekelerini ortadan kaldırmak için ekstra başarılı olan bu ilacı oluşturmak için Aloe Vera Jel’e 3-4 E vitamini kapsülü ekleyebilirsiniz..

9. Sandal Ağacı Yapıştır:

Sandal ağacı ezmesini biraz gül suyu ve gliserin ile birleştirin. Yüzdeki cilt lekelerini, aksi halde oldukları yere yerleştirin. Sandal ağacı, cildinizi temiz, lekesiz ve sivilcesiz tutmak için eski zamanlardan kalma üstün bir ev ilacıdır. Lekeleri gidermek için en iyi ev ilaçlarından biridir..

10. Aşırı Güneş Temasından Kaçının:

Güneş ışınları sivilceleri rahatsız eder ve bu da lekelere neden olabilir. Güneşin verdiği zararı hafifletmek için, güneşe çıktığınızda çıplak cilt bölgelerinize minimum SPF 15 oranında iyi bir güneş kremi sürün..

11. Sağlıklı Bir Diyet Yapın:

A, B, C vitaminleri açısından zengin besinler ayrıca E cildinizi sağlıklı ve parlak hale getirebilir. A vitamini yüzdeki kırışıklıkları ve ince çizgileri belirginleştirirken, E vitamini onu yumuşatır. Vitamin B artı C cilt hücrelerini besler, kolajen oluşturur ve cilt rengini açar.

12. Bal Yüz Maskesi:

Bal maskesi ile sivilcelerden doğal yollarla nasıl kurtulabileceğinizi hiç denediniz mi? Bakterileri yok etmek için kullanılır, ayrıca cildi sağlıklı ve yumuşak yapan nem sunar. Bal antiseptik olduğu için cilt enfeksiyonlarını ve kusurları gidermenize yardımcı olacaktır. Cildinize bal sürün ve kurumasını bekleyin. Şimdi soğuk suyla temizleyin ve haftada üç kez tekrarlayın. Balın içine limon suyu da katabilir, ardından yüz maskesini ekstra etkili ve güçlü hale getirmek için uygulayabilirsiniz..

13. Yüzünüzü Buğulamak:

Yüzün buğulanması cilt gözeneklerinin açılmasına yardımcı olur ve cildin gözeneklerindeki ek yağları ortadan kaldırır. Bunu yapmanın en iyi yolu, bir kaseye sıcak su koyarak cildinize buhar geçişi oluşturmaktır. Bu eylem, kirleri temizlemede ve ciltteki melanin etkisini dengelemede son derece yararlıdır. Her gün buharlama yapmak size parlak ve kusursuz bir cilt sunar..

14. Lazer Tedavisi:

Bu eylem günümüzde son derece kabul görmektedir. Bu şekilde lazer darbeleri yüzünüzdeki koyu renkli noktalara neden olan melanin dolgusunu yok eder. Pigmentli alan ışığı emer artı melanin buharlaşır ve lazerler tarafından parçalanır. Bu, lekelerin nasıl giderileceği konusunda en iyi çözümlerden biridir..

15. Patates Lekeleri Gidermeye Yardımcı Olur:

Pigmentasyon izlerini azaltmak için cilt lekelerinize patates masajı yapın. Aksi takdirde, yüzünüzdeki lekelere patates suyu bulaştırabilirsiniz, aksi takdirde pigmentasyon izlerini hafifletmek için nerede olurlarsa olsunlar..

16. Kimyasal Soyma:

Bu güzellik eylemi, normal kozmetikler artı kremler koyu lekelerinizi aydınlatmazken kullanılır. Kimyasal peeling cildinizin üst tabakasını çıkarır. Kabuklar asitleri büyük konsantrasyonda çevreler.

17. Domates Suyu Lekeleri Giderebilir:

Cildinizdeki pigmentasyon izlerine domates suyu sürün, cilt lekelerini yüzünüzden ve başka yerlerden uzaklaştırmak için sıradan bir ilaç.

18. Kortizon Enjeksiyonu Alın:

Dermatoloğunuz bir gün içinde şişliği azaltacak bir işarete kortizon sokabilir. Öte yandan, bu klasik olarak cildinizin ekstra tedavilere yanıt vermediği durumlarda son çare olarak görülür..

19. Elma Sirkesi:

Alfa hidroksi asitlerin bolluğu ciltteki koyu halkaları ve lekeleri aydınlatmaya yardımcı olur. Ayrıca tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olur, cildi daha az yağlı hale getirir ve cildin pH’ını dengeler. Antiinflamatuar özelliği sayesinde ani sivilce oluşumunun azalmasına da yardımcı olur. Elma Sirkesi ve suyu 3:1 oranında karıştırarak ve solüsyonu bir pamuk yardımıyla cilde hafifçe vurarak kullanılabilir..

20. Fuller’ın Dünyası:

Hintçe’de daha çok “multani mitti” olarak bilinir, ciltteki lekeleri doğal olarak gidermenin gerçekten etkili bir yöntemidir. Ayrıca cildi pul pul dökmek ve ölü cilt hücrelerini çıkarmak için kullanılır. Cilt tonunu hafifletmeye ve ciltteki fazla yağı emmeye yardımcı olur. Haftada bir veya iki kez cilde uygulandığında gül suyu, salatalık suyu, limon suyu ve yeşil çay ile dolgun toprak karışımı, son derece arzu edilen sonuçlar verir..

21. Çilek:

Çileklerde bulunan antioksidanlar ve besinler, doğal leke çıkarıcı görevi görür. Temiz cildin korunmasına yardımcı olurlar. Çeşitli asitlerin ve C vitamininin varlığı onu ölü derinin mükemmel bir eksfoliye edicisi yapar. Ciltteki izleri hafiflettiği gibi ciltte sivilce oluşumunu da azaltır. Çilek, yoğurt ve organik bal ve yulaf ezmesi karışımı kullanılır. Bu işlem aynı zamanda tıkanmış cilt gözeneklerinin açılmasına da yardımcı olur..

22. Muz Kabuğu:

Muz kabuğunun iltihap önleyici özelliği, sivilcelerin kızarıklığını ve şiddetini azaltır. Potasyum ve antioksidanların bolluğu cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Muz kabuğunun içi, lekelerden kurtulmak için cildin hasarlı bölgesine 5-10 dakika yavaş yavaş ovulmalıdır..

23. Papaya:

Papaya kullanarak lekelerden nasıl kurtulacağınızı bilmiyor musunuz? Papaya’nın güçlü peeling özelliği, ölü cilt hücrelerini temizlemeye yardımcı olur ve kuru cildi gençleştirir. Papayanın bu özellikleri onu sivilceye karşı savaşmak için son derece güçlü bir ajan yapar. Ayrıca cilt gözeneklerinin tıkanmasına yardımcı olur. Yüze yaklaşık 15 dakika uygulandığında ezilmiş yeşil papaya, kişinin lekelerden gerçekten hızlı bir şekilde kurtulmasına yardımcı olabilir..

24. Kuşburnu Tohumu Yağı:

Lekelerin kızarıklığı gerçekten istenmeyen bir görünüm verebilir ve aynı zamanda acı vericidir. Kuşburnu Tohumu Yağı kızarıklıkla mücadelede son derece etkilidir. Her gün çeyrek ila yarım saat boyunca düşük dozlarda cilde uygulanması ve ardından cildi soğuk suyla yıkamak, lekeleri çıkarma arayışınızda harikalar yaratabilir..

25. Havuç:

Havuçta ve diğer faydalı antioksidanlarda bol miktarda A Vitamini bulunması, onu sayısız cilt problemi için harika bir savaşçı yapar ve böylece cilt sağlığını korur. Cilt lekelerine havuç püresi ezmesi uygulanması veya düzenli olarak havuç suyunun kullanılması lekeler için son derece verimli bir çözümdür..

Lekeler için bu şaşırtıcı çözümler kesinlikle size büyük bir rahatlama sağlayacaktır. Onları deneyin ve bir daha asla lekelerden şikayet etmeyeceksiniz..