Buğday çimi sağlık endüstrisindeki en son sansasyondur. Sağladığı sayısız fayda için sağlık uzmanları tarafından ‘Süper Gıda’ olarak adlandırılır. Buğday çimi suyu, meyve sularına ve shake’lere eklendiği birçok spor salonu ve sağlık merkezinde yaygın bir manzaradır. Çok sayıda hayati mineral ve vitaminle dolu olan buğday çimi suyu, normal gıdalarınızın besin düzeylerini artırabilir. Bu mucize içecek aynı zamanda vücudunuzu temizleyen ve içeriden onarabilen antioksidanlar ve diğer güçlü maddelerle doludur. Hepsi bu değil! Parlak yeşil renkli meyve suyu, inanılmayacak kadar çok daha fazla avantaj sunar. Buğday çimi suyu içmenin bazı temel faydalarını anlayalım.

Buğday Çimi Suyu Nedir??

Buğday çimi suyu, buğday çiminden çıkarılan sıvıdır. Çim, Triticum Aestivium adı verilen buğday bitkisinin çimlenen tohumlarından yetiştirilir. Taze hazırlanmış meyve suyu, güçlü bir koku ile yeşil renktedir. Tek başına alındığında tadı oldukça keskindir ve bu nedenle meyve sularına, protein karışımlarına ve çorbalara eklenir..

Buğday Çimi Suyu Sizin İçin İyi mi??

Buğday çimi suyu, yüksek miktarda anti-inflamatuar, anti-bakteriyel maddeler ile beslenme açısından yoğundur. Bu yeşil iyilik demir, kalsiyum, magnezyum, amino asitler ve b-kompleks vitaminleri ile yüklüdür. Vücudunuzu temizleyen ve vücuttaki oksijen seviyesini dengeleyen Klorofil’in en önemli kaynaklarından biri olduğu gerçeğini de unutmamak gerekir. Buğday çimi suyunun sağlığımız için bir iksir olmasının daha birçok nedeni var..

Buğday çimi Suyu Besin Değerleri:

İşte 1 oz porsiyon başına Buğday çimi suyunun beslenme dağılımı:

 • Toplam Kalori: 120
 • Toplam karbonhidrat: 16 gram
 • Diyet lifi: 8 gram
 • Protein: 8 gm veya %16 DV
 • A vitamini: %240
 • C vitamini: %93 DV
 • E vitamini: 12800 % DV
 • Kalsiyum: 120 mg
 • Demir: 64 mg
 • Magnezyum: 31.2 mg
 • Potasyum: 824 mg
 • Çinko: 496 mg

Evde Buğday Çimi Suyu Nasıl Yapılır??

Buğday çimi suyu, tüm büyük mağazalarda tetra paketlerinde veya şişelerde kolayca bulunur. Ancak bu meyve suyunun saflığını ve kalitesini garanti edemezsiniz. En iyi yol, kendi buğday çiminizi yetiştirip suyunu evde hazırlamaktır..

İhtiyacın olan şeyler:

 • Buğday Tohumu – 1 Bardak
 • Suçlu
 • blender

İşlem:

Buğday çimi nasıl hasat edilir:

 • İlk önce buğday tohumlarını bir gece suda bekletin..
 • Ertesi gün onları nemli toprağa ekin..
 • Tohumlar filizlenene kadar birkaç gün su serpmeye devam edin..
 • Çim 4-6 inç boyunda büyüdüğünde, onları kesebilirsiniz..

Suyunun Hazırlanışı:

 • Çimi iyice yıkayın ve bir karıştırıcıya aktarın.
 • Biraz su ekleyin ve ince bir macun haline gelene kadar karıştırın..
 • suyu süzün.

Buğday Çimi Suyu Nasıl Kullanılır?

 • Shot bardaklarında servis yapın veya meyve sularına ekleyin.

Buğday Çimi Suyu Nasıl İçilir?

Sağlık uzmanları, maksimum fayda için buğday çimi suyu içmek için en iyi zamanın aç karnına olmasını önermektedir. Meyve suyunu çok keskin bulursanız, biraz su ekleyip seyreltilmiş suyu tüketebilirsiniz. Bu suyu meyve sularına eklemek de buğday çimini diyetinize dahil etmenin iyi bir yoludur. Bununla birlikte, besinlerin maksimum emilimi için saf buğday çimi suyu çekimlerini tercih edin.!

Günde Ne Kadar Buğday Çimi Suyu?

Önerilen günlük buğday çimi suyu dozaj seviyeleri 1-2 Ons’tur. Hızlı bir kilo kaybı veya vücut detoksu arıyorsanız, bu suyu düzenli olarak tüketmek en iyi faydaları elde etmenize yardımcı olabilir. Hastalara günde 4-6 ons meyve suyu almaları tavsiye edilen bazı dejeneratif hastalıkları çözmek için buğday çimi suyu da tavsiye edilir..

Buğday Çimi Suyunun İnanılmaz Sağlık Faydaları:

Buğday çimi suyunun önemli avantajlarının her birini ayrıntılı olarak anlayalım:

1. İştahı Kontrol Eder:

İştahlarını ve açlıklarını kontrol altına almak isteyenler için, bir bardak buğday çimi suyuna bağlı kalmaktan daha iyi bir şey yoktur. Bu meyve suyunda o kadar yüksek miktarda besin, vitamin ve mineral vardır ki, kişi uzun süre aç hissetmez. Her sabah aç karnına bir atış bu konuda size yardımcı olacaktır..

2. Sindirime Yardımcı Olur:

Günlük rejimde buğday çimi suyunun olması sadece sağlıklı ve sorunsuz bir sindirim sistemine sahip olacağınız anlamına gelir. Bu doğal üründeki enzimler, amino asitler ve B vitamini içeriği onu sindirime yardımcı olmak için mükemmel bir seçenek haline getirir. Bağırsakları mukus ve atık maddelerden de temizler. Buğday çimi suyunun diyabet için faydaları, insülin ile aynı etkilere sahip olduğu kanıtlanmıştır..

3. Kan Akışını Artırır:

Buğday çimi suyu alarak, vücudun farklı bölgelerine uygun kan dolaşımına yardımcı olacak kanda iyi miktarda oksijen sağlarsınız. Tek ihtiyacınız olan, her gün çekilen bir buğday çimi suyu. Cilde bu faydayı sağlamak için buğday çimi suyunu bir pamukla uygulayabilir ve bir süre sonra durulayabilirsiniz. Bu yüz cildini sağlıklı ve parlak tutacaktır..

4. Yorgunluk Sorunlarını Tedavi Eder:

Kişiyi yorgun hissettiren genellikle dinlenme eksikliği ve zayıf bir bağışıklık sistemidir. Buğday çimi suyundaki klorofil içeriği, hücrelere ve dokulara giden oksijen seviyelerini iyileştirir ve rejenerasyonu artırır. Bu, vücuttaki yorgunluk belirtilerini tedavi eder..

5. Buğday Çimi Suyu Artriti İyileştirir:

Klorofil vücuttaki her türlü iltihabı tedavi etmede yardımcıdır ve buğday çimi aynı düzeyde zengindir. Bu sadece, artrit olarak da bilinen eklem iltihabını tedavi etmek istiyorsanız, bu suyu günlük diyete dahil etmeniz gerektiği anlamına gelir..

6. Çürüyen Dişi Kontrol Eder:

Toksinleri dişlerden uzaklaştırmak ve dişlerin yeniden mineralizasyonunu sağlamak için en iyisi ağzınızı her gün buğday çimi suyu ile gargara yapmaktır. Her zaman piyasada bulunan gargaralardan çok daha iyi bir seçenektir..

7. Hoş Olmayan Kokuyu Giderir:

Buğday çimi suyu sadece ağızdaki kötü kokuyu değil vücuttaki kötü kokuyu da gidermeye yardımcı olur. Toksinleri ağızdan ve vücuttan uzaklaştırır ve ferahlatır. Doğal koku giderici özellikleri sadece vücuttan değil, ağızdan gelen hoş olmayan kokulara da iyi gelir. Bu amaçla günlük bir doz buğday çimi suyu için..

8. Yaraları İyileştirir:

Hücrelerin yenilenmesi, buğday çimi suyunu ciltteki yaraları tedavi etmek için iyi bir seçenek haline getirir. Burada yapabileceğiniz en iyi şey biraz taze meyve suyu almak, etkilenen bölgeye uygulamak ve bir süre sonra durulamak ve ardından hafifçe kurutmaktır. Bu, sorunun azalması için her gün yapılmalıdır..

9. Güneş Yanığını Tedavi Etmek İçin:

Aynı yöntemin burada da uygulanması gerekiyor. Biraz buğday çimi suyu alın ve yaralar için yaptığınız gibi güneş yanığı olan bölgelere uygulayın. Bu, krizi mükemmel bir şekilde tedavi etmenize yardımcı olacaktır..

10. Yaşlanma Karşıtı Ajan Olarak Çalışır:

Buğday çiminin birçok faydası arasında en önemlilerinden biri de budur. Evet, buğday çimi suyunun içimizdeki yaşlanma sürecini geciktirebildiği doğrudur. Süper oksit dismutaz içeren ham klorofil ile birlikte gelir. Olgun kan hücrelerinde bulunan bir bakır içeriğidir. Meyve suyunda bulunan enzimler, vücuttaki atom grubu olan süperoksiti ayrıştırır ve onu düzgün bir şekilde yönetir. Bu nedenle, insanlarda yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olur..

11. Boğaz Ağrısını İyileştirebilir:

Buğday çimi boğaz ağrısını kolayca tedavi edebilir. Boğaz ağrısını etkili bir şekilde iyileştirebilen ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayan bazı zengin elementler ve mineraller ile birlikte gelir. Ilık tereyağı yerine buğday çimi suyuyla gargara yapmak boğaz ağrısını iyileştirebilir. Buğday çimi suyunun faydaları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bu bilmeniz gereken en iyi gerçeklerden biri olacaktır..

12. Buğday Çimi Suyu Saçların Ağarmasını Önler:

Buğday çimi suyunun saça faydaları çoktur. Bu meyve suyu saçın beyazlamasını etkili bir şekilde iyileştirebilir. Saçın beyazlamasını önleyebilen ve aynı zamanda hasar görmesini ve kırılmasını önleyebilen en iyi doğal element ve minerallerden bazılarıyla yüklüdür. Bu, buğday çimi suyunun en etkili faydalarından biridir..

13. Göz Tahrişi İle İlgili Durumlar:

Buğday çimi suyunun kullanımları hakkında bilmek ister misiniz? Küçük göz rahatsızlığını iyileştirmek, buğday çimi suyunun yaptığı en iyi şeylerden biridir. Tek yapmanız gereken biraz süzülmüş buğday çimi suyunu suyla karıştırıp etkilenen bölgeye 15 dakikadan az olmamak kaydıyla uygulamak..

14. Cilt Temizleyici Olarak Davranır:

Bu, birçok insanı onu kullanmaya ikna eden cilt için en iyi buğday çimi suyu faydalarından biridir. Buğday çimi suyu cilt temizleyici görevi görür ve aynı zamanda cildi sağlıklı hale getirebilir. Cilt temizleyici olarak kullanmak için, vücudunuza biraz buğday çimi suyu sürmeniz ve en az 15-20 dakika bekletin. Bundan sonra, soğuk su ile durulamanız gerekecektir. Bu evde çareyi sürdürmek, gösteriş yapabileceğiniz temiz ve sağlıklı bir cilt sağlayacaktır..

15. Harika Bir Detoks Ajanı:

Buğday çiminin sağlığa faydaları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bu akılda tutulması gereken en iyi noktalardan biridir. Buğday çiminin etkili bir detoksifiye edici ajan olarak hareket ettiği kanıtlanmıştır. Kolon duvarlarını arındırmak için harikadır. İç organlardaki tüm kirleri temizler ve bizi içeriden sağlıklı ve saf kılar. Bir lavman elimine edildikten sonra en az 4 ons buğday çimi suyu ile kendinizi tedavi etmeniz ve en az 20 dakika tutmanız önerilir..

16. Kepeği Gidermek İçin İyi:

Kepeği ortadan kaldırmak, buğday çimi suyunun en etkili kullanımlarından biridir. En az 6 ons buğday çimi suyu ile 15 dakika boyunca başınıza masaj yapmanız önerilir ve bu kepek etkili bir şekilde yok edecektir. İnsanlar bu amaçlar için buğday çimi suyunu oldukça sık kullanırlar..

17. Glutensiz:

Gluten, temel olarak, genellikle buğdayda bulunan birden fazla proteinin bir karışımıdır. Hamurun elastik özelliği de glutenden sorumludur. Bununla birlikte, buğday çimi suyu glütensizdir. Bu, buğday çimi suyunun en iyi sağlık yararlarından biridir. Buğday çiminin neden glutensiz olduğunu bilmek ister misiniz? Tahıl oluşmadan önce kesilir..

18. Güç ve Dayanıklılık:

Buğday çimi suyunun birçok kullanımı vardır. Buğday çimi suyu, dayanıklılığımızı artırma ve enerjimizi artırma yeteneğine sahip olduğu kanıtlandığı için bir enerji içeceği olarak kullanılabilir. Zor bir iş gününden sonra kaybolan enerjiyi yenileyecek ve aynı zamanda manevi gücü dengeleyecektir. Kısacası, meyve suyu genel olarak refah sağlayacaktır..

19. Kilo Kaybı:

Buğday çimi suyu kilo kaybına neden olur. Buğday çimi ayrıca takviye şeklinde gelir, ancak sıvı form, fazla kilolardan kurtulmanın en etkili yollarından biri gibi görünmektedir. İnsanların, zayıflamaya daha fazla yardımcı olan bu suyu düzenli diyetlerine dahil ettikleri sıklıkla görülür. Bu, buğday çimi suyunun en iyi kullanımlarından biridir..

20. Stabilize Edici Sıvı Seviyeleri:

Buğday çimi suyunun sağlığa tonlarca faydası vardır ve bunlardan biri vücut sıvı seviyelerini dengelemesidir. Vücuttaki sıvı seviyelerini iyileştirir ve bu nedenle yüksek kolesterol sorunlarını yönetir. Doktorlar ve diyetisyenler genellikle kolesterol sorunu yaşayanlar için buğday çimi suyu önermektedir..

21. Tırnakların Görünümü:

Tırnaklarda düzgün bir büyüme görüyorsanız, sağlıklısınız demektir. Vücudunuz demir içeriğinden yoksunsa veya vücudunuzda düzgün kan dolaşımı yoksa, uygun olmayan tırnak görünümü ve büyümesi olabilir. Zayıf tırnaklar aslında kötüye işarettir. Buğday çimi suyunun sağlığa faydalarından biri, kan dolaşımı sürecini hızlandırmasıdır (daha önce tartışılmıştır), tırnakların büyümesini hızlandıracaktır..

22. İltihap Tedavisi:

Enflamasyonla savaşmak ister misiniz? Ekibinizde buğday çimi suyunuz varsa, endişelenecek bir şeyiniz yok. Vücuttaki her türlü hastalıkla bağlantılı olabilen iltihapla etkili bir şekilde savaşabilir..

23. Buğday Çimi Suyu Onarımı Hasarlı DNA:

Buğday çimi suyu, doğrudan kana emilen amino asit zincirleriyle yüklenir. Buğday çimi suyu hücre metabolizmasını teşvik edebilir. Bu organik meyve suyundaki amino asitler, RNA ve DNA oluşumunu destekler. Hasarlı DNA doğru zamanda tamir edilmezse vücudunuzda kaosa neden olabilir. Buğday çimi suyunun kanseri önlemedeki etkinliği de kanıtlanmıştır..

24. Daha Fazla Oksijen:

Buğday çimi suyunu ne kadar çok içerseniz, vücudunuza o kadar çok oksijen verilir ve hepimizin bildiği gibi oksijen her zaman işe yarar. Bu, buğday çimi suyunun en iyi sağlık yararlarından biridir..

25. İlaçları Vücudunuzdan Çıkarmak:

Buğday çimi suyunun karaciğer için faydaları dikkat çekicidir. Meyve suyu karaciğerinizi arındırabilir ve tüm reçeteli ilaçları temizleyebilir. Vücudunuzdaki kan seviyesini ve oksijen seviyesini artıracak ve bu da sizi daha sağlıklı bir insan yapacaktır. Buğday çimi ayrıca karaciğeri hem iç hem de dış diğer zararlı saldırılardan korur..

Buğday çimi Suyu Yan Etkileri:

Buğday çimi suyu birçok sağlık yararı sunsa da, aşırı miktarda tüketildiğinde yaşanan olası yan etkiler de vardır. Bu belirtilerden bazıları şunlardır:

 • Mide bulantısı
 • Kabızlık
 • İştah kaybı
 • Grip
 • Baş ağrısı
 • Hazımsızlık

Buğday çimi suyu, doğanın insanlığa en güzel armağanlarından biridir. 100’den fazla rahatsızlığı tedavi etme potansiyeline sahip olan buğday çimi, açık bir şekilde süper gıdalar listesine girer. Buğday çimi suyunu düzenli olarak almak, uzun vadede iyiden daha kötü olan yapay vitamin takviyelerine olan bağımlılığı azaltabilir. Bu yüzden, kendi buğday çiminizi toplamaya başlamanın ve bu inanılmaz yeşil mucizeyle sağlık topunu yuvarlamaya başlamanın zamanı geldi.!

Buğday Çimi Suyu Faydaları