Kimyon tohumları olarak da bilinen Jeera tohumları, düzenli kullanım için hemen hemen her mutfakta bulunan bir malzemedir. Jeera suyu, kilo vermede veya göbek yağını da kaybetmede yardımcı olur; kolesterolün emilmesine de yardımcı olur. Küçük bileşen, Asya ülkelerinde oldukça popüler olduğu için bir dizi sağlık sorununu çözmede oldukça yararlıdır, ancak burada bazı ciddi jeera su yan etkilerini biliyorsunuz..

Şok edici Jeera Suyun Bilmeniz Gereken Yan Etkileri

Şok edici Jeera Su Yan Etkileri:

İşte başlamadan önce bilmeniz gereken bazı ciddi jeera su yan etkileri..

1. Hamilelik Sırasında:

Jeera Su Yan Etkileri1Jeera suyunun hamilelikte de izlenmesi gerekir. Jeera Suyunun yüksek tüketimi, düşük yapma veya doğum sırasında teşvik etme olasılığını artırabilir..

2. Anormal Kanama:

Jeera Su Yan Etkileri 2

Jeera suyunun yan etkileri listesi ayrıca vücutta anormal kanama veya pıhtılaşma sorunlarını da içerir. Jeera suyunun aşırı alımı vücuttaki kan pıhtılaşma sürecini azaltabilir ve bu da kanama bozukluklarına neden olabilir..

3. Diyabet:

Jeera Su Yan Etkileri 3

Şok edici, ancak su yan etkileri de listede şeker hastalığını içeriyor. Kan şekerini büyük ölçüde düşürür ve hipoglisemi gibi durumlara yol açar. Jeera’yı şeker hastalığında kullanırken bilinçli olun.

4. Ameliyatlar:

Jeera Su Yan Etkileri 4

Jeera suyunun yan etkileri hamilelik sırasındaki ilaçları da içerir. Jeera suyu kan şekeri seviyelerini düşürmede çalıştığından, büyük ameliyatlar sırasında, özellikle de sezaryen doğum sırasında hastaya verilmesi zararlı olabilir..

5. Kalp Yanığı:

Jeera Su Yan Etkileri 5

Jeera suyunun önemli yan etkilerinden biri mide ekşimesini içerir. Gaz problemlerinden hızlı bir rahatlama sağladığı için, insanlar onu çiğ yerken bulunur, bu da daha sonra mide ekşimesi veya asitliğe neden olur..

6. Ağır Adet:

Jeera Su Yan Etkileri 6

Bu, kimyon suyunun yaygın yan etkileri arasındadır. Jeera veya jeera suyunun fazla miktarda olması adet sırasında ağır kanamalara neden olabilir. Düzenli ve ağır kanama olmaması için kontrollü alınması gerekir..

7. Karaciğer Hasarı:

Jeera Su Yan Etkileri 7

Jeera suyunun yan etkileri, birlikte geldiği karaciğere verilen zararı tartışana kadar tamamlanmayacaktır. Fazla tüketildiğinde karaciğere ve böbreğe de zarar verir. Çocuklarımıza bu konu hakkında bilgi verebilir ve tesis dışında jeera suyu içmemeleri konusunda bilgilendirebiliriz..

8. Emziren Anneler İçin Tavsiye Edilmez:

Jeera Su Yan Etkileri 8

Jeera suyunun hamilelik sırasındaki yan etkileri sadece hamilelikle sınırlı kalmayıp sonrasında da olmaktadır. Her ikisi de diğer ciddi durumlara yol açabilecek süt üretimini azaltabileceğinden emziren annelere tavsiye edilmez..

9. Geğirme:

Jeera Su Yan Etkileri 10

Jeera suyu içmenin yan etkileri arasında geğirme de vardır. Bu tür suyun çok fazla tüketilmesi, geğirmelerin de kötü kokunun takip ettiği koşullara yol açabilir. Bu, jeera suyu nedeniyle oluşan aşırı gaz nedeniyle olur..

Jeera suyunun uzun bir listeyle gelen birçok yan etkisi vardır, Tüm bunların yanı sıra alerjiler, ilaç etkileşimi, narkotik etkiler vb. jeera suyunun miktarını kontrol ederek dikkat edilmesi gereken bazı ciddi sorunlardır. Jeera suyunun limiti aşması gerekir, herhangi bir gıda veya sıvının aşırı dozda alınması sindirim sistemimizle ilgili daha fazla soruna neden olur. Vücudu jeera suyuna destek vermeyen kişiler mutlaka doktorlarına veya diyet danışmanlarına başvurabilirler..